Skocz do zawartości

Dynaudio Evoke 10


lpomis

Recommended Posts

Dynaudio Evoke 10

Seria Evoke od Dynaudio to aktualnie druga "od dołu" seria producenta. Dziesiątki są najmniejszymi z gamy, a żeby je kupić, trzeba przeznaczyć około 7000zł.

Wykonanie: Naprawdę świetne. Spasowanie okleiny co do milimetra. Ładny, głęboki kolor. Maskownice mocowane na magnesy. Sprytnie ukryte mocowanie wsadów głośnikowych, co wygląda bardzo minimalistycznie i może się podobać, ale jednak utrudni ewentualny serwis w przyszłości. Żeby dobrać się do przetworników musimy wymontować panel z zaciskami i zwrotnicą. Tak czy inaczej ciężko się tu do czego przyczepić. A to wszystko dumnie sygnowane znakiem "Made in China"!

Brzmienie: Kolumny załapały się u mnie na trzy różne połączenia. Sprawdziłem je z Heglem H190, Regą Elex-R, a także bardziej "budżetowym" Audiolabem 6000A.

Zaczynając od ich basu - jest go po prostu dużo jak na stosunkowo niewielkie skrzynki. Bas reflex nie dmucha jak szalony i nie żyje własnym życiem, ale standy i ustawienie minimum 50cm od tylnej ściany mile widziane. Niskie częstotliwości swoim charakterem nie uciekają w mega mięsiste, ocieplone i barwne klimaty. Są jednak zdecydowanie zmiękczone, brakuje im ataku i siły przebicia, a ich zarys mógłby być zdecydowanie dokładniejszy. Często upraszczają i ujednolicają wybrzmienia. Średnica zbacza z kierunku, który znałem do tej pory spod marki Dynaudio. Ocieplenie, plastyczność? To nie tutaj. Jest dość czysto, a nawet i lekko, bez jakiegoś konkretnego klimatu. Rzekłbym nawet nijako. Uważać trzeba na okolice 3-4kHz. Potrafi być tam obficie, a zarazem sterylnie. Wysokie tony zapamiętałem natomiast jako dominujące, ale i zupełnie bez pomysłu na siebie. Wymuszona detaliczność, rozjaśnienie, gładkość, delikatne ślady szelestu, a może i zapiaszczenia? Dziwna kombinacja. Nigdy w życiu bym się nie spodziewał, że tweeter Duńczyków mi się nie spodoba. Przecież widząc tę charakterystyczną jedwabną kopułkę z drucikami od razu było wiadomo, że nie będzie wtopy. A tutaj jednak coś nie wyszło. Soprany potrafią zbudować fajną przestrzeń, stworzyć ciekawy efekt wypełnienia pomieszczenia dźwiękiem, ale to zdecydowanie za mało.

Koniecznie muszę też wspomnieć o zaskakującej sytuacji z jaką spotkałem się w duecie Rega Elex-R + Evoke 10. Ten wzmacniacz nie potrafił dogadać się z Dyniami. Efekt był taki, że niskie częstotliwości w 3/4 wyparowały, mimo że podczas grania Rega potrafiła rozruszać membrany kolumn jak szalona. Forumowi specjaliści donoszą też o podobnym przypadku ze starszymi modelami z serii Excite w połączeniu z Elexem.

Evoke 10 to przedziwne Dynaudio. Kierunek w którym poszedł z nimi producent jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. W tych Dynaudio jest po prostu zbyt mało Dynaudio. Do tej pory kupując coś od tego producenta mieliśmy praktycznie pewność, że obcowanie z muzyką będzie morzem przyjemności i swego rodzaju dojrzałością przekazu. Tu tak nie jest. To już nie są "ciepłe miśki", to bardziej "nie umiemy zrobić neutralnie grających paczek, ale mimo wszystko zrobimy, bo mamy taki kaprys". Coś nie wyszło.

Moja ocena w kategorii cena/jakość: 3/10

evoke10kolaz.jpg.88a29a9289d46f589ea710f0424a572d.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że: 1. każdemu może powinąć się noga (nie trafili w oczekiwania rynku) 2.  Dynaudio szuka nowego pomysłu na swoje brzmienie 3. i nowych odbiorców.

Z pewnością seria Evoke nie zdobyła takiej popularności jak poprzednia - Excite. 

 

 

51 minut temu, lpomis napisał:

To już nie są "ciepłe miśki

Te ciepłe miśki zaskoczyły mnie w połączeniu z Exposure 3510. Dostały takiej werwy i energii o jaką nigdy bym ich nie posądził  ale absolutnie nie kosztem  wysuszenia jakiegoś zakresu. Po 6 czy 7 latach mój własny monitor od Dynaudio mnie zaskoczył :) Może z innym torem i Evoke 10 by zaskoczyły.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lpomis napisał:

Coś nie wyszło.

Moja ocena w kategorii cena/jakość: 3/10

I ładnie to tak? Nie można się tak obchodzić z kolumnami z mojej listy marzeń do posłuchania. Jakie ja mam mieć teraz cele w życiu? Co? Pokój i sprawiedliwość dla wszystkich? 

 

Plus, że teraz cena na rynku wtórnym spadnie, to może uda mi się taniej kupić używki. No muszę sam posłuchać żeby uwierzyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ma jakiś układ z Dali więc ta recka to czysta prowokacja. Za to mojego lajka nie dostanie. ;)

Kraft, teraz wszystko w Twoich rękach, broń dobrego imienia Dynaudio. Oczekuję oceny 11/10.  Tylko nie kupuj czasem Evoke 20 bo ocena będzie jeszcze niższa jak Wojtkowa... a podsumowanie w stylu - Dynaudio zrobiło dwa podstawkowe suby do kina domowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lpomis napisał:

To już nie są "ciepłe miśki", to bardziej "nie umiemy zrobić neutralnie grających paczek, ale mimo wszystko zrobimy, bo mamy taki kaprys". Coś nie wyszło.

Dynaudio próbuje nowych kierunków - widać tym razem nie wyszło, ale przynajmniej wyglądają! :) Najbardziej cieszę się z recenzenckiego powrotu Wojtka. Ile osób przetestowałoby dla nas kolumny z 3 różnymi piecami i miałoby ikrę, żeby postawić na końcu 3/10 kultowej marce? :)

@marcinmarcin - fajnie, że mamy też Twoją opinię dla kontrastu. Z jakim piecem grały, kiedy słuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafał S napisał:

 

@marcinmarcin - fajnie, że mamy też Twoją opinię dla kontrastu. Z jakim piecem grały, kiedy słuchałeś?

Ze 2 lata temu, na pewno z dzielonka d klasową Teaca, bo do niej sie wtedy  przymierzałem. Quadrale i Evoke potem jeszcze grały z czymś, ale nie pamiętam. 

Inna sprawa że ja lubię przejrzyście - mam Hypexa, jasne kolumny, podoba mi się właśnie słuchany Arcam sa20... 🙃 Itp itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

podoba mi się właśnie słuchany Arcam sa20

A próbowałeś zrobić na nim nieco głośniej? Sprawdź co się wtedy dzieje.

Kurde, Marcin lubi Evoke i SA20. To już wiem komu dać ignora ;) A na serio, dzięki za opinię i głos sprzeciwu. Audio w pigułce. No i dobrze! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lpomis napisał:

A próbowałeś zrobić na nim nieco głośniej? Sprawdź co się wtedy dzieje.

No właśnie sam nie wiem czy ja wychodzę poza A klase 🙄 

Arcam rozwalił mnie całkowicie przejrzystością przy cichym, nocnym graniu.... Pewnie zalety A, ale nie słyszę też momentu załączenia AB... Może za cicho słucham, albo Proximy po rozruszaniu są zbyt efektywne... Od momentu zakupu przez 2 tygodnir potencjometr na dacu/pre (w połączeniu z hypex) zszedł w dół dobre 2 godziny... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...