Skocz do zawartości

Stereo do 10k


ciaptak

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

W końcu sprzęt skompletowany.

Kef R3 + lyndgorf 1210

Fajnie to gra. Jeszcze bez RP, kolumny 10cm od ściany. Nie słyszę większego problemu z basen. Zobaczymy co będzie po RP.

Przyznam szczerze, ze spodziewałem się efektu wow w porównaniu do mojego starego zestawu. Gdybym napisał ze nie ma większej różnicy to bym wyszedł na indolenta ale żeby było to 5 razy lepsze granie to nie powiem :)

Posłucham trochę i zdecyduje czy zostawiać kolumny czy szukać czegoś innego. W zasadzie niczego konkretnego nie brakuje, scena jest, dół fajny, średnica ok, góra ładna i czysta… tylko ze spodziewałem się wszystkiego trochę więcej .

607389F9-F481-4B91-92E8-99EE76CC1481.jpeg

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ciaptak napisał:

Nie wydaje mi się żeby to ustawienie było jakoś szczególnie tragiczne… naprawdę widziałem na tym forum po wielokroć gorsze:)

Ja nawet na żywo widziałem gorsze. Byłem swego czasu u pewnych ludzi w moim miasteczku, od których kupowałem AMP dla znajomego z forum, którzy kolumnę centralną mieli wciśnięta pomiędzy piec a TV, a reszta kolumn była rozrzucona po pokoju na chybił trafił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście mnie dobrze zrozumieli. Jestem zadowolony:)

Mam porównanie do kilku zestawów stereo u znajomych w przedziale 10-15k i na pewno nie mam  się czego wstydzić 😂. Tylko myślałem, że może będzie jeszcze lepiej…

Brakuje mi trochę wykopu przy niższej głośności. Jak odkręcę na -25 albo jeszcze lepiej -20 to papa się cieszy. 
Nie ma problemu z nagłośnieniem pomieszczenia, a takie obawy były.

Jutro zrobię RP, jestem ciekaw rezultatu.

BTW fajna ta opcja voicing👍

P.S Duże są te R3. Skręcić je do środka kilka stopni czy lepiej na wprost?

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posłuchałem i mam wrażenie, że brak basu. Jak to możliwe? Wszyscy bardzo chwalą R3 właśnie za bas, dodatkowo bliskość ściany powinna go potęgować…a przy „du hast” na mniejszej głośności brzmi jak kastrat. Posprawdzałem aż kable czy nie pomyliłem + z -….Raczej nigdy nie podbijałem basu a tutaj chetnie bym dołożył i to całkiem sporo.

No nic zobaczymy co zrobi z tym RP.

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2023 o 20:17, ciaptak napisał:

Cześć audiovideo to jakieś 3,6mb dalej stół i kuchnia.

Rzuciłem okiem na Twoje wpisy.

Oczami wyobraźni jakoś sobie poradziłem, bo potrzebuję wiedzieć, gdzie siedzisz w trakcie słuchania. 

Dobra wiadomość to, że masz świetny zestaw stereo. A zła, a nawet tragiczna, to miejsce odsłuchowe. 
Czy sweet spot znajduje się w okolicach „środka” pomieszczenia? Bas/niskie rejestry i ich brak.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AudioTube napisał:

Gdzie Ty siedzisz?…oto jest pytanie. I To jest clou.

Jest trójkącik równoboczny?

 

A i basik zaraz się znajdzie, gdy zobaczymy np na rysunku, gdzie siedzisz. 

 

Do trójkąta równobocznego brakuje mi jakieś 50cm na rozstawie głośników lub skrócenia miejsca odsłuchowego o 50cm. Nie bardzo jest jak to poprawić. Musiałbym lewy monitor podsuwać pod narożnik - wole zostawić jak jest.

Bas się odnalazł…bawiłem się opcjami i nie odkliknąłem crossovera🙈. Odcinało wszystko poniżej 80 KHz.

Po obiadku robię RP. Ciekaw jestem co dalej zrobi z basen.

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ciaptak napisał:

Do trójkąta równobocznego brakuje mi jakieś 50cm na rozstawie głośników lub skrócenia miejsca odsłuchowego o 50cm. Nie bardzo jest jak to poprawić. Musiałbym lewy monitor podsuwać pod narożnik - wole zostawić jak jest.

Bas się odnalazł…bawiłem się opcjami i nie odkliknąłem crossovera🙈. Odcinało wszystko poniżej 80 KHz.

Po obiadku robię RP. Ciekaw jestem co dalej zrobi z basen.

A mnie zastanawia co to masz za bas, jak pod kolumnami masz dodatkowe pudło rezonansowe w postaci szafki. Podejrzewam, że jest więcej dudnienia aniżeli coś wspólnego z basem. Dobrze radzi Marcin. Przydałyby się dobre podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariol napisał:

A mnie zastanawia co to masz za bas, jak pod kolumnami masz dodatkowe pudło rezonansowe w postaci szafki. Podejrzewam, że jest więcej dudnienia aniżeli coś wspólnego z basem. Dobrze radzi Marcin. Przydałyby się dobre podstawki.

Hej. Widziałeś zdjęcie? Nie ma miejsca na podstawki.  Musiałbym uciąć szafkę na co nie ma szans:(  

Zrobiłem dziś RP i jest ok, a że mogłoby być pewnie lepiej…musiałbym mieć osobny pokój na salę odsłuchową. Może w kolejnym domu…

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Dlaczego ? :) masz jakąś umowę , ze jest nie do ruszenia , czy co ?

Co to jest RP ?

Tak. Złożyłem podpis na pewnym akcie kilkanaście lat temu:) A tak na poważnie to nie widzą mi się standy w salonie przy biegających dzieciakach. Może za kilka lat…

RP - Room Perfect, ampli lyngdorfa ma system kompensacji niedoskonałości akustycznych pomieszczenia. Podobno jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy.

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie narzekam na nadmiar basu. Po korekcji ścięło go dość wyraźnie. Na niektórych kawałkach mam wrażenie, ze nawet za bardzo.

Dzięki za propozycje, może spróbuje. Cały czas chodzi mi po głowie osobny sub… przydałby się do filmów. Tylko nie mam gdzie go wcisnąć:(

Edytowano przez ciaptak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ciaptak napisał:

Złożyłem podpis na pewnym akcie kilkanaście lat temu:)

Nie mogłeś tak od razu. Rozumiem , współczuje.

Co do Room Perfect , to te systemy / posługuje się Dirac Live/ , ograniczają wpływ pomieszczenia , a więc odbić , rezonansów itp. Ale nie sprawiają , że z woofera 6" zrobi się 12 ". Fizyka jest nieubłagana , by osiągnąć odpowiednie do pomieszczenia ciśnienie akustyczne , musi być odpowiednia powierzchnia membrany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...