Skocz do zawartości

Dali 505 vs Pylon Diamond 28


Tomai

Recommended Posts

7 minut temu, ProjectPi napisał:

Jakie THD wychodzily?

Z tego co pamiętam to chyba coś w przedziale poniżej procenta, do maks 2% na całym wykresie dobowym. Uwzględniając harmoniczne do harmonicznej 50 na wykresie całodobowym. 

Dokładnie już z pamięci nie powiem tak dokładnie, a z tego co pamietam, to nie zapisywałem raportu na dysku komputera, bo to nie było zlecenie, tylko moje zabawy osobiste. 

W zasadzie cały czas mam w domu dwa analizatory jakości energii, to w wolnej chwili zawsze mogę podłączyć nawet pod gniazdko w sieci w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zolt napisał:

Z tego co pamiętam to chyba coś w przedziale poniżej procenta, do maks 2% na całym wykresie dobowym. Uwzględniając harmoniczne do harmonicznej 50 na wykresie całodobowym. 

Dokładnie już z pamięci nie powiem tak dokładnie, a z tego co pamietam, to nie zapisywałem raportu na dysku komputera, bo to nie było zlecenie, tylko moje zabawy osobiste. 

W zasadzie cały czas mam w domu dwa analizatory jakości energii, to w wolnej chwili zawsze mogę podłączyć nawet pod gniazdko w sieci w domu. 

1-2% to chyba niezly wynik jak na standardy w PL. Moze sie skusze na sonde wysokonapieciowa, ciekawym rezultatu u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ProjectPi napisał:

1-2% to chyba niezly wynik jak na standardy w PL. Moze sie skusze na sonde wysokonapieciowa, ciekawym rezultatu u mnie.

Tak, to spoko wynik.

Generalnie w miejscu przyłączenia źródła prądotwórczego Energa czy PGE według IRiESD wymagają do 5% THD dla nn.  Zapewne dla innych dystrybutorów wygląda to podobnie. 

Aż z ciekawości chyba podłącze ponownie analizator i zobaczę jak to wygląda obecnie. 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zolt napisał:

Jak czytam, jak w życiu ludzie są skłonni do wszelakiej manipulacji, jak da im się wmówić wszystko, nawet to, że ziemia jest płaska, i idą w to w zaparte, to dla mnie samo "słowo" czy zdanie kogoś, kto nie ma wiedzy w danym zakresie, nie ma większego znaczenia

Załóżmy że robimy kiepskie, ale tanie dace. Po potraktowaniu ich mocnym sprzężeniem zwrotnym dadzą nam świetne wyniki pomiarów. Niestety będzie to okupione jeszcze gorszym, fatalnym, zmulonym, tandetnym brzmieniem.

Nikt ich nie kupuje, bo grają źle. To co teraz zrobić? Zainwestować w lepsze części, poprawiać zasilanie, przekonywać ludzi że grają dobrze skoro nie grają?

A może zarazić grono wyznawców przekonaniem, że pomiary są jednym i wystarczającym kryterium do oceny jakości dźwięku...

Wtedy sami będą latać po innych forach i przekonywać że gra bo się mierzy...

Sam to przechodziłem - do czasu weryfikacji u kumpla.

Tylko że do weryfikacji czegoś co słuchamy uszami, trzeba użyć uszu.

I nie mieć klapek na oczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak naprawdę to o co Ci chodzi w tym poście? :)

Bo właśnie potwierdziłes to, że jednak dobrze się znać i wiedziec, co się świadomie kupuje. :) ;)

Nie wiem gdzie kiedykolwiek napisałem, że pomiary mówią, co gra dobrze, a co nie. Jeżeli tak bym stwierdził, to po wykresie laboratoryjnym kolumn mógłbym powiedzieć, że dana kolumna zagra dobrze lub niekoniecznie. ;)

A tym bardziej mógłbym uderzać w lampowcow, bo harmoniczne w lampach wychodzą tak, jak wychodzą. ;)

Chyba trochę źle zaadresowales swojego posta. Albo odbierasz pewne zależności i ludzi w audio, nomen omen, zero jedynkowo. :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór... z tej strony autor tematu Dali 505 vs Pylon Diamond 28.

Chciałbym zadać pytanie , czy leci z nami jakiś Admin tego szanownego forum ?????????

Bo chciałbym prosić o wyczyszczenie tego tematu z niepotrzebnych treści - czyli chyba ostatnie 3 strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Albo mi się wydaje , albo coś tu Admin poczyścił . W moim odczuciu za mało, bo zostały jakieś sprzężenia zwrotne....:)

Ale ok niech będzie.

D28 ośmiele się twierdzić że już się wygrzaly, mają już ponad 110 godzin grania. To co zauważyłem to że dźwięk się wygładził , ułożył. Wysokie się utemperowaly jeszcze. Co jest przyjemne przy jakiś gorszych płytach CD. No właśnie CD.....

To napiszę co się wydarzyło. Coś czego się nie spodziewałem. Nowy NAD CD umarł.

Grał całe 1,5 miesiąca. Ale badziew :(

Wysłałem do AudioKlanu na naprawę, diagnoza ...serwo i napęd umarło.

NIe mają takich części , będą zamawiać od NAD a....

Wiec co....jak słuchać muzyki....Tidal....wrrrrr, słabe to, nie powiem jakieś albumy znalazłem co brzmiały ...np odkryłem Boney James...płyta Send One Your Love....fajnie to gra. Ale np. inne jego płyty już WKU....JĄ podbitym basem .

Czekam na naprawę gwarancyjną CD NAD a. ....w międzyczasie poszłem do piwnicy i przyniosłem starego Rotela .

podłączyłem.....i jakie zdziwko. W porównaniu z NAD i DAC TAGA Rotel  wydawal się ostry, nieprzyjemny. ( Na Dali 505)

I co ? D28 go przypilowały😁 Tego się nie spodziewałem.

Nowy NAD padł, Rotel z 1999 gra. I jak tu nie doceniać Vintage Audio 😁.

idealny CD to by był ...dzwiek  z NAD a i bezawaryjność Rotela:)

Oczywiście to nie jest tak że nagle Rotel gra lepiej od NAD a. Bo w ogólnym bilansie dla mnie NAD plus DAC Taga gra lepiej....albo.... inaczej od starego Rotela.

Na pewno też przełączenie się z Tidala ( max) na CD to już przeskok.

Ale Rotel w porównaniu do NAD a .. nie ma takich słodkich wysokich tonów. Poszczególne plany/ wyłowienie instrumentów jest trochę zamazane .

Ale....coś za co trochę oskarżalem D28...wokale Rotel ma zdecydowanie do przodu, tu wygrywa z NAD em.

Bas u obydwu jest ok, u żadnego nie brakuje, kontrola bez zarzutu ( czego nie można powiedzieć o Tidalu).

Rock/ gitary wypadają lepiej na Rotelu . Soul/ Hip Hop lepiej na NAD.

Gdyby się NAD nie zepsuł to nawet bym nie robił takiego porównania :))

Ps ....i to wszystko słychać na moim strasznym wzmacniaczu CA Azur 351a😁😁

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur Brol napisał:

Czyli ten CA nie jest taki zły 😏

Dobrej zabawy życzę  i szybkiego powrotu odtwarzacza z serwisu.8

No nie jest właśnie, dzięki Artur, czekamy:)

Aczkolwiek jak u Ciebie na bank dobrą robotę robi Gato....

To ostatnio napalilem się na Roksana Caspiana M2.  Podobno z D28 dobrze się dogaduje, a wiem to już z kilku źródeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba szczęście, że za 2m razem dostałem Gato. Bardzo przyjemnie to brzmi.

Choć ostatnio, muszę się przyznać,  z sentymentu zacząłem myśleć o Technics SU-G700 mk2. Taka sama cena jak Gato, tylko że cyfrowy całkiem wzmacniacz. Taki do którego już nigdy nie będziesz szukal żadnego daca.

Powód? On przetwarza sygnał analogowy, który dostanie na cyfrowy.

Wczoraj pytałem w sklepie, jak on się z Pylonami spisywał, i odpowiedź była że bardzo dobrze. 

Jeśli jest tak dobry jak Gato lub lepszy, byłoby fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomai napisał:

Nowy NAD CD umarł.

One tak miewały już wczesniej.

To zostawiasz tego Rotela? Czy jednak korzystasz z Gwarancji NADa?

8 godzin temu, Tomai napisał:

To ostatnio napalilem się na Roksana Caspiana M2.  Podobno z D28 dobrze się dogaduje, a wiem to już z kilku źródeł.

Kończa się podobno, więc wypozycz do domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

One tak miewały już wczesniej.

To zostawiasz tego Rotela? Czy jednak korzystasz z Gwarancji NADa?

Kończa się podobno, więc wypozycz do domu.

 

Oczywiście NAD pojechał na naprawę gwarancyjną. Gra lepiej od Rotela.

Rotel jest na razie zapasowy. Na pewno gra lepiej niż Tidal 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Artur Brol napisał:

Miałem chyba szczęście, że za 2m razem dostałem Gato. Bardzo przyjemnie to brzmi.

Choć ostatnio, muszę się przyznać,  z sentymentu zacząłem myśleć o Technics SU-G700 mk2. Taka sama cena jak Gato, tylko że cyfrowy całkiem wzmacniacz. Taki do którego już nigdy nie będziesz szukal żadnego daca.

Powód? On przetwarza sygnał analogowy, który dostanie na cyfrowy.

Wczoraj pytałem w sklepie, jak on się z Pylonami spisywał, i odpowiedź była że bardzo dobrze. 

Jeśli jest tak dobry jak Gato lub lepszy, byłoby fajnie.

Jak się kasa zgadza bierz Technicsa na odsłuch :) Rozumiem sentyment do Technicsa :) Tylko nie wiem w jakim jesteś wieku, dla mnie przełom lat 80 /90 to były najlepsze lata Technicsa :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te duze  VU wskazniki... hmmm, w czerni. Ciekawe jak sie to cyfrowe cudu spisuje.

Kolega mial cały zestaw. Wlasnie w latach 80tych.

Jeszcze Gold Note IS1000 znalazlem, ale mi napisali ze zwrotow nie przyjmują  - długo już stoi i wciąż nie spezedany. Albo nie jest taki dobry albo ludziska kasy już nie maja😁

Jak bylem maly I do podstawowki chodzilem to jeszcze zimy byly 😆

Tak wiekowy jestem. Kurcze kiedy to przelecialo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kwestią problemu z basem z  Tidala może nie jest to, że być może różnią się wydaniami odtwarzane przez Ciebie płyty z Tidala oraz te, które posiadasz na CD? Być może na TIDALu odtwarzasz płyty po jakimś remasterze lub jakieś inne wydania inaczej zmasterowane niż te, co masz na CD? Generalnie nawet same płyty potrafią się różnić między sobą brzmieniem w zależności od tego, kiedy zostały wydane, poddane remasteringowi i tak dalej.

Ja osobiście u siebie z Tidala absolutnie nie zauważam jakiegokolwiek problemu z nadmiarowym basem czy tez dudniącym (ale ja też korzystam z DSP i u mnie nie ma w ogóle problemu z dudnieniem) czy czymś w tym kierunku. Zastanawia mnie ten problem basowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dedal napisał:

A co mieliście Technicsa kiedyś ?

Że taki sentyment .

No ja miałem kilka modeli ale było minęło .🤔

Z mojej strony, to taki bardziej sentyment nieposiadacza Tehnicsa. 🙂

Nigdy nie mialem ale chcialem miec. Dlatego ostatnio sie porozgladalem i tego cyfrowego SU G700 znalazlem. Narazie czekam na jeden sklep, czy mi odpowie co do wypozyczenia.

A tak przy okazji, ktos mial moze tego Gold Note IS-1000 lub Audio Analogue AAcento ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zolt napisał:

A czy kwestią problemu z basem z  Tidala może nie jest to, że być może różnią się wydaniami odtwarzane przez Ciebie płyty z Tidala oraz te, które posiadasz na CD? Być może na TIDALu odtwarzasz płyty po jakimś remasterze lub jakieś inne wydania inaczej zmasterowane niż te, co masz na CD? Generalnie nawet same płyty potrafią się różnić między sobą brzmieniem w zależności od tego, kiedy zostały wydane, poddane remasteringowi i tak dalej.

Ja osobiście u siebie z Tidala absolutnie nie zauważam jakiegokolwiek problemu z nadmiarowym basem czy tez dudniącym (ale ja też korzystam z DSP i u mnie nie ma w ogóle problemu z dudnieniem) czy czymś w tym kierunku. Zastanawia mnie ten problem basowy.

Podbity bas z Tidala potwierdziło mi kilka osób, również z tego forum. Jest to problem złożony, gdyż nie tyczy się to wszystkich płyt z Tidala. Pojawił się po przejściu z Dali 505 na D28. Np, płyta Sade ''Love Deluxe" . NA CD zero problemu z basem.  Już to pisałem, trafnie tu usłyszałem że D28 mają więcej basu od Dali 505.

Jeśli używasz DSP to wszystko jasne, wszystko pewnie możesz skorygować. Nie skreślam streamingu i Tidala, bo to świetna kopalnia muzyki i bardzo wygodna w użyciu. Ale ma swoje plusy i minusy, jak wszystko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posiadam DSP, natomiast jeżeli problemem by było to, że jakimś cudem bas jest bardziej nadmuchany w TIDALu to mimo DSP, czułbym również, że jest nadmuchany sam w sobie. Ale sprawdzę przy okazji płytę o której mówisz i zobaczę jakie będę miał odczucia.

Natomiast wymiana kolumn o innej charakterystyce mogła spowodować dodatkowo to, że pewne mody masz bardziej podbite i są większe podbicia na niektórych częstotliwościach w stosunku do poprzednich kolumn, jeżeli na poprzednich ten problem nie występował.

Ale tak jak pisałem, moją teorią tego problemu jest to, że w TIDALu być może są inne wydania danej płyty od tych, które masz w domu. Sam mówisz, że nie wszystkie płyty na TIDALu takie są. Bo samych wydań danych płyt może być sporo. I na TIDALu jest sporo płyt po remasteringach również. A remasteringi bywają różne. Są dobrze zrobione, ale i czasami przegięte. Jeżeli masz jakąś płytę sprzed remasteringu, to i basu może tam być właśnie mniej, bo jednak w nowszych wydaniach dąży się do większej kompresji dynamiki - co ma również swoje plusy i minusy. ;)
 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dedal napisał:

A co mieliście Technicsa kiedyś ?

Że taki sentyment .

No ja miałem kilka modeli ale było minęło .🤔

też miałem kilka modeli, w latach 90, magnetofon, CD, wzmacniacz , małe kolumny. Grało to dla mnie zjawiskowo....wtedy...... dziś ... nie wiem jak by to było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...