Skocz do zawartości

Świat puzli.


Recommended Posts

Zawsze powtarzam ze bez względu na nasz wiek pozostajemy gdzieś tam w głębi dziećmi.

I czasem to dziecko ma szansę by się znów pobawić, czymś czym kiedyś lubiło się bawić.

W tym przypadku chodzi mi o puzle.

Widziałem że forum o samochodach jest więc pomyślałem że może o puzzlach nie zaszkodzi.

Oto moje perełki. 

Dwie pierwsze z rodzimej firmy która, niestety już nie działa.

Puzzel Manufacture

Bardzo wyraźne, kolorowe i co ważniejsze grubsze niż u konkurencji co chyba przekłada się na większy komfort układania.

Następna to mapa świata z Educa Borras z Hiszpanii. 

Równie dobrej jakości jak i ostatnia układanka z nimieckiej firmy Heye.

Może jest więcej osób tutaj które też lubią się przy układankach zrelaksować i zapomnieć o tym chorym świecie.

Pozdrawiam.

 

20230625_173954.jpg

20230625_173916.jpg

20230625_174053.jpg

20230625_174023.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam za sobą epizody z takimi monstrami do ułożenia. Kiedyś w gronie przyjaciół coś wspominałem że lubię puzzle, to teraz byle urodziny to przynajmniej od jednej osoby je dostaję haha. Jak duży jest obszar "tego samego", to dla mnie kluczowe staje się oświetlenie pomieszczenia. Zdażało mi się nawet wychodzić z nimi na światło słoneczne, można wówczas dojrzeć odcienie których normalnie nie jesteśmy w stanie dostrzeć i przynajmniej wstępnie posegregować co już dużo daje mając takie 100+ niby identycznych elementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę profesjonalista. 🙂

Jak mówisz. Światło też jest ważne. 

Niewłaściwe oświetlenie lub pozycja siedzącą układającego i już odcień na częściach inny. I możesz szukać tego właściwego bardzo długo.

Ja układam w dzień I wieczorem - słoneczko w dzień choć nie takie bezpośrednie i lampa wieczorem.. 

Sporo odbitego światła od tych puzli więc nie jest łatwo.

 Ale przyjemnie jest - puzle i muzyczka w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...