Skocz do zawartości

Nowy zestaw – kolumny do 20-25 tyś. i wzmacniacz.


Songs for Pilots

Recommended Posts

KEFBW(RE).jpg.d454a350da9f88b9e4fb64f330ac209a.jpg
IMG_8890.jpeg.b226f9223e558d885325490407ebd3b7.jpeg

Wreszcie. Niestety trzecia para się już nie zmieści, a jeszcze chętnie bym przetestował u siebie Amphion Argon 7Dali Opticon 6 MK2, Evoke 50 (chętniej Contour 30, ale realnie mnie na nie nie stać). Ale 100kg pakować, nosić, mordęga. Teraz spróbuję trochę na tej dwójce wzmacniaczy sprawdzić – Yamahę A-S1100/1200 (nie wiem jak @Top Hi-Fi & Video Design stoi z wypożyczaniem), może Denona PMA-1700 (można wypożyczyć w Salonach Denon, więc spoko), Accu to już pewnie nikt mi nie pożyczy w Nautilus jak nie kupię po testach Dynaudio żadnych, ale ceny tej podstawowej serii E-270/280 w Niemczech, używane, bardzo atrakcyjne.

Przy okazji ktoś może porównywał kiedyś Accuphase E-270/280 vs wyższe Yamahy (A-S1200, A-S2200)? Jaka to różnica w brzmieniu pomiędzy nimi? Sądzę, że KEF R7 nieco jaśniejszy i bardziej analityczny wzmacniacz dobrze by zniosły.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

I jak po pół roku użytkowania?

No właśnie zbieram się do napisania więcej. To było pracowite pół roku. Ale mam swoje przemyślenia. Zaprosiłem też sporo znajomych do odsłuchu obu par głośników (większość wybierała KEF R7, a gdy miałem moment Evoke 30 – także je – vs B&W). Oczywiście łatwiej różnica pomiędzy kolumnami KEF R7 a B&W 703 S2 jest bardzo słyszalna. Pomiędzy Marantz 40n a R-N2000A mniejsza, ale także słyszalna.

Podsumowując – chciałbym coś bardziej rozdzielczego niż R7, nie wiem czy R7 Meta to spora różnica – ale nie tak jasnego jak B&W 703 S2.

Kupiłeś przełącznik fajny za kilkaset złotych na Amazon – więc jak puszczę z Apple Music bezpośrednio na 40n i R-N2000A – mogę zmieniać pomiędzy głośnikami i wzmacniaczami bez potrzeby przełączania (jedynie dostroić głosność Marantza i Yamahy).

Znów myślę o Dynaudio Evoke 50 – porównywałem je tylko do B&W chyba. Natomiast bardzo zadowolony jestem z obu wzmacniaczy. Porównania z niczym w domu nie miałem innym, ale wszystko gra w porządku. Kolega wpadnie z Accuphase starszymi, Luxmanem lampowym i potestujemy za dwa tygodnie sttarszy sprzęt z nowymi kolumnami.

Aha – na moją przestrzeć R7 są wystarczają zdecydowania. Pewnie kwestia mieszkania w bloku w Warszawie.

PS. Bas w KEFach R7 zdecydowanie mocniejszy, głębszy – ale nie bawiłem się jeszcze zatykaniem bas refleksów i nie mam też już przestrzeni odsuwać od ściany R7. W B&W bas bardziej punktowy i też bardziej suchy.

Edytowano przez Songs for Pilots
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 22:21, Songs for Pilots napisał:

Pomiędzy Marantz 40n a R-N2000A mniejsza, ale także słyszalna.

No dla niektorych to nie jest takie oczywiste.

Dnia 6.11.2023 o 22:21, Songs for Pilots napisał:

Podsumowując – chciałbym coś bardziej rozdzielczego niż R7, nie wiem czy R7 Meta to spora różnica – ale nie tak jasnego jak B&W 703 S2.

Amphion, Spendor, PMC, kurde szczerze to będzie bardzo duży wybór. Bo KEFy sa przycemnione a Bowersy mocno rozjasnione. Łatwiej by było chyba wymienić co jest poza tymi granicami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2023 o 07:54, Piotr Sonido napisał:

No dla niektorych to nie jest takie oczywiste.

Amphion, Spendor, PMC, kurde szczerze to będzie bardzo duży wybór. Bo KEFy sa przycemnione a Bowersy mocno rozjasnione. Łatwiej by było chyba wymienić co jest poza tymi granicami.

 

No a gdzie się na tek skali lokuje Dynaudio Evoke 50 i Contour 30? One są jaśniejsze niż KEFy R7? Ktoś wie, na ile R7 i R7 Meta się różnią, to duża różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2023 o 00:45, Songs for Pilots napisał:

No a gdzie się na tek skali lokuje Dynaudio Evoke 50 i Contour 30? One są jaśniejsze niż KEFy R7? Ktoś wie, na ile R7 i R7 Meta się różnią, to duża różnica?

One będą najbliżej KEFa.

W Dynaudio kluczowa jest elektronika. Przy nieprawidłowo dobranym wzmacniaczu dynaudio graja nijako.

Mi na przykład Contour nie specjalnie się podobał.

Meta gra lepiej środkiem. Czy adekwatnie do ceny? No to już inna kwestia. Poczekał bym chwile na obniżke ceny meta w razie czego. Bo na razie różnica cenowa jest za duża

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 6.11.2023 o 22:21, Songs for Pilots napisał:

Znów myślę o Dynaudio Evoke 50 – porównywałem je tylko do B&W chyba. Natomiast bardzo zadowolony jestem z obu wzmacniaczy. Porównania z niczym w domu nie miałem innym, ale wszystko gra w porządku. Kolega wpadnie z Accuphase starszymi, Luxmanem lampowym i potestujemy za dwa tygodnie sttarszy sprzęt z nowymi kolumnami.

no właśnie, jakiś update? :) 

...czytam z zainteresowaniem, bo jestem świeżo upieczonym posiadaczem Evoke, i swoje odsłuchy też przeżyłem. (Evoke vs Dynaudio Focus-aktywne, Focale, MA Silver, i inne w salach odsłuchowych). Bardzo chciałem B&W oraz Elac przetestować, ale nie udało się (topHIFI, nie chce wypożyczać). I chyba dobrze, bo coś w B&W ta góra szkodzi. Elac wpadły bardzo w ucho, ale brak opcji wypożyczenia, to zostały skreślone z listy. Na KEF brakło już czasu i cierpliwości.

Bardzo jestem ciekaw, jak w tej konfrontacji wypadną wzmaki vs lampy na nowych głośnikach (szczególnie Evoke), bo w sumie to nigdy nie miałem okazji posłuchać lampy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, AutoPirat napisał:

nigdy nie miałem okazji posłuchać lampy?

Hej Autopiracie😃

Na zdjęciu poniżej „lampa”. Jedna z wielu, zapewne kilkudziesięciu/set modeli jakie możesz na swojej drodze napotkać. Moje „obserwacje” są takie, że trudno jest znaleźć idealny match kolumny-lampa. 
Ciągle mi coś nie tak grało. A to basy, a to sybilanty, a to wybrzmienia za płaskie, czy drive do dupy😉

Jak mówią Holendrzy - eind goed al goed, u mnie się w końcu udało, ponieważ oddałem wykonanie kolumn/zestawu w „ręce” konstruktora/audiofila/melomanaw jednej osobie.

Zapewne wybierzesz inną drogę. Daj znać proszę, jeśli trafisz na idealny dla Ciebie match lampa-kolumny. Jestem ciekawy.

 

E110FD7C-1BB4-4465-BDF5-A38BDC2F6709.jpeg

6E339F23-9F69-4E5A-A619-EBC80DB02F5A.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AudioTube napisał:
5 godzin temu, AutoPirat napisał:

nigdy nie miałem okazji posłuchać lampy?

Hej Autopiracie😃

Hej AudioTube!  

Ładnie się Ci to coś tam żarzy się na tych fotkach :)

Póki co, jakoś nie mogę jeszcze przyzwyczaić się do Dynaudio Evoke. Po ponad 20 latach posiadania monitorów Dynaudio Audience, to ten życia "LOS" chciał, że to samo - identyczne brzmienie mam teraz w Evoke. Teraz już bez jakiegoś tam suba, i zestrojone w pełnym zakresie częstotliwości, grają Evoke 50. Jeszcze mnie trochę przytłacza ten pełny "obraz muzykalności". 

Wiele osób chwali wzmacniacze D klasy i chyba takową używkę ostatnio nabyłem (Onkyo A-1VL na monoblokach), bo nie znam się. ... Bo jeszcze i cały czas przecieram szlaki poznawcze w audio.

...ALE, ta D klasa i to PWM, jakoś nie przekonuje mojego umysłu. Rodzą się chyba podświadome obawy, że to takie narzucanie cyfryzacji na analogowy mózg. Po jakimś czasie słuchania, to włączam starego wzmaka A/B i jest chyba uczucie ulgi. A może to ta detaliczność i szczegółowość przytłacza? ...na razie, to mam plan słuchania 1 płyty w kółko, zmieniając wzmaki.

A to PWM w VIDEO, to już wiem, że jest wielkim gó...m. I coś czuję, że wkrótce poszukiwania i porównania pójdą w kierunku lamp. Pytanie co najpierw? Lampa, czy gramofon?

 

4 godziny temu, AudioTube napisał:

Zapewne wybierzesz inną drogę. Daj znać proszę, jeśli trafisz na idealny dla Ciebie match lampa-kolumny. Jestem ciekawy.

Z tego co widzę, to staję się chyba powoli audiofilem, bo zaczynam "gonić króliczka" :) 

 

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rega napisał:

Czyżby 6N30P?

Nooo. :) Dzięki , Założone i naprawdę fajnie grają. O dziwo nie zaburzyły detaliczności.

A teraz coś do rozmysłu dla @AutoPirat. Lampy wieczne nie są. Właśnie mam do kupienia kwadrę 211 - tek. A to już wydatek.

15 minut temu, AudioTube napisał:

U mnie Sovteki od Romana

O ! To jest nas dwóch

A tak w ogóle to czym robisz tak świetne zdjęcia ?

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rega napisał:

Tomek - malarzem zdjęć w 90% jest światło. Pozostałe 10 % to jakośc sprzętu i talent. 

Trochę bym te proporcje zmienił. Jednak talentu trzeba mieć więcej by wykorzystać to światło. Zarówno to naturalne, jak i te które trzeba od siebie dodać. A tu już też i sprzęt zaczyna wchodzić.

Ostateczny wynik to faktycznie pokazanie tego co światło nam "maluje", ale tej pracy, talentu trzeba od siebie sporo włożyć. Sprzęt też pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A teraz coś do rozmysłu dla @AutoPirat. Lampy wieczne nie są.

Tak, urządzam pokój kinowy i już jakieś problemy z oświetleniem zdążyły się pojawić :)

Zrzutekranu2024-03-30o22_16_48.png.d0aa0b1836884d4151e5e10dc311d2c3.png

 

BTW - to jaka jest średnia żywotność w lampowcu, lampy np. 300b i 845?

I od razu pytanie, czy warto iść w (ciemno) w takie lampy?

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AutoPirat napisał:

to jaka jest średnia żywotność w lampowcu, lampy np. 300b i 845?

A tego to Ci nikt nie powie. Moje 211 -ki miałem 8 lat. Ale po za lampami mam jeszcze tranzystor , więc nie grały cały rok. producenci podają żywotność w godzinach. Nie znam nikogo kto by notował :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...