Skocz do zawartości

Dynaudio Evoke 10


lpomis

Recommended Posts

2 minuty temu, lpomis napisał:

przerabiałem to już na niejednej forumowej audio orgietce, z której były relacje w dziale "nasze testy". Zdarzało się, że nie byłem w stanie poznać swoich "codziennych" kolumn grających w innym pokoju na tej samej elektronice z którą słucham też u siebie.

Czyli doskonale rozumiesz o czym napisałem.

Tak właśnie jest.

Mnie się te Evoke 10 podobaja w pytę, moje ProAci przy nich to jakaś kpina 🙂

2 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Kiedyś, za młodu zdarzyło mi się wypić odrobinkę za dużo okowity na weselu. Nocowałem w obcym domu. Wszedłszy na korytarz, zobaczyłem jakąś osobę w drugim jego końcu. Delikatnie się przestraszyłem, ale mimo wszystko wyciągnąłem rękę i postanowiłem się przywitać. Okazało się, że to nie był żaden obcy, a ja, w lustrze. 

To tak a propos tego, ile może namieszać obce pomieszczenie. 

Ty już lepiej nie pij Seba.

Wiesz, że mnie wy...ś w kosmos tym tekstem?

😂😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrólKiczu napisał:

Generalnie poza zlotami piję bardzo rzadko. Mam migreny i często nawet po jednym piwie głowa na drugi dzień mi pęka. Ale skoro przyklejono mi łatkę alkoholika, muszę ją dumnie nosić 😝

Seba, ja nigdy nie napisałem, że jesteś alkoholikiem.

Wypraszam sobięęę. 🙂

Przed chwilą, Rafał S napisał:

Piszesz o wyglądzie, czy brzmieniu?

O wyglądzie i wykończeniu,  nie słyszałem ich więc rozumiesz....

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lpomis napisał:

Gdyby tak się zastanowić, to to wszystko co tu piszemy ma nie za wiele sensu i nie jest zbyt poważne. Fajnie to kiedyś jednym zdaniem podsumował @MMarek - przypomnisz Marku? :)

Z wielką przyjemnością :) 

Słuchanie muzyki nie jest zbyt poważnym zajęcie, aby się tym tak mocno przejmować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KrólKiczu napisał:

Generalnie poza zlotami piję bardzo rzadko. Mam migreny i często nawet po jednym piwie głowa na drugi dzień mi pęka. Ale skoro przyklejono mi łatkę alkoholika, muszę ją dumnie nosić 😝

To suchy kac 😂

Co do migren , to mieli je Czartoryscy i Potoccy a Ciebie po prostu łeb Napier..a 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

@DiBatonio - też miałem bóle głowy takie , że łykałem dziennie dwa opakowania Etopiryny. Do czasu kiedy moje ciśnieninie osiągnęło wartość 230/120 i zacząłem je leczyc. Od tego dnia nie bolała mnie głowa. Było to 33 lata temu. 

No ja nie wiem co to nadciśnienie, może dlatego, że zawsze byłem jakiś aktywny fizycznie.

L Arginina poczytaj trochę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędne myslenie - brak aktywności fizycznej nie jest wyznacznikiem obecności nadciśnienia. Poza tym trudno mówić o braku aktywności fizycznej mając 30 lat i dość cieżko pracując. W dodatku mając dwoje dzieci i rozpoczętą budowę domu. Czasem ludzie bardzo aktywni też cierpią na te przypadłość.

PS Przepraszam autora wątku za OT.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu Wojtka nie miałem za dużego doświadczenia z Dynkami, dawno temu siedziałem troche czasu na excite x12 więc podobnej wielkości minitorki, po latach już wiem że nie podeszły by mi za ich barwe i charakter, czytając ops grania Evoke 10 tez bał bym się ryzykowac żeby je kupić (pomijam już kwestię pewnego "podrasowania dźwięku w mini monitorach" i zawsze gdzieś tam kątem oka interesowały mnie modele Contour, ale to już spory wydatek i większe wymagania od toru.

Nie wiem o co tu chodzi ale tez miałem ten sam efekt, latające membrany z mini monitorow ATC mimo że grały na wydajnym wzmacniaczy Sony który bez problemu rozrusza średnio wymagające podłogowe, coś się widocznie gryzło.

Dzieki za opisy kolumn dynaudio ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rega napisał:

Ból głowy, w 75% przypadków, spowodowany jest nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.

Kiedy zacząłem "chodzić po lekarzach" z tymi moimi migrenami, pewna lekarka też zasugerowała, że może to być skutkiem nadciśnienia. Jednak okazało się, że to nie do końca jest przyczyną chociaż z własnych obserwacji widzę, że kiedy boli mnie głowa, zdarza się, że mam wyższe ciśnienie. Ale to też nie jest reguła. Czyli generalnie taki mój urok i jakoś z tymi migrenami muszę żyć 😉

Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2023 o 22:44, lpomis napisał:

To już nie są "ciepłe miśki",...

Zapomniałem napisać, że zasadniczo, to mnie zachęciłeś do przesłuchania tych kolumn. Z Twojego opisu wynika, że mogą zagrać tak, jak lubię;)  

Chociaż... jeśli mamy różny gust, to jakim cudem obu nam się podobają Menuety? No muszę tych małych Evoków posłuchać, bo inaczej ciekawość mnie zje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

jeśli mamy różny gust, to jakim cudem obu nam się podobają Menuety?

Myślę, że pomysłów na fajne brzmienie jest naprawdę sporo i wiele z tych pomysłów może się po prostu podobać. A niektóre nawet jeśli nam nie przypasują, to mimo wszystko wypada jakoś docenić. Evoke 10 są wg mnie totalnie niespójne w tym co robią. Ale pewnie, sprawdzaj jak masz okazję. Może akurat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2023 o 22:44, lpomis napisał:

Koniecznie muszę też wspomnieć o zaskakującej sytuacji z jaką spotkałem się w duecie Rega Elex-R + Evoke 10. Ten wzmacniacz nie potrafił dogadać się z Dyniami. Efekt był taki, że niskie częstotliwości w 3/4 wyparowały, mimo że podczas grania Rega potrafiła rozruszać membrany kolumn jak szalona. Forumowi specjaliści donoszą też o podobnym przypadku ze starszymi modelami z serii Excite w połączeniu z Elexem.

Zaciekawił mnie ten fragment. Trochę poszperałem i znalazłem coś takiego: wykres woltów, które potrafi dostarczyć ten wzmacniacz w zależności od impedancji i kątów fazowych współpracujących z nim kolumn. No nie przypominam sobie, żebym widział kiedyś równie zły pomiar. Rega wydaje się być bardzo niestabilnym wzmacniaczem. Dla porównania wyżej jest wykres CXA80 - też nieidealny, ale jednak o wiele porządniejszy.

Nie wiem, czy to może być przyczyna, ale jakiś trop do sprawdzenia jest.

rx.jpg.75e15deadc6a7476e2efb0c3fc6af055.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...