Skocz do zawartości

A-S1100 na Caspian M2 lub cos innego


PKej

Recommended Posts

9 godzin temu, PKej napisał:

 

Jak to gra?

 

Bardzo przyjemnie, melodyjnie, nic nie męczy, można godzinami słuchać. 

Nawet przy cichym odsłuchu jest wypełnienie.

Przy tych twoich kolumnach, z takimi głośnikami,  2 x 20 powinno to dac, tak zakładam, jeszcze lepszy efekt.

To jest to, co słyszę z zestawu Gato DIA 250s i Pylon Diamond 25

Moc tej zabawki to 2 x 250 watt i 2 x 500 watt ( 8 i 4 oHm)

Niski pobór energii bo to klasa D.

Moim zdaniem warto spróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PKejdo cichego słuchania u mnie się sprawdził Arcam - G klasa więc na starcie zaczyna od A klasy, a volume jest na enkoderze więc idzie idealnie równo. Czysto, klarownie, z kopytem. Oczywiście zaraz się ktoś odezwie o loudness i krzywych izofonicznych, ale u mnie się to zupełnie nie sprawdziło - jak wzmacniacz przy cichym gra płasko, bez dynamiki i życia, to żaden loudness i krzywe mu nie pomogą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PKej napisał:

Czytalem wlasnie ostatnio o tej klasie G, bede musial posluchac. Ta nowa seria Arcama wyglada calkiem fajnie, te poprzednie nie bardzo mi sie z wygladu podobaly.

Hybrydy jeszcze super się sprawdzają do cichego słuchania. Kilka sprawdziłem i faktycznie bardzo pełne gęste granie od najniższych głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Mialem kiedys Vincenta SV 237 mk i bardzo fajnie gral, jednak strasznie szumial nawet po wymianie lamp na nowe. Moze gdyby nie czulosc moich glosnikow to pewnie by zostal bo u kolegi na zestawach o mniejszej czulosci nie bylo tego slychac.

17 godzin temu, zbynio napisał:

Witam, chciałem zapytać o te kolumny które masz,ja też posiadam as 1100,od czerwca jest u mnie,gra z monitor audio silver 500,mam zamiar je zmienić na coś co by ładnie się zgrało z Yamahą, oprócz tych loganow miałeś do niej jakieś inne?

 

Tak, mialem Monitor Audio Gold 200 a pozniej 300. Tez bardzo fajnie to gralo, jednak na Gold 200 brakowalo troche niskich czestotliwosci. Pisze o serii Gold tej poprzedniej a nie obecnej. W Loganach dzieki glosnikowi wysokotonowemu AMT gora jest jeszcze lepsza, jest gladsza, bardziej rozdzielcza i dokladniejsza. 

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Tu na forum zazwyczaj usłyszysz, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo (kuriozum), albo że kwieciste opisy prawisz 👍😃

Pewnie tak, ale nie mam zamiaru sie tym przejmowac 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Tu na forum zazwyczaj usłyszysz, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo (kuriozum), albo że kwieciste opisy prawisz 👍😃

Marcin, nie zauważyłem żeby poza Jarkiem Kraftem ktoś forsował tutaj teorię o tym, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo. 

Co do drugiej części zdania. Kiedyś sam chciałem należeć do osób, które słyszą te wszystkie niuanse po zmianie każdego elementu w systemie audio i do tego potrafią to pięknie opisać. Niestety, może jestem głuchy a może za mało wrażliwy ale nie czuję tego w ten sposób. Słyszę zmiany, ale nie są to dla mnie jakieś skoki milowe. Nie odbieram jednak prawa innym do słyszenia i czucia tego, czego ja sam nie słyszę. Byłbym jednak ostrożny w narzucaniu komuś swojej wizji audio (i świata generalnie), bo każdy z nas odbiera bodźce zewnętrzne inaczej, i zapewne inaczej ukształtowana jest nasza wrażliwość na różne rzeczy, w tym audio. 

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

Marcin, nie zauważyłem żeby poza Jarkiem Kraftem ktoś forsował tutaj teorię o tym, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo. 

Tak, ale pelno tej teorii wszędzie 

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.

Nawzajem

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Podasz modele? Te ktore sprawdziles. Tak z ciekawosci pytam. Nigdy za wiele informacji. Pomagaja czasem w wyborze.

Unison Research Unico 90,Vincent 237mk2 i copland csa 150

I każdy dawał już bardzo dobry dźwięk od niskich rejestrów.

ale faktycznie mi też Vincent najmocniej szumiał z nich wszystkich. Reszta praktycznie niesłyszalne z miejsca odsłuchu.

Wszystkie testowane na Elac Vela 408 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alden1224 napisał:

Unison Research Unico 90,Vincent 237mk2 i copland csa 150

I każdy dawał już bardzo dobry dźwięk od niskich rejestrów.

ale faktycznie mi też Vincent najmocniej szumiał z nich wszystkich. Reszta praktycznie niesłyszalne z miejsca odsłuchu.

Wszystkie testowane na Elac Vela 408 

Vele 408 lubią mocne i wydajne tranzystory bynajmniej z tym grało to nam zawsze najlepiej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

No to raczej nic na alpsie 😉.

Dlaczego nie ?

W mojej 1200 jest potencjometr Alps i działa to bardzo dobrze.

Podejrzewam, że i w poprzedniku czyli Yamaszce 1100 taki jest. 

A sądząc z wywodu autora wątku, który gra na 1100, działa tam bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marcinmarcin napisał:

Sporo wzmacniaczy ma zawyżoną czułość 

Zawyżoną to ma mało, ale sporo ma standardową, czyli 0,2 V.  Wiele nowych ma za to obniżoną czułość (0.4- 1.0 V) i te powinny dawać większy margines błędu na sterowanie głośnością (o ile mają klasyczny potencjometr).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, terracan1929 napisał:

Dlaczego nie ?

W mojej 1200 jest potencjometr Alps i działa to bardzo dobrze.

Podejrzewam, że i w poprzedniku czyli Yamaszce 1100 taki jest. 

A sądząc z wywodu autora wątku, który gra na 1100, działa tam bez zarzutu.

W 1100 jest Alps i pewnie w 1200 tez, ale sluzy on tylko do sterowania drabinka rezystorowa dzieki ktorej oba kanaly pracuja idealnie rowno od najnizszych poziomow glosnosci.

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Witam, a jak wygląda sytuacja z awariami w Roksan Caspian M2 ? W internecie panuję opinia że psują się dość często. 

Ciekawe. Mozesz podac zrodlo tych informacji?

Moze chlopaki z branzy sie wypowiedza?

2 godziny temu, Kraft napisał:

Zawyżoną to ma mało, ale sporo ma standardową, czyli 0,2 V.  Wiele nowych ma za to obniżoną czułość (0.4- 1.0 V) i te powinny dawać większy margines błędu na sterowanie głośnością (o ile mają klasyczny potencjometr).

W tych ze standardowa czuloscia mozna ratowac sie attenuatorem, nie jest drogi i spelnia swoja funkcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Carmion napisał:

Na reduktor szumu był w top 5 najgorszych wzmacniaczy. Co prawda pierwsza wersja. Ale też widziałem używki na aukcjach po "remoncie" także się zastanawiam jak to z nimi jest. 

Widzialem ten odcinek, ale myslalem ze kolejne wersje sa pozbawione tych wad.

No ciekawe. Chyba dobrze ze mi nie podszedl brzmieniowo bo bym sie wladowal w problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...