Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

Jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie. Mały pokój, monitory równe i stworzone do takich pomieszczeń, obudowa zamknięta, nie słuchamy głośno. Niskie tony czyste i dobrze rozciągnięte. Zostaje doprawić brzmienie pod swój gust piecem, źródłem lub szukać najbardziej transparentnego toru, kwestia gustu. 

Przecież nie wstawiam u siebie Twoich brzydkich kobył z mocno wyeksponowanym, wolnym basiorem i dziurą na przełomie środka i góry.

Jak na ironię, Twoje paczki mają ten sam pomysł na brzmienie jak najtańsze modele piecy Naima, które z taką niezdrową podnietą krytykujesz. 

A teraz do Kolegi, który chce się pozbyć pieca CA bo brakuje basu. Podobnie transparenty piec to Marantz serii 8XXX i masz regulację barwy. Sprzedajesz CA jak musisz, bierzesz używkę Marasia i jeszcze w portfelu zostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kaczadupa napisał:

Przecież nie wstawiam u siebie Twoich brzydkich kobył z mocno wyeksponowanym, wolnym basiorem i dziurą na przełomie środka i góry.

Nie słyszałeś ich nigdy, zwłaszcza u mnie, więc tak naprawdę ch... wiesz.

Masz się za doświadczonego, a bredzisz k9lejny raz, gra cały system, łącznie z kablami i akustyką pomieszczenia, czy to się Tobie podoba, czy nie kaczy kuprze.

Ale służę pomocą w stylu recenzji, jak się postarasz znajdziesz pomiary nawet te strojenia obudowy za pomocą akcelerometru.

https://www.stereophile.com/standloudspeakers/proac_response_d_two_loudspeaker/index.html

 

 

28 minut temu, kaczadupa napisał:

Jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie.

Z wzajemnością. 

https://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/proacresponse2.php

30 minut temu, kaczadupa napisał:

Jak na ironię, Twoje paczki mają ten sam pomysł na brzmienie jak najtańsze modele piecy Naima, które z taką niezdrową podnietą krytykujesz

Wyczytałeś to w klubie najma, czy z YT?

Nie masz pojęcia jak te głośniki grają, zupełnie nie masz pojęcia o audio ferując takmi wyrokami, gdybyś miał wiedziałbyś ile jest zmiennych i że te kolumny, czy twoje pierdziawki ATC w innych warunkach I z inną elektroniką zagrają inaczej.

Większego audio....bila nie znam od ciebie, zresztą tak naprawdę to nie mojego autorstwa określenie, ale się z tym zgadzam. 

Idź na rower, wypij elektrolity, przewietrz główkę...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie dość, że chorobliwie mściwy to jeszcze problemy ze wzrokiem. Szkoda mi Ciebie Jacuś ale może jak za kilka dni ochłoniesz to coś zrozumiesz z tego co Ci napisałem. Trzymam kciuki. 

Pozdrawiam.

Jeszcze raz. Obiecałem, że będę twoje brednie komentować, co niniejszym czynię.

Mnie bardziej Ciebie żal, a właściwie to nie, nie jest mi żal..... kibicuję, może kiedyś medycyna będzie w stanie ocenić twoją jednostkę chorobową i nerwice na tle audio.

Tym czasem...

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AudioTube napisał:

Mam salon ok22mtr kw. „Gra” realnie od 20Hz. „Najniższe” częstotliwości to u mnie zjawiskowe doznania. Nie jestem w stanie nigdzie indziej/sklepy, koledzy  słuchać dłużej aniżeli kilku minut. Rezonanse własne pomieszczeń/dudnienie zabiera przyjemność.
Dzięki cyfrowej korekcji na najniższych częstotliwościach zastosowanej tak po inżyniersku i z głową dostałem wisienkę na torcie. 
 

Zachęcam Cię do wypróbowania takich wzmocnień, które taką korekcję umożliwiają. 

Dom budujemy od fundamentów. Fundamentem w brzmieniu jest „bas”. I to on nadaje brzmieniu efektu trójwymiarowości, body i wypełnienia. 
Gdy pokój „oddycha”, banan z gęby nie schodzi. 
pozdrawiam

Adam

”dudnienie” zalewa pasma wyżej, zagłusza. Nie słyszymy wielu informacji, które tam są. A szkoda., nieprawdaż?

Dlatego w moim pomieszczeniu lepiej sprawdzają się monitory od podłogowych. Bo co z tego że są zejścia mocniejsze jak wtedy odzywają się meble lub wyposażenie. A naprawdę mam pułapki basowe, panele z wełny mineralnej aby ten efekt zminimalizować. Ogólnie pogłos został w moim pomieszczeniu dość konkretnie zminimalizowany. Ale te najniższe częstotliwości nie zostały ogarnięte i jest najtrudniej ogarnąć. Myślę że większość się ze mną zgodzi w tej kwestii. 

 

Zdaję sobie sprawę że temat porady jest dość mocno dyskusyjny i sprzeczny ponieważ ja jestem świadomy że posiadam już w miarę dobrej jakości sprzęt. Bo to w moim pomieszczeniu gra dobrze ale szukam "delikatnego" podbicia basu, a dokładniej głównie w stopie perkusji i głównie przy cichym odsłuchu są te braki. Oraz należę do tych osób że wolę mieć braki niż jego nadmiar. Nie zgodzę się z tym że mam za słabe monitory bo słuchałem nawet i za 15000zł monitorów i nie urzekły mnie na tyle jak te które posiadam. Także mogę się sprzeczać. Ale również zdaje sobie sprawę że większość zależy od pomieszczenia i gustu słuchacza. 

 

Uważam że takich neutralnych wokali nie znajdzie się w innej marce i to głównie wyróżnia tę kolumny. Więc jeżeli ktoś mi sugeruje zmianę kolumn to tylko wyższy model tej marki wchodzi w grę. Lub ewentualnie kefy ale zdecydowanie bliżej mi do dynaudio. Wybór kolumn mam już za sobą. 

 

 

 

W skrócie szukam bardziej rozrywkowego brzmienia, z większą podstawą basową oraz szerszą sceną z separacją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem  kupić z 4 lata temu te Dynaudio ,znalazłem na Olx zadzwoniłem i sprzedawca delikatnie mówiąc wybił mi z głowy ten zestaw . Byłem zaskoczony że otwarcie powiedział że to nic specjalnego ale jak już się uparłem to mogę je kupić 🙂według niego  jakieś starocie tannoy i mission nie dały im szans . 

Nie słuchałem ich ale miałem za to x14 i to nie moje granie . 

Więc może faktycznie rozejrzalbym się za innymi paczkami ,przy okazji .

Druga sprawa CXA80 .

Rozglądałem się za wzmacniaczem też już lata temu i w salonie CXA80 , Arcam 19 i Advance xi75 najlepiej dla mnie zagrał wtedy ten ostatni , zresztą posiadałem też kiedyś CA 651a i też nic specjalnego nie zaprezentował . 

Może faktycznie Denon .

Z Atollem , dynki zagrały u mnie kiepsko .

Udanych poszukiwań życzę . Pzdr 

Ps.

MF m5si miałem i jest gęsto i słodko na górze .( ale przyjemne granie)  a w 6 podobno jeszcze bardziej  , na + kontrola niskich .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Daj znać proszę, gdy spełnisz tą potrzebę

7 godzin temu, Carmion napisał:

szukam bardziej rozrywkowego brzmienia, z większą podstawą basową oraz szerszą sceną z separacją. 

I choć kilka słów obserwacji, gdy trafisz na wzmacniacz, który 

 

7 godzin temu, Carmion napisał:

szukam "delikatnego" podbicia basu, a dokładniej głównie w stopie perkusji i głównie przy cichym odsłuchu

I oby nie doprowadził do 

7 godzin temu, Carmion napisał:

odzywają się meble lub wyposażenie.

 

7 godzin temu, Carmion napisał:

Ale te najniższe częstotliwości nie zostały ogarnięte i jest najtrudniej ogarnąć. Myślę że większość się ze mną zgodzi w tej kwestii. 


Tutaj się nie zgadzam. Najtrudniej było mnie przekonać,  bym zastosował suba z cyfrową korekcją na „najniższe” pasmo. 
A Gdybyś kiedykolwiek przejeżdżał w Benelux/Niderlandy zapraszam do siebie. Słaby ze mnie kucharz, ale ugoszczę po naszemu😊. I kilka miejsc chciałbym pokazać. Malutki kraj, ale jest co oglądać.

Jestem przekonany natomiast, że Twój obecny zestaw może dawać przyjemność w trakcie odsłuchów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dedal75 napisał:

 

 

7 minut temu, AudioTube napisał:

 

Jestem przekonany natomiast, że Twój obecny zestaw może dawać przyjemność w trakcie odsłuchów. 

Dla ścisłości .

Nie uważam że autorowi to fajnie nie gra i nie czerpie przyjemności z odsłuchu.

Opisałem swoje perypetie że tak powiem 😏 a może coś się przyda .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2023 o 06:23, Józef Herczek napisał:

Wg mnie wzmacniacze nie wnoszą aż tyle zmian jak same kolumny.

Zdecydowanie:)

22 godziny temu, Artur Brol napisał:

Emit 20 to male kolumienki.

Eee no, nie takie małe.

8 godzin temu, Carmion napisał:

Więc jeżeli ktoś mi sugeruje zmianę kolumn to tylko wyższy model tej marki wchodzi w grę. Lub ewentualnie kefy ale zdecydowanie bliżej mi do dynaudio.

Evoke 20?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Byłem zaskoczony że otwarcie powiedział że to nic specjalnego

Tyle razy zachwycały mnie jakieś kolumny, a inni na nie grymasili. I odwrotnie. Słuchałem czegoś polecanego, a na mnie wrażenia nie robiły. Gust, słuch, doświadczenia, pomieszczenie, ustawienie... To, że komuś coś się nie spodobało, nie znaczy, że nie może się spodobać innemu. Nie znaczy, że jest złe.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2023 o 18:53, Carmion napisał:

Posiadam również subwoofer rel T9i jednak częściej jest wyłączony ze względu na to że bass mocno się roznosi po całym mieszkaniu nawet na minimalnym trybie.

Może w takim razie spróbować coś mniejszego? T7/X? Albo może jeszcze lepiej coś z DSP? To może wnieść więcej dobrych zmian, niż przerzucanie wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie autor postu chcę pozostać przy emitach (a to fajne paczki) acz kolwiek mogę być nie obiektywny bo osobiście posiadam kolumny tej marki :D i dłuugo nie zamienię :)
Z tego co doczytałem to autorowi brzmienie owych monitorów bardzo odpowiada, a brakuje mu trochę dołu przy cichych odsłuchach..

I po raz kolejny tu powtórzę CXA 80/81 to jasny wzmacniacz i większość wzmacniaczy zagra lepiej dołem przy niskich poziomach głośności. (przecież wy też to wiecie jak porównywaliście bezpośrednio cxa z czymś innym)

Nie słyszałem PMa 1600 (niestety ;(  a też myślałem o sprawdzeniu go z moimi emitami ) ale to może być dobry kierunek, natomiast jeżeli autor by chciał wzmacniacza z konkretnym dołem to Ja proponuję posłuchać  MF m2si (oczywiście jeżeli nie będzie przyszłemu nabywcy przeszkadzać to że nie ma tyle funkcjonalności co cxa no i brak włączenia z pilota, jak i sam pilot rodem z PRL :) ale porównywałem M2si z cxa 81 i po prostu cambridge grał jasno bez konkretnego wykopu (dlatego sprzedałem po kilku tygodniach z dużą stratą bo ludzie już się obyli z cxa i to nie jest żaden świetny wynalazek) M2si natomiast dał kolumną konkretnego kopniaka, jak i duużo ciekawszą średnicę, miało się wrażenie że waty z CXA były jakieś takie puste.. A to jak się cxa grzeje w spoczynku już nie wspominam (duży prąd spoczynkowy zapewne )

Autorowi postu zostaje odsłuchać pma 1600 / 2500 ewentualnie tego Musicala..

Może ktoś inny porównywał jeszcze cxa z czymś innym..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartek_86 napisał:

..I po raz kolejny tu powtórzę CXA 80/81 to jasny wzmacniacz i większość wzmacniaczy zagra lepiej dołem przy niskich poziomach głośności. 

Nie słyszałem PMa 1600 (niestety ;(  a też myślałem o sprawdzeniu go z moimi emitami ) ale to może być dobry kierunek, natomiast jeżeli autor by chciał wzmacniacza z konkretnym dołem to Ja proponuję posłuchać  MF m2si (oczywiście jeżeli nie będzie przyszłemu nabywcy przeszkadzać to że nie ma tyle funkcjonalności co cxa no i brak włączenia z pilota, jak i sam pilot rodem z PRL :) ale porównywałem M2si z cxa 81 i po prostu cambridge grał jasno bez konkretnego wykopu.

Oo nie zgadzam sie, CXA81 nie jest jasnym wzmacniaczem.

A juz stwierdzenie, ze wiekszosc wzmacniaczy, zagra lepiej dolem przy niskim poziomie glosnosci to juz jest przesada. 

Moj obecny wzmacniacz to Gato DIA250s. Prownywalem go z CXA81 i roznica byla bardzo niewielka. 

Gato przy niskich poziomach glosnosci gra bardzo przyjemnie - jesli oczywiscie jest ten bas w utworze zawarty.

CXA81 dźwięk tez byl przyjemny I to obojetnie czy gral głośno czy ciszej.

Niedawno testowalem Gato AMP150 vs DIA250 I nie udalo mi sie uslyszec roznicy. Wiec stwierdzenie ze wiekszosc wzmacniaczy gra lepiej dolem powinno tutaj dac inny efekt.

A roznicy nie bylo.

Oczywiscie mozna powiedziec ze z pamieci to mozna wiersze recytowac. Zgadzam sie.

Tylko ze ja Gato kupilem raczej za wygląd, bo owszem, roznica byla ale taka mala że, gdybym mial malo kasy, nie zmartwilbym sie gdybym musial z CXA81 zostac.

Podpisano.

Front obrony dobrego imienia CXA81.😁

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Zdecydowanie:)

Eee no, nie takie małe.

Evoke 20?

Po sprawdzeniu w specyfikacji rozmiarow musze sie z toba zgodzic. 

No, nie sa takie male.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Artur Brol napisał:

Moj obecny wzmacniacz to Gato DIA250s. Prownywalem go z CXA81 i roznica byla bardzo niewielka.

Nigdy nie miałem wzmacniaczy tej marki, ale nie jednokrotnie przewinąłem się z opinią o Gato i brak dołu, nawet tu na forum :D więc może dlatego różnica była tak nie wielka :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Artur Brol napisał:

Moj obecny wzmacniacz to Gato DIA250s. Prownywalem go z CXA81 i roznica byla bardzo niewielka. 

 

51 minut temu, Artur Brol napisał:

Niedawno testowalem Gato AMP150 vs DIA250 I nie udalo mi sie uslyszec roznicy

Tego nie rozumiem. Słuchamy czasem ze znajomymi różne wzmacniacze, dace, źródła ito. Mam też blisko niezły sklep audio. Co zapniemy inny wzmacniacz to inna sygnatura dźwięku... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynadio oczywiście ma basu tylko z Cambridge odrobinę za mało. Wzmacniacz też ma ogromny wpływ na pracę kolumn. Np. Z Yamaha RN 803d przy głośniejszym odsłuchu już dynadio grało niewyraźnie. A z Cambridge przy tej samej głośności nadal grają dynadio pewnie i bez zniekształceń.  

Metraż mam salon 21m2 i korytarz 8m2 w literze L. Więc jak na monitory to dość duży metraż. Ale mimo to basik jest tylko odrobinę za mało. I np. Wole go niż w heco Aurora 700 jak były to po prostu przebasowane że bass zakrywał resztę pasma a wolale były dla mnie za jasne. W dynadio wokale są piękne i bass jest pod znacznie większą kontrolą. 

Z tego co widzę to częściej łączą dynaudio z musical niż z denonem. A jak już to bym wolał iść w musical m6i i cxn jako dac i źródło bym zostawił. 

 

Jeszcze mógłbym się skusić na rewolucję  na kef R7 i np. Nad m10 V1/V2 bo ma Dirac i może by ogarnął problem z rezonansami. Słuchałem go i przyjemnie bass kontrolował I był różnorodny. A góra napewno była łagodniejsza niż w Cambridge. Ale wolę nie ryzykować tymbardziej że zależy mi na tym aby kolumny nie były duże.

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marcinmarcin napisał:

 

Tego nie rozumiem. Słuchamy czasem ze znajomymi różne wzmacniacze, dace, źródła ito. Mam też blisko niezły sklep audio. Co zapniemy inny wzmacniacz to inna sygnatura dźwięku... 

Ja tez nie rozumiem jak to jest😁

Moze Gato ma - jak to sie mowi - house sound?

Nie twierdze ze wzmacniacze maja ten sam dźwięk. Tylko ze te dwa sie nie roznily, a gluchy jeszcze na szczescie nie jestem.

Kilka sprawdzilem i roznice byly - NAD 368, Naim Unity( starszy model), CXA81 no I te Gato DIA250s I AMP150.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Tego nie rozumiem.

Ja tu już nic nie rozumiem. Ma być więcej basu ale jak jest więcej to jest źle. Muszą zostać Dynaudio ale nie muszą. Musi być koniecznie mocniejszy piec z podbitym dołem bo rezonansów wtedy nie będzie za to basu więcej będzie. Padają propozycje takie jak ta 

 

2 godziny temu, Kraft napisał:

Wzmacniacz z loudnessem. To oczywiste rozwiązanie do cichych odsłuchów. 

PS cyfrowy loudness w Yamahach działa np. bardzo dobrze.

czy ta 

16 godzin temu, kaczadupa napisał:

Podobnie transparenty piec to Marantz serii 8XXX i masz regulację barwy.

ale nie, bo musi być Denon. No jak musi to brać i z pewnością pomoże na braki basu a zarazem nadmiar basu.

A i jeszcze pojawił się NAD m10, no ten ma akurat "dużo" basu... a korekcja trafi idealnie w gust autora i jak znam życie będzie miał jeszcze mniej niskich tonów jak teraz z CA. 

Wypożyczaj na odległość i sprawdzaj osobiście, nikt nie trafi w to czego chcesz. Ile to jest za dużo basu dla Ciebie a ile za mało? Kiedy szklanki brzęczą a kiedy nie? Jakie masz mody na basie? Tego nikt z nas nie wywróży. Powodzenia i jak mają zostać M20 nie szalej z kasą na pieca. Sprawdź w pierwszej kolejności propozycję @Kraft, to trzeźwo myślący o audio facet, bardzo rzeczowo i bez żadnego audiofilskiego bajania doradza. 

Pozdrawiam.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Bartek_86 napisał:

Nigdy nie miałem wzmacniaczy tej marki, ale nie jednokrotnie przewinąłem się z opinią o Gato i brak dołu, nawet tu na forum :D więc może dlatego różnica była tak nie wielka :)
 

Moze. Ale ja nie zauwazylem by im dołu brakowalo.

Trzeba pamietac ze te braki moga z kilku powodow zaistniec.

Brak tego dolu w utworze albo jakosc glosnikow.

Tak w zasadzie to by powiedzieć że pewien wzmacniacz, ma mniej lub wiecej dołu od innego, trzeba by te wzmacniacze w jednym pomieszczeniu I na tej samej parze kolumn przetestować. 

A ze kazdy te warunki I kolumny ma inne, jego obserwacje, czy wnioski z testu nie sa miarodajne.

O zapomnialbym prawie, co jeszcze odgrywa ważne role to ludzki element - nasz słuch( kazdy inaczej slyszy ), oczekiwania ( idziesz do salonu, włączaja muzykę a tu niespodzianka - fajerwerków brak 🤔 - tak ja mialem chyba za kazdym razem gdy jechalem gdzies na odsłuch, bo wydawalo mi sie ze ten dźwięk z droższego sprzetu bedzie o niebo lepszy. Tak nie jest, niestety.Czy to kolumny, sluchawki czy cd transporty)

Upodobania( jeśli dla ciebie bas to drgające podłogi i wkurzony sąsiad pod drzwiami to raczej, hifi  nie dla ciebie)

I może na końcu sama muzyka, utwory których słuchamy. W większości z nich tego basu chyba nie wiele jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kaczadupa napisał:

 No Sprawdź w pierwszej kolejności propozycję @Kraft, to trzeźwo myślący o audio facet, bardzo rzeczowo i bez żadnego audiofilskiego bajania doradza. 

Pozdrawiam.

Czyli jaką?

Wzmacniacz z loudnes ?  😎

Ja dziękuję za takie trzeźwe myślenie.

Bo to i tak wiąże się z wymianą wzmacniacza . Pzdr 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...