Skocz do zawartości

Krótka recenzja silikonowych zaślepek RCA


Gość

Recommended Posts

Wszystko się zgadza w temacie przeciekania sygnału z nieaktywnego wejścia tylko jest zawsze jakieś ale;

- sygnałem zakłócającym jest sygnał o amplitudzie aż 2 V dla sygnału z CD

- aby to usłyszeć z reguły wzmocnienie wzmacniacza musi być ustawione na max - wtedy też coś tam w tle delikatnie słychać. 

Tłumienie przesłuchów miedzy wejściami jest na poziomie 60db do nawet 100dB w zależności od rodzaju selektora wejść  (mechaniczny, przekaźnikowy, półprzewodnikowy).

Przyjmując tłumienie nawet na kiepskim poziomie 60dB to na mamy sygnał zakłócający 2mV. Przy 70, 80db to nawet nie ma o czym dyskutować.  

Pomija fakt, iż gdzie możemy spotkać zakłócenia RFI, EMI na poziomach 2V. Zakłócenie 2Ghz o amplitudzie 2V....utopia w domowych warunkach

Panowie grać i nie przejmować się zakłóceniem na poziomie -100dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elektron6 napisał:

Przyjmując tłumienie nawet na kiepskim poziomie 60dB to na mamy sygnał zakłócający 2mV. Przy 70, 80db to nawet nie ma o czym dyskutować.  

No raczej, zwykły multimetr już tego nie zmierzy, tego rzędu to będą wartości.

5 godzin temu, elektron6 napisał:

Panowie grać i nie przejmować się zakłóceniem na poziomie -100dB.

No raczej, jeszcze się taki nie urodził, który byłby w stanie to uslyszeć. Fizycznie niemożliwe. Może jakiś delfin albo nietoperz, choć też nie jestem pewien.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytalem calosci ale tak widze ze jako gatunek ewoluujemy w strone hm, nietoperzy czy innych stworzen o niesamowicie czulym sluchu. Juz niektorzy z nas slysza kable, platformy, podstawki pod kable, roznego rodzaju podkladki pod sprzet i zatyczki.

Ciekawe czym ta ewolucja zostala zapoczatkowana.

Tak na powaznie (nie jestem lekarzem lub naukowcem, zaznaczam) Panowie i Panie. Jestesmy gatunkiem o bardzo marnym sluchu , jesli porownac nas z niektorymi zwierzetami. To jest nauka nie wymysl moj. I powaznie slyszymy - jesli te zmiany sa - tak niewielkie zmiany spowodowane zalozeniem zatyczki na nieuzywane gniazda RCA? Dajcie spokoj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, elektron6 napisał:

Wszystko się zgadza w temacie przeciekania sygnału z nieaktywnego wejścia tylko jest zawsze jakieś ale;

- sygnałem zakłócającym jest sygnał o amplitudzie aż 2 V dla sygnału z CD

- aby to usłyszeć z reguły wzmocnienie wzmacniacza musi być ustawione na max - wtedy też coś tam w tle delikatnie słychać. 

Tłumienie przesłuchów miedzy wejściami jest na poziomie 60db do nawet 100dB w zależności od rodzaju selektora wejść  (mechaniczny, przekaźnikowy, półprzewodnikowy).

Przyjmując tłumienie nawet na kiepskim poziomie 60dB to na mamy sygnał zakłócający 2mV. Przy 70, 80db to nawet nie ma o czym dyskutować.  

Pomija fakt, iż gdzie możemy spotkać zakłócenia RFI, EMI na poziomach 2V. Zakłócenie 2Ghz o amplitudzie 2V....utopia w domowych warunkach

Panowie grać i nie przejmować się zakłóceniem na poziomie -100dB.

Pogadaj z Pszoniakiem 🤣😝🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artur Brol napisał:

Nie przeczytalem calosci ale tak widze ze jako gatunek ewoluujemy w strone hm, nietoperzy czy innych stworzen o niesamowicie czulym sluchu. Juz niektorzy z nas slysza kable, platformy, podstawki pod kable, roznego rodzaju podkladki pod sprzet i zatyczki.

Ciekawe czym ta ewolucja zostala zapoczatkowana.

Tak na powaznie (nie jestem lekarzem lub naukowcem, zaznaczam) Panowie i Panie. Jestesmy gatunkiem o bardzo marnym sluchu , jesli porownac nas z niektorymi zwierzetami. To jest nauka nie wymysl moj. I powaznie slyszymy - jesli te zmiany sa - tak niewielkie zmiany spowodowane zalozeniem zatyczki na nieuzywane gniazda RCA? Dajcie spokoj. 

Lecz kable to na serio slychac i to bardzo wyraznie wiec mitem to nie jest . Zaznaczam ze nietoperzem nie jestem :D

Zas zatyczek stalowych(ktore mam )  czy wszelkich podkladek (ktorych nie uzywam ) nie slysze u siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, THX1138 napisał:

Lecz kable to na serio slychac i to bardzo wyraznie wiec mitem to nie jest . Zaznaczam ze nietoperzem nie jestem :D

Zas zatyczek stalowych(ktore mam )  czy wszelkich podkladek (ktorych nie uzywam ) nie slysze u siebie

Temat na inny watek. Przypadkiem ostatnio jeden chyba 3 razy drozszy testowalem od mojego i , nie nic nie slyszalem innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Temat na inny watek. Przypadkiem ostatnio jeden chyba 3 razy drozszy testowalem od mojego i , nie nic nie slyszalem innego.

Nie neguje ze nic innego nie słyszales . Napisalem tylko ze kable slychac bo ja je slysze ale czy wszystkie słychac ? Nie wiem .Nie wiem tez czy w kazdym systemie i czy kazdy slyszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elektron6 napisał:

Człowieku daj spokój, idź słuchaj muzyki i nie zawracaj mi gitary

Nie, nie dam spokoju.

Nie lubię,  jak ktoś zarzuca nieobecnemu tutaj Wojtkowi takie insynuacje, tym bardziej, że On sam nie może się do tego odnieść. 

Wsadzić kij w mrowisko potrafisz, a konsekwencji tego dźwignąć już nie?

Słabe to było i tyle, bo nikt Tobie takich zarzutów nie czyni, kiedy chwalisz się kolejnym wzmacniaczem do lub po reanimacji.

A jednak możnaby zaliczyć do tej samej retoryki, jaką uprawiasz "Reklama dźwignią handlu".

Faktycznie idź się napić piwa, albo posłuchać muzyki na "wintydż" sprzęcie.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Mozemy sobie porozmawiac, jesli chcesz ale na innym forum, tutaj tez jest o kablach jedno. Tutaj sie nie odwaze bo mnie znowu przeniosa 😁

https://forum.audio.com.pl/topic/45672-kable-dla-zaawansowanych/page/5/#comment-60478 tutaj jest te forum

Mysle ze to do mnie wiec odpisuje . Kable słysze i to nie ulega watpliwości . Nie kieruje sie czyimis sugestiami ale wlasnym sluchem wiec nie moge napisac ze kabli nie słychac i nie ma roznicy jaki sie wepnie bo to nieprawda . Natomiast wczesniej pisalem ze nie wiem czy slychac zmiany kabli w kazdym systemie oraz czy kazdy slyszy te kable . Pisze tylko i wylacznie z wlasnego doswiadczenia na wlasnym systemie .

Wiec ja tu nie chce potyczkowac sie slownie czy ktos slyszy czy nie slyszy bo po prostu  u siebie stwierdzam fakt i juz .A jak by bylo inaczej to nie obchodzilo by mnie zeby nawet cale forum pisalo co innego skoro u mnie by bylo tak . I koniec

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie, nie dam spokoju.

Nie lubię,  jak ktoś zarzuca nieobecnemu tutaj Wojtkowi takie insynuacje, tym bardziej, że On sam nie może się do tego odnieść. 

Wsadzić kij w mrowisko potrafisz, a konsekwencji tego dźwignąć już nie?

Słabe to było i tyle, bo nikt Tobie takich zarzutów nie czyni, kiedy chwalisz się kolejnym wzmacniaczem do lub po reanimacji.

A jednak możnaby zaliczyć do tej samej retoryki, jaką uprawiasz "Reklama dźwignią handlu".

Faktycznie idź się napić piwa, albo posłuchać muzyki na "wintydż" sprzęcie.

 

 

 

 

 

Człowieku spokój i opanowanie lub jak wolisz opanowanie i spokój.

Każdy na forum na prawo napisać co sądzi i nie zawsze ku temu trzeba przedstawiać twarde fakty i dowody. 

Do dyskusji nie podpinaj faktów chwalenia się, reanimacji, wintydź bo nie o tym jest dyskusja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Butler napisał:

Znowu głupotę walnąłeś, to co się dziwisz reakcji? Argumentów nie masz żadnych.

Argumenty, decybele, przeliczenia, poziomy zakłóceń zostały przeze mnie podane.

Jeśli ktoś nadal robi pijar wokół zatyczek, zakłóceń EMI etc. to najwidoczniej ma w tym jakiś cel i tak się interes voodoo kręci czy też próbuje kręcić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...