Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

56 minut temu, Wito76 napisał:

Dawaj.

 

Czytam od dwóch dni i coraz większego smaka mam na odsłuchanie R3 podczas najbliższej wizyty w salonie.  Generalnie Łukasz, bardzo fajnie, bardzo ciekawie i obrazowo opisujesz swoje obserwacje, szacun, super się czyta. Na pewnej popularnej grupie FB jest też Twój wątek, na temat tego pojedynku, ale tutaj jakby lepsze miejsce do opisania wrażeń i ciekawsze komentarze niż tam. A co do filmików to wiadomo, że nie słuchamy  bezpośrednio Gato czy R3 tylko głośniczka w swoim telefonie czy komputera, więc wnioski bardzo ostrożne. Tak czy siak filmik Gato mniej mi się podobał. Aczkolwiek zupełnie rozumiem Cię, że ciągnie Cię do takiego grania. Ja już też wyrastam z tej pogoni za super hiper detalami, które są na dłuższą metę zaprzeczeniem muzykalności i przyjemności. Z drugiej strony nie może zabraknąć detali i takie błędne koło. 

Druga sprawa taka że mikrofon w telefonie nie wyrabia przy podkręconej głośności ;) 

Jak jesteś z Wro to zapraszam na odsłuch, póki się nie sprzedały ;) Zrobię Ci smaka zdjęciami. R3 oprócz dobrego grania, są piękne. 

PXL_20231230_180838041.jpg

PXL_20231230_181350320.jpg

PXL_20231230_181646087.jpg

PXL_20231230_181307064.jpg

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukluk71 Na sąsiednim forum, w klubie KEFa coś tam niedawno zagadałem na temat połączenia R3 z lampą i generalnie głosy były takie, że to wymagająca kolumna, że tylko mocny tranzystor i z lampą będzie gofr z bitą śmietaną i karmelem. Zagadałem też Q21, ale olali. Zagadałem, bo mają swój filmik o serii Meta i padł tam głos, że z lampą będzie "spowolnienie". Jakoś tak chyba stereotypowo do tego podeszli, bo jakoś nie zauważam tego "oleistego" grania u siebie, jak trzeba to jest wykop, petarda i nawet żyletki. No i jeśli "nie ściemniasz" :), że R3 są takie słodko-kwaśne, w każdym bądź razie nie ciemne, to z lampą może być fajny duecik. 

Mój system to wzmacniacz na EL34 więc z natury będzie to grało trochę romantyczniej i lampowy DAC R2R. Dużą robotę robi właśnie DAC, daje tę masę, skalę dźwięku, naturalną barwę, nie "techniczną" tudzież "chińską" sygnaturę. Jak perkusista walnie w kotły to jest ta masa i potęga, gitara akustyczna ma to swoje "live" i takie R3 mogłyby być tutaj fajnym partnerem.  Jedyna moja obawa czy też przyzwyczajenie do podłogówek, czy nie zabraknie potęgi, wypełnienia pomieszczenia "mocą" kolumn. Pamiętam jak 3 lata temu przywiozłem chwalone Diamond Monitor (obecnie zwane D18) i w porównaniu z podłogowymi MA brzmiały tak miniwieżowato. Brakowało mi energii w tym graniu. A punkt przełomowy było obejrzenie z młodym Transformersów na tych głośnikach - chudo, szczupło, nijako.

A zdjęcia super, rzeczywiście pięknie się prezentują.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wito76 napisał:

@lukluk71 Na sąsiednim forum, w klubie KEFa coś tam niedawno zagadałem na temat połączenia R3 z lampą i generalnie głosy były takie, że to wymagająca kolumna, że tylko mocny tranzystor i z lampą będzie gofr z bitą śmietaną i karmelem. Zagadałem też Q21, ale olali. Zagadałem, bo mają swój filmik o serii Meta i padł tam głos, że z lampą będzie "spowolnienie". Jakoś tak chyba stereotypowo do tego podeszli, bo jakoś nie zauważam tego "oleistego" grania u siebie, jak trzeba to jest wykop, petarda i nawet żyletki. No i jeśli "nie ściemniasz" :), że R3 są takie słodko-kwaśne, w każdym bądź razie nie ciemne, to z lampą może być fajny duecik. 

Mój system to wzmacniacz na EL34 więc z natury będzie to grało trochę romantyczniej i lampowy DAC R2R. Dużą robotę robi właśnie DAC, daje tę masę, skalę dźwięku, naturalną barwę, nie "techniczną" tudzież "chińską" sygnaturę. Jak perkusista walnie w kotły to jest ta masa i potęga, gitara akustyczna ma to swoje "live" i takie R3 mogłyby być tutaj fajnym partnerem.  Jedyna moja obawa czy też przyzwyczajenie do podłogówek, czy nie zabraknie potęgi, wypełnienia pomieszczenia "mocą" kolumn. Pamiętam jak 3 lata temu przywiozłem chwalone Diamond Monitor (obecnie zwane D18) i w porównaniu z podłogowymi MA brzmiały tak miniwieżowato. Brakowało mi energii w tym graniu. A punkt przełomowy było obejrzenie z młodym Transformersów na tych głośnikach - chudo, szczupło, nijako.

A zdjęcia super, rzeczywiście pięknie się prezentują.

Q21 pewnie robią filmy też pod sprzedaż, więc wiesz... nie będą się zdrabniać w szczegóły, bo po filmie trzeba wracać do roboty :]
Ja generalnie ciągle z tyłu głowy mam ciągle lampę, skoro lubię takie ciepłe granie, to właśnie lampa mogłaby tu zrobić robotę. Nie powiem Ci jak zagrają z Twoim sprzętem bo nie wiem : ] ale gdzieś czytałem na zagranicznych forach że ktoś podpinał pod lampę R3 i był zachwycony graniem - ale wiesz, ilu ludzi tyle opinii w necie. Dla kogoś może być fajnie, dla Ciebie mniej. Musiałbyś wypożyczyć kolumny, jakbyś był z Wrocka to chętnie bym sam sprawdził granie lampy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Tylko trzeba najpierw Piotrowi Sonido zablokować konto;). Sypie piasek w tryby rewolucji. 

On piszę w każdym temacie i na każdy temat. A jak wiadomo, że jak  ktoś jest od wszystkiego, to jest do....😀 Być może dawno temu słuchał jakiś przedpotopowych Bowersów, które grały "V" i powtarza te swoje utrwalone opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukluk71 napisał:

a generalnie ciągle z tyłu głowy mam ciągle lampę, skoro lubię takie ciepłe granie,

To "ciepłe granie" to też chyba taki trochę stereotyp. Owszem, jest takie "gęściejsze", pełniejsze, namacalne, ale na pewno nie jakieś zamulone, przesłodzone czy "spowolnione". No dobra, tranzystor jest trochę szybszy, ale to nie są jakieś kosmiczne różnice.

 

5 minut temu, lukluk71 napisał:

Musiałbyś wypożyczyć kolumny, jakbyś był z Wrocka to chętnie bym sam sprawdził granie lampy :)

No niestety daleko, daleko :). Sam chętnie bym się wprosił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wito76 napisał:

To "ciepłe granie" to też chyba taki trochę stereotyp. Owszem, jest takie "gęściejsze", pełniejsze, namacalne, ale na pewno nie jakieś zamulone, przesłodzone czy "spowolnione".

Lampa lampie nierówna. Niektóre triody (może te gorsze) właśnie tak grają.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Zdjęcia nie są edytowane, wrzucane prosto po zrobieniu. Czysty JPG z telefonu, bez prostowania, bez edycji. Można powiedzieć że na codzień pracuje z obrazem i mam pewne nawyki robienia zdjęć nawet telefonem. Ale wystarczy postarać się robić prosto zdjęcia, złapać dobra perspektywę kadrowaniem i poszukać dobrego światła. Ale jakościowo aparat też daje radę, to nie jest telefon z jabłkiem, ale dużo tańszy Gogle Pixel 7 - moim zdaniem pixele dają najlepsze obrazki z aparatu w tel.  I nie trzeba kupować jabłka za milion monet, żeby mieć dobry telefon z bardzo dobrym aparatem ;)

 

PXL_20231231_115228507.jpg

PXL_20231231_115308409.jpg

PXL_20231231_115154297.jpg

PXL_20231231_115002271.jpg

PXL_20231231_115347010.jpg

PXL_20231231_120034146.jpg

PXL_20231231_120028372.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wychodzą i foto perełki😃. Pełna klatka od Nikon👍, u mnie Canon. Ktoś z Sony, Leica może się ujawni? Wtedy moglibyśmy spróbować porozmawiać o innych doznaniach. Założyć klub, pochwalić się. Kiedy audiofile kładą się spać, pany fotografy właśnie wstają/złota godzina😊

EF9F3E99-EBEA-4FD4-96D7-95D71D17E4D3.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...