Skocz do zawartości

Nasze samochody. Kącik miłośników motoryzacji.


Recommended Posts

Film z Preludą zamieszczony wyżej dobrze oddaje hałas jaki panuje w środku podczas jazdy ale trzeba pamiętać, że dużo dokłada od siebie wydech Invidii w tym egzemplarzu, seryjne sztuki nie są aż tak głośne.

W swojej mam zamontowany końcowy wydech twinloop OBX-R, który jest głośny wtedy kiedy trzeba czyli jak się ciśnie, to się drze a przy normalnej jeździe jest "cicho" jak na seryjnym wydechu i ogólnie do 100-120 km/h da się wytrzymać nawet w trasie.

Moje auto też oberwało obrysówką od Tira, który mi załatwił cały bok a niedługo potem pewien starszy pan zagalopował sie na parkingu przy cofaniu i poleciała lampa z tyłu i uciepiał zderzak... Powiedziałem sobie, że już więcej nie kupię podobnego samochodu, chuchasz i dmuchasz a potem i tak cierpisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
12 godzin temu, gienas napisał:

A konkretnie?

Silnik jak silnik :)  kiedy dbasz  o oleje i filtry to Ci posłuży :) .

A kiedy pytasz o spalanie to nie pytaj ;)

Tak ogólnie pytam. Czy są częste usterki różnego typu. Spalanie nieistotne. Przy takiej mocy wiadomo, że trochę spali.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spalania - nie zapomijacie że Cupra to napęd 4WD :) .

Niemniej Cupra to żwawe autko, sam mam Leona 2,0 TFSI 140kW z DSG z 2019 roku ( ~110kkm ) i oleju nie bierze, z tym że ja wymieniam oleje i filtry co 10 tyś km lub corocznie.

 Olej bierze moze dlatego, jak czytam pytania na forum  Seata 5F i Cupry :)  :

- gość się pyta czy uruchamiają silnik po spuszczeniu płynu chłodzącego aby pozbyć się resztek płynu z bloku...  Kiedy napisałem że tak się nie robi, to pojechali po mnie :D  że przykro czytać :D było...

 

 A wzystko przez to że kiedyś w instrukcji nowego auta napisane było jak wyregulować luz na zaworach. A dziś w instrukcji pisze żeby nie pić płynu z akumulatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...