Skocz do zawartości

Kable głośnikowe do Maka + AA Rhea


Recommended Posts

Wielkimi krokami zbliża się "corny piuntek" 😇 AD 2023.

Uknułem sprytny plan (jak pewnie 99% forumowiczów) wykorzystania okazji i uszczuplenia swego portfela. Tym razem rozchodzi się o kable głośnikowe.

Dla przypomnienia system wygląda tak:

Budżet? 2000-3000 zł. (wystarczą mi 2x2m)

Oczekiwania? Detaliczność, lekkość, szybkość i .... takie lekkie ukierunkowanie na średnicę i górę pasma.

Przeciwwskazania? Dociążenie i ekspozycja na niskie.

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rokownik napisał:

Oczekiwania? Detaliczność, lekkość, szybkość i .... takie lekkie ukierunkowanie na średnicę i górę pasma.

Rozumiem, że mówisz o gotowcach z wtykami. Trochę poniżej postawionej przez Ciebie dolnej granicy dostaniesz np. Tellurium Q Silver II (cena wyjściowa 2388 za 2 x 2m czyli do kupienia spokojnie poniżej 2k). Popularna marka, więc wypożyczysz bez problemu. Sam mam je podpięte w tej chwili. Brzmienie lekkie, otwarte, szczegółowe, ale bez wyostrzeń. Mnie się podoba. Fajnie się zgrywają z kolumnami Dynaudio Contour 20i, które niedawno wypożyczyłem. :)

Trochę powyżej budżetu (około 3.5k po rabacie) masz np. Albedo Geo MKII. Bardzo szczegółowe i dynamiczne, ale uwaga: zmiany w tym kierunku zwykle odbywają się kosztem lekkiego osuszenia barwy. Ja w pierwszej chwili byłem zachwycony tymi kablami, a potem je oddałem, bo jednak wolę nieco bardziej soczysty dźwięk, nawet kosztem mniejszej precyzji. W razie czego w AVCorp możesz wypożyczyć komplet demo 2 x 2.5m. Kable sprzedawane pod hasłem: "dynamika z zachowaniem harmonicznych". Ładne, prawda? ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Rozumiem, że mówisz o gotowcach z wtykami.

Tak jest.!!

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Tellurium Q Silver II (cena wyjściowa 2388 za 2 x 2m czyli do kupienia spokojnie poniżej 2k). 

Albedo Geo MKII.

Zapisane.👍

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Oj, zabawa w zaplatanie warkoczy to nie dla mnie. Eksperymenty też nie bardzo.

 

1 godzinę temu, misiekx napisał:

Proponowałbym coś z oferty Chord. 

A konkretnie? 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić

1) QED Signature Genesis Silver Spiral

2) Dali SC RM230ST

Obydwa powinny dać efekt, jakiego oczekujesz. Dali mogą być nieco bardziej wyczynowe na górze, z tego co pamiętam, a bas mieć trochę więcej wykopu. Wszystko zależy, czego dany system potrzebuje.

Propozycją kompletnie spoza założonego budżetu byłby AudioQuest Robin Hood Zero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, misiekx napisał:

Odyssey 2 które miałem i powinny być tym, czego szukasz 

 

Khem, khem.....te to ja właśnie mam.....

5 minut temu, Guzeppe napisał:

Proponuję sprawdzić

1) QED Signature Genesis Silver Spiral

2) Dali SC RM230ST

Obydwa powinny dać efekt, jakiego oczekujesz. Dali mogą być nieco bardziej wyczynowe na górze, z tego co pamiętam, a bas mieć trochę więcej wykopu. Wszystko zależy, czego dany system potrzebuje.

Propozycją kompletnie spoza założonego budżetu byłby AudioQuest Robin Hood Zero.

System potrzebuje zwiewności, lekkości i odciążenia dołu.

Te ostanie fajne, ale cenka.....🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rokownik napisał:

Oj, zabawa w zaplatanie warkoczy to nie dla mnie. Eksperymenty też nie bardzo.

No jak nie ten to zostaje tylko

https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-glosnikowy-Nordost-Valhalla-2-4m/9817?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=508c0c0d-5d88-d904-cc29-f5efb057305e#

;) 

33 minuty temu, Rokownik napisał:

System potrzebuje zwiewności, lekkości i odciążenia dołu.

Najskuteczniejszą metodą jest wypożyczanie. 

Gwarantuje , że zupełnie inaczej będziesz odbierał kabel zaraz po zakupie a zupełnie inaczej po trzech miesiącach. Nie będę Cię przekonywał. Ale większą zmianę uzyskasz jak się pochylisz do przodu podczas odsłuchu / zmienisz sweet spot / niż kablem. Polecam taki eksperyment , większości osób taki darmowy myk podnosi system o dwie klasy wyżej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ziom.....nie bardzo wiem, czym sobie zasłużyłem na Twoją złośliwość, naprawdę....🤷‍♀️

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Najskuteczniejszą metodą jest wypożyczanie.

Mam tą świadomość, niestety najbliższym nam (i mnie i Tobie) sklep w Pabianicach nie jest moim "przyjacielem".

Chciałbym móc wypożyczyć i bez tego pewnie nie kupię, ale jak to dograć? Tego jeszcze nie wiem.

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie będę Cię przekonywał. Ale większą zmianę uzyskasz jak się pochylisz do przodu podczas odsłuchu / zmienisz sweet spot / niż kablem. Polecam taki eksperyment , większości osób taki darmowy myk podnosi system o dwie klasy wyżej :) 

Przyjmijmy, że doświadczenia z jazdy kolumnami i pozycjami przy odsłuchach mam już sobą. Ok?😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rokownik w Pabianicach kable skręca niejaki Mateusz. Solid Core. Za „płotem” zatem. 

Przepraszam jeśli to nie ważne, ale chłop niezwykle uprzejmy, życzliwy, taki no ciepły i bardzo mnie się fajnie z nim współpracowało. No on mnie kable dosyłał a ja mu pieniądze przelewałem. Szanowny pan Wojciech Pacuła dużo mu dobrej reklamy zrobił. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Rafał S napisał:

Nie rozumiem w czym problem. Większość salonów wypożyczy Ci wysyłkowo (za kaucją). :)

Ano w tym, że nie mam z tym doświadczenia.😜

12 minut temu, AudioTube napisał:

@Rokownik w Pabianicach kable skręca niejaki Mateusz. Solid Core. Za „płotem” zatem.

No jest jeszcze Struss, Bazodrut, Lucarto....i nie wiem kto jeszcze.... nazwy części znam.

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Melodika .

Well.... a konkretnie?😇

 

PS. Nie zrozumcie mnie źle, ale nie wydam na kable 10 kPLN, szczególnie z jakieś polskiej, małej, manufaktury, której właściciel ma misję, zero doświadczenia i wiedzy. Wolałbym uznanych producentów mający w swoich portfolio szereg kabli i jakieś doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rokownik napisał:

szczególnie z jakieś polskiej, małej, manufaktury, której właściciel ma misję, zero doświadczenia i wiedzy. Wolałbym uznanych producentów mający w swoich portfolio szereg kabli i jakieś doświadczenie.

Taka szczególną polską manufakturą, która najwięcej sprzedaje poza granicami jest Albedo z Bydgoszczy.

Pan Grzegorz nie wypuszcza z ręki produktu, którego sam nie odsłucha, warto z gościem sobie pogadać na AVS w Warszawie.

 

1 minutę temu, Amarok napisał:

McIntosh to amerykańska firma więc lubi amerykańskie kable, ja używam PAD Genesis....i myślę że jest jak należy. Oczywiście, najlepiej wypożyczyć i sprawdzić u siebie w domu, na swoim systemie i na własnym słuchu.

To jest jakiś kierunek, Transparenty i inne  też Amerykanskie, ceny również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rokownik napisał:

No jest jeszcze Struss, Bazodrut, Lucarto..

Mam alergie na niektóre z nich 😁

Zagadaj z dystrybutorami marki McIntosh z czym łączą tę elektronikę. 

Masz zacny zestaw nie spie.....l tego jakimś purpurowym gównem za 20zł za metr.

Naprawdę na polskim rynku w salonach audio masz duży wybór,  pożycz posłuchaj, pytaj o kable ekspozycyjne, nie nowe.

Takie niech pożyczą.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AudioTube napisał:

@Bogusław 66 zechciałbyś pomóc naszemu koledze?

Kto jak kto, ale Ty Bogusław posiadasz doświadczenie, by wyjść na przeciw potrzebom kolegi. 

Przeczytałem pierwszy wpis i już wiem ze chodzi głośnikowe druty, niestety budżet nie pozwala na szaleństwa, mało tego ... nie pozwala nawet na coś klasy średniej. pozostaje wiec budżetówka i modlitwa do boga by się wpasowały pod resztę zestawu.

O de mine? podstawowy Acrolink

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...