Skocz do zawartości

Okazje w audio - temat zbiorczy ( promocje / zniżki / kupony / błędy cenowe )


Tomasz S.

Recommended Posts

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Oni pracują na innym napięciu. Wiec + przetowrnica.

Problemy z ewentualnym serwisem. Nie wiadomo jak z licencją Dirac faktycznie czy to działą globalnie wtedy

Realnie po VAT i cło ile wyjdzie taniej?

Kolega @Murciano wcześniej wyliczył, że około 2 tysiące taniej. Jakieś 5512 zł wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Myślę,że nowych już nie będzie, te ostatnie sprzedaje tylko jeden salon z Karlsruhe. Zresztą w świetnej cenie, bo praktycznie za połowę ceny tego co kosztował jak wchodził.A gra tak, że z nowych do 8 tys zł nic nie ma z nim startu.

Mam podobne wrażenie.

9 godzin temu, Tomasz S. napisał:

3 CD Faithless za 43 zł

https://amzn.eu/d/eB2SaOw

image.png.e95cf1b492654b7c2c25a0449fb78a43.png

Lubię.

9 godzin temu, MasterD23337 napisał:

Kolega @Murciano wcześniej wyliczył, że około 2 tysiące taniej. Jakieś 5512 zł wyjdzie.

Jesli to z wszystkimi oplatami i transportem no to jest to opłacalne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to jest killer cena. Super alternatywa dla Loxije, SMSLów i tak dalej.

No taka dokładna bo w środku siedzi Infineon MA1270 czy to co w topping MX5 na przykład ;) fajnie ,że od razu z chromecastem, szkoda,że bez pilota. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

No taka dokładna bo w środku siedzi Infineon MA1270 czy to co w topping MX5 na przykład ;) fajnie ,że od razu z chromecastem, szkoda,że bez pilota. 

ale gra to inaczej od MX5

moim zdaniem ciemniej.

https://audio.com.pl/testy/stereo/systemy-all-in-one/3313-arcam-solo-uno

"

Brzmienie

W stabilnym stylu Arcama – spójne, plastyczne, bez przejaskrawień. Gęsty, niski bas daje muzyce naturalne ciepło."

Z tym się zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomasz S. napisał:

No taka dokładna bo w środku siedzi Infineon MA1270 czy to co w topping MX5 na przykład ;) fajnie ,że od razu z chromecastem, szkoda,że bez pilota. 

Oprócz pilota brak tez daca i jakichkolwiek  wejść, więc chyba gorzej od Toppinga ;)

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, stach_s napisał:

Oprócz pilota brak tez daca i jakichkolwiek  wejść, więc chyba gorzej od Toppinga ;)

ma jedno wejście aux, zasilacz jest w obudowie, jest fajnie wykonany i od razu jest streamerem więc w sumie co kto woli :)  to serio nie jest złe rozwiązanie np jako podstawa zestawu do sypialni. Zwłaszcza w takiej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to jest killer cena. Super alternatywa dla Loxije, SMSLów i tak dalej.

Jedno zastrzeżenie - ten Solo Uno to nie jest prawidłowo skonstruowany wzmacniacz. Wystarczy popatrzeć na pomiary. Kaczka dziwaczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Jedno zastrzeżenie - ten Solo Uno to nie jest prawidłowo skonstruowany wzmacniacz. Wystarczy popatrzeć na pomiary. Kaczka dziwaczka.

To prawda. Wykresy są wręcz komiczne.

Ale słuchałem go i gra przyjemnie :)

Myślę że to jakiś błąd przyrządzeń pomiarowych, chodź no nie wiem.

Ten też w pomiarach wypada źle. Kosztuje pół miliona.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3646-dan-dagostino-momentum-m400-mxv

A chętnie bym przytulił.

9 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Zakupilem z ciekawości. Chciałem male urzadzenie all in one z sygnaturą dźwięku inną niż wszystkie chińczyki. Zobaczymy 🙂

Daj znać czekamy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna cena za bardzo dobrze grające kolumny do dużego pomieszczenia, szczególnie zwolennicy basu powinni być usatysfakcjonowani.

Gość chce sprzedać szybko (z powodu przeprowadzki)i strasznie zjeżdzał z ceną od 1400 euro a teraz są za 999euro.Trzeba tylko pojechać odebrać w okolice Bielefeld.Warto te 200-300 euro dać za benzynę ,jeśli ktoś z zachodnej Polski.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/1-paar-quadral-platinum-nine-lautsprecher/2697857627-172-1651

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Lubisz Quadrala co nie Tomek ?:)

Siedzisz jeszcze w Niemczech? Może tu wysyłka BODYCAR bardziej by zachęciła.

Lubię Qudrala, choć kolumn jeszcze nie słuchałem, ale wzmak Qudral Aurum A9 to jak dla mnie prawdziwa bestia i kiler w nawet dużo wyższej cenie niż można go w tej chwili dostać , czyli w przeliczeniu na złotówki wraz z przesyłką do Polski ,wychodzi 5600zł.

Ma tylko jedną wadę, jak ktoś chce słuchać źle zrealizowanego i brzmiącego materiału, to on to od razu pokaże, ale dla audifili ,którzy korzystają z dobrych zródeł to świetna okazja.

Co do kolumn pewnie bym chciał spróbować, tylko mnie trochę ogranicza mój metraż ,no i w sumie nówki Cantony Reference 8k kupiłem równo rok temu, a grają dopiero od grudnia, to raczej nie będę dłuższy czas nic zmieniał.

Choć siedzi mi w głowie wymiana na podstawkowe Cantony Reference 9 z nowej serii, które grają lepiej, ta nowa seria brzmi rewelacyjnie.To duże monitory i w moich 21,5m2 świetnie by się sprawdzily.Problem to cena, można by je dostać nówki sztuki jeszcze w kartonach za 2900euro para,a w salonach są za 3600euro,doliczyć jeszcze sporo za podstawki,to jednak dla mnie za dużo. Musiał bym sprzedać wtedy swoje 8k, a nie chciał bym za dużo na nich stracić ,by za dużo nie dokładać do 9tek.

Tak, że narazie to tylko takie przemyślenia.

W tescie te nowe 9 były ocenione na równi z Dynaudio S40, a jako gorsze uznano Elac Vela BS 404.

Te nowe czarne 9 są dla mnie zajebiście piękne w tej swojej okrągłości.Mają jak na monitory dobry bas bo spory jest ten głośnik nisko średniotonowy.W wersjach podłogowych 7 ma je mniejsze dopiero 5 ma tej wielkości.

A wracając do kolumn Qudrala te akurat ,które wstawiałem, teraz szybko się sprzedały, bo to była okazja.Ale jest parę kolumn Qudrala w świetnej cenie, ale niestety też białych, a takie jak dla mnie odpadają.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/quadral-aurum-orkan-8-viii-in-weiss-hochglanz-gebraucht/2735148171-172-4440

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/2x-quadral-aurum-montan-vii-lautsprecher/2746312481-172-24578

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/quadral-aurum-wotan-viii-weiss-top-zustand/2720083254-172-4427

A nie dokończyłem, jeszcze jestem w Warszawie, słucham cały czas tego Qudrala z Eversolo DMP A8 i coraz bardziej mi się podoba.Gra to zdecydowanie lepiej od Arcama SA30,którego sprzedałem, nawet bez ogłaszania,zresztą nawet wiesz komu, bo jest z niego, a szczególnie z jego Diraca bardzo zadowolony.Ja nie musiałem poprawiać akustyki salonu, to tyle co nim poprawiłem trochę środek pasma w moich kolumnach, by grały cieplej.Teraz mam dwa dacki z A9 i A8 ,(Burr Brown i AKM), które grają cieplej niż Sabre z Arcama.

Niestety w czwartek z rana znów muszę jechać do Niemiec. Termin do lekarza, no i dalej rehabilitacja po wypadku.Może w lipcu znów przyjadę na dwa tygodnie.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz sprzęt na tyle rozdzielczy, że zaczyna siekać ci pliki czy płytotekę, zaczyna cię ograniczać do słuchania głównie tych lepiej zrealizowanych nagrań. Jest na to prosta rada, postawić sobie drugi tani wzmacniacz vintage, z prostymi kolumnami. Można słuchać starego polskiego rocka, ejtisów, i słabszych jakościowo nagrań z przyjemnością. Ograniczenia znikają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20240517_203008029.jpg.d121cd6440e4d56a4d01023305fdc7fa.jpg

1 godzinę temu, michaudio napisał:

Masz teraz sprzęt na tyle rozdzielczy, że zaczyna siekać ci pliki czy płytotekę, zaczyna cię ograniczać do słuchania głównie tych lepiej zrealizowanych nagrań. Jest na to prosta rada, postawić sobie drugi tani wzmacniacz vintage, z prostymi kolumnami. Można słuchać starego polskiego rocka, ejtisów, i słabszych jakościowo nagrań z przyjemnością. Ograniczenia znikają.

Mam na to inny sposób, słucham tylko tego co jest dobrze zrealizowane i nagrane, a to na Qudralu brzmi znakomicie.

Jeśli już koniecznie naszła by mnie ochota na słuchanie czegoś co jest kiepsko zrealizowane, to mogę sobie to puścić na słuchawkach.

Zrobiłem sobie taką playlistę z Qobuza, z tym co dla mnie brzmi dobrze i właśnie ją przesłuchuję. Ewentualnie jak trafi się coś co różni się jakością brzmienia to to usuwam, a jak coś mi się podoba a jeszcze go na niej nie mam to dodaję.

W tej chwili mam na niej 115 utworów, ale do 200 pewnie nie długo dojdzie. W dodawanie innych klocków nie chce mi się bawić. Wcześniej miałem tylko jeden al in one plus cd, teraz tylko wzmacniacz ,streamer który stoi na kondycjonerze. 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, michaudio napisał:

Rozumiem, wolisz porządek. Ja nie lubię ograniczeń w słuchaniu muzyki, ale faktycznie płacę za to zagraconym pokojem, i plątaniną kabli. Coś za coś.

No niestety, ja tak nie mogę, to pokój dzienny, gdzie często żonka przeważnie ogląda tv, a ona jest można powiedzieć pedantką i nie lubi bałaganu, choć na tym zdjęciu trochę go miałem, szczególnie na ławie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...