Skocz do zawartości

Dali Opticon 2 MK2


lpomis

Recommended Posts

Opticon to najniższa seria od Dali na której możemy zobaczyć napis "Made in Denmark". Monitory o oznaczeniu MK2 są następcą podstawowych Opticonów, które z czasem doczekały się odświeżenia. Zmienił się nie tylko wygląd ale i brzmienie. W poniższym opisie będę starał się odnieść również do poprzedników, których także miałem okazję u siebie słuchać. Od tamtego momentu minęło już co prawda trochę czasu, ale coś tam jednak utkwiło w pamięci...

cdn.

opticon2mk2.jpg.b2c7d6392ae19f7b0d34fae68d838f45.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem ciekaw, czy Opticon 1 mk2 są takimi Menuetami w tańszej obudowie. Może Twój test coś podpowie. 

Szkoda tylko, że Dali popłynęło z cenami. I to jeszcze przed hiperinflacją. Poprzednia seria była sporo tańsza. Najgorsze, że mam wrażenie, iż te nowe ceny ustalili marketingowcy, a nie księgowi. Chcieli po prostu zmienić pozycjonowanie serii Opticon, by zrobić więcej miejsca dla serii Oberon. Tylko dlaczego my mamy dopłacać do ich wizji rynku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, lpomis napisał:

Aktualnie to już bliżej 7000zł. Sporo.

Za monitor w winylowym wykończeniu! Przegięcie.

Dla przypomnienia, poprzednik, czyli mk1 kosztowały poniżej 4000 zł. 

 

Ale jak zabrzmią wspaniale, to pewnie da się im to wybaczyć;). Ja słuchałem ich krótko w sklepie, w kiepskim środowisku. I nie mam zdania. Ani mnie nie zachwyciły, ani nie odrzuciły. Tym bardziej jestem ciekaw Twoich wrażeń. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie zapominajcie, że mamy tak naprawdę globalny kryzys energetyczny, gospodarczy etc. 

Złoty też się osłabia, koszty produkcji rosną,  wszędzie nie tylko w Polsce. 

W tym wszystkim jeszcze pewno marketingowcy chcą skubnąć swój kawałek tortu, stąd takie ceny.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cenami wszyscy poszaleli, nie tylko Dali. Ale można kupić taniej niż podajecie.

Ja swoje "szóstki" kupowałem u nich. I za te wspomniane szóstki zapłaciłem 8 tysięcy.

https://www.rtvmax.pl/podstawkowe/9212-dali-opticon-2-mk2-tobacco-1szt-raty-0-gwarancja-producenta-salon-lodz-mozliwy-montaz-u-klienta.html

Testowane "dwójki" są obecnie po 2775 zł, czyli para wychodzi nie wspomniane 7 tysięcy , a "tylko" 5 i pół.

Jak już o okleinie wspominacie, to szkoda, że na testach macie w kolorze białym. Ja mam kolor Tobacco i wyglądają świetnie :)  A i jakość wykonania ,mimo, że to już wspomniany winyl, bardzo dobra.

Z niecierpliwością czekam na koleje odcinki "Kobry" pt. "Dali Opticon 2 MK2" :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, genialnie to sobie z Adamem wykoncypowaliście. Zasialiście, podlaliście, teraz jeszcze trochę popielicie i patrzycie, jak wspaniałe rośnie sława Waszych kolumn. Ci, co nie mieli z nimi styczności są skonfundowani - rozmyślają, że może faktycznie są najlepsze. Nielicznych co ich słuchali możecie łatwo zgasić, że się nie znają, źle sparowali etc. Jesteście w swoim sądzie nie do ruszenia! Całe forum może Wam skoczyć. GRATULACJE. 

PS Kurde, sam od pewnego czasu myślę nad kupnem ATC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kraft napisał:

Seba, genialnie to sobie z Adamem wykoncypowaliście. Zasialiście, podlaliście, teraz jeszcze trochę popielicie i patrzycie, jak wspaniałe rośnie sława Waszych kolumn. Ci, co nie mieli z nimi styczności są skonfundowani - rozmyślają, że może faktycznie są najlepsze. Nielicznych co ich słuchali możecie łatwo zgasić, że się nie znają, źle sparowali etc.

Nie pamiętam, żeby Seba pisał w tym duchu, a jak już, to żartem. Adam zresztą też nie - recenzując Neat Petite stwierdził, że po przesiadce z powrotem na SCM7 słyszy uproszczenie dźwięku. Jeśli jakieś paczki są mocno lansowane na forum to już prędzej LS50 Meta. ;)

Tymczasem czekam niecierpliwie, jak wypadną Opticony na tle Menuetów. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kraft napisał:

są najlepsze

Jarku, jak drapieżne Falcony m10 stępią dziób i szpony na ATC scm7 to na poważnie zacznę się zastanawiać czy Seba nie trafił w dziesiątkę. :)

Dobre paczki nadal skutecznie bronią się  przed utytułowanymi śmiałkami. 

 

3 minuty temu, Rafał S napisał:

Tymczasem czekam niecierpliwie, jak wypadną Opticony na tle Menuetów. :)

Ja też. Czy będzie trzęsienie ziemi i detronizacja ukochanych "minimaxi" monitorków naszych japońskich kolegów audiofilów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Adam zresztą też nie - recenzując Neat Petite stwierdził, że po przesiadce z powrotem na SCM7 słyszy uproszczenie dźwięku.

Ale finalnie nie podmienił. Dlaczego?

Wstęga ma swoje plusy. Potrafi zrobić wrażenie. Sam ją doceniam. Ale jakoś na końcu wybieram kopułkę. Może Adam ma podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rafał S napisał:

Zbyt miękki bas - Adam ma zboczenie na tym punkcie. ;)  Poza tym, te Petite są dość drogie. Za te pieniądze musiałby być nokaut, żeby się zdecydować na  zmianę.

Czyli jak to się mówi, zagłosował nogami na ATC. I takiej wyższości nie da się podważyć. 

Też kiedyś będę je miał (tylko dlaczego ten worek z marzeniami jest taki obszerny?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając u Seby jego Atc podobał mi się właśnie ten czytelny bas. Przy utwórze fear of the dark z płyty live in Rio powiedziałem mu, że jest Referencyjny po czym poszedłem na papierosa. Jednak nie zapominajmy, że gra cały tor i pomieszczenie a Seba zadbał o dobry wzmacniacz, dac i transport, nawet kable ma nie z łapanki. 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, soberowy napisał:

Słuchając u Seby jego Atc podobał mi się właśnie ten czytelny bas. Przy utwórze fear of the dark z płyty live in Rio powiedziałem mu, że jest Referencyjny po czym poszedłem na papierosa. Jednak nie zapominajmy, że gra cały tor i pomieszczenie a Seba zadbał o dobry wzmacniacz, dac i transport, nawet kable ma nie z łapanki. 

No nie Michał, czy to znaczy że nasz kolega mnie oszukuje??? Zeznaje, że nie słyszy różnic w brzmieniu kabli, a tu proszę... 😜

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafał S napisał:

recenzując Neat Petite stwierdził, że po przesiadce z powrotem na SCM słyszy uproszczenie dźwięku

Bo Atc upraszczają tylko tak to sprytnie robią, że nie to przeszkadza, słychać to dobrze właśnie jak się słuchało wstęgi. Scena też jest taka sobie w ATC , ale jak wchodzi wokal to ja nic lepszego nie słyszałem od ATC. Ja trochę zmieniam priorytety na kino, stoją u mnie jeszcze te SCM7, ale się zastanawiam, czy nie zostawić. :) Scm7 mają ograniczoną skalę dźwięku, podkręcisz głośniej i „siadają” , ale zajeb… głośniki to jednak są 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...