Skocz do zawartości

Źródło czy kolumny? Co ważniejsze?


Recommended Posts

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Tym bardziej że V90 to słabiutki dac 

To zależy w jakim zestawieniu, ja uważam, ze mocno niedoceniony. W przypadku akurat tego systemu pasował duzo bardziej niż 100 Cambridge’a. Plus w tym budżecie jaki na niego miałem dużego wyboru nie było… udało się go kupić za 450 zł wiec cena fajna. 

Swoją drogą ogromne sorry za to, że w głównym poście jest tyle literówek… (wstyd). Cholerny telefon i jego słownik. Będę się z tym bardziej pilnował :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RLC2 napisał:

No i wzmacniacz się odnalazł 😉 

P.S 

Odważny jesteś ze składasz systemy audio dla znajomych i znajomych/znajomych ja bym się nie odważył, kończę OT z mojej strony. 

Pozdrawiam Paweł 

No wiesz, to są osoby, ktore kompletnie nie siedzą w temacie i chciałby mieć coś fajnie grającego. W tym sensie nie jest to specjalnie trudne. Nie składam takich systemów z elementów, których nie znam z własnego doświadczenia brzmieniowo. Wiec już składając taki system spodziewam się mniej więcej jak zagra. Zawsze zagadka jest pomieszczenie, ale na razie trafiałem i jakoś to wszystko grało. Plus fajnie jak ma się swój system i nie ma co już kupować, szperać na olx i kupować zabawki dla kogoś innego. U mnie się to zaczęło tak, ze złożyłem jednemu kumplowi system, inny znajomy do niego wpadł i powiedział „ja tez chce!” no i poszło :) z większości moich przyjaciół i kolegów zrobiłem audiofili 🤣 

Ale faktycznie nie ma sensu odchodzić od głównego wątku, bo to nie o tym wątek :) 

Szkoda tylko, że tak mało osób się wypowiedziało w temacie. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, ze się podzieliliście Waszym zdaniem 

9 minut temu, kaczadupa napisał:

W dzisiejszych czasach, gdzie każdy chiński DAC w kwocie ok. 500-1000zł jest idealnie transparenty i lepszy od hi endowych DCs-ów, Chord-ów itp. za miliony pytanie autora nie ma większego znaczenia. Cała kasa w paczki, akustykę i jakieś grosze na hypexa z dirac. 

Dasz przykład takiego Hypexa?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kiki2010 napisał:

I na zatyczki do uszu bo się tego nie będzie w stanie słuchać

Jednemu się spodoba drugiemu już nie takie już jest Audio, powinieneś to wiedzieć no chyba że nie wiesz 😉 

Nie ma co krytykować każdy z nas ma inny gust sprzętowy i muzyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się nie zagłębił w temat to nie wie jakie może mieć wymagania , jest jeszcze sprawa finansów, jeśli gra i się podoba to niektórzy nie widzą sensu by pakować większą  kasę w coś lepszego , podobno lub moze 😊 .

Widzicie Adam jest osłuchany, oczytany i mówi że Hypex z Dirac styknie 😉

A źródło ma znaczenie ,na pierwszym zlocie podpięto Naima streamer i zrobił różnice 😳.

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

źródło ma znaczenie ,

"ma znaczenie" a "jest ważniejsze" (jak w tytule) to delikatna różnica.

Wzmacniacz tez ma znaczenie, czy słuchacz umył uszy również... 🤭

 

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

na pierwszym zlocie podpięto Naima streamer i zrobił różnice

Ok. Wierzę...

Jednak gdy ja zmieniam kolumny u siebie to roznica jest ewidenta/powalająca.

Gdy zmieniam źródła cd/maline/tv to takiego szału nie ma, chociaz roznica jakas b.delikatna w stosunku do wymiany kolumn jest.

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 Konkretne pytanie w tytule. Mam obserwacje, skłaniam się do i wybieram - kolumny.
Mam „dziś” przypadkowo 7 źródeł. Dwa streamery, dwa „czyste” przetworniki plus jeden ze sterowaniem głośnością. Transport CD i Inny CD bez wyjść cyfrowych. Nie liczę mini komputerka, jest „niedopracowany”. Nie używam tv. 

Ceny tych klamotów od 5 do około 150 moich roboczogodzin netto. 

Podłączę się pod 

44 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jednak gdy ja zmieniam kolumny u siebie to roznica jest ewidenta/powalająca.

Gdy zmieniam źródła cd/maline/tv to takiego szału nie ma, chociaz roznica jakas b.delikatna w stosunku do wymiany kolumn jest.

Dzięki Miro👍

Być może w tym moim zestawie jest element, który „maskuje” wpływ działania/znaczne różnice   brzmieniowe, jeśli chodzi o źrodła. 

Być może jest tak jak kiedyś pisał @Rafał S o pewnym zbiorze kryteriów cząstkowych. Dla mnie wyglada inaczej aniżeli np dla Mateusza. Przypisywanie „innej” wagi do konkretnego/ych kryteriów/polepszenie brzmienia i nie rejestrowanie pogorszenia brzmienia dla innych kryteriów.

 

Znawcy mówią o synergii. Coś niecoś wiem o Audiosynergii😉, ale ja się jeszcze „uczę”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemem jaki się pojawia w przypadku mojego pytania jedno za ile ktoś ma system. Bo jeśli ktoś ma kolumny załóżmy za 15-20 tysięcy to na pewno nie ma źródła za 500-1000 zł. A już wysokiej klasy źródła za dużo kasy aż tak się między sobą nie różnią. 

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Gdy zmieniam źródła cd/maline/tv to takiego szału nie ma, chociaz roznica jakas b.delikatna w stosunku do wymiany kolumn jest.

 

No tak, ale tutaj wymieniasz transporty (nie wiem jak podłączasz CD). A dla mnie źródło oznacza daca z transportem czy oddzielnie czy razem. Jeśli oddzielnie to tez kable łączące przetwornik z transportem tez zaliczam do „źródła” jako całości. I oczywiście zmiana takiego źródła nie wprowadzi tak dużej rewolucji w sposobie brzmienia systemu co wymiana kolumn, ALE wyciągnie z nich dużo więcej niż niskiej jakości źródło. I wtedy wiemy, ze słuchamy prawie pełnego potencjału kolumn, a w drugiej dopiero kolejności można zbierać na coraz to lepsze paczki. 
Jak kiedyś u siebie podłączyłem TV i odpaliłem tidala to szczena mi opadła o ile gorzej to gra. Mając takie źródło w ogolr nie inwestowałbym w niezłe kolumny, wzmacniacz itd tylko kupił coś basicowego. 

Ale to moja opinia z mojego doświadczenia.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mateolo2 napisał:

już wysokiej klasy źródła za dużo kasy aż tak się między sobą nie różnią. 

Tak ? A ja bym powiedział , że dopiero tam zaczyna się konkretne  kombinowanie i podbarwianie przez producentów albo pod swoje piece czy swoje firmowe brzmienie i oczekiwania konkretnej grupy odbiorców. 

Mateusz, nie ma się co bać chińskiego DACa za tysiaka. :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...