Skocz do zawartości

Nasze samochody. Kącik miłośników motoryzacji.


Recommended Posts

Dnia 22.05.2024 o 23:14, Tomai napisał:

Panowie postarajcie się bardziej tak jak przy dobieraniu klocków audio.

Życie jest za krótkie na jeżdżenie nudnym autem.

Chętnie bym przytulił coś takiego. W UK było wczoraj ogłoszenie za 18k GBP i już sprzedane. Tylko na rynek japoński z silnikiem o pojemności tylko 0,66L. Tylko 10s do 100km/h. Tylko i tylko, ale jaki rasowiec :) 

Zrzutekranu2024-06-6o19_49_35.png.7c277fdb79a1e4f3229ba836649c3cd0.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2024 o 23:14, Tomai napisał:

O kurde, ale tutaj same nudne auta🤣.

Panowie postarajcie się bardziej tak jak przy dobieraniu klocków audio.

Życie jest za krótkie na jeżdżenie nudnym autem.

Moja Miata . Obecnie 174 konie , przy wadze 1150 kg robi robotę. A najlepiej na chorwackich zakrętach 😎

1682971253893_copy_1600x1200.jpg

1682972571785_copy_1600x1200.jpg

5_copy_2000x1500.jpg

1682973727127_copy_2000x1500.jpg

1_copy_2000x1500.jpg

4_copy_2000x1500.jpg

20230425_125538_copy_2000x1137.jpg

Eeee tam. Myślalem o Miacie i wybralem szybszy, wygodniejszy, ładniejszy nie gnijący ;) slk z 97r

Prowadzi się też dobrze, pod warunkiem, ze jest lato ;)

A do Chorwacji na lawecie przyjechaleś ?;)

10 minut temu, AutoPirat napisał:

Chętnie bym przytulił coś takiego. W UK było wczoraj ogłoszenie za 18k GBP i już sprzedane. Tylko na rynek japoński z silnikiem o pojemności tylko 0,66L. Tylko 10s do 100km/h. Tylko i tylko, ale jaki rasowiec :) 

Zrzutekranu2024-06-6o19_49_35.png.7c277fdb79a1e4f3229ba836649c3cd0.png

Mógłby z Matizem stanąc w szranki, bo Tico to już chyba weźmie na pierwszych 10 metrach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiowit napisał:

Eeee tam. Myślalem o Miacie i wybralem szybszy, wygodniejszy, ładniejszy nie gnijący ;) slk z 97r

Prowadzi się też dobrze, pod warunkiem, ze jest lato ;)

A do Chorwacji na lawecie przyjechaleś ?;)

Mógłby z Matizem stanąc w szranki, bo Tico to już chyba weźmie na pierwszych 10 metrach. 

Slk 97? To ja mam 10 lat młodsze auto i znacznie szybsze w zakrętach. Na Torze w Łodzi takie Slk zostawało za mną w tyle o 4 sek na okrążeniu pomimo mocniejszego silnika z kompresorem. 

Dlaczego na lawecie?  Tydzień w Chorwacji , 2 osoby, 4 tys km zrobione z bananem na twarzy.

SLK 97' 🙃🤣 proszę Cię , to kanapa w zakrętach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomai napisał:

Slk 97? To ja mam 10 lat młodsze auto i znacznie szybsze w zakrętach. Na Torze w Łodzi takie Slk zostawało za mną w tyle o 4 sek na okrążeniu pomimo mocniejszego silnika z kompresorem. 

Dlaczego na lawecie?  Tydzień w Chorwacji , 2 osoby, 4 tys km zrobione z bananem na twarzy.

SLK 97' 🙃🤣 proszę Cię , to kanapa w zakrętach.

Chcialeś napisać "na szczescie 10 lat mlodsze," bo jeszcze przez dziurę w podlodze nie wypadleś ;). 

170km? Moja źona swoim dzieciowozem wciaga Cię nosem i nawet nie kicha. Teraz to 170km ma nawet babcia mojego sąsiada. Jak się zapytalem sasiada po co babci 170km to mi powiedzial, ze slabszych juz się nie robi. Teraz nawet hulajnogi na apkę mają wiecej niz twoja mazda. 1100kg wagi mowisz. No napewno nie dzieki tym felgom. Zastanowmy sìę. Wygluszenia brak, klima jest, ale tylko w specyfikacji technicznej, bo juź nie działa( mazda). Maly samochod dla skulonego, malego japonczyka. 5l baniak na paliwo, płyn do spryskiwaczy brak. Mazda nie uzywa, bo istnieje ryzyko korozji. Wycieraczek brak, bo mazda w deszczu się nie jeździ. Bo dach przecieka,  A PRZEDE WSZYSTKIM SAMOCHÓD GNIJE. Wiec mazda nie zaleca. Bagażnika brak, bo i tak nic nie przewieziesz, bo nigdzie nie dojedziesz. Stad ta waga.

Znam jeden samochód gorszy od mazdy. Renault Thalia.

Przyznaj się, zdjecia robione w photoshopie? Mazda nie dojechalaby do Chorwacji. Napisalyby o tym wszystkie gazety motoryzacyjne. A czekaj, czekaj obok tej nienajnowszej ale też nienajbardziej pozadanej pierwszej wersji mazdy ( najzadszej, bo uchowaly sie tylko egzeplarze opakowane prozniowo w folię) stoi facet z pomocy drogowej czy laweciarz? ;) Kamizelkę nieudolnie próbował w samochodzie schować ale się nie zmiesciła. Laweciarz też się nie miescił, bo na słońcu ma otwarty dach. Koła widzę też dla szpanu złote ( subaru look) najtańsze oz, bo mazda jeszcze koła nie zdazyła wynaleźć. 

No bracie, gdybyś wyciagnoł tu volvo P1800 to zrobilbyś wrażenie i moglbyś powiedzieć, ze jeździmy nudnymi samochodami, a tu najnudniejsza jp marka z kolami niepasujacymi do nadwozia i ze zdjeciami prrzerobionymi w photoshopie. 10 lat młodszy czyli 2007r a stylistyka nadwozia lata 80. Cala mazda....

Tam z tyłu masz resory piórowe? 

Mazda pontony miała produkować( zwróćcie uwagę na logo firmy czyli mewa) ale pontony rdzewiały wiec wpadli na pomysł, ze samochody z tych pontonow zrobią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audiowit napisał:

Chcialeś napisać "na szczescie 10 lat mlodsze," bo jeszcze przez dziurę w podlodze nie wypadleś ;). 

170km? Moja źona swoim dzieciowozem wciaga Cię nosem i nawet nie kicha. Teraz to 170km ma nawet babcia mojego sąsiada. Jak się zapytalem sasiada po co babci 170km to mi powiedzial, ze slabszych juz się nie robi. Teraz nawet hulajnogi na apkę mają wiecej niz twoja mazda. 1100kg wagi mowisz. No napewno nie dzieki tym felgom. Zastanowmy sìę. Wygluszenia brak, klima jest, ale tylko w specyfikacji technicznej, bo juź nie działa( mazda). Maly samochod dla skulonego, malego japonczyka. 5l baniak na paliwo, płyn do spryskiwaczy brak. Mazda nie uzywa, bo istnieje ryzyko korozji. Wycieraczek brak, bo mazda w deszczu się nie jeździ. Bo dach przecieka,  A PRZEDE WSZYSTKIM SAMOCHÓD GNIJE. Wiec mazda nie zaleca. Bagażnika brak, bo i tak nic nie przewieziesz, bo nigdzie nie dojedziesz. Stad ta waga.

Znam jeden samochód gorszy od mazdy. Renault Thalia.

Przyznaj się, zdjecia robione w photoshopie? Mazda nie dojechalaby do Chorwacji. Napisalyby o tym wszystkie gazety motoryzacyjne. A czekaj, czekaj obok tej nienajnowszej ale też nienajbardziej pozadanej pierwszej wersji mazdy ( najzadszej, bo uchowaly sie tylko egzeplarze opakowane prozniowo w folię) stoi facet z pomocy drogowej czy laweciarz? ;) Kamizelkę nieudolnie próbował w samochodzie schować ale się nie zmiesciła. Laweciarz też się nie miescił, bo na słońcu ma otwarty dach. Koła widzę też dla szpanu złote ( subaru look) najtańsze oz, bo mazda jeszcze koła nie zdazyła wynaleźć. 

No bracie, gdybyś wyciagnoł tu volvo P1800 to zrobilbyś wrażenie i moglbyś powiedzieć, ze jeździmy nudnymi samochodami, a tu najnudniejsza jp marka z kolami niepasujacymi do nadwozia i ze zdjeciami prrzerobionymi w photoshopie. 10 lat młodszy czyli 2007r a stylistyka nadwozia lata 80. Cala mazda....

Tam z tyłu masz resory piórowe? 

Zdjęcia w Photoshopie.....:). kurde odbiorę to jako komplement , znaczy mój Xiaomi robi dobre foto :)

Powiem tak.... nie wiem dlaczego hejtujesz, ale po tym co piszesz, widać że o MX-5 nie masz zielonego pojęcia :)

Również o felgach OZ SuperLeggera pojęcią nie masz , ani o ich wadze, a tymbardziej o cenie :)

Jeżdzę Miatami od 16 lat, , zapraszam do Poznania małżonkę, chętnie się z nią pościgam :)

 

Najpierw SLK a teraz Volvo........ hahaha :)  a coś z tego wieku ?  

 

PS. nie pij już, odpisz jutro na trzeźwo.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomai napisał:

PS. nie pij już, odpisz jutro na trzeźwo.

Tomai - proszę bez tego typu sugestii. Grzeczne to nie było!

Audiowit - odpuść trochę! Nie tylko wobec Tomai, ale również wobec Mazdy. Zaś MX5 to najpopularniejszy roadster na świecie i nie bez powodu (od razu dodam, że powodem nie jest to, że gnije szybciej niż Alfa Spider 😜), sprzedaż przekroczył milion sztuk, robiony już od 35 lat. A najnowsza generacja ma już ocynkowane blachy. A dla chętnych - sztywny dach. Dobrze się prowadzi i daje mnóstwo satysfakcji kierowcy. A jak ktoś chce silnik turbo - to może sobie kupić Abartha.
A firma ma sporo udanych modeli na swoim koncie, o silnikach nie wspominając.

Pozdrawiam
PS. A co do korozji - nowsze roczniki mają dużo lepiej zabezpieczone blachy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RoRo napisał:

A jak ktoś chce silnik turbo - to może sobie kupić Abartha.

Się zdziwiłem jak się dowiedziałem, że włoski bliźniak Miaty jest chyba 200 kg cięższy. To przekreśla sens istnienia tego auta. Chyba że ma być lajfstajlowo po bułki do sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powstanie wątek tylko o auto klasykach, to powolutku i po kolei o każdym z tych aut i dokumentacja ich restauracji. 
Właścicielem mój kolega Andre. „Pilotowałem” te projekty i miałem przyjemność współpracy z firmą w Jabłonnej. Perełka w świecie restauracji na światową skalę. 
190 Sl i Austin Healey 3000 mk3. 
Za chlebem i dla oldtimerów pojechałem do Holandii. To kraj wiatraków, koni, rowerów, sera, jointów i właśnie klasyków. Ileż skarbów mieszczą tysiące garażyków, szopek, a nawet szklarni. Nie zanudzam.
 

IMG_9072.jpeg

IMG_9033.jpeg

IMG_2346.jpeg

IMG_9056.jpeg

IMG_9051.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Się zdziwiłem jak się dowiedziałem, że włoski bliźniak Miaty jest chyba 200 kg cięższy. To przekreśla sens istnienia tego auta. Chyba że ma być lajfstajlowo po bułki do sklepu.

Dokładnie, ale już dawno Fiat 124 Spyder jest nieprodukowany, wersja Abarth też. była droga , nikt jej nie kupował, była bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RoRo napisał:

Tomai - proszę bez tego typu sugestii. Grzeczne to nie było!

Audiowit - odpuść trochę! Nie tylko wobec Tomai, ale również wobec Mazdy. Zaś MX5 to najpopularniejszy roadster na świecie i nie bez powodu (od razu dodam, że powodem nie jest to, że gnije szybciej niż Alfa Spider 😜), sprzedaż przekroczył milion sztuk, robiony już od 35 lat. A najnowsza generacja ma już ocynkowane blachy. A dla chętnych - sztywny dach. Dobrze się prowadzi i daje mnóstwo satysfakcji kierowcy. A jak ktoś chce silnik turbo - to może sobie kupić Abartha.
A firma ma sporo udanych modeli na swoim koncie, o silnikach nie wspominając.

Pozdrawiam
PS. A co do korozji - nowsze roczniki mają dużo lepiej zabezpieczone blachy.

Grzeczne to nie było , ale ..... czy ja napisałem o kimkolwiek tutaj i jego aucie że :

- auto nie dojedzie do Chorwacji

- moja żona wciąga Cie nosem

- nie ma podłogi

- klima nie działa

- hulajnogi maja wiecej koni.....

Itd........ 

Czy ja komuś tak cisnąłem ? No chyba nie. A kolega audiowit jednak tak. 

A po interwencji admina , napisał że żartował........ Słabe to.

Dzięki @RoRo za przytoczenie kilku faktów na temat MX-5 , pisałeś na temat Abartha, miałeś na myśli Fiata 124 Spyder - nic ciekawego , już nieprodukowany, za drogi. Za to MX-5 produkowana do dziś .

Obecna ma 186 koni i waży 1050 kg.

Istnieją 4 generacje Miaty , NA,NB, NC, i obecna ND.

Mam obenie NC, poprzednie też miałem. Nie mam seryjnego auta, dużo rzeczy jest zmienionych w stosunku do serii, zaczynając od zawieszenia, komputera, kolektora wydechowego jak i wiele chitów ....procedury startu, flatshift, międzygaz itd.

Żeby mnie dzieciowóz wyprzedził musiałby mieć poniżej 7 sek do 100km/h.  ( oczywiście na prostej ) bo na torze mocniejsze auta miewały gorszy czas od mojego.

 

Dorzucę parę zdjęć, również moich poprzednich MX-5, oczywiście sam Photoshop 😛

20230425_175929.jpg

20230426_130515.jpg

IMG_20200611_111540_1.jpg

2.JPG

DSC06175.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ma ;). W zakretach też sobie radzi.

Moje Slk ma troszkę wiecej niz 7s do setki bo to oryginał. Uwazam, ze przerobki takich youngtimerow to barbarzynstwo. Też na tor nim bym nie pojechał, bo nie jest to samochod sportowy, podobnie jak Mx5

Ostatnie zdjecie Twojej Miaty. Taką chce mieć moja corka. Oczywiscie jak już bedzie miala 18.

A Pan Admin akurat wie jakie samochody lubię.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Jeśli powstanie wątek tylko o auto klasykach, to powolutku i po kolei o każdym z tych aut i dokumentacja ich restauracji. 
Właścicielem mój kolega Andre. „Pilotowałem” te projekty i miałem przyjemność współpracy z firmą w Jabłonnej. Perełka w świecie restauracji na światową skalę. 
190 Sl i Austin Healey 3000 mk3. 
Za chlebem i dla oldtimerów pojechałem do Holandii. To kraj wiatraków, koni, rowerów, sera, jointów i właśnie klasyków. Ileż skarbów mieszczą tysiące garażyków, szopek, a nawet szklarni. Nie zanudzam.
 

IMG_9072.jpeg

IMG_9033.jpeg

IMG_2346.jpeg

IMG_9056.jpeg

IMG_9051.jpeg

No, to są samochody. Jak mozna się podniecać nowymi. Nowe slużą do pokonywania dystansu A-B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Ma ;). W zakretach też sobie radzi.

Moje Slk ma troszkę wiecej niz 7s do setki bo to oryginał. Uwazam, ze przerobki takich youngtimerow to barbarzynstwo. Też na tor nim bym nie pojechał, bo nie jest to samochod sportowy, podobnie jak Mx5

Ostatnie zdjecie Twojej Miaty. Taką chce mieć moja corka. Oczywiscie jak już bedzie miala 18.

A Pan Admin akurat wie jakie samochody lubię.

No nie radzi. Tak jak pisałem Tor łódź....Slk zostało z tyłu , i po wszystkim pytanie właściciela co to za auto które skopało tyłek Mercedesa.

Oczywiście nie ma pucharu SLK. Ale puchar MX-5 jest. ogólnoświatowy .

Jak i Polski  MX-5 - Challenge )

 

I znowu .... sprawdż sobie Księge Rekordów Guinessa. Jaka kategoria... No 2 miejscowe auto sportowe.

 

Moje auto , to żaden youngtimer, to maszyna do sprawiania uśmiechu na twarzy, jak dobre audio.

 

Doucz się trochę zanim zaczniesz wypisywać bzdury że MX-5 to nie auto sportowe.   To czystej krwi roadster który nie ma konkurencji w swoje cenie.

PS. Już nie piszesz że to Photoshop ?

Świetnie że admin wie co lubisz... ustawia to całą dyskusję w określonym kierunku. A Ciebie w roli zwykłego ignoranta.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty do mnie mowisz. Czytaj ze zrozumieniem. Moja zona wozi dziecko samochodem ktore ma duzo wyzsze przyspieszenie niz jakies 7s. Teraz byle jaki samochod ma mniej niż 7s. Mój codzienny samochod tez ma mniej niz 7 czy 6s. To teraz normalne. Nie ma sie czym podniecać.

A mx5 byla w kregu mojego zainteresowania jak i kilka innych  Padlo na slk bo znalazlem fajny egzemplarz. Jest wygodniejszy, ma twardy dach, ma miejsce w srodku dla 2 doroslych osób. Nie uwazam, ze jest brzydszy. Nie jestem fanem Mazdy choć jeździlem 3 Miatami. Rownież takim jak Twoj obecny. I 2 nowymi.

Nie mam zamiaru się z Toba licytowac czy Slk jest szybsze od mx5. Z tego co wiem to tak. Nawet nie wiesz jaką mam wersję i nie wiesz jaka wersję mial facet na torze. Trochę ogłady :). Cieszę się, ze lubisz swoj samochod, o to chodzi. Mazda jest fajna ale nie na tyle żebym musial nią jeździć. Nie mam samochodu, ktory by mnie teraz jarał. Wszystko przede mną.

20180707_150656.jpg

Zaczynasz być agresywny, nie zaczynaj ze mną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...