Skocz do zawartości

Listwa zasilająca


maciek72

Recommended Posts

13 minut temu, maciek72 napisał:

Co możecie polecić sprawdzonego z listwy zasilającej na 3 , 5 , 8 wejść ?

Chcesz listwę do KD ?

Ja mam taką i .....działa. Mam tam wszystko na impulsowych.

https://www.brennenstuhl.com/pl-PL/produkty/listwy-zasilajace/listwa-zasilajaca-przeciwprzepieciowa-super-solid-13.500a-8-gniazda-srebrny-2-5m-h05vv-f-3g1-5-fr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2023 o 11:40, MMarek napisał:

Mam taką samą jak Tomek.  Producenci idą na łatwiznę i umieszczają włącznik po stronie kabla, a więc lipa. Włącznik ma być po przeciwnej stronie kabla.

Dlaczego po przeciwnej stronie? Czemu tak ma być? Kurde nie wiedziałem o tym. To też musze zmienic listwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
16 godzin temu, San Sim napisał:

Słyszę na IEM przydźwięk sieci, na wzmacniaczu słuchawkowym, kiedy jest podłączony do ładowarki. Czy listwa np. TAGA Harmony PF-400USB, poradzi sobie z tym? Podejrzewam, że nie bo zapewne wymaga aby urządzenie zasilane miało tzw. "bolec". Ładowarki impulsowe nie posiadają go.

Ale niektóre gniazda mają filtr. Wypożycz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 5.10.2023 o 09:29, Q21 napisał:

Spójrz na ofertę Taga Harmony, w przypadku pytań służę pomocą - https://www.q21.pl/manufacturer/taga-harmony/akcesoria-zasilajace-listwy-zasilajace

Dzień dobry,

Listwa Taga Harmony PF-600 posiada 6 gniazd, w tym 3 są filtrowane, a 3 niefiltrowane.

Mam pytanie, czy to oznacza, że 6 gniazd nadal jest antyprzepięciowych, czy tylko te 3 co są filtrowane, są antyprzepięciowe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Żadne nie są antyprzepięciowe.

Dziękuję za odpowiedź. 

Jeszcze jedno pytanie, w takim razie czy można do czegoś podłączyć taką listwę (między gniazdkiem, a listwą), aby mieć zestaw również antyprzepięciowy ? Czy może lepiej kupić listwę która posiada i jedno i drugie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PanKlor napisał:

UPS który jest cichy 😉

Co prawda, to prawda :) 

Taki dostałem prezent (Taga) i nie bardzo wiem co z nim zrobić. Do tej pory miałem listwę antyprzepięciową Armac i było wszystko ok. Tagi oddawać raczej nie będę.

Mam zwrócić szczególną uwagę na konkretną firmę produkującą UPS-y ?

Edytowano przez Qba2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Qba2 napisał:

Mam zwrócić szczególną uwagę na konkretną firmę produkującą UPS-y ?

Nie mam pojęcia. Ostatniego UPSa mialem w domu z 15 lat temu. Był o tyle fajny, że przypominał dużą (szeroką) listwę zasilającą. Służył mi do podtrzymywania kopmutera i urządzeń sieciowych. To chyba było APC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja listwa przeciwprzepięciowa też miała chronić, ale jej się nie udało. Nie wiem na ile UPS line interactive jest w stanie zabezpieczyć przed przepięciami. On wykorzystuje baterię do poprawy napięcia wchodzącego, ale jak będzie przepięcie to nie wiem jak się zachowa.

UPS online w pierwszej kolejności prostuje AC wchodzące z sieci energetycznej do DC, którym ładuje baterie. Następnie DC z baterii za pomocą falownika przerabia na idealne AC. Tu się nic nie prześlizgnie z sieci do sprzętu grającego.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...