Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

3 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

Moglbys kilka słów o tej zależności? Tez sie zastanawiam nad zakupem zasilacza. Ale właśnie- co i w jakim stopniu ewentualnie moze dobrego wnieść? Namacalnego,slyszalnego , bo słynne " na granicy percepcji" to juz kilka razy przerabialem przy innych okazjach.

Zalezy, bo to bardziej otoczenie reaguje niz samo w tym przypadku zasilane urzadzenie. Stockowy zasilacz jest calkiem, calkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

A ok. U niektórych Chińczyków też tak mam. ale generalnie słucham sporo. To mam porównanie.

Czyli równie dobrze taki Mcintosh MA 12000 też może grać dla Ciebie słabo. No może.

 

Oczywiście, że tak 🙂 zauważ że praktycznie nie wypowiadam się o jakości dźwięku (poza tym jednym zdaniem) bo:

- nie znam się na tym

- nie mam jakiegoś wielkiego porównania (wcześniej miałem jakaś aiyima i ten gra lepiej)

- moje głośniki to raczej niska półka, więc tym bardziej staram się nie wypowiadać :) mogę tylko powiedzieć, że EQ w tym Wiim działa elegancko i teraz głośniki grają nawet fajnie

 

Ten sprzęt kupiłem głównie ze względu na funkcje sieciowe + streamer w jednym 🙂 ma w sumie wszystko co mi potrzebne w jednym urządzeniu, więc jestem ukontentowany 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, reCode napisał:

- moje głośniki to raczej niska półka, więc tym bardziej staram się nie wypowiadać :) mogę tylko powiedzieć, że EQ w tym Wiim działa elegancko i teraz głośniki grają nawet fajnie

 

Ten sprzęt kupiłem głównie ze względu na funkcje sieciowe + streamer w jednym 🙂 ma w sumie wszystko co mi potrzebne w jednym urządzeniu, więc jestem ukontentowany 🙂

sprzęty Wiim to jest niska półka i do toru audio z takiej półki się nadaje bardzo dobrze. Bo działa dobrze, stabilnie, ma przyzwoitą apkę i gra odpowiednio do torów audio z niskiej półki. W takim torze nawet odtwarzacz sieciowy i DAC za 10k i więcej nie zdziała cudów i nie zagra on lepiej niż Wiim bo to kolumny i wzmacniacz w 80% odpowiadają za jakość dźwięku. 

W torach audio z wyższej półki Wiim będzie wąskim gardłem. Będzie działał stabilnie i grał całkiem znośnie, ale nie ma co się oszukiwać, taki tor audio nie zagra tak jak z odtwarzaczem i DAC z wyższej półki. Porównałem Wiim Pro Plus vs Bluesound Node 2i (jako transport) + Vincent DAC 1MK. Nie ma żadnych wątpliwości że Wiim to dobry sprzęt, ale w swojej półce cenowej. Do wyższych półek cenowych nie ma startu.

Dziwią mnie te wszystkie recenzje gdzie recenzenci podłączają Wiim Pro do systemów za pierdylion $ i zachwycają się jak to gra. Tym się można zachwycać jeżeli się podłączy ten odtwarzacz do sprzętu za 2-3k zł. Ale system stereo z wyższych półek mogą pokazać głównie słabości Wiim jeśli chodzi o brzmienie. Dlatego te recenzje lepiej traktować z przymrużeniem oka i samemu się przekonać wypożyczając Wiim do domu.

Edytowano przez xymark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xymark napisał:

sprzęty Wiim to jest niska półka i do toru audio z takiej półki się nadaje. Bo działa dobrze i stabilnie. W takim torze nawet odtwarzacz sieciowy i DAC za 10k i więcej nie zdziała cudów i nie zagra on lepiej niż Wiim bo to kolumny i wzmacniacz w 80% odpowiadają za jakość dźwięku. 

W torach audio z wyższej półki Wiim będzie wąskim gardłem. Będzie działał stabilnie i grał całkiem znośnie, ale nie ma co się oszukiwać, nie taki tor audio nie zagra tak jak z odtwarzacze i DAC z wyższej półki. Porównałem Wiim Pro Plus vs Bluesound Node 2i (jako transport) + Vincent DAC 1MK. Nie ma żadnych wątpliwości że Wiim to dobry sprzęt, ale w swojej półce cenowej. Do wyższych półek cenowych nie ma startu.

Aleś się"wypółkował" ;)

To ja użyję innych sloganów audio do których mi zdecydowanie bliżej : gra system oraz ceny nie grają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

To masz odpowiedź 😁

P.S.

Dla odmiany, zapytam...

W jakim metrażu grasz tymi kolumnami Triangle Esprit Gaia EZ?

Już wiem że w twojej opinii te kolumny nie nadają się do metrażu w którym stoją. Kupiłem je jako pierwsze z brzegu które się nadarzyły. Ale i tak nie wiem na co zwracać uwagę w muzyce. 

To Tobie wystarczy czy chcesz coś dodać żeby się dowartościować moim kosztem?

5 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Aleś się"wypółkował" ;)

To ja użyję innych sloganów audio do których mi zdecydowanie bliżej : gra system oraz ceny nie grają.

 

Ceny nie grają, ale systemy które grają z jakiegoś powodu mają różne ceny. Jeżeli nie widzisz różnicy między systemem np za 3k i systemem 20k to masz szczęście.

Na Twój slogan odpowiem innym sloganem: system gra tak jak pozwala najsłabszy element tego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, xymark napisał:

Już wiem że w twojej opinii te kolumny nie nadają się do metrażu w którym stoją. Kupiłem je jako pierwsze z brzegu które się nadarzyły. Ale i tak nie wiem na co zwracać uwagę w muzyce. 

To Tobie wystarczy czy chcesz coś dodać żeby się dowartościować moim kosztem?

Ceny nie grają, ale systemy które grają z jakiegoś powodu mają różne ceny. Jeżeli nie widzisz różnicy między systemem np za 3k i systemem 20k to masz szczęście.

Na Twój slogan odpowiem innym sloganem: system gra tak jak pozwala najsłabszy element tego systemu.

Na Audio Show słuchalem systemów kilkanaście czy kilkadziesiąt razy droższych. W 90% nie wywarly na mnie przewidywanego wrazenia.

Najsłabszym ogniwem systemu jest wg mnie nasze ucho, wrażliwość na odbiór muzyki, dźwięków i parę innych rzeczy niezaleznych od sprzętu. 

Zgadzam się jednak, ze sprzęt tani za wspomniane tu 3 tys zl dla większości z nas tu na forum , pewnie nie bedzie w stanie stworzyć pożądanego efektu ale dla niektórych i taki będzie w sam raz.

A Wiim Pro Plus porownywalem z drozszymi. I uwaga ! Mój wybór nie byl podyktowany ceną!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xymark napisał:

W torach audio z wyższej półki Wiim będzie wąskim gardłem.

Bedzie, albo nie bedzie. Stwierdzenie wyzej to cos na ksztalt lansowania tezy, ze kabel w cenie ponizej 10% ceny laczonych elementow bedzie waskim gardlem.

 

2 godziny temu, xymark napisał:

Dziwią mnie te wszystkie recenzje gdzie recenzenci podłączają Wiim Pro do systemów za pierdylion $ i zachwycają się jak to gra.

A mnie ani troche. Niewiele potrzeba, zeby transport byl kompletnie transparentny w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

Na Audio Show słuchalem systemów kilkanaście czy kilkadziesiąt razy droższych. W 90% nie wywarly na mnie przewidywanego wrazenia

Ja powiedzialbym że nawet  95% nie wywarły wrazenia, ale to o niczym nie świadczy. Tam nie ma warunków na dobre granie, ale o tym chyba każdy wie. 

18 minut temu, marcinmarcin napisał:

Słuchałem Wiima pro w dobrym otoczeniu i grał zaskakująco dobrze jak na cenę

Byc może, ale nadal jest wąskim gardłem w systemie za kilkanascie czy kilkadziesiąt tysięcy, jak napisał kolega xymark:

2 godziny temu, xymark napisał:

sprzęty Wiim to jest niska półka i do toru audio z takiej półki się nadaje bardzo dobrze. Bo działa dobrze, stabilnie, ma przyzwoitą apkę i gra odpowiednio do torów audio z niskiej półki. W takim torze nawet odtwarzacz sieciowy i DAC za 10k i więcej nie zdziała cudów i nie zagra on lepiej niż Wiim bo to kolumny i wzmacniacz w 80% odpowiadają za jakość dźwięku. 

W torach audio z wyższej półki Wiim będzie wąskim gardłem.

i

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

gra system oraz ceny nie grają

Zgadzam się ze gra system, ale niestety ceny mają wpływ na grę, więc można powiedzieć że cena też gra, niestety dla nas wszystkich. Czasami zdarzy się cud że coś w swojej cenie zagra wybitnie, ale takich przypadków jest bardzo mało.

Znajomy kolega który jest fizykiem na uczelni i pasjonatem akustyki, testował ostatnio transport lumin u2 mini. Wg niektórych z was transporty graja tak samo. Ja się z tym nie zgadzam bo mam swoje własne doświadczenia z tym związane. Stwierdzenie fizyka z uczelni wyższej, że transporty nie grają tak samo, jest dla mnie ostatecznym potwierdzeniem że transport ma znaczenie i ma różne brzmienie, różny detal itp. Żałuję tylko ze wspomniany kolega nie udziela się forach. 

P. S. wspomniany transport lumina jest muzykalny ale też detaliczny i nie sprawdzi się z każdym repertuarem i z każdą jakością nagrań. Za duzo pokazuje. 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mikelas76 napisał:

Stwierdzenie fizyka z uczelni wyższej, że transporty nie grają tak samo, jest dla mnie ostatecznym potwierdzeniem że transport ma znaczenie i ma różne brzmienie, różny detal itp. Żałuję tylko ze wspomniany kolega nie udziela się forach. 

P. S. wspomniany transport lumina jest muzykalny ale też detaliczny i nie sprawdzi się z każdym repertuarem i z każdą jakością nagrań. Za duzo pokazuje. 

A co by było gdyby profesor fizyki, mentor tego wspomnianego wyżej miał odmienne zdanie??? 

Męczy mnie już to forum, gdzie koguciki za wszelką cenę muszą udowadniać swoją, najswojszą rację. 

Na potwierdzenie przytaczając tak absurdalne argumenty jak wyżej. Ręce opadajo... 

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stach_s napisał:

A co gdyby inny profesor fizyki miał odmienne zdanie? Wtedy Twoje zdanie też byy się zmieniło??? 

Nie chodzi mi o treść sporu, a Twoją argumentację...

Nie znam zbyt wielu profesorów fizyki, zaledwie dwóch, a druga pani profesor nie interesuje się szeroko rozumianym audio. 

A co jest tak dziwne w mojej argumentacji? Gdybym ja i reszta osób twierdzacych że transport może zmieniać brzmienie, nie miał racji, to chyba profesor fizyki z zacięciem do audio i akustyki, szybko by mnie sprowadził na ziemię. Nie przypuszczam żeby tak poważny człowiek przypuszczał, domniemywal i uprawiał na swojej osobie autosugestie.

Nie sądzisz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

A co jest tak dziwne w mojej argumentacji? Gdybym ja i reszta osób twierdzacych że transport może zmieniać brzmienie, nie miał racji, to chyba profesor fizyki z zacięciem do audio i akustyki, szybko by mnie sprowadził na ziemię. Nie przypuszczam żeby tak poważny człowiek przypuszczał, domniemywal i uprawiał na swojej osobie autosugestie.

Wiesz, co to argumentum ad verecundiam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Stwierdzenie fizyka z uczelni wyższej, że transporty nie grają tak samo, jest dla mnie ostatecznym potwierdzeniem że transport ma znaczenie i ma różne brzmienie, różny detal itp.

A jak kolega fizyk to stwierdził? Na słuch? W "widzialnym" teście? Jeśli tak, to nie jest to stwierdzenie fizyka, tylko takiego samego gostka jak my. Jako naukowiec na pewno się z tym zgodzi. To nie było stwierdzenie naukowe. 

Chyba, że stwierdził to w pomiarach. Ale wtedy Ameryki nie odkrył, bo wiadomo, że różne odtwarzacze różnie mierzą. Nie trzeba być do tego fizykiem (choć nie zaszkodzi). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...