Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

4 godziny temu, Kraft napisał:

A nie jest tak, że ten mod-mud to po prostu dodanie equalizacji dźwięku? Robimy nieoficjalny, tajny loudness i dźwięk staje się bardziej atrakcyjny i "grający" już od najniższej głośności. 

Zupełnie nie wiem na czym on polega i nie wiem też jak gra bez modyfikacji, kupiłem urządzenie z drugiej ręki. Gdyby to był taki permanentny loudness, to byłoby to słychać przy głośniejszym graniu, a tak nie jest. Nie zachwalam jakoś specjalnie tego urządzenia, tylko chciałem zwrócić uwagę na to jak istotne jest źródło i jak tylko chyba Q21 zaproponował inne źródło, a reszta wypisała propozycję kolumn, wzmacniaczy, subwooferów itp. Wiadomo, że przyniesie to zmiany, ale nie zawsze na dobre. Dziesiątki przerzuconych sprzętów nauczyło mnie, że zagra jak będzie synergia i nie zawsze droższe znaczy lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Była już o tym mowa. Podajze w Tannoy. Chodziło o to że tłumienie , wygłuszenie obudowy wchodziło krzywo do bass reflexu i zaburzało prace tego tunelu. Tam wystarczylo reka popchnąć to na boki.

Hmm to co tam było za wytłumienie? Kostki siana w workach foliowych jak w starych tonsilach?

Przecież kolumn bass-refleks tak się nie tłumi jak paczki zamknięte.

 

4 godziny temu, Carmion napisał:

Pylony pod względem cichego słuchania deklasują dynki. Dynaudio są dobre ale rozkręcają się przy głośniejszym słuchaniu. A u pylona nawet przy cichym słuchaniu jest dociążenie oraz świetna kontrola

Ale tu akurat nic w tym dziwnego, zmieniłeś monitory, na duże podłogówki czegoś innego się spodziewałeś? Fizykę ciężko oszukać, w przeciwnym wypadku nagłaśniano by koncerty plenerowe małymi monitorami:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bartek_86 napisał:

Hmm to co tam było za wytłumienie? Kostki siana w workach foliowych jak w starych tonsilach?

Przecież kolumn bass-refleks tak się nie tłumi jak paczki zamknięte.

 

Ale tu akurat nic w tym dziwnego, zmieniłeś monitory, na duże podłogówki czegoś innego się spodziewałeś? Fizykę ciężko oszukać, w przeciwnym wypadku nagłaśniano by koncerty plenerowe małymi monitorami:)

 

 

To już nie mi oceniać. Kolumny są na gwarancji więc warto aby zobaczyli co się dzieje. Ale to dźwięk jest taki metaliczny jakby coś latało tam w środku. 

Miałem też kefy R300 i zagrały znacznie lepiej na niskim poziomie głośności od Dynaudio.  A to nadal monitor. Dynaudio emit ma sporo basu, tylko nie nadają się do cichego słuchania bo się rozkręcają jak się da im trochę prądu. A gdy się im da tego prądu to grają pełno jak na monitory i  basu wtedy nie brakuję.😉 Gdyby tak grały przy niskim poziomie głośności to nie chciałbym zmiany. To samo miałem w mniejszym pokoju gdy je testowałem. Już taka charakterystyka kolumn. Ale i tak dla mnie to zacznie lepsze kolumny od heco Aurory 700 gdzie basu było za dużo i bez takiej kontroli. 

Czy mam duże podłogowe? Dla mnie są malutkie.  Pylon diamond 25 to malutkie podłogowe. Dynaudio wyglądają potężnie w porównaniu do nich. 

IMG_20230823_152503.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Carmion napisał:

To już nie mi oceniać. Kolumny są na gwarancji więc warto aby zobaczyli co się dzieje. Ale to dźwięk jest taki metaliczny jakby coś latało tam w środku. 

A no jasne że jak najbardziej korzystaj z gwarancji!

29 minut temu, Carmion napisał:

Czy mam duże podłogowe? Dla mnie są malutkie.  Pylon diamond 25 to malutkie podłogowe.

Bardziej mi chodziło o pojemność kolumn, kolumny podłogowe mają dużo większą objętość niż monitory, 2 przetworniki vs 1, skuteczność itd..

 

Co do wygłuszenie to pytanie było do Piotra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

@Carmion, a jak wypada porównanie PAD25 i Emit? Miałem 25, a myślę o Dynkach. Napiszesz o plusach i minusach obu? 

Dynki są bardziej misiowate i mają cieplejsze wokale. Ogólnie mam wrażenie że jest to cieplejsza kolumna. W dynkach wokale są na pierwszym miejscu a wysokie są tak jakby w tle jest ich zdecydowanie mniej niż w pylonach.  W pylon diamond jest trochę szersza scena, separacja, grają równiej. Bass jest bardziej impulsowy i mocniejszy. A w dynkach czasem się nieco dłużej ciągnie. Ale nie jest to zamulony bass ( przynajmniej dla mnie) Bardzo lubię ten bass. Kolumny w ogóle nie męczą i można słuchać godzinami. 

Ogólnie wokale dla mnie są przyjaźniejsze w Dynadio i przyjemniejszych wokali jeszcze nie słyszałem.  No i Pylon przy cichym słuchaniu znacznie lepiej sobie radzi. 

Pylon i dynaudio to fajne brzmienie. Ale z Cambridge dynaudio moim zdaniem lepiej się łączy. Jestem ciekaw jakby zagrały evoke 20 oraz 30. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Carmion napisał:

Dynki są bardziej misiowate i mają cieplejsze wokale. Ogólnie mam wrażenie że jest to cieplejsza kolumna. W dynkach wokale są na pierwszym miejscu a wysokie są tak jakby w tle jest ich zdecydowanie mniej niż w pylonach.  W pylon diamond jest trochę szersza scena, separacja, grają równiej. Bass jest bardziej impulsowy i mocniejszy. A w dynkach czasem się nieco dłużej ciągnie. Ale nie jest to zamulony bass ( przynajmniej dla mnie) Bardzo lubię ten bass. Kolumny w ogóle nie męczą i można słuchać godzinami. 

To cechy wspólne dla większości Dynek.

Ale np. taki Totem Model 1 (nieprodukowane już) pomimo średnioniskotonowca Dynaudio grają wartko i szybko. Kwestia strojenia w Totemach też zwrotnica niewąska. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2023 o 15:38, Bartek_86 napisał:

Hmm to co tam było za wytłumienie? Kostki siana w workach foliowych jak w starych tonsilach?

Przecież kolumn bass-refleks tak się nie tłumi jak paczki zamknięte.

Była to wełna czy jakiś inny podobny materiał. Raczej standardowy. Problem wynikał z zaburzenia pracy tunelu to wszystko.

Dnia 26.08.2023 o 16:37, Carmion napisał:

To już nie mi oceniać. Kolumny są na gwarancji więc warto aby zobaczyli co się dzieje. Ale to dźwięk jest taki metaliczny jakby coś latało tam w środku. 

A no to inna sprawa może być.

Dnia 26.08.2023 o 18:06, DiBatonio napisał:

To cechy wspólne dla większości Dynek.

Zgadza się.

Focusy, pasywne były inne i długo w ofercie nie zagościły. Nie doczekały się też następstw.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nieśmiało podłączę się do tematu, tak jak autor wątku posiadałem kolumny Emit 20, które wymieniłem na Kefy R300, a wzmacniacz mamy taki sam. Po długich bataliach z nadmiernym wzbudzaniem się basu w moich warunkach udało mi się uspokoić sytuację i myślę że jest już całkiem ok (wzbudzenie następuje już tylko przy dość głośnym odsłuchu i nielicznych utworach)

Czytając ten wątek zainteresowały mnie kolumny Diamond 25, na co mógłbym liczyć po przesiadce z Kefów? Jestem z nich nawet zadowolony ale zawsze można lepiej :) Obecnie bas mógłby być trochę bardziej zwarty, czasami da się usłyszeć też lekko syczące sybilanty, które mocno nie drażnią ale jednak występują (być może to wina CXA).

Pokój 18m2 (3 x 6 m), otwarty przejściem o szerokości 90cm na resztę mieszkania

wzmacniacz + dac: Cambridge audio cxa80

streamer: Wiim Mini

kable: Chord Clearway

standy: Rogoz 1PSPW90, nie zasypane

 

Swoją drogą sprawdzając historię cen zauważyłem że kolumny Pylona bardzo mocno poszły w górę :|

 

Pozdrawiam,

Javik

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko wypowiedziec sie na temat Diamond 25 i CXA81 i to z pamieci.

Przyjemne połączenie- wyraźne brzmienie, przyjemne wokale i wysokie bez żadnych problemów lub ostrosci z zadowalającym basem - chyba można powiedzieć dobrze kontrolowanym.

To tak by się dorzucić do tego co już zostało powiedziane. 

Nawet pan z Audio-On chwalił Pylona w związku z jakością ich basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamondy 25 są świetną opcją, ale mają moim zdaniem bardziej odkrytą górę niż R300, więc sybilantów może być więcej. Z drugiej strony jeśli głośność dobierasz np. do ilości basu, to polska konstrukcja da go więcej, więc głośność będzie niższa, a co za tym idzie, góra nie będzie przeszkadzała. Na pewno warto je sprawdzić, w razie czego mamy w outlecie parę w fajnej cenie, niestety z niewielkim defektem - https://www.q21.pl/pylon-audio-diamond-25-olejowosk-black-outlet.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Różnica będzie, ale to niewielki krok do przodu, dla niektórych nawet bardziej w bok. Prędzej zainteresowałbym się np. Audiolabem 9000A lub Marantzem 40N, akurat mamy sztukę w fajnej cenie w outlecie :)https://www.q21.pl/marantz-model-40n-czarny-outlet.html

Czyli mam rozumieć że audiolab 9000a + odtwarzacz sieciowy lub Marantz 40n dla pylonów diamond 25 będzie jakościowo krok naprzód? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wzmacniaczem zintegrowanym Roksan K3 + cxn by został jako źródło i dac

Lub końcówka mocy roksan M2 i cxn jako przedwzmacniacz, dac i źródło. 

Na czym bym uzyskał lepszą jakość? Bo z tego co czytam to średnio cxn sobie radzi jako przedwzmacniacz.

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Carmion napisał:

Na czym bym uzyskał lepszą jakość? Bo z tego co czytam to średnio cxn sobie radzi jako przedwzmacniacz.

Wydaje mi się, że pre w CXN nie powinien być wcale gorszy, niż w Roksanie. Miałem kiedyś CA Stream Magic z Arcamem A32. I lepiej to grało w kombinacji z Arcamem w trybie końcówki. 

Poza tym końcówka będzie tańsza, niż integra. Może więc warto spróbować? Opcja hardcorowa to wypożyczenie K3 i M2 i spróbowanie u siebie. Kaucja większa, ale będziesz miał pewność, co Ci bardziej odpowiada.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomasz1w napisał:

Wydaje mi się, że pre w CXN nie powinien być wcale gorszy, niż w Roksanie. Miałem kiedyś CA Stream Magic z Arcamem A32. I lepiej to grało w kombinacji z Arcamem w trybie końcówki. 

Poza tym końcówka będzie tańsza, niż integra. Może więc warto spróbować? Opcja hardcorowa to wypożyczenie K3 i M2 i spróbowanie u siebie. Kaucja większa, ale będziesz miał pewność, co Ci bardziej odpowiada.

A jak działa końcówka mocy? Czy trzeba ją za każdym razem fizycznie uruchamiać? Bo domyślam się że nie mają pilota. Czy gdy dostanie sygnał to automatycznie się włącza i wyłącza? Zależy mi na wygodzie użytkownika i jeżeli sama końcówka by się włączała i wyłączała gdy bym uruchamiał cxn to bym poważnie rozważył taką propozycję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Carmion napisał:

Czy trzeba ją za każdym razem fizycznie uruchamiać? Bo domyślam się że nie mają pilota. Czy gdy dostanie sygnał to automatycznie się włącza i wyłącza?

No aż tak dobrze to nie jest. Ale jeżeli często słuchasz możesz końcówkę trzymać ciągle pod prądem, nie zrujnuje to Twojego budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać sprzętów z wejściem i wyjściem Trigger 12v.

Jeśli tego nie ma , będziesz zmuszony odpalać ręcznie .

Dlatego proponował bym integre z wejściem main in. Pzdr

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Ale jeżeli często słuchasz możesz końcówkę trzymać ciągle pod prądem, nie zrujnuje to Twojego budżetu.

Miałem Atolla AM200 i bym tu polemizował 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...