Skocz do zawartości

Gdzie kupić rzadko wymieniane części zamienne do sprzętu audio ?


Recommended Posts

Kilka tygodni temu dokonałem zakupu CD-S1000 Yamahy. Sprzęt używany. Słucham sobie na nim muzy, wszystko fajnie gra, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju.

CD-ka włącza się włącznikiem hebelkowym. Ponieważ w urządzeniu nie ma standby, a tylko On/Off hebelkiem, to hebelek od częstego przełączania lekko się "wyrobił". 

Za każdym razem gdy go włączam, czuję lekki luz (tym bardziej, że mam porównanie z hebelkiem we wzmacniaczu - sztywny, bez luzu, jak z fabryki :) )  i trochę mnie to irytuje.

W serwisie Audioklanu mogę na wymianę się podobno umówić (ściągną część) , ale wysyłać sprzęt przez pół Polski żeby wymienić jeden włącznik, to trochę gra nie warta świeczki.

Czy wiecie może, gdzie tego typu części można zamówić/kupić ? Z nowymi napędami ,laserami problemu nie ma . Można bez problemu kupić np. na ebay.pl , ale taka drobnostka jak włącznik to już mi się nigdzie w oczy nie rzuciła. 

Może ktoś wie, zna, doradzi, podpowie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić drugi egzemplarz CD-S1000 i przełożyć 😁

Tak na serio, trzeba by sprawdzić czy "sypie" się sam przełącznik czy też tylko zluzowało się jego mocowanie. Jeśli nie boisz się grzebania, wymontuj przełącznik, zrób zdjęcie i przeszukaj sieć obrazem - może coś znajdziesz. To raczej nie jest element wykonywany na zamówienie Yamahy, niemniej wersji mogą być tysiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Profi napisał:

Najlepiej kupić drugi egzemplarz CD-S1000 i przełożyć 😁

Nie śmiej się, przeszło mi przez myśl :) Ale jaka jest pewność, że w kolejnym będzie lepiej ?

18 minut temu, Profi napisał:

"sypie" się sam przełącznik czy też tylko zluzowało się jego mocowanie

mechanizm pstryczka się poluzował i ma lekki luz. Po prostu od częstego używania, "wyrobił się" i tyle.

Działa, ale obok we wzmacniaczu działa dużo "przyjemniej", ciaśniej, dokładniej :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, terracan1929 napisał:

mechanizm pstryczka się poluzował i ma lekki luz. Po prostu od częstego używania, "wyrobił się" i tyle.

Działa, ale obok we wzmacniaczu działa dużo "przyjemniej", ciaśniej, dokładniej :) 

Pokaż ten hebelek, zobacz co na nim jest nadrukowane na korpusie, po tym może znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ! Chyba jest rozwiązanie :) 

Napisałem do Audioklanu i dopytałem o włącznik. 

Można zamówić - koszt 20 zł + wysyłka kolejne 20 zł.

Teraz czekam na info gdzie mam kasę przelać i może będzie po sprawie.

Przynajmniej jeśli chodzi o zakup części, bo o wymianę pomartwię się później.

20 godzin temu, Rega napisał:

od bardzo dawna poszukuję gałki takiej jak na zdjęciu. Brakuje mi trzeciej.

Spróbuj tutaj. Ja takiego maila dostałem w międzyczasie od Yamahy Europa z Niemiec ( eu.css@contact.europe.yamaha.com) .

Tłumaczył oczywiście translator :) 

 

Dziękujemy za zapytanie dotyczące produktu Yamaha.

Części zamienne można łatwo kupić w następującym sklepie z częściami zamiennymi:
https://yamaha.sparepartservice.shop/

Część zamienną można również zamówić osobno za pomocą formularza zapytania, jeśli nie pojawia się ona w sklepie.

Najbliższego partnera serwisowego można znaleźć, korzystając z poniższego łącza:
https://www.yamaha.com/paragon/servicerlocator/

 
Mam nadzieję, że udało mi się pomóc tymi informacjami.
Jeśli masz dalsze pytania lub inne wątpliwości, chętnie Ci pomożemy tutaj: E-mail: EU.Parts@contact.europe.yamaha.com

Jesteśmy wdzięczni za Twoją opinię i mamy nadzieję, że nadal będziesz cieszyć się produktem Yamaha.

Masz pokrętło !! 199 Koron duńskich.

https://yamaha.sparepartservice.shop/eshopmvc/search?g7=1332876N&suchbg=c2a YAMAHA

 

@Rega to chyba to ??!!

image.png.82c2569c0767cfd07ec9e3eb55b8a9a5.png

nieee...to pokrętło głośności.

Ale napisz do nich, może znajdą ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, terracan1929 napisał:

Napisałem do Audioklanu i dopytałem o włącznik. 

Można zamówić - koszt 20 zł + wysyłka kolejne 20 zł.

Teraz czekam na info gdzie mam kasę przelać i może będzie po sprawie.

Przynajmniej jeśli chodzi o zakup części, bo o wymianę pomartwię się później.

Zamów więcej,  jeść nie woła, a może się przydać, kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, przykro mi. Napisz do nich, żeby podali Ci nr części, będzie łatwiej szukać.

Poza tym spróbuj napisać do Audioklanu. To autoryzowany serwis Yamahy na Polskę.

Może u nich się uda...?  Wprawdzie Twój sprzęt od dawna jest już nieprodukowany, ale warto zapytać.

Ja czekam na odpowiedź o nr konta. Bo włącznik hebelkowy podobno mogą dla mnie zamówić.

Wesołych Świąt dla wszystkich forumowiczów 🌲

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2023 o 21:03, DiBatonio napisał:

Zamów więcej,  jeść nie woła, a może się przydać, kto wie...

Dopiero doczytałem i dojrzałem Twój wpis :)  A zajrzałem do wątku, bo chciałem rzucić okiem na fotki, które wrzuciłem.

Hehe, jeść nie woła, ale zapotrzebowania na tę akurat część za dużego pewnie nie będzie i raczej się nie przyda.

Nie wiem czy jest wielu takich jak ja, którzy działającą część chcą wymienić na nową. Tylko dlatego, że ta obecna ma trochę luzu i nie pracuje jak ideał.

Myślisz, że są gdzieś jeszcze takie "świry" jak ja ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...