Skocz do zawartości

Najgorsze sprzęty audio jakie mieliśmy


Recommended Posts

Dzień dobry 

Chciałbym, żebyście się podzielili sprzętem jaki mieliście i grał najgorzej z wszystkich do tej pory. Może ku przestrodze zakupowej dla innych.

 

Ja miałem takie kolumny firmy jamo model s626. Słuchałem też 606, 628, 608 w zasadzie to samo granie. 

Produkt.

Zaletą subiektywną jest wygląd.

Wady to cała reszta.

Kolumna trójdrożna bas reflex. Wycofane średnie tony, wysokie trzeszczą i szeleszczą, bas totalnie nie kontrolowany, dudniacy. 

Screenshot_20230713-164115_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Najgorsze, to jedynie co mi przychodzi do głowy, to Technics całkiem wysokie modele zestawu, seria 800xxx

Pamiętam też Jamo z MM nie wiem jaki model, ale oddałem czem prędzej i zastąpiłem TDLami RTL3.

Nie pierwszy raz ktoś źle wspomina technicsa 

Opiszesz brzmienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze kolumny jakie miałem to KEF Calinda. Jestem fanem starszych kolumn i chciałem posłuchać u siebie.  Calinda jazgocze na górze i zero środka. Trochę lepiej było przy głośniejszym słuchaniu ale wtedy bas przykrywał wszystko. Mam je ciągle w piwnicy bo nie wiem co z nimi zrobić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakładałem podobny wątek o wzmacniaczach. Teraz na pewno dopisałbym jeszcze kilka :)

https://forum.audio.com.pl/topic/84524-z-cyklu-wzmacniacze-których-nie-lubię-vol1/

Jeśli chodzi o współczesne kolumny to jednym z większych rozczarowań były dla mnie System Audio Legend 5.2 (wersja pasywna).

Na forumowych zlotach kilka razy fatalnie zagrały koszmarnie drogie podłogowe Focale z serii Kanta/Sopra.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kolumn to audiovector qr7. Wysokie tony tam gdzie powinno być słychać sybilanty to ich nie ma tam gdzie ich nie powinno być to są. Średnie tony niby są ale jakieś takie dalekie od słuchacza. Bas przy cichym słuchaniu nawet ok przy głośniejszym to kopanie w karton. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lpomis napisał:

Kiedyś zakładałem podobny wątek o wzmacniaczach. Teraz na pewno dopisałbym jeszcze kilka :)

https://forum.audio.com.pl/topic/84524-z-cyklu-wzmacniacze-których-nie-lubię-vol1/

Jeśli chodzi o współczesne kolumny to jednym z większych rozczarowań były dla mnie System Audio Legend 5.2 (wersja pasywna).

Na forumowych zlotach kilka razy fatalnie zagrały koszmarnie drogie podłogowe Focale z serii Kanta/Sopra.

Kanta o sopra znam to brzmienie.  Też mi się nie podoba. Nie brzmią przekonująco jeżeli chodzi o dźwięk prawdziwych instrumentów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kaczadupa napisał:

Nie znam, pewnie jakiś klon Hegla czyli wykastrowanie muzyki z emocji.

Znasz znasz😁

Ja np słyszałem więcej emocji w H90 u siebie niż w Naim, które grają na jedno kopyto w pewnym zakresie.

Miałem zawsze takie wrażenie.

Klucha, rozmycie, miękkie granie, dużymi plamami...w jednym miejscu tylko byłem w stanie zaakceptować, na dzielonym z fajnymi kolumnami i niewąskim okablowaniem.

Ale i tak tylko w jazzowych składach i jazzowych standardach do kotleta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Podobno Naim zaczyna się od nap 250/nac282 i wyżej a tych nie będzie mi dane bo ceny już hi endowe...

Tak czy inaczej podtrzymuję zdanie, że kastrat emocji w muzyce to Hegel. 

Może u Ciebie tak.

Poza tym neutralność często przeszkadza tym, którzy lubią podbarwienia i koloryt.

W sumie to nic złego, dla każdego coś milego🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stach_s napisał:

Prawda! 

W porównaniu z bardzo uniwersalnym, starym modelem Keilidh, nie tani wcale Majik to porażka. 

Nie powiem żebym chciał mieć tę satysfakcję widząc, że nie jestem odosobniony w moich odczuciach - ale mam 😉.
I to jest właśnie tak, że później po takim doświadczeniu ma się już swoje skojarzenia i uprzedzenia co do marki. No ale ceny tych kolumn ja nie zrozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...