Skocz do zawartości

Stereo do istniejącej substancji


Majkel75

Recommended Posts

21 minut temu, Majkel75 napisał:

Rozważałem tę kolumnę i nawet oglądałem filmiki na YT jak one grają. Pozwolisz, że nie wypowiem się na temat ich brzmienia z oczywistej przyczyny.

Nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć. Nie spodobało Ci się jak grają na filmie na YT?

23 minuty temu, Majkel75 napisał:

Załączam dwa zdjęcia.

Chodziło mi o ścianę za kanapą na której siedzisz słuchając. Czy kanapa jest od niej odsunięta, czy coś na niej wisi itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Swoją drogą, być może nawet MA 1000 nie będzie przesadą. @Grzesiek202 jest zachwycony, jak mu ten Magnat gra z Bowersami

Jeszcze inaczej; to wzmacniacz na tyle fajny, że prędzej wymienię kolumny niż jego. Choć lampkę słychać, to gra jednak dość żywo i otwarcie.

Czy autor wątku już słuchał czegokolwiek? 

Dnia 22.02.2023 o 17:23, Majkel75 napisał:

Teraz się zastanawiam, czy najpierw dobrać kolumny i do tego wzmacniacz, czy odwrotnie

Najpierw kolumny. Ale w sumie wytypuj jakieś wzmacniacze, bo pytanie, czy to ma być golas, czy z DAC? Czy inne funkcje? Jeśli monitory mają stać w regale, to dokup do nich takie małe podstawki do postawienia na komodzie. @MMarekchyba takie miał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

Nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć. Nie spodobało Ci się jak grają na filmie na YT?

Sluchałem na tablecie, nie zaś na żywo. Stąd nie podejmuję się oceny. 

 

31 minut temu, Kraft napisał:

Chodziło mi o ścianę za kanapą na której siedzisz słuchając. Czy kanapa jest od niej odsunięta, czy coś na niej wisi itp?

Kanapa jest dosunięta do ściany. Ściana jest "goła". Po rozłożeniu kanapy pełni ona funkcję łóżka. A sama jej kostrukcja po rozłożeniu uniemożliwia odsunięcie jej od ściany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, blatko napisał:

Dźwięk z kolumn za 10 t + chińczyk za 1 t będzie zawsze lepszy niż  kolumny za 6 + wzmak za 5 + kable 1. Zawsze.

nie prawda. To jest myślenie nowych osób.

17 godzin temu, J4Z napisał:

Oczywiste te słowa są bzdurą i będę reagować w ten sposób kiedy tylko je zobaczę. Pozdrawiam cieplutko. 

Ja tak samo. Koło tego nie mozna przejść obojętnie.

12 godzin temu, KrólKiczu napisał:

ale jedyne co zaobserwowałem to to, że moon grał ciepłej i łagodniej.

Pytanie zasadnicze to "jedyne"? To był małe różnice? Im byś słuchał go dłużej tym bys różnice wiecej zauważał. Czy na plus to już inna sprawa.

nie każdy musi lubić każde brzmienie.

10 godzin temu, Majkel75 napisał:

Przedstawiona propozycja, a raczej podejście sprzedającego, wzbudziło mój niepokój. Propozycja tego sprzętu padła bez przedstawienia przeze mnie, czego oczekuję od grania, jaki jest rodzaj muzyki, której słucham itd.

RED FLAG

 

Tam jest miejsce koło tego TV nawet na wieksze monitory.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna i niepodważalna :)

Ehh zaczniemy dyskusję o wzmacniaczach znowu?

Znam te przypadki bo klienci do nas przychodzili z takim mysleniem. Czytali różne żrodła. Mówie prosze. Bo nauczyłem się że bez przykładu to szkoda gadać.

Ile tu na forum też jest takich przykładów.

Tania Aurora 700 gra znacznie, znacznie lepiej przy lepszych wzmacniaczach. ELAC serii Debut to samo.

KEFy..... noooo.

Może sa takie kolumny które tą róznice niwelują. Ok.

Ale 10K za kolumny do wzmaka za 500 zł?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ehh zaczniemy dyskusję o wzmacniaczach znowu?

Przede wszystkim ta dyskusja nigdy się nie skończyła. Czytam co jakiś czas jakieś dyrdymały o tym, że coś gra, coś nie gra, ale co to znaczy, tego nikt nie potrafi wyjaśnić. Padają jakieś teorie, że lepszy sprzęt gra neutralnie, bliżej prawdy ale tak naprawę większość audiofili nie ma pojęcia o realizacji dźwięku, brzmieniu instrumentów itd. Cała ta zabawa polega na laniu wodu, pięknych opisach i Bóg wie czym jeszcze. Kiedy pada pytanie jak sprzęt powinien grać - zaczyna się bełkot. I historie o tym ile to ja w życiu słyszałem, ilu audiofili znam itp, itd. A kiedy na sam koniec brakuje argumentów - zaczynają się zwykle przepychanki. 

Teraz taki prosty przykład. Na ostatnim zlocie grały "duże" dynaudio i małe boenicke. Podłączone do tego samego, super drogiego wzmacniacza. Zagrały zupełnie inaczej. Jeden i drugi zestaw grał wg mnie fajnie. To powiedz mi teraz proszę, który grał "prawdziwie"😁? No i skoro te super drogie wzmacniacze wyciskają z tanich kolumn to co najlepsze, to czemu z kazdych kolumn wyciskają coś innego? Skąd taki biedny, początkujący słuchacz ma wiedzieć, co jest dobre a co złe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Teraz taki prosty przykład. Na ostatnim zlocie grały "duże" dynaudio i małe boenicke. Podłączone do tego samego, super drogiego wzmacniacza. Zagrały zupełnie inaczej. Jeden i drugi zestaw grał wg mnie fajnie. To powiedz mi teraz proszę, który grał "prawdziwie"😁? No i skoro te super drogie wzmacniacze wyciskają z tanich kolumn to co najlepsze, to czemu z kazdych kolumn wyciskają coś innego? Skąd taki biedny, początkujący słuchacz ma wiedzieć, co jest dobre a co złe? 

Ale czekaj tu jest dyskusja o zupełnie czymś innym.

Po pierwsze kto powiedział który to dzwiek rpawdziwy? I co to znaczy? Ludzie nie szukają dzwieku naturalnego, neutranego, liniowego. Po prostu nie.

Mimo że materiały reklamowe mówia co inengo. Dlatego kolumny grały inaczej.

Ale to jest inna rozmowa. Rozmowa na temat tutaj to wziąć te same Dynaudio i Boenicke które zreszta bardzo lubie i podłączyć najpierw ten droższy wzmacniacz nie wiem co to było a poźniej chińczyka za 2000 zł w kalsie D i zobaczyć.

Ilu z Was uzna że ten chińczyk zagrał równie dobrze.

Zróbcie to nastepnym razem.

Edit: W sensie cały set zagrał równie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale czekaj tu jest dyskusja o zupełnie czymś innym.

Po pierwsze kto powiedział który to dzwiek rpawdziwy? I co to znaczy? Ludzie nie szukają dzwieku naturalnego, neutranego, liniowego. Po prostu nie.

Mimo że materiały reklamowe mówia co inengo. Dlatego kolumny grały inaczej.

Ale to jest inna rozmowa. Rozmowa na temat tutaj to wziąć te same Dynaudio i Boenicke które zreszta bardzo lubie i podłączyć najpierw ten droższy wzmacniacz nie wiem co to było a poźniej chińczyka za 2000 zł w kalsie D i zobaczyć.

Ilu z Was uzna że ten chińczyk zagrał równie dobrze.

Zróbcie to nastepnym razem.

Edit: W sensie cały set zagrał równie dobrze.

Piotrze, ale co znaczy "dobrze"? Dobrze to się można wyspac po ciężkim dniu. Znam kolegów z forum, którzy grają na "chińskich" klockach (takich odrobinę droższych, ale też nie za miliony) i taki dźwięk uważają za dobry. 

Ja nie namawiam nikogo, do kupowania kolumn za 10k i wzmacniacza za 500 PLN, bo zapewne jeśli ktoś wydaje taką kasę to stać go na drozszy wzmacniacz. Ale z drugiej strony - jeśli ktoś świadomie, po przesłuchaniu kilku propozycji stwierdził, że dźwięk toppinga czy smsla mu odpowiada, to czy jest to jakiś grzech? 

Jedyne co mnie irytuje w tej całej audio zabawie to przekonywanie się nawzajem co gra a co nie gra. Tyle. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli komuś dźwięk z Toppinga odpowiada to kupuje toppinga i jest szczęśliwy i o to chodzi :)
 

Tu chodzi ludziom, by chłop nie wpadł na minę po stanowczej wypowiedzi pana blatko, który jest wyrocznią pisząc takie słowa:

"Dźwięk z kolumn za 10 t + chińczyk za 1 t będzie zawsze lepszy niż  kolumny za 6 + wzmak za 5 + kable 1. Zawsze."

Dlatego reagujemy by człowiek się nie wpakował w niesprawdzony przez siebie "genialny" pomysł pana blatko, bo przecież wyraźnie napisał, że to zagra lepiej i zawsze zagra lepiej :) Rozumiesz o co mi chodzi? Ja osobiście uważam, że każdy ma mieć sprzęt jaki chce i jaki mu pasuje, ale jeżeli ktoś pisze z mojego punktu widzenia mocno kontrowersyjną tezę i podkreśla ją słowami "zawsze lepiej" to powinna się innym użytkownikom forum świało ostrzegawcze zapalić, bo potem taki nieświadomy kupujący zrealizowałby "pomysł" pana blatko i mógłby być bardzo mocno zawiedziony tym jak grają kolumny za 10 tysięcy, a kolejna sprawa pan kraft napisał, że przynajmniej będzie miał kolumny już o kilka klas lepsze od wzmacniacza jakby człowiek chciał potem zmienić :) Mam wrażenie, że często tu zapominamy, że ludzie chcą kupić sprzęt do słuchania muzyki i do tego by fajnie wyglądał, i jak zakładają budżet 12 tysięcy na całość to tyle chcą wydać, a nie, że za dwa lata muszą władować jeszcze 6-7 w elektronikę bo jednak ten chińczyk za tysiąc złotych nie dał rozwinąć skrzydła kolumnom za 10 tysięcy. ( co zresztą autor posta potwierdził, chce kupić i mieć i zmienić :) ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale 10K za kolumny do wzmaka za 500 zł?

A ile kosztują wzmacniacze napędzające kolumny aktywne? Myślę, że proporcje mogą być własnie takie, np. w Buchardtach A500 z niedrogimi wzmacniaczami Texas Instruments i nikt się nie burzy. Nawet chwalą, jakie to wspaniale brzmiące konstrukcje.

13 minut temu, Michał Gałązka napisał:

a kolejna sprawa pan kraft napisał, że przynajmniej będzie miał kolumny już o kilka klas lepsze od wzmacniacza jakby człowiek chciał potem zmienić :)

Naprawdę coś takiego napisałem? A gdzie? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

nie prawda. To jest myślenie nowych osób.

co znaczy nowych? Mam 5 dych na karku i od ponad 30 lat świadomie słucham muzyki. Przewaliłem w życiu już kilka zestawów,, ale nigdy jako sprzedawca który ma interes we wciskaniu swojego asortymentu (dlatego też nie rzucam nazwami ani konkretnymi modelami sprzętu, który aktualnie mam na sklepie czy właśnie chcę się go pozbyć na olx).

Kolego, czasy się trochę zmieniły, technika poszła jednak do przodu od tego jak zaczynałem swoją przygodę z audio w latach '90. Dziś większość, a już na pewno założyciel tego wątku nie potrzebuje tych wielkich wzmaków z tysiącem wejść i wyjść, jakimiś śmiesznymi korektorami, świecidełkami, wycieraczkami i innymi bzdetami mającymi poprawiać nasze samopoczucie i cieszyć bardziej oko niż ucho. Dziś wystarczy małe pudełeczko (niekoniecznie chińskie za 1000, ale są też markowe za kilkanaście tys), z dwoma wejściami cyfrowymi i jednym analogowym. Do tego może być dodatkowo z antenką bluetooth dla młodzieży, którą śmieszą te wielkie kloce czy metrowe wieże z kilku klocków ustawione przez dziadersów w centralnym miejscu salonu (sam jestem dziadersem więc luz). I to gra! I wcale nie gorzej niż te wielkie wieże z lat '90 (też to było kiedyś moim marzeniem, zrealizowanym), a przeważnie o wiele lepiej. A kosztuje ułamek ceny.

Musisz po prostu wyjść ze swojej strefy komfortu 😉 i spróbować zestawić to co napisałem wcześniej - kolumny za 10 000 + np. przytoczonego przez innego kolegę toppinga czy smsla za 1000. Oczywiście możesz też spróbować z markowym wzmakiem D za kilkanaście tysi, obojętnie. Taki zestaw ZAWSZE, ale to ZAWSZE zagra lepiej w każdym aspekcie niż jakikolwiek inny w odwrotnym zestawieniu czyli wzmak za 10 000 + kolumny za 1000. Jeśli twierdzisz inaczej podaj przykład, tylko żeby cena kolumn była za parę a nie za sztukę jak celowo nas "oszkują" sprzedawcy w ogłoszeniach.

Oczywiście wszelkiej maści sprzedawcy sprzętu nigdy tego nie potwierdzą ani nawet nie będą się starali zmienić swojego podejścia, i ja ich rozumiem, sam jestem sprzedawcą tylko w innej branży. Gdybym miał na półce swojego salonu audio wzmaki za 5-50 tys. a z każdego po kilka tys. marży to musiałbym na łeb upaść, żeby pisać publicznie że chińczyk za 1000 gra dobrze.

Pozdrawiam

13 godzin temu, Majkel75 napisał:

 

 

Nie zamierzam nic na przyszłość zmieniać. Dlatego sięgam po opinie doświadczonych w tej materii, aby kupić raz a dobrze.

 

hehe, kolego to tak nie działa, niestety. Gdybyś był "normalny" to byś poszedł do molocha rtv, podszedł do sprzedawcy i kazał sobie dobrać jakiegoś grajka za swój budżet. Ale jednak wszedłeś na to forum, zacząłeś czytać, zastanawiać się, zadawać pytania, rzucać modelami, rozmyślać nad przestawianiem mebli itp.  Niestety, wdepnąłeś już w g... i to że przez chwilę będziesz miał czyste buty nie znaczy, że za jakiś czas znów nie wdepniesz. Tu prawie każdy wielokrotnie myślał, że o to jest właśnie to, nic więcej już nie chcę.  A za kilka miesięcy/lat sprzęt ląduje na olx. 😉  

No ale może z tobą będzie inaczej. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Naprawdę coś takiego napisałem? A gdzie? 

Wybacz, omyłkowo opisałem Ciebie, chodziło mi o blatko.


Tu uderzałem tylko do blatka by nie pisał bzdur takie jak napisal w pierwszym poście bo potem człowiek uwierzy tak kupi i będzie płacz, że kolumny za 10 tysięcy a grają średnio, zwłaszcza jak już wiemy, autor chce kupić i mieć na lata i nie bawić się co chwilę w zmiane czegokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Michał Gałązka napisał:



Tu uderzałem tylko do blatka by nie pisał bzdur takie jak napisal w pierwszym poście bo potem człowiek uwierzy tak kupi i będzie płacz, że kolumny za 10 tysięcy a grają średnio, 

 

wg ciebie to bzdury, wg mnie i wielu innych (w innych wątkach) nie, ale napiszę jeszcze raz i podpisuję się pod tym całym sercem - zestaw kolumny za 10 000 + wzmak za 1000 zł zagra o niebo lepiej niż kolumny za 6000 + wzmak za 5000.  Co więcej - im droższy wzmacniacz, a tańsze kolumny tym różnica w jakości dźwięku będzie coraz gorsza.

 

Edit. No dobra, olać chińczyki w klasie D. Najtańsza i najprostsza Yamaha (pewno ok 1000) zagra lepiej z kolumnami za 10 000, niż yamaha za 5000 z kolumnami za 6000. Może być?

Edytowano przez blatko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blatko napisał:

napiszę jeszcze raz i podpisuję się pod tym całym sercem - zestaw kolumny za 10 000 + wzmak za 1000 zł zagra o niebo lepiej niż kolumny za 6000 + wzmak za 5000. 

Tylko, że to nie musi być prawda. Tak się składa, że słuchałem u siebie monitorów za 10 000 zł, 8000 zł, 6000 zł, 4000 zł i 2000 zł.  Bardzo wielu modeli. I te drogie wcale nie zostały moimi ulubionymi, nawet mimo różnych wybitnych cech którymi się legitymowały. Jakbym miał podłączyć kolumny, które sprawiają mi najwięcej frajdy (z odsłuchanych), to byłyby to raczej modele za 4000-6000 zł. Może nawet takie za 2000 zł. 

Pieniądze automatycznie nie grają. To bardziej skomplikowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ręce opadają :)

Po prostu nie pisz ludziom tego jako pewnik bo możesz człowieka potem na niezłą minę wsadzić :)

Nikt tu nie podważa tego, że technologia się rozwija i sprzęty również. Klasa D genialnie na tym wychodzi i jest naprawdę super urządzeniem, jednak zestawianie mówienie, że zastępuje on jeden do jednego wzmacniacz za 5-6 tysięcy to delikatnie mówiąc szaleństwo :D. Ale co ja tam wiem, nie mam 50 lat na karku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

 Klasa D genialnie na tym wychodzi i jest naprawdę super urządzeniem, jednak zestawianie mówienie, że zastępuje on jeden do jednego wzmacniacz za 5-6 tysięcy to delikatnie mówiąc szaleństwo. 

Może wydaje się szaleństwem, ale tylko do momentu przeprowadzenia ślepego odsłuchu;) 

Choć myślę, że i wielu porównujących klasycznie wcale nie uważa tej myśli za szaloną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, blatko napisał:

zestaw kolumny za 10 000 + wzmak za 1000 zł zagra o niebo lepiej niż kolumny za 6000 + wzmak za 5000. 

Moim zdaniem nie. To drugie połączenie wypadnie lepiej. Za niecałe 6k można już kupić bardzo fajne monitory, które ładnie zabrzmią, szczególnie z dobrze dobranym piecem z tej samej półki. Można zejść niżej z ceną nowego wzmacniacza - powiedzmy do 2.5k (choć wybór robi się już niewielki). Schodzenie dalej nie ma sensu. Sensowna jakość za 1000 zł., to już wyłącznie w używkach. A jeśli mówimy o używanym sprzęcie, to za 10k dostaniemy kolumny tak świetne, że naprawdę zasługujące na dobrą elektronikę. Więc połączenie 10+1 znów się nie sprawdzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukałem wzmacniacza dla siebie to porównywałem Smsla nawet z magnatem mr780, który raczej nie należy do sprzętów za 4-6 tysięcy i tu już była spora różnica w brzmieniu ( w moim odczuciu ) na plus dla Magnata. Robić porównanie z niewyrównanym poziomem głośności jest trochę chyba bez sensu :) tak mi się wydaje :) dodam tylko, że kluczowe było dla mnie jak zagra sprzęt już przy niskich poziomach głośności :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michał Gałązka napisał:

nie no po ślepym odsłuchu wydaje się to szaleństwem :) Oczywiście, są małe wzmacniacze w klasie D, które świetnie grają, ale wzmacniacz typu Toppin czy inny SMSL w kwocie tysiaka niestety trochę ma ciężko z konstrukcjami za 4-6 tysięcy 

Ja zrezygnowałem z yamah as301, 501 i nada 356bee na rzecz SMSLa A300 więc ostrożnie. Do nowych kolumn porównywałem Rege Brio, Magnata MR780 i Tage HTA 700b v3 tylko z lepszymi lampami PSVANE art i wygrała najtańsza Taga. Tak więc nie kwota wygrywa a synergia wzmacniacz + kolumny. Poza tym jeśli ktoś kupuje pierwsze poważne stereo i ma do wydania np 10tys zł to powinien posłuchać kilku zestawów o wiele tańszych a później porównać je z droższymi bo nie jest powiedziane ze słuch potencjalnego nabywcy zauważy różnicę. A jeśli nie zauważy to po co wydawać tak dużo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz pierwszy błąd w mojej wypowiedzi na dla siebie tylko dla mojego przyjaciela i z moim przyjacielem. Dla siebie sprawdzałem go tylko w biurze bo tam miał grać.

Ale przyjaciel szukał/ szuka dalej sprzętu. dla siebie do domu a ma dość konkretne wymagania, do tego nie chce wydawać za dużo więc zasugerowałem mu SMSLa i Magnata MR 780( jako totalne przeciwieństwo tego co chciał)  on jest inżynierem i pracuje w zawodzie więc stety niestety wszystko z nim się wybiera poza wrażeniami z użytkowania to też właśnie wszystko pomiarowo :) ( nie chcesz wiedzieć jak długo wybierał bojler do domu :P

A dodam tylko, że za moją namową był bardzo podjarany SMSLem bo jemu zależało aby sprzęt był jak najmniejszy i najlepiej, żeby go nie było widać , magnat to zresztą była też moja propozycja ( choć mi dźwiękowo nie przypadł do gustu jak szukałem sprzętu dla siebie ). No i niestety i w moim i jego odczuciu SMSL w tym wypadku wypadł gorzej :) Komuś innemu, może taki SMSL wypaść lepiej niż sprzęt za 4-6 tysięcy , czy tak jak sam mówiłeś, że bardziej podpasowały Ci kolumny wcale nie najdroższe :) Dlatego wkurza mnie, jak ktoś kto miał "klilka, zestawów w życiu" wydaje osąd, że coś jest zawsze lepsze, wyrocznia kurde :D  :P

Dalej uważam, że takie SMSLe są świetnym rozwiązaniem do małego pomieszczenia lub jak ktoś nie chce by sprzęt był widoczny w salonie bo naprawdę jak na swoją cenę grają świetnie i dalej będę polecać tego typu rozwiązania ludziom, którzy takich rozwiązań szukają :) Myślę, że problemem każdego forum jest to, że każdy doradza przez pryzmat swojej osoby :)  Ile razy już były teksty jak ktoś chciał mieć coś lepszego niż głośniki w TV i soundbar, i szukał czegoś za 3 tysiące w używce to dostał na naszym forum, czy na grupach fb informacje, że za 3 tysiące to on nic nie kupi itp :)

Zresztą takie praktyki są nie tylko na naszym forum ale tak jest absolutnie wszędzie :) Ostatnio przeczytałem ( nie było to skierowane do mnie i nie na tym forum ) że jak ktoś ma budżet na ekspres ciśnieniowy 1500-2000 zł to powinien sobie kupować kawę w kawiarni a nie kupować takiego ekspresu bo prawdziwe porządne to muszą kosztować minimum 6 tysięcy :D

10 minut temu, Artur Charicki napisał:

Ja zrezygnowałem z yamah as301, 501 i nada 356bee na rzecz SMSLa A300 więc ostrożnie. Do nowych kolumn porównywałem Rege Brio, Magnata MR780 i Tage HTA 700b v3 tylko z lepszymi lampami PSVANE art i wygrała najtańsza Taga. Tak więc nie kwota wygrywa a synergia wzmacniacz + kolumny. Poza tym jeśli ktoś kupuje pierwsze poważne stereo i ma do wydania np 10tys zł to powinien posłuchać kilku zestawów o wiele tańszych a później porównać je z droższymi bo nie jest powiedziane ze słuch potencjalnego nabywcy zauważy różnicę. A jeśli nie zauważy to po co wydawać tak dużo? 

ja się nie odnoszę do tego, że trzeba wydać więcej, ale odnoszę się do tego by nie mówić komuś że wzmacniacz coś jest lepsze koniec kropka :) Piszę też, że mi on nie podszedł choćgo bardzo uważam :) swoją drogą, że nie podeszły Ci Yamahy 301 i 501 to jestem w to wstanie uwierzyć :D Ja do dziś ubolewam, że mają takie brzmienie, bo wizualnie cały czas chcę 701 ale no niestety dźwiękowo mi kompletnie nie podchodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...