Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Twierdzę,  że to nie kwestia kolumn, a Twojej akustyki.

Odsłuch tych 4 par kolumn był w salonie. Tylko w Beethovenach się ten problem pojawił. Sprawdziłem podłączenie kolumn, zmieniłem wzmacniacz - problem pozostał. No chyba, ze tylko one miały problem z akustyką sali odsłuchowej.

Jeśli słuchałeś innej pary i problemu nie było to dobrze by było gdyby @Q21 przyjrzał się tej parze.

Bas mają faktycznie rewelacyjny, według mnie zupełnie inny niż w pozostałych testowanych kolumnach. Jak dla mnie świetnie się wpisywał w całościowy charakter tych kolumn.  

9 minut temu, DiBatonio napisał:

To nie zmienia faktu, że są inne zmienne.

To oczywiste :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chmarski napisał:

Sprawdziłem podłączenie kolumn, zmieniłem wzmacniacz - problem pozostał. No chyba, ze tylko one miały problem z akustyką sali odsłuchowej

Zmiana wzmacniacza nic nie da, jak problem leży w akustyce pomieszczenia. Zresztą nie znam salonów audio sprzedających sprzęt by miały taką akustykę w jakiej ja słuchałem tych Bethovenów z Atollami, pomarzyć tylko można niestety o takiej akustyce. Pomijam też wpływ innych rzeczy o których już nawet nie chce mi się wspominać na tym forum. 😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie o Qualio.

Vienna zawsze tak grała. To taka firmowa zagrywka. Kolumny grają Vką. dość mocną z miekkim basem ktory wchodzi własnie na wyższe rejestry.

Sonusy bym chetnie przytulił :)

 

Dnia 12.06.2024 o 19:26, Chmarski napisał:

20240612_192140.jpg.27e01be48d75a04222c085753a618fd8.jpg20240612_185748.jpg.52ab8fb8800328bf8e3629399c05415e.jpg20240612_185626.jpg.5f37e5bd476284298a5438a91c1d4850.jpg20240612_185500.jpg.7ea7b3187229694279e0c312e9099e3a.jpg

Dzisiaj słucham duńskich wyrobów. 

Dziękuję za zaproszenie Audio Emotions na spotkanie z muzykami Atom String Quartet.

Super. Gdzie to było? Strona będzie rozbudowywana mam nadziej  bo na razie to za wiele tam nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.06.2024 o 07:00, Piotr Sonido napisał:

Super. Gdzie to było? Strona będzie rozbudowywana mam nadziej  bo na razie to za wiele tam nie ma.

Event miał miejsce w Warszawie.

Bardzo fajna marka się u nich pojawia - Axxess. Zdecydowanie bardziej przystępna cenowo niż Aavik i Borresen.

A jak Børresen 05 zagrały z tymi Aavikami... genialnie to dla mnie brzmi.

 

W niedzielę kolega z forum wpadł do mnie posłuchać Auruma, Romy i Musical Fidelity M5SI.

Mi się M5SI najmniej spodobało i choć przez chwilę miałem wrażenie, że lepiej gra basem niż wtedy gdy testowałem u siebie, to jednak w Yello "The Race" nadal brzmienie jest mocno wykastrowane z niskich tonów.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chmarski napisał:

Event miał miejsce w Warszawie.

Bardzo fajna marka się u nich pojawia - Axxess. Zdecydowanie bardziej przystępna cenowo niż Aavik i Borresen.

A jak Børresen 05 zagrały z tymi Aavikami... genialnie to dla mnie brzmi.

 

W niedzielę kolega z forum wpadł do mnie posłuchać Auruma, Romy i Musical Fidelity M5SI.

Mi się M5SI najmniej spodobało i choć przez chwilę miałem wrażenie, że lepiej gra basem niż wtedy gdy testowałem u siebie, to jednak w Yello "The Race" nadal brzmienie jest mocno wykastrowane z niskich tonów.   

Dziekuje za informację.

Axxess nie znam. Wiec też chętnie bym poznał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak około miesiąca temu na fejsowym forum polecałem Auruma A9.

Jeden gościu podobnie jak ja i @Chmarski, mający na imię Tomek, powymieniał się ze mną trochę wiadomościami, bo chciał więcej się o nim dowiedzieć.

Jakież było moje zdziwienie gdy dwa tygodnie temu na fejsie dostałem od niego taką wiadomość:

"Mam trochę żal do Ciebie..."

spytałem się- To znaczy?

"Ponieważ jestem lżejszy o 1300 euro"-była jego odpowiedż, chodziło oczywiście o kupno A9.

Wczoraj postanowiłem do niego napisać i spytać, czy już dotarł i się trochę wygrzał?

Podobnie do Tomka @Chmarski(w stosunku do mnie) miałem jakieś obawy, bo może jednak nie podejdzie i zapytałem?

No i co przeklinasz mnie już czy jesteś zadowolony?

Odpowiedz bardzo mnie zadowoliła

"Tak, jest już pewnie wygrzany. Gra pięknie" plus ikonki oznaczające siłę.

Przytoczę jeszcze parę jego wpisów do mnie:

"Dźwięk jest zdecydowanie potężniejszy i jakościowo wykracza grubo ponad 1300 euro"

"Klasa"

"Bardzo się cieszę, że trafiłem na Twoją recenzję jak i na audio bo jest petarda"

"Bardzo się cieszę, że dałem się skusić na A9 bo uważam że dźwiękowo zresztą sztos na tym poziomie cenowym który według mnie jest bardzo mocno zaniżony w stosunku do jakości dźwięku"

"Też uważam, że poziom grania A9 jest minimum na poziomie wzmacniaczy po 20 tys zł albo i lepiej"( to dość odważne stwierdzenie bo pewnie spora ilość osób może mieć zastrzeżenia do takiej oceny, z tą sumą 20tys zł trochę przesadził, ale z 10tys zł zgodził bym się jak najbardziej)

Nie będę przytaczał jak porównywał go do innych wzmaków, pewnie zrobi to sam za jakiś czas, bo jest na tym forum, ale czeka go jeszcze zmiana kolumn. Chce kupić Quadrale Platinum +Nine, bo ma dość duże pomieszczenie około 50m2.

Myślę, że jak jeszcze trochę potestuje to sam napisze o swoich wrażeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jakie miał kolumny do niego?

Kolumny chce zmienić, tak jk pisałem na Qudral Platinum +Nine.

Obecnie ma starsze Kef IQ9.

Piotrze , Aurum A9 powinien się zgrać z większością kolumn, jedyne na co trzeba uważać to na to że on uwypukla od razu jakość realizacji nagrania i to czasem może przeszkadzać, jeśli ktoś słucha w większości materiału kiepsko brzmiącego i jeszcze ma do tego dość analityczne kolumny. U mnie to odrazu wszystko pokazane jest jak na tacy, ale ja w większości nie narzekam na realizacje tego czego słucham.

Szkoda ,że jesteś z Krakowa, bo warto byś go chociaż odsłuchał, a my albo z okolic Warszawki, lub kolega z Bydgoszczy.

Bo ciężko o czymś pisać ,jak go się niesłuchało.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że kolega Paweł, który słuchał Auruma i Romy u siebie, a potem u mnie popełni tu jakiś wpis. 

Ciekaw jestem jak odebrał brzmienie mojego systemu. I chciałbym by to była faktyczna opinia bez lania miodu, poprawiania mi samopoczucia itp. Na serio bardzo mnie interesuje jak odebrał brzmienie moich kolumn z Aurumem, Romą i M5SI.

Oczywiście oddzielnie może opisać przemyślenia o wzmacniaczach :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chmarski napisał:

Ja mam nadzieję, że kolega Paweł, który słuchał Auruma i Romy u siebie, a potem u mnie popełni tu jakiś wpis. 

Ciekaw jestem jak odebrał brzmienie mojego systemu. I chciałbym by to była faktyczna opinia bez lania miodu, poprawiania mi samopoczucia itp. Na serio bardzo mnie interesuje jak odebrał brzmienie moich kolumn z Aurumem, Romą i M5SI.

Oczywiście oddzielnie może opisać przemyślenia o wzmacniaczach :) 

 

Tomku, bardzo dziękuję za te dwa spotkania :) Bardzo mi się podobało.

Twoje kolumny + wzmacniacz(e) + pomieszczenie robią bardzo fajny efekt. Słucha się z prawdziwą przyjemnością. W muzyce jest dużo oddechu, szeroka scena, dużo detali i fajnie jest to zbalansowane tonalnie. Niczego nie brakuje. Na mój gust dźwięk z aurala jest pełniejszy i swobodniejszy, Roma jakby jednak minimalnie konturuje ale chyba tylko w bezpośrednim porównaniu da się to wychwycić.

M5si faktycznie wypadł słabiej ale warto zwrócić uwagę że sygnał szedł przez USB, które jest wąskim gardłem tego wzmaka. z jakimś innym źródłem powinno być wyraźnie lepiej. Przynajmniej tak podpowiada mi moje doświadczenie z M3si.

Wcześniejszy odsłuch u mnie z moimi Lintonami raczej sprowadził się do tego że Lintony nie chciały pokazać co potrafią. Chyba są zbyt wąskim gardłem dla A9 i bas gdzieś trochę uciekał a potężna scena, którą wzmacniacz generuje nie ujawnia się w całości. Mimo wszystko podobało mi się to granie biorąc pod uwagę moje warunki lokalowo-sprzętowe. Co do Romy to niestety nie zgrała z Lintonami. Dźwięk się mocno zlewał i nie było detaliczności której szukam. Oczywiście u Ciebie usłyszałem że to naprawdę fajny wzmacniacz, który  z odpowiednimi kolumnami gra super. Co do Musicala to wiem że nie pójdę w tę stronę. Bas u mnie co prawda był wyraźny ale w zakresie średnicy miałem wrażenie, że M3si był przyjemniejszy. Potrafił zagrać bardziej subtelnie wtedy kiedy to było potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Pawlik bardzo dziękuję :) 

Poza brakiem wzmacniacza to mam wrażenie, że te Lintony są hamulcowym.

Nie wiem czy one mają taką naturę czy po prostu czekają na jakiś piec, który je ruszy. Andrew Robinson miał tak z B&W 702 Signature 

 

43 minuty temu, AudioTube napisał:

U Ciebie czułbym się jak w domu.

Dawaj. Ponarzekasz sobie u kogoś innego. Narzekanie u siebie nie daje takiej frajdy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

M5si faktycznie wypadł słabiej ale warto zwrócić uwagę że sygnał szedł przez USB, które jest wąskim gardłem tego wzmaka. z jakimś innym źródłem powinno być wyraźnie lepiej. Przynajmniej tak podpowiada mi moje doświadczenie z M3si.

Jeśli dobrze pamiętam, to jak ja go pożyczałem w sierpniu zeszłego roku to słuchałem z WiiMa Pro po RCA.

Głowy sobie nie dam obciąć, ale wtedy chyba jeszcze z notebooka nie słuchałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

@Paweł Pawlik bardzo dziękuję :) 

Poza brakiem wzmacniacza to mam wrażenie, że te Lintony są hamulcowym.

Nie wiem czy one mają taką naturę czy po prostu czekają na jakiś piec, który je ruszy...

No tak, jeśli chodzi o Lintony to przy ich cenie i gabarytach nie można się spodziewać efektu jakie dają Twoje Quadrale. Ale to kolumny do innego słuchania i z pewnością dobór pieca ma znaczenie. Na razie słyszałem z nimi 9 wzmacniaczy. Z kilkoma było słabo.

Akurat w tym tygodniu miałem okazję posłuchać Cyrusa i7 XR. Muszę przyznać że ten maluch się wpasował. Lintony zagrały jak nigdy, dźwięk był bardzo szczegółowy i fajnie poukładany. Tonalnie było bardzo fajnie. Trochę tylko scena robiła wrażenie dziwnej, raczej spłyconej. Wszystkie instrumenty powyciągane na wierzch, podane jak na tacy. Te, które powinny być w głębi sceny, są jakby bliżej ale za to robią wrażenie mniejszych. Ogólnie jednak fajnie się tego słucha chociaż ekspozycja bardzo daleka od tej, którą słyszeliśmy u Ciebie.

Ale znowu, to inne granie, inne gusta, inne potrzeby.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Pawlik napisał:

Akurat w tym tygodniu miałem okazję posłuchać Cyrusa i7 XR. Muszę przyznać że ten maluch się wpasował. Lintony zagrały jak nigdy, dźwięk był bardzo szczegółowy i fajnie poukładany. Tonalnie było bardzo fajnie. Trochę tylko scena robiła wrażenie dziwnej, raczej spłyconej.

To może i9 XR będzie tym, którego szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

No niestety. Dużo ponad wyznaczony budżet. Jakbym miał wydać tyle to jednak bym zaczął od zmiany kolumn.

Wiem, Sam chciałem na początku wydać na audio 8-10k. Górną granicą akceptowalną miało być 12k, a skończyło się tuż poniżej 14k. Rozwaliło mi to plany wakacyjne, ale ja po rozwodzie jestem i dzieciaki już sobie zdążyły pójść w świat, więc mogłem tak zaszaleć.

Pogadaj z Bartkiem lub Grzegorzem. może mają tego Aurum A8. On jednak inaczej brzmiał niż A9. Mniej dociążony bas, ale nadal schodzący nisko gdy trzeba. Przez to wydawał mi się bardziej szczegółowy w średnicy i na górze (być może faktycznie jest). No i mogłoby to mniejsze dociążenie basu dać więcej oddechu Twoim kolumnom w wyższych tonach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestawik, to z pewnością dobrze gra.

https://www.olx.pl/d/oferta/quadral-aurum-m10-p8-c3-CID99-ID10GFY7.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1XOkn-XaBLJdn-f7X9LfPOXyyFLqkCDcNGyxjkgQedtpfIPw4TA-1YrOc_aem_x0H2pF6L0U_ZzV6sfkswUQ

Trzeba czytać do końca.  Nabrałem się z ceną, bo to tylko cena końcówki. To w sumie wyjdzie za drogo.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...