Skocz do zawartości

KEF R3 pytania (zworki) i kontynuacja rozmowy z giełdy


lukluk71

Recommended Posts

18 minut temu, zolt napisał:

Obsługując w jakimkolwiek zakresie sieci dystrybucyjne 110 - 15 kV nie jesteś "elektrykiem"

To prawda, ja swojego czasu nie sięgałem wyżej 1kV, bo nie było potrzeby na wyższe uprawnienia, jedynie z dodatkiem pomiarow elektrycznych.

Nie odnawiam już od kilku lat.

Pzdr

9 minut temu, zolt napisał:

Przeszło mi przez myśl, ale mając na uwadze, że parę razy na forum "złapaliśmy" się na odmiennych zdaniach pomyślałem, że może próbujesz mi dogryźć.
Ale jeżeli nie, to przepraszam za moją nadinterpretację. Czasami ciężko się połapać.

Stary, łatka już raz przypięta będzie się za mną wlokła do końca moich dni i tego forum, co zrobić. 

Nie przepraszaj, nie masz za co, więcej dystansu do takich for, a przede wszystkim do siebie i można się połapać bez problemu.

Pzdr

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Stary, latka już raz przypięta będzie się za mną wlokła do końca moich dni i tego forum, co zrobić. 

Nie przepraszaj, nie masz za co, więcej dystansu do takich for, a przede wszystkim do siebie i można się połapać beż problemu.

Pzdr

 

Jasne. :) Ja też święty nie jestem i swoje potrafię "zaznaczyć", a i sarkazmem czasami polecę. Tak to już z nami jest. Ale ja to chyba lubię. Nie jest przynajmniej nudno i forum nie umiera. 😁
Dzięki i również pozdrawiam.
Wesołych! :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mateolo2 napisał:

A jakbyś nazwał inaczej coś takiego? Kawał blachy z mosiądzu. Jak to ma dobrze przewodzić prąd? Na czymś producenci muszą oszczędzać. Dziwi mnie tylko, że kabelki miedziane zamiast blaszek pojawiają się dopiero w droższych kolumnach, a ten koszt nie jest duży. Swoją drogą kolumny bowersa jak zobaczysz filmy są testowane na kablach biwire, więc te zworki nie biorą udziału w konstruowaniu kolumny 

Z ciekawości zerknąłem u siebie, aczkolwiek wiedziałem, że tam są oryginalne zworki :). Proszę zwrócić uwagę na zakończenie zworek widełkami, które są z blaszki. Przecież tylko ta blaszka styka się z pokrętłem, a więc jak to jest? Nie to, że kwestionuję zworki, ale takie coś mnie naszło. Zwo.jpg.8f6ea5d3af6abc1061f028df6079dd7c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMarek napisał:

Z ciekawości zerknąłem u siebie, aczkolwiek wiedziałem, że tam są oryginalne zworki :). Proszę zwrócić uwagę na zakończenie zworek widełkami, które są z blaszki. Przecież tylko ta blaszka styka się z pokrętłem, a więc jak to jest? Nie to, że kwestionuję zworki, ale takie coś mnie naszło. Zwo.jpg.8f6ea5d3af6abc1061f028df6079dd7c.jpg

Ależ piękności!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2023 o 21:08, grishaq1986 napisał:

Popieram !!!

Nie jestem audiofilem ale bawiłem się zworkami w moich Bowersach 606 s2 i mogę potwierdzić że ten kawałek przewodu potrafi zmienić brzmienie kolumn o 180*


Testowałem kilka marek, tj Tellurium / Melodika / Taga / Ricable

 

Serio każda zmiana zworek była bardzo odczuwalna / słyszalna !  

 

 

BTW zamówiłem te QED-y sprawdzę co potrafią :D

 

 

Pozdrawiam


Mam mega prośbę do Ciebie, daj znać proszę jak zworki przyjdą.

btw. ja właśnie zrobiłem zworki sobie z Chordów, bo mam za długie (ale bez bananków) albo lepszy dzień do słuchania muzyki, albo faktycznie lepiej wszystko brzmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co bić się z myślami. Trzeba po prostu sprawdzić opcję ze zworkami na własnych uszach. 

Sam użytkuję KEF r3 z Denonem 2500ne, dcd1700 na kablach Chord Clearway. Jakoś po świętach pewnie wypożyczę kabelki z czystej ciekawości i zobaczę czy uda się odnotować jakieś różnice. Czy na plus? To już się okaże :)

Oczywiście zawsze będę stał na stanowisku, że najlepszy dźwięk uzyskuje się z dobrze zrealizowanych albumów. Ostatnio kupiłem 2 albumy Steely Dan. Obydwa japońskie wydania, jeden SACD i o żadnych kabelkach, zmianach, kombinacjach w ogóle nie myślę - słucha się tego z czystą przyjemnością.

Pozdrawiam serdecznie, spokojnych świąt dla wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bo0M napisał:

Oczywiście zawsze będę stał na stanowisku, że najlepszy dźwięk uzyskuje się z dobrze zrealizowanych albumów. Ostatnio kupiłem 2 albumy Steely Dan. Obydwa japońskie wydania, jeden SACD i o żadnych kabelkach, zmianach, kombinacjach w ogóle nie myślę - słucha się tego z czystą przyjemnością.

Czy chodzi o Gaucho i Aja? Bardzo dobrze brzmiące albumy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bo0M napisał:

Oczywiście zawsze będę stał na stanowisku, że najlepszy dźwięk uzyskuje się z dobrze zrealizowanych albumów.

A u mnie, gdy cisza wokół. I gdy wszystko w życiu się układa według moich potrzeb, oczekiwań i zamiarów. Gdym wypoczęty, najedzony i podwójna espresso obok. 
A Stockfische, Tchesky i tym podobne na prawie „wszystkim” przyzwoicie brzmią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MMarek napisał:

Czy chodzi o Gaucho i Aja? Bardzo dobrze brzmiące albumy.

Japońskie CD Aja i japońskie SACD Countdown to Ecstasy. Miód na uszy, niczego nie brakuje.

Aktualnie w odtwarzaczu Nightfly Fagena, jakieś niemiecki remaster. Brzmi to cudownie. Można podgłośnić bez obaw, że coś zacznie się zlewać. Selektywnie, klarownie, z fajnym ciepełkiem. 

PS: Moja dziewczyna, która raczej nie slucha dużo muzyki, a jak już to bez wykorzystania dobrego systemu Audio, przy którejś płycie Steely Dan stwierdziła coś w stylu - "o, wszystkie instrumenty słychać osobno, w przestrzeni" 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:


Mam mega prośbę do Ciebie, daj znać proszę jak zworki przyjdą.

btw. ja właśnie zrobiłem zworki sobie z Chordów, bo mam za długie (ale bez bananków) albo lepszy dzień do słuchania muzyki, albo faktycznie lepiej wszystko brzmi.

A mógłbyś zrobić fotkę jak to z tyłu teraz u Ciebie wygląda?

Jak wiesz, tez mam KEF R3 połączone Chordem Clearway.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2023 o 12:27, lukluk71 napisał:

ja właśnie zrobiłem zworki sobie z Chordów, bo mam za długie (ale bez bananków) albo lepszy dzień do słuchania muzyki, albo faktycznie lepiej wszystko brzmi.

A tam z Chorda, ja bym skontaktował się z Chińczykami,  może jakieś ścinki nadprzewodzącego kabla im zostaną 🫢

https://www.focus.pl/artykul/nadprzewodzacy-kabel-chiny-transport-energii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2023 o 12:27, lukluk71 napisał:


Mam mega prośbę do Ciebie, daj znać proszę jak zworki przyjdą.

btw. ja właśnie zrobiłem zworki sobie z Chordów, bo mam za długie (ale bez bananków) albo lepszy dzień do słuchania muzyki, albo faktycznie lepiej wszystko brzmi.

Dam znać :) tylko w miedzy czasie zamówienie z QED-ów zmieniło się na Dali SC RM230st od Trans Audio HiFi Wrocław.

W nowym roku będę testować i podzielę się wrażeniami :)

 

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom udanej zabawy w Sylwestra oraz Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 25.12.2023 o 12:27, lukluk71 napisał:


Mam mega prośbę do Ciebie, daj znać proszę jak zworki przyjdą.

btw. ja właśnie zrobiłem zworki sobie z Chordów, bo mam za długie (ale bez bananków) albo lepszy dzień do słuchania muzyki, albo faktycznie lepiej wszystko brzmi.

Zworki wykonane perfekcyjnie.

Fajnie podkręcają rozdzielczość nie podbijając strasznie wysokich tonów.

Na chwilę obecną zostają w moich Bowersach.

Polecam Pana z Wrocławia który zajmuje się konfekcją kabli już jakiś czas :)
 

https://www.olx.pl/d/oferta/dali-sc-rm230st-zworki-do-kolumn-kable-glosnikowe-trans-audio-hi-fi-CID99-IDGRuHE.html

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

IMG_6546.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Czy rozdzielczość sygnału płynącego przez kablo-zworki jest wyższa niż gdy kable głośnikowe są podłączone bezpośrednio do terminali HF? 

W moim odczuciu: Tak :) 

Sprawdź Sam !

Zakup Bowersy 606 s2 i przetestuj ich dźwięk z fabrycznymi blaszkami a dobrze wykonanymi zworkami.

 

Nie jestem jakimś zaawansowanym audiofilem i ciężko mi dobrać w słowach co i jak się zmienia w brzmieniu 

( czy to np rozdzielczość czy coś innego ).

 

Ale słuchając tego samego utworu na Bowersach z "blaszkami" po czym ze "zworkami"

jest duża różnica w brzmieniu na plus tych drugich ( wyraźniej słychać wokale, większa głębia dźwięku )

 

 

Polecam i pozdrawiam

Grzesiek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grishaq1986 napisał:

Zworki wykonane perfekcyjnie.

Fajnie podkręcają rozdzielczość nie podbijając strasznie wysokich tonów.

Na chwilę obecną zostają w moich Bowersach.

Polecam Pana z Wrocławia który zajmuje się konfekcją kabli już jakiś czas :)
 

https://www.olx.pl/d/oferta/dali-sc-rm230st-zworki-do-kolumn-kable-glosnikowe-trans-audio-hi-fi-CID99-IDGRuHE.html

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

IMG_6546.jpg

Dobrze wiedzieć, mam chordy do zrobienia w bananki.  :]

a jestem też z Wro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2023 o 13:27, grishaq1986 napisał:

Dam znać :) tylko w miedzy czasie zamówienie z QED-ów zmieniło się na Dali SC RM230st od Trans Audio HiFi Wrocław.

W nowym roku będę testować i podzielę się wrażeniami :)

 

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom udanej zabawy w Sylwestra oraz Szczęśliwego Nowego Roku !!!


a takie pytanie, czemu zamieniłeś na Dali ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2024 o 18:41, grishaq1986 napisał:

Tak szczerze to kolor Qedów mi nie odpowiadał ;) 

Kurczę Qed za metr 329 zł Dali 139zł za metr.
Obie zworki 300zł, obie na dobrych połączeniach, a wybrałeś zworki po tym że mają lepszy kolor ? :D
Ja nie hejtuję, po prostu sam zastanawiam się co kupić i się pogubiłem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2024 o 12:00, grishaq1986 napisał:

Ale słuchając tego samego utworu na Bowersach z "blaszkami" po czym ze "zworkami"

jest duża różnica w brzmieniu na plus tych drugich ( wyraźniej słychać wokale, większa głębia dźwięku )

A nie próbowałeś po prostu dać kawałka przewodu głośnikowego zamiast tych blaszek? Może byś zaoszczędził 300zł...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lukluk71 napisał:

Kurczę Qed za metr 329 zł Dali 139zł za metr.
Obie zworki 300zł, obie na dobrych połączeniach, a wybrałeś zworki po tym że mają lepszy kolor ? :D
Ja nie hejtuję, po prostu sam zastanawiam się co kupić i się pogubiłem ;]

Hehe;) taki kaprys :)

plus mój szacunek do marki Dali który góruje nad Quedem 

 

16 minut temu, tchocky napisał:

A nie próbowałeś po prostu dać kawałka przewodu głośnikowego zamiast tych blaszek? Może byś zaoszczędził 300zł...

 

Co kto lubi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...