Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Yaqin MS-30L warto odsłuchać ?


Recommended Posts

55 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Gładka, kremowa🤔 - ? Z tannoyami to chyba nie ten kierunek - raczej neutralne/naturalne (lekko w stronę ciepła - z marantzem). Natomiast nie zlewajaca sie srednica z reszta pasma to na 100% te ktore proponowałem czyli dc6t SE. Wiem bo mam je 😛 srednica to ich najwiekszs zaleta. Wokale dla mnie najlepsze z wielu kolumn markowych które wtedy porownywałem ze sobą w okreslonym budżecie. Minus taki ze niestety juz nie produkowane. Plus taki ze na wtórnym "chodzą" za ułamek ceny startowej gdy były nowe. 

ps: widziałem nawet w cenie ok £350 (za parę).

Dziękuję za konkretną propozycję.

Widzę, że muszę się zmierzyć z dylematem: nowe czy używane ? :) 

Czy pisząc o Tannoyach Revolution DC6E miałeś na myśli te ?: 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/6tx 

Czy ta oferta jest ok ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Pieniądze nie grają :) 

Zdania są podzielone, bo faktycznie to różnie bywa. 

PS Uśmiechnij się do Asi, może wypozyczy Ci stare Corale z dużą , papierową membraną . Może to nakresli Ci jakiś kierunek poszukiwań. Ja Jej wypozyczyłem do prób z lampą i już nie chciała oddać😉

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Dziękuję za konkretną propozycję.

Widzę, że muszę się zmierzyć z dylematem: nowe czy używane ? :) 

Czy pisząc o Tannoyach Revolution DC6E miałeś na myśli te ?: 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/6tx 

Czy ta oferta jest ok ?

 

 

Raczej nie. Pisałem dc6t se (rozpoznać je mozna po dopisku "special edition" na kołnierzu maskujacym śruby).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A ja bym chciała wejść na wyższą półkę. No i ta średnica żeby była wysunięta :)

Pani Agnieszko

Kilka razy przeczytałem ten fragment. Zaintrygowało mnie „coś”. Pochodziłem z tym sobie i czy zechciałabyś/mam na imię Adam, podać utwór-y, w którym chciałabyś wysunąć „średnicę”?

A jeszcze lepiej w którym momencie danej realizacji fajnie byłoby, gdyby średnica była wysunięta.

Jestem ciekawy, mam dziś długi muzyczny wieczór i chętnie posłuchałbym u siebie. 

Co rozumiesz przez termin średnica? 
Wybacz za te pytania. Lubię rozumieć, gdy czytam. 

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

Zwierzę, niesforne dziecko, niezła impreza, wkurzona żona audiofila. 

No właśnie. Co innego naprawiać gdy np. Są naruszone zębem czasu i np. Zawieszenie sparciało, a co innego gdy kolumny są w miare świeże (rocznikowo) a już wymagały np. Napraw napędu - przeciążenie.

Z uszkodzeniami obudowy jest łatwiej jesli ktoś ma rękę do stolarki.

Ale to tylko moje zdanie.

Ps: sam mam uszkodzoną lekko obudowę (fornir) w jednej kolumnie po upadku , ale dzwiekowo na szczescie gra tak samo jak druga. Więc tylko zabezpieczyłem przed np. Wpływem wilgoci, lakierem (na wszelki wypadek).

Sprzedawać i tak nie będę bo mi wielce pasują dzwiekowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

No właśnie. Co innego naprawiać gdy np. Są naruszone zębem czasu i np. Zawieszenie sparciało, a co innego gdy kolumny są w miare świeże (rocznikowo) a już wymagały np. Napraw napędu - przeciążenie.

Z uszkodzeniami obudowy jest łatwiej jesli ktoś ma rękę do stolarki.

Ale to tylko moje zdanie.

Ps: sam mam uszkodzoną lekko obudowę (fornir) w jednej kolumnie po upadku , ale dzwiekowo na szczescie gra tak samo jak druga. Więc tylko zabezpieczyłem przed np. Wpływem wilgoci, lakierem (na wszelki wypadek).

Sprzedawać i tak nie będę bo mi wielce pasują dzwiekowo. 

Ale w Tannoyach właśnie obudowa była naprawiana. O zawieszeniu nic nie piszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, J4Z napisał:

Agnieszko, masz 10k, nie ta klasa. Pogadaj lepiej z @audiowit na pw. 

 

Choć to przeciwnik Chinszczyzny i pewnie każe zmienić wzmacniacz 😅, ale może się dogadacie. 

Niestety wymiana wzmacniacza nie wchodzi w grę. To granie Yaqina mi bardzo odpowiada. Szukam kolumn, które by w pełni oddały piękno średnicy, jakie Yaqin daje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Niestety wymiana wzmacniacza nie wchodzi w grę. To granie Yaqina mi bardzo odpowiada. Szukam kolumn, które by w pełni oddały piękno średnicy, jakie Yaqin daje. 

Trochę przyrost formy nad treścią ale gwarantuje ci, że noce miałabyś nie przespane.

http://yb-audio.pl/realizacje/epicmonitor/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, J4Z napisał:

@MariuszZ też mógłby coś rzec, bo on lampowy. 

Nie mam zbyt wiele do zaoferowania bo niewiele wiem o Yaquinie prócz tego, że to 50W push-pull. 

Intuicja podpowiada mi, że warto poszukać i posłuchać vintage kolumn. Witek polecał kiedyś Wigo Acoustic WB70, mój typ to Snell E3 ale ciężko znaleźć w odpowiedniej kondycji. Obowiązkowy przegląd i odsłuch bo to zawsze ryzyko jest przy zakupie. 

Z współczesnych kolumn naśladujących vintage warto przyjrzeć się Heco Direct.

Zachęcam przejrzeć filmy na kanale YT Kebe88. Może coś na jego filmikach zainspiruje do poszukiwań. Wiadomo, że brzmienie można ocenić na żywo tylko i u siebie ale widać, że ten jutuber oblatany jest w temacie vintage i lampach. 

Pozdrawiam.

Edit. Nie tego użytkownika wkleiłem ;) Zostawiam dwóch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, J4Z napisał:

Wiem wiem, taki przykry żarcik z mojej strony. Powiedz, słuchałaś z tym wzmacniaczem u siebie jakichś paczek oprócz aktualnie posiadanych, jakieś wnioski mamy? Do Witka podgadałaś?

 

@MariuszZ też mógłby coś rzec, bo on lampowy. 

@Wito76 może tez cos skrobnie, bo gra na tym yaqinie. 

Zapraszam Panowie. 

Tak. Słuchałam kolumn vintage KEF Carlton III pożyczonych od kolegi. Siedzieliśmy z przyjacielem do późna w nocy i nie mogliśmy się nasłuchać, tak dobrze to grało. Dwie płyty winylowe Diany Krall przesłuchaliśmy z rozdziawionymi gębami. 

Tak myślę. Może te KEF R7 to jest właściwa droga ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stanęło na vintage. Kupiłam na ebay-u KEF-y CARLTON III.

Sprawdzone, przesłuchane. Podobało się granie (ciepłe, wyważone i z pięknie brzmiącymi wokalami).

O ile nie przyjdą uszkodzone - powinnam być zadowolona.

Dziękuję za wszystkie rady i sugestie. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

No i elegancko. Właśnie chciałem napisać żebyś mize ich poszukala, bo niedrogie i sprawdzone... ale zapomniałem. Gratuluję. 

PS One chyba nie za duże co?

Tutaj jest link do aukcji:

https://www.ebay.com/itm/125671116202 

Jakiś Włoch sprzedawał. Innych ciekawych ofert brak. Na Allegro i na OLX brak ofert tego modelu.

Jedna kolumna waży ok. 12 kg.

Kupiłam pod nie standy takie:

https://allegro.pl/oferta/norstone-vintage-stand-12559481509?snapshot=MjAyMy0wMy0yMlQxNjowMDozOS4wOTc2NDRaO2J1eWVyO2JjMmE1OWViYTFmOWI2MTA4OTkzZmQxYmU2NzNjM2ZjYzQ0MzMzYTlkNThmZDhhNWY1NDZlOTdjNjVlMWU5ZWQ%3D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Tutaj jest link do aukcji:

https://www.ebay.com/itm/125671116202 

Jakiś Włoch sprzedawał. Innych ciekawych ofert brak. Na Allegro i na OLX brak ofert tego modelu.

Jedna kolumna waży ok. 12 kg.

Kupiłam pod nie standy takie:

https://allegro.pl/oferta/norstone-vintage-stand-12559481509?snapshot=MjAyMy0wMy0yMlQxNjowMDozOS4wOTc2NDRaO2J1eWVyO2JjMmE1OWViYTFmOWI2MTA4OTkzZmQxYmU2NzNjM2ZjYzQ0MzMzYTlkNThmZDhhNWY1NDZlOTdjNjVlMWU5ZWQ%3D

Agnieszka, to teraz musisz zaprosić nowych kolegów na odsłuchy 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...