Skocz do zawartości

Naim nait 50


kaczadupa

Recommended Posts

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie widze żadnego powodu do zapłacenia takiego budżetu za ten wzmak.

Piotr, myślisz że Naim tak perfidnie wykorzystałby swoich najwierniejszych fanów i swój kultowy wzmacniacz dając im byle co za już spory kawał grosza?

Wątpię! W ten sposób nasr...łby do własnego gniazda. Tu nie może być wtopy.

Jestem przekonany, że z paczkami typu  Orangutan czy inny Gibbon ten Nait zagra kapitalnie.

Z ATC, w teorii.... w małym pokoju i w bliskim polu też powinien ale tu jest ogromny znak zapytania.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

Piotr, myślisz że Naim tak perfidnie wykorzystałby swoich najwierniejszych fanów i swój kultowy wzmacniacz dając im byle co za już spory kawał grosza?

Wątpię! W ten sposób nasr...łby do własnego gniazda. Tu nie może być wtopy.

Jestem przekonany, że z paczkami typu  Orangutan czy inny Gibbon ten Nait zagra kapitalnie.

Z ATC, w teorii.... w małym pokoju i w bliskim polu też powinien ale tu jest ogromny znak zapytania.

Juz tylko patrzac na niego - nie mowie ze nie moze sie podobac - wiadomo o co Naim'owi chodzi . A na pewno nie o klientow tylko o kase. Pewien jestem ze nie jest to malenstwo lepsze o tanszych kolegow na rynku. No coz teraz zbijaja dywidendy - znana marka, lubiana i z gronem fanow. 25 Watt przy 8 oHm naprawde i to wszystko za 3000 euro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur Brol napisał:

25 Watt

No właśnie, 25W czy np. 225W jest gwarantem "lepszości"?

Już pomijając gust każdego z nas, naszą akustykę, nasze głośniki, naszą ulubioną muzykę.

Ciężko coś rozstrzygnąć jak się nie posłucha chyba, że ktoś po zdjęciu bebechów już wszystko wie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, stach_s napisał:

@Artur Brol nie zgodzę się z tą częścią o parametrach, bo pamiętam jak Unitiqute pozamiatał kilkukrotnie mocniejszą na papierze Yamahę rn602!

Ale już ze zdaniem o odcinaniu kuponów zgoda w 100% ;)

O w czym sie zgadzamy to juz dobrze.

Wybacz, jednak musze niestety  stwierdzic ze dla mnie jak slysze/ czytam ze cos cos innego pozamiatało lub jak nie raz widzę że ktoś pisze - różnica  dzień do nocy- to mi ręce opadają. Nie ma takich różnic i tyle. Czy to np. 4 tys lub 50 tys odtwarzacz/ wzmacnacz nie ma. To są już dawno temu dopracowane konstrukcje i co można w nich jeszcze zmienić? Jak w nowej wersji Rotel Michi 100 % podzespołów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, mialem okazję porównać oba klocki u siebie i to przez kilka dni. Też nie przepadam za tym "zamiataniem" ale takie mialem odczucie... 

Możesz przeczytac mój post w tym watku

 
https://forum.audio.com.pl/topic/84774-nowy-zestaw-stereo-proszę-o-opinie-nad-bw-kef-dali-cambridge-audio-bose/?do=findComment&comment=468923

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

Piotr, myślisz że Naim tak perfidnie wykorzystałby swoich najwierniejszych fanów i swój kultowy wzmacniacz dając im byle co za już spory kawał grosza?

Adam, uważam, że to bardziej złożone. Tworząc normalne seryjne modele (np. znanego Ci XS3 czy SN3) projektanci starali się zbudować jak najlepszą "naimową" integrę w zadanym im przez księgowych budżecie. Przy konstrukcji Naita 50 projektanci mieli oprócz tego dodatkowe ograniczenia związane z jego wymiarami (nawiązującymi do oryginalnego Naita 1). Te dodatkowe ograniczenia mogły w praktyce wymusić pewne rozwiązania konstrukcyjne (również te związane z zasilaniem czy mocą wyjściową), które pośrednio przełożyły się na gorszą jakość dźwięku w porównaniu z normalnymi modelami w podobnej cenie. Niestety tak to jest z optymalizacją, że im bardziej "niewygodne" ograniczenia nałożymy, tym "gorsze" jest nasze rozwiązanie problemu (bo sam problem jest trudniejszy).

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Przy konstrukcji Naita 50 projektanci mieli oprócz tego dodatkowe ograniczenia związane z jego wymiarami (nawiązującymi do oryginalnego Naita 1)

Może mieli, może nie mieli, nie projektujemy wzmacniaczy więc...

Szeryf techniczny Naima Steve Sells wspominał, że przy projekcie Nait 50 nie tyle był ograniczony wielkością urządzenia co chciał zachować sygnaturę Naim Nait 1. Nie wiem czy dobrze go zrozumiałem ale w tym celu wprowadził nawet jakiś "błąd" w projektowaniu, który posiadał Nait 1, żeby zbliżyć jak najbardziej charaktery obu wzmacniaczy, a który to "błąd" służy brzmieniu tego maluszka. Jak wspomniałem, nie projektuję wzmacniaczy, nie znam się na tym więc nie będę gdybał i wymyślał. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Szeryf techniczny Naima Steve Sells wspominał, że przy projekcie Nait 50 nie tyle był ograniczony wielkością urządzenia co chciał zachować sygnaturę Naim Nait 1. Nie wiem czy dobrze go zrozumiałem ale w tym celu wprowadził nawet jakiś "błąd" w projektowaniu, który posiadał Nait 1, żeby zbliżyć jak najbardziej charaktery obu wzmacniaczy, a który to "błąd" służy brzmieniu tego maluszka.

Tak, czy owak, kolejne ograniczenie konstrukcyjne i to bardzo specyficzne. Dla mnie to nie brzmi obiecująco, ale sprawdź. :) Może Cię uwiedzie już samym wyglądem i brakiem pilota. Będziesz go czule głaskał i pal licho dźwięk - w końcu one wszystkie i tak brzmią tak samo. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, stach_s napisał:

Artur, mialem okazję porównać oba klocki u siebie i to przez kilka dni. Też nie przepadam za tym "zamiataniem" ale takie mialem odczucie... 

Możesz przeczytac mój post w tym watku

 
https://forum.audio.com.pl/topic/84774-nowy-zestaw-stereo-proszę-o-opinie-nad-bw-kef-dali-cambridge-audio-bose/?do=findComment&comment=468923

Z odczuciami sie nie polemizuje.

Ja z mojej strony zawsze myslalem ze wraz ze wzrostem ceny wzrasta przyrost jakosi.

Niestety tak nie jest.

NAD 368/ NAIM Unity  starszy model all in one, Gato Audio DIA 250s, Gato Audio AMP 150, Cambridge Audio CXA81. Te co porownywalem a NAD Masters to chyba M33 sie nazywa i Lyngdorf to chyba byl najwyzszy model.

Pierwsza grupa roznice jak najbardziej slyszalne ale bardzo niewielkie. Choc tu musze jednak przyznac ze ten Unity i NAD 368 roznice byly wyrazne - NAD gral przymulonym dzwiekiem a NAIM jakby dzwiek sie rozchodzil i nagle zatrzymal - jakby pod kopula.

Druga - ceny po kilka tysiecy euro ale mam odczucie ze nie graly inaczej niz moj obecny zestaw. Jesli moge tak napisac poprostu du... nie urywa. Myslalem za kazdym razem ze mnie dzwiek zaskoczy - wieksza czystosc , bardziej gleboki bas ale nigdy tak nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafał S napisał:

w końcu one wszystkie i tak brzmią tak samo.

No nie, tu się nie zgodzę. Brytyjskie piece, te które znam, chcą mieć swoje brzmienie i za to właśnie się je wybiera i słono płaci . 

Od wzmacniającego drutu są Marasie, Hegle, Moony a może i Norma IPA 140 :). Tych piecy w ślepym teście żaden Homo sapiens nie rozróżni bo nie mają swojej sygnatury, znikają w torze. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Druga - ceny po kilka tysiecy euro ale mam odczucie ze nie graly inaczej niz moj obecny zestaw. Jesli moge tak napisac poprostu du... nie urywa. Myslalem za kazdym razem ze mnie dzwiek zaskoczy - wieksza czystosc , bardziej gleboki bas ale nigdy tak nie jest.

Artur, czy dałbyś radę, pokusiłbyś się o jakieś wnioski?

Może w wątku Jarka, nie pamiętam jak on tam brzmi. Że wzmacniacze nie grają, czy coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...