Skocz do zawartości

Elac Vela FS 409 vs Audio Physic Tempo 35


Jacek M

Recommended Posts

No taki dylemat to ultra przyjemność.

Obie konstrukcję są świetne.

Ale co nalezy powiedzieć Vela w tym momencie zdecydowanie wygrywa ceną. No masz je za 20K względem 35 w AP. Vela tanieje bo wchodzi nowa seria odświeżona z nowym JETem.

AudioPhysic gra delikatnie dokładniej i barwę dzwieku ma delikatnie ale tylko ciut przesunięta w kierunku chłodniejszej z kolei Vela w kierunku cieplejszej. Głebsza scene na Vela z kolei szerzej grają AP.

Obie sa dobrze wykonane jednak to Vela robi znakomite wizualne wrażenie szczególnie błyszczące drewno.

Vela wymaga lepszego wzmacniacza. AP zagra ciekawe już przy stosunkowo słabszym wzmaku.

Mam nadziej ze pomogłem.

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No taki dylemat to ultra przyjemność.

Obie konstrukcję są świetne.

Ale co nalezy powiedzieć Vela w tym momencie zdecydowanie wygrywa ceną. No masz je za 20K względem 35 w AP. Vela tanieje bo wchodzi nowa seria odświeżona z nowym JETem.

AudioPhysic gra delikatnie dokładniej i barwę dzwieku ma delikatnie ale tylko ciut przesunięta w kierunku chłodniejszej z kolei Vela w kierunku cieplejszej. Głebsza scene na Vela z kolei szerzej grają AP.

Obie sa dobrze wykonane jednak to Vela robi znakomite wizualne wrażenie szczególnie błyszczące drewno.

Vela wymaga lepszego wzmacniacza. AP zagra ciekawe już przy stosunkowo słabszym wzmaku.

Mam nadziej ze pomogłem.

Pozdrawiam

 

 

Słuchałeś obu par i miałeś możliwość jeszcze podłączania różnych wzmacniaczy, żeby dojść do tych wniosków?

Możesz napisać coś więcej w jakich warunkach dokonałeś tego porównania i jakie wzmacniacze nie dawały rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Nie zgodzę się z tą częścią, w outlecie mamy AP w bardzo dobrej cenie ;) 

Z resztą już się zgadzam, ale tych Veli jakoś długo nie słuchałem :) 

Porównujmy jabłko do jabłka. Tzn. nówki do nówek, outletowe do outletowych.

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Najlepiej będzie posłuchać jednych i drugich, w razie czego zapraszam do nas po AP :) Czuję, że wygrają. Holografię i głębię mają moim zdaniem bardzo dobrą jak na swój (bazowy) przedział cenowy. 

Nie macie Veli w ofercie;) A ja czuję, że wygrają Elaci:)

 

22 godziny temu, Jacek M napisał:

Czy ktoś porównywał kolumny Elac Vela FS 409 vs Audio Physic Tempo 35?

No faktycznie pozazdrościć takich rozterek;) Niestety nie było mi dane ich porównać.

Vela 409 są monumentalne, choć mają zwiewne proporcje, ale na żywo to już kawał paczek - 130 cm wysokości (Tempo 35 to 1 metr, też nie małe, ale przy Velach...). Domyślam się, że kolumny nie będą stały w 20 m2;)

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomasz1w napisał:

Porównujmy jabłko do jabłka. Tzn. nówki do nówek, outletowe do outletowych.

Nie macie Veli w ofercie;) A ja czuję, że wygrają Elaci:)

Zainteresowany jednak porównał nówki do pary kolumn z outletu :) 

Audio jest subiektywne, każdy będzie miał swoją opinię co do tego, który produkt jest lepszy. Dlatego to hobby jest tak ciekawe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Q21 napisał:

Zainteresowany jednak porównał nówki do pary kolumn z outletu :) 

Tak, zainteresowany porównał nówki do pary kolumn z outletu.

Tak, porównanie ceny 1:1 to jest porównanie nówek do nówek, a nie nówek do outletu;)

 

9 minut temu, Q21 napisał:

Audio jest subiektywne, każdy będzie miał swoją opinię co do tego, który produkt jest lepszy. Dlatego to hobby jest tak ciekawe :) 

No pewnie, dyplomacja pełną gębą;) Doceniam, szanuję i pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Porównujmy jabłko do jabłka. Tzn. nówki do nówek, outletowe do outletowych.

 

Nie macie Veli w ofercie;) A ja czuję, że wygrają Elaci:)

 

No faktycznie pozazdrościć takich rozterek;) Niestety nie było mi dane ich porównać.

Vela 409 są monumentalne, choć mają zwiewne proporcje, ale na żywo to już kawał paczek - 130 cm wysokości (Tempo 35 to 1 metr, też nie małe, ale przy Velach...). Domyślam się, że kolumny nie będą stały w 20 m2;)

U mnie 35m2, ale zasadnicze jest pytanie czy fs409 potrafią grać dobrze i cicho. Szczerze nie pamiętam jak grały na niskiej głośności, zapamiętałem świetną separację instrumentów. Słuchałem je z rotel 1592 mk2. Nie słuchałem tempo 35 ani tempo plus, o których piszą, że to te same kolumny. To dlatego zadałem to pytanie tutaj, być może ktoś słuchał. 
Na mojej liście są też vintage kolumny sonus  electa I i II, Cremona M, Guarnieri Homage lub b&w 802 d2 lub N. 

Edytowano przez Jacek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

Nie zgodzę się z tą częścią, w outlecie mamy AP w bardzo dobrej cenie ;) 

Z resztą już się zgadzam, ale tych Veli jakoś długo nie słuchałem :) 

Stan idealny?

No to mamy remis w cenie :)

12 godzin temu, Jacek M napisał:

Dzięki @Piotr Sonido chociaż z recenzji wynikało, że głębia większa w tempo 35, tutaj mnie zaskoczyłeś.

No nie

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Głebsza scene na Vela z kolei szerzej grają AP.

:)

12 godzin temu, Jacek M napisał:

ena identyczna tylko właśnie, co wybrać 🤔

A czemu ich nie odsłuchasz?

12 godzin temu, majkel74 napisał:

Słuchałeś obu par i miałeś możliwość jeszcze podłączania różnych wzmacniaczy, żeby dojść do tych wniosków?

Możesz napisać coś więcej w jakich warunkach dokonałeś tego porównania i jakie wzmacniacze nie dawały rady?

Vela słuchałem więcej razy. Bo się do nich swego czasu sam przymierzałem.

Słuchałem na tych samych wzmacniaczach ale w innych warunkach. W tych samych było porównanie do 407.

Np moim zdaniem Naim brzmiał z Velą przeciętnie.

11 godzin temu, tomasz1w napisał:

Nie macie Veli w ofercie;) A ja czuję, że wygrają Elaci:)

Vela jest zablokowana tylko do sklepów top HiFi to prawda.

10 godzin temu, Jacek M napisał:

U mnie 35m2, ale zasadnicze jest pytanie czy fs409 potrafią grać dobrze i cicho. Szczerze nie pamiętam jak grały na niskiej głośności, zapamiętałem świetną separację instrumentów. Słuchałem je z rotel 1592 mk2. Nie słuchałem tempo 35 ani tempo plus, o których piszą, że to te same kolumny. To dlatego zadałem to pytanie tutaj, być może ktoś słuchał. 
Na mojej liście są też vintage kolumny sonus  electa I i II, Cremona M, Guarnieri Homage lub b&w 802 d2 lub N. 

A jaki masz teraz wzmacniacz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak mrok to bliżej Vela to na pewno.

A w ogóle to może jednak coś innego? Jedne i drugie nie nalezą do kolumn mrocznych.

Tu powiem Ci że Twój trop

10 godzin temu, Jacek M napisał:

Na mojej liście są też vintage kolumny sonus  electa I i II, Cremona M, Guarnieri Homage

Może być ciekawy.

Bowers na pewno nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek M napisał:

Nie słyszałem żadnego dobrego brzmienia od Pylon

A ja owszem. 
I pójdę dwa kroki dalej, ponieważ w najbliższy poniedziałek zadzwonię do działu handlowego Pylona, by umówić a raczej zarezerwować dla mnie i moich dwóch kolegów dwie salki odsłuchowe. Potrzebuję wszystkich modeli Pylona do odsłuchu. Chciałbym osobiście się przekonać, skąd biorą się te wszystkie pozytywne oceny, które do mnie dochodzą. 

A Tobie życzę znalezienia odpowiedzi jak w tytule postu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony to fajne kolumny. Ale kiedyś gdy kosztowały np. Diamondy 28 po 6000zł. To wychodziły bardzo korzystnie. Teraz w takich cenach co są to można wybrać inne kolumny i wybór jest znacznie większy i to już według gustu. Np. Dla mnie znacznie lepiej od diamond 28 zagrały wigg art enzo premium 1. Gdybym miał kupić pylony za 9800 to bym dołożył do Enzo. Z wyglądu bardzo podobne do pylon. Ale brzmienie dla mnie było przyjemniejsze. Tylko że ja lubię takie klimaty. 

 

Elac vela to bardzo fajne kolumny i się nie dziwię że się spodobały. W dodatku ich wygląd jest po prostu piękny i robi wrażenie.

 

A czy przypadkiem pylon robi dla nich tylko obudowy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AudioTube napisał:

A ja owszem. 
I pójdę dwa kroki dalej, ponieważ w najbliższy poniedziałek zadzwonię do działu handlowego Pylona, by umówić a raczej zarezerwować dla mnie i moich dwóch kolegów dwie salki odsłuchowe. Potrzebuję wszystkich modeli Pylona do odsłuchu. Chciałbym osobiście się przekonać, skąd biorą się te wszystkie pozytywne oceny, które do mnie dochodzą. 

A Tobie życzę znalezienia odpowiedzi jak w tytule postu.

To nie jest tak, że gadam sobie coś tam pod nosem i nigdy ich nie miałem. Słuchałem wiele razy u znajomego, który jest fanem Pylona (czego nie rozumiem):

Diamond 30 - bardzo niska rozdzielczość, brak dynamiki, wrażenia mniejsze niż z zestawów kinowych od Denona.

Pearl 27, Ruby 30- bardzo płaskie granie, mało żywe, szczegóły strasznie zepchnięte na dalszy plan. Lepiej wydać 3-5tys. na Sonus faber Concertino 8ohm.  

Jade 20 -  tym razem słuchałem je w sklepie, w pierwszym miesiącu po premierze. Głośnik basowy lekko charczał, średnie i wysokie brzmiały jak mp3. Podłączaliśmy różne wzmacniacze, właściciel sklepu i obsługa sami przyznali że coś z nimi nie tak. 

Jasper 25 mkII - basu dużo, ale tylko na techno, na bardziej wymagających albumach całkowicie płasko, przestrzeń skąpa, mała głębia, wysokie wycofane, wręcz przeciętna konstrukcja. Na płycie testowej wyszło, że jedne częstotliwości  niskie są mocno podbite do góry (może znów wada fabryczna jak w Jade 20 - nie wiem). Techno i elektornika super na nich brzmią, a reszta gatunków kaplica. Zmiotły je praktycznie wszystkie sonusy, focale arie spokojnie przed nimi mogą iść, nawet chora lepiej zagra, a Ditton 66 to jakiś nieosiągalny pułap dla Pylona.

Edytowano przez Jacek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...