Skocz do zawartości

KEF R3


lukluk71

Recommended Posts

Na sprzedaż rewelacyjne głośniki KEF R3. Kupione nowe w salonie 31.03.2021 - Kolumny mają 5 letnią gwarancje. Kolumny zadbane, w bardzo dobrym stanie. Powód sprzedaży: przejście na inny model. Recenzje na temat dźwięku z tych kolumn można poczytać w internecie. R3 mają bardzo dużą scenę, grają wyśmienicie, dodatkowo to podstawki które potrafią zagrać jak dobre podłogowe kolumny.

karton, dokumenty, maskownice.

Odbiór osobisty Wrocław.

2.webp

3.webp

image.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukluk71 napisał:

Na sprzedaż rewelacyjne głośniki KEF R3. Kupione nowe w salonie 31.03.2021 - Kolumny mają 5 letnią gwarancje. Kolumny zadbane, w bardzo dobrym stanie. Powód sprzedaży: przejście na inny model. Recenzje na temat dźwięku z tych kolumn można poczytać w internecie. R3 mają bardzo dużą scenę, grają wyśmienicie, dodatkowo to podstawki które potrafią zagrać jak dobre podłogowe kolumny.

karton, dokumenty, maskownice.

Odbiór osobisty Wrocław.

2.webp

3.webp

image.webp

Czyli jednak :) Ciekaw jestem na co zmieniasz.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateolo2 napisał:

Czyli jednak :) Ciekaw jestem na co zmieniasz.


Jestem w fazie zastanawiania się. :D Ale może powrót do gato 8 :D
Ale jak się nie sprzedadzą to R3 zostaną i może coś innego dokupię. 

 

 

2 godziny temu, River napisał:

Kef R3 na olx do wyboru , wszyscy wymieniają na r3 meta są za 6tys. Lepiej kupić odrazu meta niż zwykłe r3 za 4tys.

Q21 promka z 8400zł na ok. 6200zł za parę.  Tak to wszędzie mety 8000-8400zł 

Na OLX jakieś 3 ogłoszenia w tym jedno moje, jedyne w najsłuszniejszym kolorze ORZECH :] 
 

6200zł a 4000zł to 2200zł różnicy. 

8000zł a 4000zł to 4000zł różnicy.

2,200zł to nie jest mała kwota, więc dla niektórych nie tak lepiej. 

Edytowano przez lukluk71
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2023 o 08:41, River napisał:

Wystarczy że te kolumny ustawisz prawidłowo i nie będzie potrzeby zmiany.

Są ustawione wg. instrukcji KEFa, co prawda może trochę bliżej ściany, ale to jest najlepsze, najbardziej optymalne ustawienie do tego pokoju. :]

Jest też roomPerfect :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zlewa to ze ścianą. Ale nie jest aż tak blisko jak się wydaję. Generalnie dzieciaki są, więc wysunięte to większe ryzyko że ktoś zachaczy. Muszę standy zasypać piachem, wtedy sobie wysunę jeszcze bardziej, bo na razie leciutkie i boję się że ktoś zachaczy nogą i upadną.

410326089_3717645195183959_19489198730792393_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie teorie o wysuwaniu kolumn nie mają tutaj żadnego znaczenia. RP i tak każde ustawienie zrekompensuje. W instrukcji jest zalecane nawet ustawienie jak najbliżej ściany :)

Czy masz 30cm czy 5 cm od ściany wychodzi na jedno, szkoda czasu zawracać sobie tym głowę.

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ferszcik napisał:

Wszelkie teorie o wysuwaniu kolumn nie mają tutaj żadnego znaczenia. RP i tak każde ustawienie zrekompensuje.

Czy masz 30cm czy 5 cm od ściany wychodzi na jedno, szkoda czasu zawracać sobie tym głowę.

Nie masz racji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ferszcik napisał:

Wszelkie teorie o wysuwaniu kolumn nie mają tutaj żadnego znaczenia. RP i tak każde ustawienie zrekompensuje. W instrukcji jest zalecane nawet ustawienie jak najbliżej ściany :)

Czy masz 30cm czy 5 cm od ściany wychodzi na jedno, szkoda czasu zawracać sobie tym głowę.

Co ty pierdo.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ferszcik napisał:

Wszelkie teorie o wysuwaniu kolumn nie mają tutaj żadnego znaczenia. RP i tak każde ustawienie zrekompensuje. W instrukcji jest zalecane nawet ustawienie jak najbliżej ściany :)

Czy masz 30cm czy 5 cm od ściany wychodzi na jedno, szkoda czasu zawracać sobie tym głowę.

😳😳😳 To jeden z najbardziej słyszalnych czynników wpływających na dźwięk, ale ok 👌 DSP to może avi co najwyżej trochę podkorygowac niedoskonałości, ale to będzie maskowanie błędnego brzmienia, a nie udoskonalanie brzmienia poprawnie rozstawionych kolumn względem pozostałej akustyki. 

33 minuty temu, tomek4446 napisał:

Co to jest RP ?

Chyba RoomPerfect w Lyngdorfie czyli dsp po prostu. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mateolo2 napisał:

Chyba RoomPerfect w Lyngdorfie czyli dsp po prostu. 

Nadal nie wiem co ma DSP do Kefów ale ok. :) 

3 godziny temu, ferszcik napisał:

RP i tak każde ustawienie zrekompensuje.

Teraz jak już wiem co to RP , potwierdzam zdanie przedmówców. DSP to nie wróżka i niestety nie spełnia wszystkich życzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo wzbudzić zdziwienie :D

Mówię o ustawieniu kolumn w przypadku korzystania z RoomPerfectu. Sam Lyngdorf zaleca ustawienie kolumn blisko ściany, resztą zajmie się już oprogramowanie. Wszelkie przestawianie o kilka centymetrów w jedną czy drugą stronę niewiele zmieni. O to właśnie chodzi w tym oprogramowaniu - rekompensacja ustawienia kolumn i pomieszczenia.

Brak korekcji akustyki ma swoje prawa i z ustawieniem trzeba się nakombinować.

Najlepszym rozwiązaniem dla autora będzie test, konfiguracja RP przy ustawieniu 5cm i 25cm od ściany. Wtedy wnioski można sobie samemu wyciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

DSP to nie wróżka i niestety nie spełnia wszystkich życzeń.

Zatem mamy z Tomkiem identyczne zdanie. 

Co innego poprawnie zaimplementowane dsp, ale to już tylko i wyłącznie w „rękach” osoby po pierwsze mającej wiedzę i umiejętności. Po drugie doświadczenie. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ferszcik napisał:

Jak łatwo wzbudzić zdziwienie :D

Mówię o ustawieniu kolumn w przypadku korzystania z RoomPerfectu. Sam Lyngdorf zaleca ustawienie kolumn blisko ściany, resztą zajmie się już oprogramowanie. Wszelkie przestawianie o kilka centymetrów w jedną czy drugą stronę niewiele zmieni. O to właśnie chodzi w tym oprogramowaniu - rekompensacja ustawienia kolumn i pomieszczenia.

Brak korekcji akustyki ma swoje prawa i z ustawieniem trzeba się nakombinować.

Najlepszym rozwiązaniem dla autora będzie test, konfiguracja RP przy ustawieniu 5cm i 25cm od ściany. Wtedy wnioski można sobie samemu wyciągnąć.

To ciekawe że producent dsp proponuje przysunięcie kolumn do ściany. Dziwne mi się to wydaje, ale nie znam się na tym. 

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Zatem mamy z Tomkiem identyczne zdanie. 

Co innego poprawnie zaimplementowane dsp, ale to już tylko i wyłącznie w „rękach” osoby po pierwsze mającej wiedzę i umiejętności. Po drugie doświadczenie. 
 

Ja też mam to zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mateolo2 napisał:

To ciekawe że producent dsp proponuje przysunięcie kolumn do ściany. Dziwne mi się to wydaje, ale nie znam się na tym.

obraz.png.b37f7d43462da29e9e0f5da2fbf772da.png

 

Ja u siebie testowałem różne ustawienia, nic to nie zmieniało. Mówimy oczywiście o zmianach typu 20cm w każdą stronę a nie o czymś zupełnie nienaturalnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mateolo2 napisał:

 DSP to może avi co najwyżej trochę podkorygowac niedoskonałości, ale to będzie maskowanie błędnego brzmienia, a nie udoskonalanie brzmienia poprawnie rozstawionych kolumn względem pozostałej akustyki. 

kiedyś na topie były EQ, teraz modne są  DSP, pytanie, co powstaje po takiej manipulacji dźwiękiem?

Moim zdanie to kaszana i szkoda kasy na dobry sprzęt odsłuchowy do muzy skoro i tak go deformujemy.

Czy nie jest lepszym pomysłem kupić odpowiednie kolumny🤔

  • Lubię to 1
  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę tutaj wsadzać kija w mrowisko, ale zapoznajcie się kim jest Peter Lyngdorf

Dnia 16.12.2023 o 19:57, AudioTube napisał:

Zatem mamy z Tomkiem identyczne zdanie. 

Co innego poprawnie zaimplementowane dsp, ale to już tylko i wyłącznie w „rękach” osoby po pierwsze mającej wiedzę i umiejętności. Po drugie doświadczenie. 
 

Panowie nie chciałem wsadzać kija w mrowisko, dlatego nie poruszałem tematu... ale jeśli pojawiło się tutaj słowo "doświadczenie" to proszę zapoznajcie się z BIO Petara Lyngdorfa, bo serio podważanie wiedzy człowieka który w audio osiągnął tak dużo...  wpisami na forum internetowym które są pokazem totalnego braku wiedzy w temacie urządzeń Lyngdorfa to troszkę kompromitacja.  Warto zapoznać się z wizją tego Petera i sprzętu który robi, o RoomPerfect też dużo wykładów jest. Nazywanie tego DSP aż kuję w oczy, to straszny pokaz ignorancji i braku wiedzy, aż przykro na takim forum coś takiego czytać i bez urazy, lubię Was ❤️  ale serio, czasami warto przestudiować temat na który jest chęć wypowiadania się :/

@Karol64208 porównywanie EQ/DSP do roomPerfect to jakiś zacofanie myślowe, Ty nawet nie masz pojęcia czym jest RP. Zakładałem kiedyś tutaj klub Lyngdorfa, poszukaj, jest tak garść informacji, a jeśli czytać się nie chcę, Peter Lyngdorf dość fajnie to tłumaczy na swoich filmach na YT - kilka filmów i zrozumiesz czym jest RP :) i nie mówię tego w złośliwościach.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najlepszym rozwiązaniem dla autora będzie test, konfiguracja RP przy ustawieniu 5cm i 25cm od ściany. Wtedy wnioski można sobie samemu wyciągnąć.

Nie muszę tego robić.  Tdai u mnie jest długi czas, dawno za sobą mam zabawy z jeżdżeniem po pokoju kolumnami. To umiejscowienie kolumn które mam, jest najbardziej optymalne.
@ferszcik dobrze prawi, to są zalecenia wg. instrukcji/wytycznych robienia kalibracji RP, nie tylko znajdziecie to w instrukcji, ale też to Peter tłumaczył gdzieś na filmach YT albo swoich wykładach w necie.  Ja robiłem różnie, 5 cm od ściany, i nawet pół metra od ściany. I faktycznie tak to działa przy tak bliskim położeniu kolumn do ściany, można zrobić najlepiej kalibracje RP i wtedy najbardziej słychać różnice i działanie RP. A wiadomo, kolumny mam wysunięte poza obrys szafki RTV, optymalnie na tyle ile mogę sobie pozwolić, żeby się nie potykać o mocniej wysunięte kolumny, bo po domu biegają też dzieci.

 

Dnia 16.12.2023 o 17:00, Kraft napisał:

Nie masz racji. 

no skąd. Ma dokładnie rację. Wiesz co jest dobrego z Lyngdorfem, że oni mają doskonały kontakt z klientami. Tam automat na maila nie odpowiada, więc możesz śmiało napisać do nich, skoro chcesz podważać zdanie Petera, to może wyjść ciekawa dyskusja, czasami Peter odpisuje na maile. :)  Można też na FP napisać.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...