Skocz do zawartości

Cambridge audio cxa80 wymiana na inny wzmacniacz


Kraś

Recommended Posts

Od niedawna posiadam zestaw kef q350 i cambridge audio cxa80. Calosc gra dosyc dobrze ale niestety brakuje basu i mid bassu w niektorych ciezszych kawałkach. Podłaczylem do tego systemu subwoofer ale nie uzupelnil tych brakow dalej w utworach brakuje klimatu ktore te czestotliwosci je im nadawaly. Mam czas by go jeszcze zwrocic czy w przedziale cenowym 2000-3000 kupie używke ktora zapewni lepszy, bardziej miesisty bass z podobna dynamika i rytmika? Zastanwialem sie nadem c368 c356 i audiolabem 6000a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 Ty masz obsesję na punkcie kolumn, nasłuchałeś się ostatnio i teraz doradzasz😉

Chce chłop wzmaka to trzeba mu dać. 

6 godzin temu, Kraś napisał:

Zastanwialem sie nadem c368 c356 i audiolabem 6000a

Jak używkę to bierz, protestuj, opisz proszę w zakładce testy i na forum będzie się działo. Najwyżej sprzedasz, a może jeszcze nawet zarobisz jak nie podejdzie.  Na wzmaki to zawsze popyt jest. 
 

A ja nieśmiało zapytam i poproszę. Zechciałbyś wrzucić fotę, gdzie siedzisz na słuchaniu. Ciekawym. Nie obiecuję, ale może z kolegami z forum podpowiemy i damy radę, która nie zaboli/portfel. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz źródło? Ja polecam dokupić używanego cxn do cxa. Brzmienie zmienia się diametralnie. Tak na samym cxa nie podobał mi się Rock ani metal bo grało za jasno i mało muzykalnie, tak nudno. Dopiero z cxn brzmienie stało się lekko ocieplone i pojawiła się separacja instrumentów, bass mocniejszy z większą kontrolą. Znacznie przyjemniej się słucha. W dodatku możesz połączyć oba urządzenia i stworzyć wygodny amplituner sterując tylko telefonem. Nawet zwykłe radia internetowe brzmią lepiej niż mqa tidal na samym cxa 80 i wiim mini. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AudioTube napisał:

Ty masz obsesję na punkcie kolumn, nasłuchałeś się ostatnio i teraz doradzasz😉

Myślę, że nienajgorzej doradzam w tym przypadku ;) Obsesję nie, ale coś tam posłuchałem, a nawet zamówiłem sobie kolumny custom. Nie mogę się doczekać, kiedy przyjadą.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraś napisał:

Od niedawna posiadam zestaw kef q350 i cambridge audio cxa80. Calosc gra dosyc dobrze ale niestety brakuje basu i mid bassu w niektorych ciezszych kawałkach. Podłaczylem do tego systemu subwoofer ale nie uzupelnil tych brakow dalej w utworach brakuje klimatu ktore te czestotliwosci je im nadawaly. Mam czas by go jeszcze zwrocic czy w przedziale cenowym 2000-3000 kupie używke ktora zapewni lepszy, bardziej miesisty bass z podobna dynamika i rytmika? Zastanwialem sie nadem c368 c356 i audiolabem 6000a

Cześć, jak duże masz pomieszczenie? To kluczowe w tej kwestii, bo ten zestaw nie ma aż tak mało basu. Fakt faktem, CXA80 zapewnia bardzo szybki bas, dość konturowy, co może sprawiać wrażenie, że jest go mało. Audiolab 6000A ma inny bas, dodatkowo oferuje więcej powietrza, więc może być to zmiana na lepsze pod kątem sygnatury, ale jakościowo skok w bok. Fajnym rozwinięciem byłby Audiolab 7000A, chociaż wtedy KEF Q350 mogą go ograniczać. Warto będzie przemyśleć większe kolumny, do CXA80 bardzo fajnie pasują Pylon Audio Sapphire 31. 

Jaki subwoofer podpinałeś? Jak go ustawiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To nie jest kwestia wzmacniacza.

Skoro dodałeś subwoofer i nie pomogło to obstawiam że masz fatalną akustykę.

Czy jest duzo gładkich powierzchni?

Możesz pokazać fotkę?

Audiolab 6000A jest raczej słabszym wzmacniaczem.

Co to za sub?

 

Też tak samo uważam, pewnie masz mody pomieszczenia i stąd  braki basu.

Miałem styczność z czymś takim u siebie.Brakowało basu i podczas robienia Diraca wyszedł mod pomieszczenia, który powodował jego brak, akurat najgorzej było w miejscu odsłuchowym. Zmieniłem cale położenie sprzętu,czyli przeniosłem z krótkiej ściany na długą,ustawiłem go w trójkącie równobocznym, i nagle na tym samym sprzęcie bas wrócił i jest taki jak należy.

Popróbuj z ustawieniem sprzętu,nawet jeśli nie możesz to chociaż na próbę spróbuj go przestawić w inne miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta akustyka moze i macie racje bo aktualnie kolumny stoja na wieżach z ksiazek. Mam inny wzmacniacz z chin aiyime ktory nie gra tak dobrze i szczegolowo ale bas jest jednak tam lepszy zwłaszcza w muzyce elektronicznej gdzie musi byc dociagniety a nie az taki szybki jak w cxa80. Za tydzien bede robil podstawki pod te glosniki i kupowal nowe kable moze to cos da. Upatrzylem juz melodike MDC2150 ale wysłucham tez innych propozycji. Ale jednak wydaje mi sie ze po prostu charakter brzmienia cambridge mi nie podpasowal.

A subwoofer jakiego uzywam jest z systemu kina domowego samsunga. Stoi w rogu pokoju i juz troche kombinowalem z jego połozeniem by najlepiej gral a z miejscem kolumn nie mam możliwości manewrowania dopóki podstawek nie zrobie. Wieczorem postaram sie wyslac zdjecie pokoju 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2023 o 00:43, Kraś napisał:

Od niedawna posiadam zestaw kef q350 i cambridge audio cxa80. Calosc gra dosyc dobrze ale niestety brakuje basu i mid bassu w niektorych ciezszych kawałkach. Podłaczylem do tego systemu subwoofer ale nie uzupelnil tych brakow dalej w utworach brakuje klimatu ktore te czestotliwosci je im nadawaly. Mam czas by go jeszcze zwrocic czy w przedziale cenowym 2000-3000 kupie używke ktora zapewni lepszy, bardziej miesisty bass z podobna dynamika i rytmika? Zastanwialem sie nadem c368 c356 i audiolabem 6000a

A słuchasz muzyki w ktorej ten bas jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

A słuchasz muzyki w ktorej ten bas jest?

Witam. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu CXA 81, N , V2. Kolumny Dali Oberon 5.  Po zainstalowaniu zestawu  w salonie, pojawił się podobny problem z basem.  Niby jest a jakby go nie było.  Traf chciał, że podczas słuchania muzyki poszedłem do kuchni po coś do picia i tam  odnalazłem ten bas. Aż czułem wibracje podłogi.  Mała korekta ustawienia kolumn i wszystko hula jak na odsłuchu.   Proponuję na początek spacer po mieszkaniu w poszukiwaniu basu i modyfikację ustawienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2023 o 10:25, Dex31 napisał:

Witam. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu CXA 81, N , V2. Kolumny Dali Oberon 5.  Po zainstalowaniu zestawu  w salonie, pojawił się podobny problem z basem.  Niby jest a jakby go nie było.  Traf chciał, że podczas słuchania muzyki poszedłem do kuchni po coś do picia i tam  odnalazłem ten bas. Aż czułem wibracje podłogi.  Mała korekta ustawienia kolumn i wszystko hula jak na odsłuchu.   Proponuję na początek spacer po mieszkaniu w poszukiwaniu basu i modyfikację ustawienia. 

No akustyka. Mówie.

Dlatego wypadało by abyśmy zobaczyli jak sprzet stoi w tym pomieszczeniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
10 minut temu, PolusPolo napisał:

Witam, mam pytanie. Obecnie posiadam zestaw cambridge CXA80, CXC, CXN plus Heco Celan Revolution 7. Zastanawiam się zamienić cxa80, cxc, cxn na Cambridge Evo 150. Podpowiecie czy jest sens takiej zamiany?  

A nie możesz sobie sam na to pytanie spróbować odpowiedzieć, wypożycz i sprawdź w swoim zestawieniu.

Ktokolwiek coś tu napisze, to będzie to zgadywanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

A jestes z tego nie zadowolony?

Co nie odpowiada?

Wiesz co mam problem, że raz na czas się wyłącza wzmacniacz. Nie ma znaczenia czy zagrzany czy chłodny. Oddałem do autoryzowanego serwisu, coś tam podzialali, ale dalej to samo. Jeszcze rzadko, bo rzadko ale włączam i jest szum, na wszystkich wyjściach D1, D2, D3. Wyjecie z prądu załatwią sprawę. 

Edytowano przez PolusPolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...