Skocz do zawartości

Jak osiągnąć audionirvanę


Recommended Posts

2 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Ja poszedłem na koncerty z udziałem instrumentów. Odwiedziłem znajomych na próbach , którzy mają zespół muzyczny. Posłuchałem jak brzmi utwór grany na żywo jak i posłuchałem jak brzmią instrumenty z osoba. 

Taką drogę obrałem już po tym gdy myślałem że mam świetny sprzęt. Wystarczyło, że usłyszałem gdy znajomi z pracy na święta zaczęli grać kolędy w pracy. Perkusja, saksofon, gitara elektryczna i akustyczna,  gitara basowa, kontrabas.

Zapamiętałem sobie w głowie wzór jak powinno  to brzmieć. Zacząłem myśleć jakie parametry techniczne musi posiadać tor audio by oddać taki przekaz. Zacząłem słuchać i składać. Nie błądziłem po omacku.

Czy osiągnęłam audionirvane? Dla mnie tak ale w kontekście wyżej wymienionej historii. Każdy człowiek może mieć inaczej i trzeba to uszanować.

 

Przed chwilą, Slawko69 napisał:

 

Trafna uwaga. Dla każdego z nas audionirvana będzie oznaczać co innego i trzeba to uszanować. To forum ma być miejscem wymiany poglądów a nie naparzania się pałami i udowadniania innym , że tylko JA mam rację. Bardzo szanuję tych , którzy na forum udzielają rad piszą o swoich wrażeniach z odsłuchów a czasami sypną odrobiną humoru. Nie znoszę awanturników , którzy zajmują się krytykanctwem wszystkich i wszystkiego. Nasza pasja ma być powodem do radości a nie ciągłych kłótni. Jedni odnajdą SWOJE brzmienie i tym będę gratulował inni będą szukać beż końca i tym będę kibicował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AudioTube napisał:

@KrólKiczu Seba, jaka potrzeba, Twoja potrzeba stoi za tym Twoim postem? 

Już od dawna miałem w głowie pomysł na taki temat. Ale ze względu na "atmosferę" na forum, wolałem nie wkładać kolejnego kija w mrowisko. Generalnie interesuje mnie podejście innych do tego hobby. Zastanawiam się jak bardzo ludzie oddają się tej pasji, czy potrafią spojrzeć na siebie i swoje postępowanie z dystansem. Czy my (ok, może nie powinienem używać tego określenia w przypadku mojej osoby) audiofile, zdajemy sobie sprawę z tego jak "charakterystyczną" grupą jesteśmy? 

 

20 godzin temu, Wing0 napisał:

Tak jako zajawki. Porównanie z Whisky

Nie przepadam za whisky. W ogóle, wbrew potocznej, forumowej opinii, nie spożywam alkoholu litrami 🙂. Lubię czasem ze znajomymi wypić jakąś naleweczkę albo piwko po ciężkim dniu czy w weekendowy wieczór, oglądając netflixa z żoną. Ale alkohol, podobnie jak muzyka, jest dla mnie tylko dodatkiem a nie celem. Ale wiem, że są ludzie, których kręci i jedna i druga zajawka, i wierz mi, ja to rozumiem. Zresztą kiedyś mój dobry przyjaciel, jeszcze z czasów studenckich, próbował przekonać mnie do whisky... bez sukcesu. Dla mnie - nie obraź się - ten smak kojarzy się z tanim bimbrem 😉. A wracając do tematu audio. Ja do tego hobby podchodzę bardzo pragmatycznie. Nie mam pokoju, który służy tylko do słuchania muzyki, co za tym idzie, brak w nim profesjonalnej adaptacji. A skoro brak w nim adaptacji, bezsensownym wydaje mi się pakowanie w sprzęt coraz grubszych pieniędzy, bo wg mnie adaptacja to podstawa tego hobby. A skoro brak podstawy, wszystko inne raczej bez niej nie będzie trzymało "poziomu". Nie zmienia to jednak faktu, że lubię o audio poczytać, porozmawiać czy posłuchać nowych gratów u siebie, w salonach czy u znajomych. 

Pozdrawiam i życzę dobrej niedzieli.

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KrólKiczu napisał:

ten smak kojarzy się z tanim bimbrem

Mam podobnie i zdecydowanie wolę winiak typu np Metaxa, lub , co chyba mało męskie, słodką nalewkę😃. A co tam , wolno mi.

A odnośnie posta - bardzo trafne spostrzeżenia. 

32 minuty temu, Asia napisał:

Grupa nie istnieje. Jest (gwiazdo)zbiór indywidualności.

Strzał w dziesiątkę👍

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

Nie przepadam za whisky.

Najgorszy alkohol, który piłem, zdecydowanie, choć koniak niewiele lepszy, jeśli w ogóle. Do tego ten smród, brrrrr, ohyda. Jest ewentualna możliwość, że "prawdziwe" whisky jest dużo lepsze, dopiszę dla mnie, ale wątpię w to. W swojej krótkiej przygodzie z audio wiem tylko tyle, że mogę się cieszyć muzyką na praktycznie każdym sprzęcie, nawet na kalkulatorze. Oczywiście, fajnie jest mieć coś lepszego, ale to i tak tylko narzędzie. Trochę jak z jedzeniem. Fajnie wygląda na eleganckim talerzu, ładnie podane, może przez to sprawiać wrażenie smaczniejszego, ale i tak najważniejsze jest samo danie, czyli muzyka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega jak lubisz brandy , polecam cena/jakość jak metaxa 10 https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-23437-Cardenal-Mendoza-Brandy-white-box-40-0-7l.html

Mam ori bimber bourbonowy w słoiku i nie ma to żadnego podejścia w smaku chociażby do woodford reserve , elijah craiga czy innego , tak samo inne whisky w cenach ~150zł+

Warto sprawdzić także calvados np taki wszędzie dostępny , nie ma jakiejś mega złożoności ale daje już pojęcie https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-10573-Calvados-Pere-Magloire-Fine-V-S-40-0-7l.html

Jak ktoś lubi "słodszą" stronę to mogę polecić rumy , np. plantation , czy aromatyzowane bumbu ;) 

A wracając do tematu , jeśli brzmienie nam odpowiada i cieszy po czasie tzn. ,że dobrze kupiliśmy , ja tak zadowolony od grudnia jestem z arcama avr11 , jest allin1.

Zbyt długie siedzenie i czytanie tematów na audio forach powoduje chęci zmian , bycia "fajnym" w grupie z uwagi na sprzęt dlatego niektórzy żonglują - strata czasu , lepiej mieć więcej niż 1 hobby

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię burbony, ale dobre Whisky nie jest źle, choć sądzę że dopiero tematu liznąłem bo picie jakiś podstawek po 60-150 zł nie można nazwać smakowanie trunku, to raczej łychy do coli (choć i tak dobrze smakuje ;). Naleweczki sam robię w na zimę mam chyba z 5 rodzajów obecnie. Ale tamto porównanie było tylko do zobrazowania, choć i wódka deluxe pod sklepem, a francuska filtrowana na zimno ze znajomymi przy dobrej kolacji smakuje inaczej gorzej czy lepiej? To zależy pewnie jak to czy wolimy system naturalny czy podbarwiony ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...