Skocz do zawartości

Gramofon dla początkującego za około 1000zł


Recommended Posts

Hej, masz już przedwzmacniacz? Jeśli nie, to z nowych sprzętów warto zainteresować się Pro-Ject Primary E Phono. To podstawowy model, ale grający przyzwoicie i dość neutralnie. Nieco drożej jest Argon Audio TT, też przyjemny gramofon. Ze sprzętów bez wbudowanego przedwzmacniacza sprawdziłbym Pro-Ject Elemental OM5e :) W razie czego zapraszamy na odsłuchy i do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy na allegro to 1500 zł. Możesz kupić na raty. W tym konkretnym wypadku nie warto. Na początek może być. Ma podstawowe regulacje, możliwość zamontowania innej wkładki, wbudowany przedwzmacniacz. Brak VTA. To jest gramofon manualny. Dla mnie osobiście lepszy jest półautomat, który po zakończeniu płyty podniesie ramię i cofnie na podporę. 

Osobiście szukałbym półautomatu z epoki. Ewentualnie Manual z dobrą lub bardzo dobrą wkładką. Budżet zwiększ do 1500 zł.

Do czego będzie podłączony? Wzmacniacz, kolumny? Podaj nazwę i model sprzętu.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2023 o 07:33, Dawidbed napisał:

Witam. Proszę o pomoc w dobraniu gramofonu dla początkującego z tą przygodą :). Kwota to około 1000zł 

Cześć

Za niecałe 200 zł możesz mieć nowy gramofon od Audio Technica, LP120X USB :)

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/at-lp120x-czarny.html

Kawał, dużego gramofonu, z napędem bezpośrednim. Na starcie dobra wkładka A-T VM95E, w przyszłości można się "rozbudować" 

o lepszą wkładkę, preamp czy też kable :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

 

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/at-lp120x-czarny.html

Kawał, dużego gramofonu, z napędem bezpośrednim. Na starcie dobra wkładka A-T VM95E, w przyszłości można się "rozbudować" 

o lepszą wkładkę, preamp czy też kable :) 

Znajomy ma od 3 lat około więc parę razy słuchałem. Jeżeli wzornictwo pasuje, to w tej cenie brałbym ten model. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Również polecam AT-LP 120 Audio-technici. Ludzie piszą że plastikowy szrot i po roku na złom. Ja się z tym nie zgadzam. Posiadam ten gramofon od prawie trzech lat i wszystko ok. Kusi mnie wywalenie przedwzmacniacza wbudowanego, ale nie wiem komu to zlecić. Jedyne co zrobiłem to po 1,5 roku wymieniłem wkładkę na AT-VM95ML i jak dla mnie jest ok. W tej chwili ten gramofon w Top HI FI kosztuje 1161zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...