Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

49 minut temu, kaczadupa napisał:

Ja tu już nic nie rozumiem. Ma być więcej basu ale jak jest więcej to jest źle. Muszą zostać Dynaudio ale nie muszą. Musi być koniecznie mocniejszy piec z podbitym dołem bo rezonansów wtedy nie będzie za to basu więcej będzie. Padają propozycje takie jak ta 

 

czy ta 

ale nie, bo musi być Denon. No jak musi to brać i z pewnością pomoże na braki basu a zarazem nadmiar basu.

A i jeszcze pojawił się NAD m10, no ten ma akurat "dużo" basu... a korekcja trafi idealnie w gust autora i jak znam życie będzie miał jeszcze mniej niskich tonów jak teraz z CA. 

Wypożyczaj na odległość i sprawdzaj osobiście, nikt nie trafi w to czego chcesz. Ile to jest za dużo basu dla Ciebie a ile za mało? Kiedy szklanki brzęczą a kiedy nie? Jakie masz mody na basie? Tego nikt z nas nie wywróży. Powodzenia i jak mają zostać M20 nie szalej z kasą na pieca. Sprawdź w pierwszej kolejności propozycję @Kraft, to trzeźwo myślący o audio facet, bardzo rzeczowo i bez żadnego audiofilskiego bajania doradza. 

Pozdrawiam.

wolałbym żeby zostały dynaudio emit 20 ;) posiadam nowy model.  Akurat dynaudio charakteryzuje się tym że potrzebuje solidnego pieca do grania bo mają spory apetyt na prąd. Więc dla mnie twierdzenie aby nie szaleć ze wzmacniaczem do nich jest śmieszne.  Pewnie dlatego większość ma słabe opinie o tych kolumnach skoro podłączają jakieś mało wydajne wzmacniacze do nich.

 

37 minut temu, Artur Brol napisał:

Moze. Ale ja nie zauwazylem by im dołu brakowalo.

Trzeba pamietac ze te braki moga z kilku powodow zaistniec.

Brak tego dolu w utworze albo jakosc glosnikow.

Tak w zasadzie to by powiedzieć że pewien wzmacniacz, ma mniej lub wiecej dołu od innego, trzeba by te wzmacniacze w jednym pomieszczeniu I na tej samej parze kolumn przetestować. 

A ze kazdy te warunki I kolumny ma inne, jego obserwacje, czy wnioski z testu nie sa miarodajne.

O zapomnialbym prawie, co jeszcze odgrywa ważne role to ludzki element - nasz słuch( kazdy inaczej slyszy ), oczekiwania ( idziesz do salonu, włączaja muzykę a tu niespodzianka - fajerwerków brak 🤔 - tak ja mialem chyba za kazdym razem gdy jechalem gdzies na odsłuch, bo wydawalo mi sie ze ten dźwięk z droższego sprzetu bedzie o niebo lepszy. Tak nie jest, niestety.Czy to kolumny, sluchawki czy cd transporty)

Upodobania( jeśli dla ciebie bas to drgające podłogi i wkurzony sąsiad pod drzwiami to raczej, hifi  nie dla ciebie)

I może na końcu sama muzyka, utwory których słuchamy. W większości z nich tego basu chyba nie wiele jest.

Akurat umiem zauważyć gdzie powinien być bass i tu się zgodzę, lecz przy rapie,trapie, dubstep raczej bass jest częstym zjawiskiem ;) pisałem że brakuje mi " DELIKATNIE BASU" więc nie oczekiwałem zmiany o 180 stopni. Tylko o delikatne podbicie ;) 

 

Mogłem sobie darować ten post bo większość poszła na hejt na kolumny dynaudio że to nie zagra dobrze ;) ale skoro dla mnie grają ciekawiej niż monitor audio gold 100, pylon diamond 18, kef r3, bowers 705 s2 signature, s3. elac carina. 

 

Gdyby tak było że oczekuję samego basu od utworów to korzystałbym z Rela T9i i wstawiłbym jakieś duże podłogówki ;) no i przede wszystkim bym nie sprzedał heco aurory 700 gdzie nadal uważam że do mojego metrażu to za duże kolumny. 

no ale jak wiele osób z forum np. do 17m2 wstawiają duże kolumny podłogowe, jeszcze bez żadnej poprawy akustyki to wtedy jest hi-fi  ;)xD 

 

 

tak więc będę polował na denon pma 2500ae lub musicala m6i. Jeżeli ta zmiana nie pomoże mi podbić delikatnie basu to pomyślę nad większymi kolumnami z dynaudio lub kef r5/r7. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Carmion napisał:

Akurat umiem zauważyć gdzie powinien być bass

Chodzi Tobie o „miejsce”/fragment w utworze, czy miejsce odsłuchu?

Pytam, ponieważ jestem ciekawy. Ciekawość dotyczy obu kwestii.

12 minut temu, Carmion napisał:

Akurat dynaudio charakteryzuje się tym że potrzebuje solidnego pieca do grania bo mają spory apetyt na prąd

Skąd wynika ta potrzeba tych kolumn na prąd? Zechciałbyś w jednym zdaniu, max 5-7 słów, o ile masz ochotę. 
 

 

14 minut temu, Carmion napisał:

no ale jak wiele osób z forum np. do 17m2 wstawiają duże kolumny podłogowe, jeszcze bez żadnej poprawy akustyki to wtedy jest hi-fi  ;)xD 

Czy zechciałbyś wymienić kilka sposobów poprawy akustyki w pokoju około 21 mtrkw w „najniższym paśmie”. Tak by np nie „dudniło”. Załóżmy, że posiadam Heco 700. 
 

Dziękuję z góry za odpowiedzi. One mogą być cenne/pożyteczne dla nas. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Carmion napisał:

wolałbym żeby zostały dynaudio emit 20 ;) posiadam nowy model.  Akurat dynaudio charakteryzuje się tym że potrzebuje solidnego pieca do grania bo mają spory apetyt na prąd. Więc dla mnie twierdzenie aby nie szaleć ze wzmacniaczem do nich jest śmieszne.  Pewnie dlatego większość ma słabe opinie o tych kolumnach skoro podłączają jakieś mało wydajne wzmacniacze do nich.

 

Akurat umiem zauważyć gdzie powinien być bass i tu się zgodzę, lecz przy rapie,trapie, dubstep raczej bass jest częstym zjawiskiem ;) pisałem że brakuje mi " DELIKATNIE BASU" więc nie oczekiwałem zmiany o 180 stopni. Tylko o delikatne podbicie ;) 

 

Mogłem sobie darować ten post bo większość poszła na hejt na kolumny dynaudio że to nie zagra dobrze ;) ale skoro dla mnie grają ciekawiej niż monitor audio gold 100, pylon diamond 18, kef r3, bowers 705 s2 signature, s3. elac carina. 

 

Gdyby tak było że oczekuję samego basu od utworów to korzystałbym z Rela T9i i wstawiłbym jakieś duże podłogówki ;) no i przede wszystkim bym nie sprzedał heco aurory 700 gdzie nadal uważam że do mojego metrażu to za duże kolumny. 

no ale jak wiele osób z forum np. do 17m2 wstawiają duże kolumny podłogowe, jeszcze bez żadnej poprawy akustyki to wtedy jest hi-fi  ;)xD 

 

 

tak więc będę polował na denon pma 2500ae lub musicala m6i. Jeżeli ta zmiana nie pomoże mi podbić delikatnie basu to pomyślę nad większymi kolumnami z dynaudio lub kef r5/r7. 

To raczej, od razu atakuj MF M6si.

Z tego co widzę Denon, przynajmniej przy  8oHm ma tyle samo mocy co CXA80/81. Więc chyba nie będzie sensu. Emit 20 ma tylko 86 dB czułości. MF to już 220 Ohm na kanał, tylko że potrzebuję osobnego przetwornika, co w Denonie już jest. 

Tak na marginesie, to niezły klocek z tego MF i, czego na zdjęciach nie widać, bardzo fajnie wygląda. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Pewnie dlatego większość ma słabe opinie o tych kolumnach skoro podłączają jakieś mało wydajne wzmacniacze do nich.

Pewnie też trochę osób miało sporo niskich modeli Dynaudio u siebie i nadal coś od Dynaudio posiada i łączyło je z bardzo wieloma piecami. Nieważne.

Panie,  wychodzi na to, że Ty nas podpuszczasz :)a nie szukasz porady bo  masz już rozeznanie w wydajnych piecach z Twoimi Dyniami i wiesz, że niskie modele Dynaudio nie grają dobrze tylko jazz dla Panów po sześćdziesiątce a wydajny piec wydobędzie z nich świetną odpowiedź impulsową, referencyjny dół pasma przy cichym i głośnym graniu,  szybkość itd. czyli wszystko to czego niskie serie Dynaudio nie posiadają i żadnym piecem - smokiem tego nie zmienisz.

Obym się mylił ale trochę pachnie mi tu bajaniem sprzedawców z salonów audio w stylu młody człowiek kupił Dynaudio z dobrym wzmacniaczem ale Dynie to nie do końca jego bajka więc Pan z salonu podpowiada brednie o konieczności zmiany CA 81 bo on taki cherlawy. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Carmion napisał:

W skrócie szukam bardziej rozrywkowego brzmienia, z większą podstawą basową

No to w takim razie podtrzymuję swoją propozycję zaproponowanego wzmacniacza.

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Z tego co widzę Denon, przynajmniej przy  8oHm ma tyle samo mocy co CXA80/81. Więc chyba nie będzie sensu. Emit 20 ma tylko 86 dB czułości. MF to już 220 Ohm na kanał, tylko że potrzebuję osobnego przetwornika, co w Denonie już jest. 

Bez przesady, przecież to inna liga. Denon jest dużo wydajniejszym wzmacniaczem, a ważniejsza jest moc oddawana na niższej impedancji. Oczywiście nie ta ze specyfikacji technicznej producenta, a rzeczywista czyt. zmierzona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj PMA 2500.

Mam ten piecyk 4 miesiące. Mi też wcześniej brakowało dołu. Okazało się że moje stare Ikony 6 potrafią mieć bas właśnie z tym wzmacniaczem czego wcześniej nie mogłem powiedzieć. Co do mocy to równie ważna jest wydajność prądowa w Denonie masz 2 trafa i wielkie kondensatory które poradzą sobie nawet z trudnymi do wysterowania kolumnami.  Spróbuj Denona Pma 2500 będziesz miał punkt odniesienia 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slawko69 napisał:

Kolego spróbuj PMA 2500.

Mam ten piecyk 4 miesiące. Mi też wcześniej brakowało dołu. Okazało się że moje stare Ikony 6 potrafią mieć bas właśnie z tym wzmacniaczem czego wcześniej nie mogłem powiedzieć. Co do mocy to równie ważna jest wydajność prądowa w Denonie masz 2 trafa i wielkie kondensatory które poradzą sobie nawet z trudnymi do wysterowania kolumnami.  Spróbuj Denona Pma 2500 będziesz miał punkt odniesienia 

 

Tak z ciekawości. 

Jakich używałeś przed Denonem? I które z nich z Denonem porównywałeś?

Jak byś miał chwilę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio szału na starcie nie robi. Za to doceniłem przy dłuższym odsłuchu bo po prostu nic nie męczy i brzmi neutralnie. 

Teraz to nie wiem w jakim kierunku iść. Zaryzykować  w podłogowe dynaudio, kef r7 czy jeszcze raz posłuchać Pylon diamond 25/28 u siebie razem z Cambridge cxn, bo słuchałem tylko na cxa samym. Lub coś innego w brzmieniu bardzo podobnego do dynaudio.

Czy iść w nowy wzmacniacz.... Ale z drugiej strony wygodę mam dużą bo cxa z cxn steruje tylko telefonem. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No namieszalo sie 😗

Tak w zasadzie to bedzie ci ciezko znalezc piecyk ktory ci ta odrobine basu doda. Czy to jest nawet mozliwe smiem watpic.

Emit jest pradozracy. Tak, to prawda ale to sie chyba przy takich zestawach objawia gdy sie zbyt wysoko z glosnoscia chce isc.

W codziennym odsluchu raczej nie powinno byc problemow. 

Naprawde mysle co by ci doradzic ale co mi do glowy przychodzi, to wymiana kolumn na lepszej klasy podstawkowe lub porzadne podlogowe ale mniejsze jakies. Emit ma 370 cm wysokosci, 205 szerokosci i 312 glebokosci. Czyli takie dosc spore maluchy.

Np. moje Pylony maja jakies - na kolcach - 98 cm, szerokosc 16.5 cm i glebokosc 29 cm. Czyli nie liczac ze to stojace sa to twoj Emit jest od nich wiekszy. Moze w tym problem? Slucham w trojkacie, jakies 2 na 2 na 2 w niewielkim pomieszczemu na poddaszu i nic sie nie dzieje - dzwiek jest czysty, glosy lekko z przodu a i niskie sa obecne  - muzyka nie jest cienka, bez tresci. Co dla mnie najwazniejsze to ze moge glosniej wlaczyc i kompletnie nic nieporzadanego sie nie dzieje z dzwiekiem.

Nie wiem, sprobuj. Jest napewno wiele konstrukcji podlogowek o mniejszych gabarytach. Nie sprawdzisz nie bedziesz wiedzial.

Moze poprostu skupiles sie na nie wlasciwym komponencie a problem lezy gdzie indziej.

To tylko moja sugestia. Sam wlasnie zastanawiam sie nad Gato FM 30 ktore jest tez szersze i glebsze od moich Diamondow 25.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bebop napisał:

Nie wiem czy to jest post od czapy czy psikus (bo nie widzę nawiązania do tv w tym wątku) ale OLED Panasonic (moim zdaniem) jak dotąd zamiata konkurencję. Mam kilka lat i wciąż daje radę. 

A ja od wielu lat posiadam plazmę tej firmy. Czasem mam ochotę wymienić ją właśnie na oleda ale nie wiem czy to dobry krok, jeśli chodzi o jakość obrazu, a już zupełnie wątpię czy ta zamiana jest mi do szczęścia potrzebna. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem plazmy więc nie mam porównania. OLED Panasonic to najładniejszy i najbardziej naturalny obraz jaki kiedykolwiek widziałem. Jeśli nie masz potrzeby to nie wymieniaj.  O OLED'y trzeba dbać, nie należy oglądać obrazów statycznych / kanały informacyjne z paskami. Dla kinomaniaków OLED'y są niezastąpione - kiedy jest czarno, to jest czarno w całym pokoju. Absolutnie czarno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Artur Brol napisał:

No namieszalo sie 😗

Tak w zasadzie to bedzie ci ciezko znalezc piecyk ktory ci ta odrobine basu doda. Czy to jest nawet mozliwe smiem watpic.

Emit jest pradozracy. Tak, to prawda ale to sie chyba przy takich zestawach objawia gdy sie zbyt wysoko z glosnoscia chce isc.

W codziennym odsluchu raczej nie powinno byc problemow. 

Naprawde mysle co by ci doradzic ale co mi do glowy przychodzi, to wymiana kolumn na lepszej klasy podstawkowe lub porzadne podlogowe ale mniejsze jakies. Emit ma 370 cm wysokosci, 205 szerokosci i 312 glebokosci. Czyli takie dosc spore maluchy.

Np. moje Pylony maja jakies - na kolcach - 98 cm, szerokosc 16.5 cm i glebokosc 29 cm. Czyli nie liczac ze to stojace sa to twoj Emit jest od nich wiekszy. Moze w tym problem? Slucham w trojkacie, jakies 2 na 2 na 2 w niewielkim pomieszczemu na poddaszu i nic sie nie dzieje - dzwiek jest czysty, glosy lekko z przodu a i niskie sa obecne  - muzyka nie jest cienka, bez tresci. Co dla mnie najwazniejsze to ze moge glosniej wlaczyc i kompletnie nic nieporzadanego sie nie dzieje z dzwiekiem.

Nie wiem, sprobuj. Jest napewno wiele konstrukcji podlogowek o mniejszych gabarytach. Nie sprawdzisz nie bedziesz wiedzial.

Moze poprostu skupiles sie na nie wlasciwym komponencie a problem lezy gdzie indziej.

To tylko moja sugestia. Sam wlasnie zastanawiam sie nad Gato FM 30 ktore jest tez szersze i glebsze od moich Diamondow 25.

 

Wizualnie pylon diamond są piękne i zgrabne. W sensie że wąskie i zajmują mało miejsca. Biorąc pod uwagę mój gust powinny mi leżeć. Może za krótko ich słuchałem przez co zostały skreślone. 

Np. Na heco Aurora 700 z Yamaha RN 803d było dla mnie nawet i za mało basu. A z cxa i cxn grały już za potężnie i męcząco no i przy dynamicznych utworach się bass gubił. 

Dokładniej brakuje mi basu przy cichym odsłuchu. Jak słucham głośniej a rzadko tak słucham ze względu że mieszkam w bloku.  Zresztą na Cambridge nigdy 50% mocy nie przekroczyłem na dynaudio.

Zrobię kolejne podejście na spokojnie cxa z cxn. Jeżeli nic mi nie wpadnie z podłogowych to padnie wybór na zakup rela T5 lub svs. Bo szczerze wolałbym mieć tylko dwie kolumny. 

 

A co do tv to mam HISENSE 65U7HQ i jest spoko. OLED u mnie by nie przeszedł. Mam od strony słonecznej okna, no i mam w salonie 5 okien do samej podłogi. Także w słoneczne dni z roletami i zasłonami  potrafi być jasno na tyle że korzyści z oleda by nie było. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się pojawiły brzdęki szklanek to je po prostu poustawiałem tak by nie brzęczały. 

Miałem ostatnio możliwość odsłuchu kilku wzmacniaczy z kolumnami dość nieźle radzącymi sobie z basem i akurat M5SI jest wzmacniaczem, któremu basu w moich Quadralach Platinum+ Seven nie udało się wydobyć, a M6Si jakoś też potęgi basu w Operach Prima nie uzyskał.

Nie słuchałem tych kolumn, które masz więc nie wiem czy MF czegoś z nich nie wyczaruje, ale skoro z kolumn z dobrym basem nie potrafił to raczej się tego nie spodziewam. Jeśli już to tylko M6Si bym rozważał.

U mnie zdecydowanie lepiej spisał się all-in-one sda200 od Atolla. W środku w praktyce siedzi combo ms120 z in200. Myślę, że in200 byłby lepszym rozwiązaniem.

Jeśli będziesz miał możliwość sprawdzić to spróbuj Synthesisa Roma 54DC albo lampy Roma 96DC. Tu jest średnica i bas bardzo ładnie podany, a wysokie nie kłują.

54DC ma mocy zapewne wystarczająco by bujnąć te kolumny. Tylko jeśli okaże się, że kolumny jednak za bardzo w głęboki bas nie potrafią, to ten wzmacniacz może je w basie zadusić. Tak przynajmniej robił z Bowersami 603 S2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio faktycznie takie sa że potrzebują wzmacniacza nad wyraz do nich.

Uważam że EMIT20 maja potencjał do zagrania lepiej ale 2500ne będzie nieco przerostef formy nad treścia. Chociaż z drgiej strony sam miewałem droższe wzmaki od kolumn i to świadomie.

Jesli je chcesz zostawić to pomyśl jeszcze o Heglu, albo w drugą stronę o Atollu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Slawko69 napisał:

Dawno temu był to NAD 352 później Yamaha 803. Sprawdzałem też Rotela 1572 MKll.

Dzieki za odpowiedz. Pytalem bo moze byly wsrod nich ktores ktore ja mialem, mam lub testowalem ale niestety nie.

 

21 minut temu, Carmion napisał:

Wizualnie pylon diamond są piękne i zgrabne. W sensie że wąskie i zajmują mało miejsca. Biorąc pod uwagę mój gust powinny mi leżeć. Może za krótko ich słuchałem przez co zostały skreślone. 

Np. Na heco Aurora 700 z Yamaha RN 803d było dla mnie nawet i za mało basu. A z cxa i cxn grały już za potężnie i męcząco no i przy dynamicznych utworach się bass gubił. 

Dokładniej brakuje mi basu przy cichym odsłuchu. Jak słucham głośniej a rzadko tak słucham ze względu że mieszkam w bloku.  Zresztą na Cambridge nigdy 50% mocy nie przekroczyłem na dynaudio.

Zrobię kolejne podejście na spokojnie cxa z cxn. Jeżeli nic mi nie wpadnie z podłogowych to padnie wybór na zakup rela T5 lub svs. Bo szczerze wolałbym mieć tylko dwie kolumny. 

 

A co do tv to mam HISENSE 65U7HQ i jest spoko. OLED u mnie by nie przeszedł. Mam od strony słonecznej okna, no i mam w salonie 5 okien do samej podłogi. Także w słoneczne dni z roletami i zasłonami  potrafi być jasno na tyle że korzyści z oleda by nie było. 

Sa ladne. Zgrabne i naprawde dobry bas pezentuja. Nawet gdy troche ciszej slucham ( tutaj ze szczypta soli bo kazdy z nas ma co innego na mysli mowiac ciszej lub malo basu) dzwiek jest wciaz czysty i o co chyba tobie tez chodzi dociazony, pelny. To tez moze dzieki Gato DIA 250s. Pozatym - reklamujac Pylonki - stwierdzam ze sa tak dobrej jakosci jak Olypica Nova 1 od Sonus Faber a duzo tansze.

Sprobuj. Kolumn podlogowych o niewielkich gabarytach troche jest. Moze to cos zmieni. 

Jak to nic nie da, poszukaj porzadnych podstawkowych. Elektronike masz dobra. Moim skromnym zdaniem jakosc dzwieku poprawisz zmiana kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...