Skocz do zawartości

Prośba o polecenie używanego daca do 2,5k


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Bo ty wychodzisz z założenia że określenie "jest znacznie lepszy" jest oparte na obiektywnej ocenie. A subiektywizm jest podstawą ocen w audio. Obiektywnie to można pomierzyć parametry sprzętu (choć tu też są kruczki ;) )

Ale przecie tak, po czesci przynajmniej, jest, ze "lepszosc" moze byc oparta na obiektywnej ocenie. Klania sie tu proste tlumaczenie zwrotu "high fidelity". Sek w tym jednak, ze czestokroc to nie "wiernosci" sie oczekuje, a okreslonej sygnatury brzmienia zgodnie z gustem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy że masz rację ok? Jeżeli dla ciebie odsłuch/porównanie ze wzorcem jest miarodajne - to ok.

Dla mnie nie, tym bardziej że wchodzą tu nasze ułomności i zmian możesz po prostu nie zauważyć. Mnie możesz wystawić do testów przy częstotliwosciach powyżej 14/15kHz - wszystko będzie grało tak samo ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mateolo2 napisał:

A ja tylko dodam, ze mój cxc dzisiaj dotarł i pierwsze co zrobiłem to przeprowadziłem modyfikacje jak z kanału Steve’a Gutenberga 

Takie modyfikacje i wytlumianie obudowy od drgań to ja robiłem już za czasów CA Azur 540 😛

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie to, że niezależnie , czy kupisz Cambridga jako wzmacniacz czy też jako  Dac, czy jako inne ustrojstwo, to pierwsze co musisz, to nie posłuchać muzy, ale uporać się brumiącym trafem, czy z innymi przypadłościami danego sprzętu.

Dla mnie jest to niepojęte.  Że Wy to kupujecie.....?  Mimo wszystko miłych wrażeń ze słuchania (gdy w końcu do niego dojdzie) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, terracan1929 napisał:

Dla mnie jest to niepojęte.  Że Wy to kupujecie.....?  Mimo wszystko miłych wrażeń ze słuchania (gdy w końcu do niego dojdzie) .

Kto kupuje i co?

Azura to ja miałem na kilka latek wstecz od powstania tego filmiku z YT, poza tym zawsze warto  najpierw posłuchać, a dopiero później podejmować ewentualne modyfikacje. 

Nie o brumienie też chodzi, chociaż  miałem  Atolla, który to słynie z brumienia transformatorów, jakoś u mnie żaden wzmak, czy inne źródło  nie chciało brumić.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mateolo2 napisał:

 (żegnaj gwarancjo 🤣🤣🤣)

Coś za coś. Będzie grał lepiej, ale najbliższa naprawa już na własny koszt. ;)

21 minut temu, terracan1929 napisał:

Fascynuje mnie to, że niezależnie , czy kupisz Cambridga jako wzmacniacz czy też jako  Dac, czy jako inne ustrojstwo, to pierwsze co musisz, to nie posłuchać muzy, ale uporać się brumiącym trafem, czy z innymi przypadłościami danego sprzętu.

Miałem CXA81 i CXC - nie grzebałem, normalnie słuchałem i wtedy uważałem, że to świetne brzmienie. Potem oczywiście apetyt wzrósł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Zaczales w nim grzebac zanim go chocby wlaczyles?

Tak, żeby sprawdzić czy wszystki działa itd. A potem od razu podstawowa modyfikacja, mega powszechna i znana wśród właścicieli cxc. Plus to co zrobiłem to jest nawet nie grzebanie, tylko przyklejonie maty, zdjęcie kilku trytyek i puszczenie kabli inna drogą. Dziecko by to przeprowadziło. W sam odtwarzacz i jego mechanizmu układu nie ingerowalem i nie dotykałem :)
 

41 minut temu, Fafniak napisał:

A co było nie tak z tym odtwarzaczem ?

a nic, nowka sztuka nie śmigana. Ale żeby śmigała lepiej to mała modyfikacja :) 

 

37 minut temu, Rafał S napisał:

Coś za coś. Będzie grał lepiej, ale najbliższa naprawa już na własny koszt. ;)

Oby wiec się nie zepsuł :)) 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Takie modyfikacje i wytlumianie obudowy od drgań to ja robiłem już za czasów CA Azur 540 😛

A to moja pierwsza :))

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DiBatonio napisał:

Dynmat Xtreme - ja polecają na wszystkich forach zachodnich. Podobno najlepsza. W ciul droga. Głupi kawałeczek 50 zł, ale było warto bo po prostu jeden kawałek naklejasz na blachę, pukasz w nią i jakbyś uderzał w cegłę :) zero pogłosu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

Dynmat Xtreme - ja polecają na wszystkich forach zachodnich. Podobno najlepsza. W ciul droga. Głupi kawałeczek 50 zł, ale było warto bo po prostu jeden kawałek naklejasz na blachę, pukasz w nią i jakbyś uderzał w cegłę :) zero pogłosu

Ty mi nie tłumacz jak działa mata bitumiczna/wygłuszająca.

A wiesz, że na Allegro masz maty za ułamek ceny tego wynalazku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Ty mi nie tłumacz jak działa mata bitumiczna/wygłuszająca.

A wiesz, że na Allegro masz maty za ułamek ceny tego wynalazku?

Nie jestem znawca tematu, wiec wolałem kupić taka sama jaka używają wszyscy do tego cxc. Bez kombinowania. 50 zł mnie to kosztowało, wiec żaden koszt. A podobno te inne wynalazki tańsze są zwyczajnie gorsze. Tak jak masz cenniki wygłuszen samochodów w firmach audio i tańsze ceny są za zwykle maty, a wygluszenie dynamat’em jest droższe bo gość u którego kupowałem powiedział, ze działa zdecydowanie najlepiej w tej kwestii. Plus nie wiem, jakoś się na rym długo nie zastanawiałem - tak jak mówię - 50 zł :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może są zwykłe i niezwykłe.

Ważne, żeby miały sensowną grubość i tym samym wagę przy określonej wielkości arkusza, poza tym można łączyć warstwami.

 Myślę, że całkiem spoko jest taka jak w linku w przyzwoitym rozmiarze i grubości za całe 29zł.

50zl to rzeczywiście nie majątek, ale można troszkę taniej i równie dobrze.

https://allegro.pl/oferta/ab-25-mata-wygluszajaca-butylowa-bitumiczna-75x50-5850760959

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...