Skocz do zawartości

Listwa zasilająca


maciek72

Recommended Posts

15 minut temu, Chmarski napisał:

Moja listwa przeciwprzepięciowa też miała chronić, ale jej się nie udało. Nie wiem na ile UPS line interactive jest w stanie zabezpieczyć przed przepięciami. On wykorzystuje baterię do poprawy napięcia wchodzącego, ale jak będzie przepięcie to nie wiem jak się zachowa.

W manualu do tego do Back UPS mamy informacje jak poniżej. Zakładam, że APC jednak nie konfabuluje w swoich materiałach i w sensownym stopniu daje ochronę pod tym względem.

Cytaty z manuala:

"Back-UPS APC by Schneider Electric oferuje gwarantowane zasilanie i zabezpieczenie przed przepięciami [...] Zasilacz UPS zasilania awaryjnego dostarcza zasilanie z akumulatora podczas zaników i niestabilnych wahań napięcia, a także zapewnia zabezpieczenie przed powodującymi uszkodzenia przepięciami i skokami napięcia."

"Automatyczna regulacja napięcia (AVR)
Automatyczna regulacja napięcia zwiększa/zmniejsza napięcie prądu zmiennego, gdy ono wzrośnie/spadnie
względem bezpiecznych poziomów. Umożliwia to działanie podłączonych urządzeń w warunkach
niskiego/wysokiego napięcia przy zachowaniu mocy akumulatora na wypadek przerwy w dostawie prądu.
Back-UPS przełączy na zasilanie bateryjne, jeśli poziom napięcia wejścia stanie się za niski/wysoki dla
kompensacji przez funkcję Automatyczna regulacja napięcia lub, gdy zasilanie prądem zmiennym jest zniekształcone."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chmarski napisał:

Tu się nic nie prześlizgnie z sieci do sprzętu grającego

Mam UPS online. Przyznam że mimo zalet nie do końca jest tak idealnie. Po pierwsze sam w sobie pobiera sporo mocy, z tego co pamiętam to w specyfikacji było 90% sprawności, a to znaczy że 10% idzie w gwizdek. Po drugie trzeba uważać na hałas, część z nich ma niemiłosiernie głośne wentylatory, sporo nakombinowałem się by wymienić je na takie o akceptowalnych dB. No i akumulatory raz na dwa lata siadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemeklbn mam nadzieję, że da radę lepiej niż listwa. Ale 100% pewności, że nic się nie prześlizgnie tu nie czuję, a pytanie było o pewne zabezpieczenie.

 

17 minut temu, Butler napisał:

niemiłosiernie głośne wentylatory, sporo nakombinowałem się by wymienić je na takie o akceptowalnych dB.

Mój wylądował w kotłowni i już nie przeszkadza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...