Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

A ja jestem ciekaw czy nie będzie Ci brakowało ilościowo wysokich tonów. Planujesz jakąś reckę ? 

Ja mam czarne piano black, wprawdzie nie R3 ale R7 i wcale nie uważam, że jest jakiś problem z kurzem. Raz w tygodniu zwykła szmatka i po problemie. Orzech bardzo mi się podoba, są bardzo oryginalne ale, jak napisał ktoś powyżej, muszą jednak pasować do wnętrza. U mnie wygrały względy praktyczne i uniwersalność kolorystyki. Łatwiej będzie je sprzedać w przyszłości chociaż nie planuje. Te KEFy w kolorze piano wyglądają MEGA elegancko. Wizualnie chyba jedna z ładniejszych kolumn. To moje subiektywne zdanie. Uwielbiam ich prostotę wyglądu i jakość wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

A ja jestem ciekaw czy nie będzie Ci brakowało ilościowo wysokich tonów. Planujesz jakąś reckę ? 

No jak chcecie mogę coś napisać :) Wymieniłem je z r300 moich poprzedników, które uwielbiałem. Teraz będą konkurować z gato FM-8, które lekko mówiąc zamiotly r300. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaczadupa napisał:

A ja jestem ciekaw czy nie będzie Ci brakowało ilościowo wysokich tonów. Planujesz jakąś reckę ? 

Ale to ciekawe co mówisz bo w każdej recenzji o kefach r3 widzę same pochwały, ale zawsze mała notkę, ze jak ktoś jest uczulony na duża ilość wysokich tonów i ich wyrazistość to nie są to kolumny dla niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mateolo2 napisał:

Złapałem przed salonem audio jakąś fajną dziewczynę (bardzo ładną...) i poprosiłem czy pomoze mi w wyborze koloru kolumn - wybrała orzech, więc taki wziąłem haha

Natomiast jadąc do domu myślałem nie o nowych kolumnach tylko o tym czemu jak idiota nie wziąłem od niej numeru ;) 

I miał byś spokój z WAŻ!. Aj.

 

Co zrobiłeś z R300?

Przepinałeś i słuchałes obu? Czy jak wjechały Gato to już R300 poszły w kąt?

Piotrek

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

I teraz kupiłeś R3. Fuck logic. 

No bo zawsze o nich marzyłem, a z tego co usłyszałem, rozmawiałem r3 są idealnym środkiem miedzy gato a r300 - niedługo będę pisał mała recke to zrozumiecie czemu :) Gato są obłędne - tak jak wszyscy słyszeliśmy na audioshow, ale to kolumny mające w sobie delikatność, subtelność (oczywiście maja uderzenie), ale ket r300 to był rock'n'roll - mega Pier****ęcie, które troszkę mi w garo brakuje. Natomiast w r300 najwieksza wada był rozlewający się bas, który miał słaba kontrole, ale to główna rzecz, która poprawili w r3. Ja tez uwielbiam jak kolumna gra z rozmachem bo słucham raczej bardzo głośno muzyki względem średniej innych kolegów (tak około 89-91db) i muszę mieć efekt, ze potęga muzyki zrzuca mnie z fotela :) Oczywiście nie tak, ze dyskoteka, albo krwawiące uszy. Ale jak jest orkiestra to chce się czuć jak w pierwszym rzędzie na koncercie. A jako, ze nie mam zony, nie mieszkam w bloku to 24h mogę odkręcać galę wzmaka jak tylko mi się podoba :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

No właśnie, mnie nie porwały . Widocznie się nie znam albo gust mam dziwny . 😎

Ale w domu nie porwały czy na audioshow?

p.s. To nie jest kwestia znania się lub nie - każdy z nas słyszy inaczej, oczekuje czegoś innego, ma inne pomieszczenie, słucha rożnej muzyki itd itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Ale w domu nie porwały czy na audioshow?

p.s. To nie jest kwestia znania się lub nie - każdy z nas słyszy inaczej, oczekuje czegoś innego, ma inne pomieszczenie, słucha rożnej muzyki itd itp

Zacytowałem Cię przecież .

Nie rozmawiamy o tym co kto słucha ,w jakim pomieszczeniu itp

Wszyscy słyszeli jakie są obłędne .,właśnie ja bym ich do domu nie zabrał .  

Bo jak sie ma wyciąganie wniosków na takiej wystawie. Albo zaskoczy albo nie . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To po co R3? Teraz to kompletnie tego nie rozumiem?

Ale dobra, ok, niech będzie. :)

Wiesz co chyba trzeba bylo brać ten numer :)

Hehehe

Piotrek

Hahaha :) 

Nie No, jak pisałem wyżej - kochałem swoje r300 i w gato, które tez kocham brakuje mi czegoś co miałem w r300 - rozmachu. A wiem, ze w r3 poprawili to co w r300 było najgorsze - niekontrolowany bas, cofnięta góra. Podobno to zupełnie inna kolumna dlatego chce jej spróbować. Jak wygrzeje to potwierdzę bądź nie :) Muszę się spieszyć bo mam 2 tyg. Na ewentualny zwrot. Ile waszym zdaniem godzin powinienem ja wygrzewać, żeby z czystym sumieniem ja ocenić? 50 wystarczy? Czy raczej 100h?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mateolo2 napisał:

Ile waszym zdaniem godzin powinienem ja wygrzewać, żeby z czystym sumieniem ja ocenić? 50 wystarczy? Czy raczej 100h?

Jak z czystym sumieniem to tylko różowym szumem, w trakcie pełni, około 3000 godzin.

Temperatura w pokoju powinna wynosić dokładnie 70 stopni Fahrenheita ( lub 294,261111 Kelwina ale to jak masz słabszy wzmacniacz ).

Jak z nieczystym to posłuchaj kilka dni i jak się nie będą podobały to odeślij. Po tygodniu to nie kolumny zmienią brzmienie, tylko Ty się przyzwyczaisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu gato (wygrzane) mam w domu R3. Dziwne trochę to porównanie. Gato przy R3 to kolumienki małe, grające "mniejszym" dzwiękiem od R3 i domyślam się że od R300. Gato u mnie odpadło bo zamulało mi muzykę elektroniczną - to raczej nie są kolumny do wszystkiego, z pewnością nie do szybszej muzyki.  W sensie nie aż tak bardzo zamulało, nie wiem jak to opisać, dużo osób to samo pisało na forum, można poszukać. U mnie taki JMJ, Biliński leci często, w gato mi wszystkiego brakowało, wykopu, szybkości,basu. R3 to mają - chociaż podobno należą do "ciepłych" kolumn, ale u mnie zgrywają się dobrze z lyngdorfem, który dodaje góry, zostawia średnice, i dość spoko kontroluje "mocny" jak na monitory dół.  Gato fajnie za to grało jakieś spokojniejsze instrumentale, jakieś CaffeDelMary itp.  Jakbym słuchał dużo wolnych instrumentali to Gato perfect.

Co do buuczenia. R3 można zrobić sobie krzywdę, stawiając je w małych pomieszczeniach, blisko ścian, dorzucając nieodpowiednie wzmaki. R3 szybkie, precyzyjne, neutralne wzmaki lubią. Lyngdorf, Hegel, Primare. U mnie R3 bardzo nie podeszły na Marantzie, Arcamie i najgorzej było z nadem gdzie dzwięk to klucha  pod kocem - ale z drugiej strony mojemu znajomemu to się bardzo podoba, stwierdził że jest bardziej łagodnie muzykalnie i faktycznie kumpel jest gotowy sobie stworzyć taki system :D więc ile ludzi,tyle opinii.


btw. Mam orzech, piękny kolor. Ogólnie piękna kolumna, z tych "komercyjnych" jedynie wyglądem ma podejście Monitor Audio Gold 100 - ale gdyby patrzył się na sam wygląd, nie potrafiłbym wybrać która ładniejsza, obie zajeiście wyglądają.
 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...