Skocz do zawartości

Rega Elex MK4


Grzesiek202

Recommended Posts

Panie. Pisz Pan co z wysokimi bo to jest największa zagadka w duecie z ATC. Suchoza i sterylność czy choć gram soczystości się znajdzie jednak? No i ciekawy też jestem co będzie po podpięciu Dynaudio - czy zrobi się taka sama chudzina z dźwięku i bas totalnie wyparuje jak z Elex-R.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie tony są trochę za ofensywne w połączeniu z ATC scm7, trochę się nimi Rega popisuje. Są czyste, nie ma absolutnie tego co "sss„słyszeliśmy z Elexa-r ostatnio na audiofilskiej orgietce u Rafała. Naprawdę sporo pokazują ale na dłuższą metę trochę męczą. Wydają się fajnie wypośrodkowane, ani przesadnie zaokrąglone, ani efekciarsko wyciągnięte, jest też trochę ciężaru, barwowo ani podkolorowane jak tęcza ani ujednolicone  w metaliczność.  Słyszałem już wysokie bardziej eteryczne, lotne, dające więcej powietrza ale szkolne 4 w skali bezwględnej się należy. Sporo ich albo może inaczej, dół pasma jest za lekki. To tak na szybko. Idę w kojo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczadupa napisał:

dół pasma jest za lekki

Pewnie za cicho słuchałeś. ;) Rozumiem, że rytmika jest podobna do tej z Elexa-R? A pierwsze wrażenie ogólne w porównaniu z Expo 3510? Sopranami pewnie nie wygra, a średnicą i dołem?

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Na razie mam z Regą grę wstępną :).

Gdyby Ci ta Rega ulęgła jakieś regalątka, to chętnie któreś przygarnę. Oczywiście, jak już podrośnie, bo wolę duże piecyki. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem nie za cicho, nie za głośno a tak, żeby był jak najlepszy komfort dla moich uszu. 

18 minut temu, Rafał S napisał:

Rozumiem, że rytmika jest podobna do tej z Elexa-R?

Moim zdaniem jest identycznie. 

 

21 minut temu, Rafał S napisał:

A pierwsze wrażenie ogólne w porównaniu z Expo 3510

Stopka nie zostanie zmieniona :)

Za to wokale Elexa mk4 z ATC 7 to kosa na piece do 30 kzł (które słyszałem). O sile i wyjątkowości  tego pieca decyduje wokal. Powtarzam się ale jest się czym zachwycać (również pamiętając o ATC). I tylko smutek, że nie mam już Harbeth P3ESR XD, żeby podłączyć do Elexa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, muzofan napisał:

Adam co Ty będziesz robił jak przestaniesz wzmacniacze testować bo braknie już modeli, których nie miałeś? 😉

Patrz, trzy sekundy i już mam! Żadnego Musicala czy Audio Analogue u siebie nie miałem, nie słyszałem. O Moon czy Marantz nawet nie wspominając. 

 

4 minuty temu, Kraft napisał:

Zawsze będzie jakieś Mk5, v3 lub AE. 

Dokładnie, do końca roku pewnie naim wymieni swoje wszystkie klamoty poza serią Uniti. Tylko tutaj już o zbiórkę na kaucję będę musiał prosić forumowiczów bo kwoty będą zwalać z nóg.

Dobra, co będzie to będzie. 

Wracamy do Elexa mk4. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie Twoja działalność w tym wątku podpada pod kompleksy? Nikt Cię tu nie prowokował, nie zaczepiał, na oczy nie widziałeś Elexa i nie jesteś nim zainteresowany ale niechcący, i tak dla zabawy,  kolejny raz postanowiłeś zrobić kupę w dziale nasze testy. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

A to nie Twoja działalność w tym wątku podpada pod kompleksy? Nikt Cię tu nie prowokował, nie zaczepiał, na oczy nie widziałeś Elexa i nie jesteś nim zainteresowany ale niechcący, i tak dla zabawy,  kolejny raz postanowiłeś zrobić kupę w dziale nasze testy. 

 

Szkoda nawet komentować. Jeśli cała zakładka jest Twoja, dla niezliczonej ilości kolejnych wzmacniaczy, to przepraszam że śmiałem tu coś napisać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rafał S napisał:

Adam, ja już skończysz swoje treningi

Masz jakąś kamerę u mnie zamontowaną? Właśnie lecą barki a drążek już ogarnięty. Zaczynam się uspokajać bo teraz tylko rowerek dla relaksu i podziwiania przyrody a pogoda bajka.

21 minut temu, Rafał S napisał:

A dół? Masz z ATC takie uderzenie, jak chciałeś? Ilość, proporcje i charakter basu ok?

Niskie tony też na szkolną 4. Pasują charakterem do reszty pasma. Jednak  ... And Justice For All z Naimem SN3 bardziej przekonuje, nie wspominając już Exposure 3510, ten tutaj nie bierze jeńców.

Stąd zasłużona ocena 4 przy założeniu, że odniesieniem są piece 3 a nawet 4 krotnie droższe!.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie.

Jeżeli masz mały lub średniej wielkości pokój i nie masz jakichś potworów do napędzenia, nie chcesz nękać sąsiadów trzy piętra w dół, nie koncentrujesz się na wybranym gatunku muzyki  oraz lubisz bardzo bliską średnicę (emfaza na średni)  to yebaj całą resztę hi end-ów i bierz Elexa mk4. I zapomnij o zewnętrznym przetworniku, ten wbudowany jest więcej niż OK. 

Cena/jakość 10/10. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że Elex MK4 ma jednak sporo wspólnego z poprzednikiem.

Odnośnie jeszcze tej emfazy na średnicy. To było coś z czym miałem problem zaraz po zakupie Elex-R. Jak to tak mocno, bezpośrednio, aż dziwnie. Nie potrafiłem tematu jakoś ubrać w słowa i sensownie do niego podejść. Bywało, że i denerwowało mnie to. No ale czego tu się spodziewać po prawie dwóch latach grania na heglopodobnych wzmakach. Przestawienie słuchu troszkę zajęło. Piecyk na pewno ma swój klimat, trochę kombinuje. Nie każdemu to przypasuje. Trzeba też być ostrożnym z doborem kolumn - zwłaszcza jeśli chodzi o przesuszenie na wysokich tonach.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lpomis napisał:

Trzeba też być ostrożnym z doborem kolumn - zwłaszcza jeśli chodzi o przesuszenie na wysokich tonach.

Szukałem, nasłuchiwałem, byłem przygotowany na dramat (sporo o tym rozmawialiśmy przed przyjazdem Elexa mk4) a nic takiego w połączeniu z ATC 7 nie miało miejsca. A przecież pamiętam co było w połączeniu Gustarda z Elex - r i Rafała Operami. Pamiętam też "skwierczenie" Elexa - r z Dyniami X14.  Albo ATC tak wygładzają albo jednak Rega jakieś zmiany na wysokich w Elex mk4 wprowadziła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...