Skocz do zawartości

Jak czyścić kolumny w lakierze fortepianowym/wysokim polysku


mateolo2

Recommended Posts

Cześć,

Pytanie do osób, które posiadają kolumny lakierowane na wysoki połysk. Wiadomo, że nie da się uniknąć na nich rys, ponieważ te pojawiają się od samego patrzenia. Natomiast ja swoje skrzynki przecieram raz w tygodniu z kurzu i chciałbym zminimalizować ich „rysowanie” 

Ktos ma jakieś dobre patenty? Na sucho, mokro (a jeśli na mokro to czym? Woda?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój patent jest prosty, myję kolumny wilgotną ścierką z mikrofibry, samą wodą. Drobne ryski najprościej usunąć lekko ścierną pastą Tempo, nakładam ją czystą, suchą ścierką z mikrofibry. Kilka kolistych ruchów, z niewielką siłą i rysy znikają. Pozostała warstwa wosku daje jednolity połysk. Gdy nie słucham muzy, kolumny są szczelnie przykryte zbyt dużymi pokrowcami z miękkiego syntetycznego ( bo nie pyli) materiału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam

https://allegro.pl/oferta/vileda-magiczna-scierka-pva-micro-komplet-4-szt-12418715457

kupuję w tym sklepie i jest ok.

Nie wiem z czego oni to zrobili ale jest rewelacja. 

Wystarczy woda i zero chemii. Ścierkę oczywiście wykręcamy dość mocno. Kolumny mam w w lakierowanym fornirze czyści idealnie , nie trzeba wycierać. A przy okazji myje idealnie bez żadnych środków lustra , szyby , powierzchnie lakierowane. Zero smug.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem z polecenia kogoś, taki oto środek do delikatnych powierzchni na wysoki połysk - foto niżej
Jest genialny wg mnie, jest specjalnie przeznaczony do mebli i właśnie kolumn na wysoki połysk w tym piano-black - takowe posiadam zresztą kolumny.

Idealnie  sprawdza się - każde odciski palców i brudki genialnie usuwa z pomocą miękkiej mikrofibry, nie robi plamek, nie maże, odparowuje ładnie po chwili.

Kupiłem kiedyś gdzieś na allegro, trzeba poszukać  w sieci - zawiera jakieś środki delikatne ale odparowujące szybko, nie maże się po prostu  czyści super!!!
Polecam z czystym sumieniem, za jakieś grosze jest.

fotka:

Zdjcie14_11.2023o12_35.jpeg.3bcebe0b0d8e7585aff34199e2c4bffc.jpeg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...