Skocz do zawartości

Wymiana dwóch subwooferów na jeden


Dawid Szumilas

Recommended Posts

23 godziny temu, Dawid Szumilas napisał:

Tak chodził, reklamowałem to ale dowiedziałem się, że ten typ tak ma. Jak już pisałem wcześniej ma czas seansu kanapa jest obracana o 90 st. Pozdrawiam 

Też mam ten subwoofer i u mnie również potrafił przemieścić się o 30 cm w trakcie oglądania filmu... Wystarczyło wykręcić nogi i wkręcić te drugie, gumowe, które są w zestawie i po problemie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sandor Clegane napisał:

Też mam ten subwoofer i u mnie również potrafił przemieścić się o 30 cm w trakcie oglądania filmu...

Pozycjonujac kolumny, nieraz różnica kilku cm daje juz inne efekty dźwiękowe. Różnica w położeniu 30cm - szok. Gdyby to były kolumny, to przed i po filmue "graly by inaczej" ;)

 

Z drugiej strony zaś...  imponujący układ drgajacy 🤔 membrana ma swoją masę i bezwładność. Jak silny musi być układ wzmacniacz-cewka by stworzyć efekt "chodzenia" subwoofera w stosunku do jego masy całkowitej😉.  Domyślam się że "kontrola" membrany jest wybitna, inaczej trudno by było doprowadzić do tego typu przemieszczania sie. Na myśl o tym...  wyobraźnia "szaleje" ;)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

No co Ty... Moim zdaniem to świetna rekomendacja.  

Sub gra świetnie tylko chodzi o to, że jednak powinien stać w miejscu :) Producent powinien zadbać o stabilność no i niby zadbał dodając drugi komplet nóżek tylko czemu od razu ich nie zamontował? Kolega, który założył temat zwrócił przez to dobrego suba i pewnie nie on jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sandor Clegane napisał:

Sub gra świetnie tylko chodzi o to, że jednak powinien stać w miejscu :) Producent powinien zadbać o stabilność no i niby zadbał dodając drugi komplet nóżek tylko czemu od razu ich nie zamontował? Kolega, który założył temat zwrócił przez to dobrego suba i pewnie nie on jeden.

Nóżki standardowe są ładne, dodają prestiżu i tak bardzo eleganckiej, a prostej konstrukcji. 

"Chodzenie" suba jako powód zwrotu - no średnio powiem jako argument, szczególnie że większą ujmą/dolegliwością jest kontrolne dokręcanie śrub wzmacniacza i samego głośnika bo ich poluzowanie potrafi przynieść nieoczekiwane dźwięki/rezonans. To właśnie tu Rel powinien lepiej to dopracować. Ze swojej strony chociaż przyznają się do tego i oficjalnie przy użyciu forum na FB formują o takiej możliwości. Tak samo jak jeden przewód wewnątrz. Dodatkowa opaska załatwiła sprawę. 

Tu mamy już większy wpływ na dźwięk i było by to bardziej zrozumiałe jako zwrot, choć koniec końców sam nie lubiłem co seans poprawiać suba bo był przesunięty i wleciały gumowe nóżki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid Szumilas zacznijmy od tego że samo ustawienie jest bardzo bardzo słabe. Masz 2 pełnowymiarowe podłogówki + 2 suby + centralny w rozstawie pewnie ok 170 cm. Jak nie mniej. Do tego prawa kolumna + prawy sub zasłonięte. Asymetria w odsłuchu musi byc ogromna. Praktycznie zero oddechu dla kolumn z boku, prawa to na bank sie nabawiła klaustrofobii. Jest wciśnięta totalnie w kąt i zabudowana całkowicie. Dodatkowo wszystko przysłonięte zabawkami i maskotkami. Dobrze widzę że odsłuch jest bokiem do tv? To nie jest narożnik i nie siedzisz na przeciwko? W takim razie jak sie odbywa odsłuch/seans filmowy? Gdzie są kolumny surround na tym schemacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2023 o 08:22, Dawid Szumilas napisał:

Tak chodził, reklamowałem to ale dowiedziałem się, że ten typ tak ma. Jak już pisałem wcześniej ma czas seansu kanapa jest obracana o 90 st. Pozdrawiam 

To pierwsza taka opinia na jaką trafiłem pod jego adresem.

Wiec kto pisał że ten typ tak ma?

 

Dnia 24.06.2023 o 08:14, Sandor Clegane napisał:

Też mam ten subwoofer i u mnie również potrafił przemieścić się o 30 cm w trakcie oglądania filmu... Wystarczyło wykręcić nogi i wkręcić te drugie, gumowe, które są w zestawie i po problemie...

ktore które?

Dnia 24.06.2023 o 16:07, Sandor Clegane napisał:

Tylko dziwne, że od razu nie dał gumowych wtedy nikt by nawet nie wiedział, że takie coś jest możliwe... a tak to jednak jest delikatny niesmak no bo to sub za 3700...

Właśnie dziwne bo to by wyjaśniało że ja je od razu miałem zamontowane. Hmmm

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, eMBe napisał:

Ja osobiście polecam pod subwoofer budżetowy pomysł. Mata antywibracyjna pod pralkę.
Docinamy pod obrys subwoofera i nie ma opcji żeby się przemieścił :>>>>

 

No ja to też zrobiłem oprócz wymiany nóżek na gumowe, ale to bardziej w nadziei, że sąsiad będzie miał chociaż o jakieś 2% lżej :D

A co do przemieszczania się suba to pewnie zależy od podłogi... Ja mam panele i mi jeździł, może jak ktoś ma wykładzinę czy dywan to stoi w miejscu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od podłogi ;) Jak będzie wystarczająco śliska to i wentylatorem zdmuchniemy kolumny, a ile to razy się nie przewróciłem u kogoś ze znajomych z gładką podłogą z drewnianych paneli. 

Autorze, jak odczucia po przestawieniu jednego subwoofera? Jeśli to dalej nie to, to warto przemyśleć jednak konstrukcje zamknięte jeśli bardziej zależy Ci na muzyce niż filmach. Taki SVS SB2000 Pro na spokojnie da radę tu i tu, a w kwestii odpowiedzi basu będzie on znacznie lepszy niż obecne Klipsche. Sprawdziłbym też na pewno REL T/7x, według wielu osób jest lepszy w kinie, podobnie HT1508, ale tu braknie budżetu na nówkę. 

Jeśli zależy Ci głównie na kinie, to na spokojnie możesz iść w nowe Klipsche RP-1400SW, czy wspomnianego już przez Ciebie SVS PB-2000 Pro. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu celem odsłuchu, wypożyczeń i wycen :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Darek Zuk napisał:

Tak i to nie na jakiś super poziomach głośności. Klasa AB miała być słaba 😁 Sporo jest w necie ludzi którzy to potwierdzają. Swoją drogą przy tym maleństwie i 20 kg dziwne 😉

No mega dziwne. Może miałem inne nózki? nie wiem. Ale u mnie nic takiego się nie działo.

Ja tam neta już specjalnie nie czytam bo szkoda mi czasu ale o chodzących RELach na tym forum jest to pierwszy temat. A pisze tu juz parę lat :P

Ale rozwiązałeś to?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No mega dziwne. Może miałem inne nózki? nie wiem. Ale u mnie nic takiego się nie działo.

Ja tam neta już specjalnie nie czytam bo szkoda mi czasu ale o chodzących RELach na tym forum jest to pierwszy temat. A pisze tu juz parę lat :P

Ale rozwiązałeś to?

 

Może faktycznie stosowali różne nóżki a ja zastosowałem taśme dwustronną I jest ok😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...