Skocz do zawartości

Nowe kolumny pod Denon Pma 1500ae


Łukasz Kowalski

Recommended Posts

Witam,

Pojawiły się fundusze na nowe kolumny podłogowe. Obecnie są nimi SF Principia 7. Co będzie najlepsze do tego wzmaka ? Słucham wszystkiego tak naprawdę więc kolumny muszą być w miarę uniwersalne. Kwota max 10 tyś zł. Wzmacniacza nie chce narazie zmieniać ponieważ sądze że jest on w stanie dać dużo radości z grania jeśli podepniemy lepsze kolumny. Dzięki z góry za porady. 

Edytowano przez Łukasz Kowalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja mam Pylony Diamond 25, teraz jest ich druga wersja. Mozna sprawdzic. Slucham na okolo 15 metrow kw. Jestem zadowolony.

Dobre sa jeszcze Pylony Diamond 28 lub nowa wersja 28 MK2 te jednak na troche wieksze pomieszczeni raczej. 

Sonus Faber Lumina moze by sie nadala. Model 3 lub 5. Skoro juz SF znasz. Kolumny Dali tez mozna sprawdzic. Mieszcza sie w budzecie.

A te ktore masz nie odpowiadaja? Cos z nimi nie tak jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem kolumny używane.

bo wśród nowych zmienisz tylko na inne.

Sonus Faber Principia grały grzecznie, ale bardzo poprawnie.

To nie są złe kolumny. Może oczekujesz po prsotu innego bardziej wciagajacego brzmienia?

To wtedy Monitor audio Silver 500, Pylon Diamond 28, Heco Revolution 9, KEF R7 Meta

No albo coś używanego. Wyższej półki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA-1500ae to solidny, neutralnie, mocno grający wzmacniacz ze sporą ilością basu.

Ten wzmacniacz długo zasilał moje Pylon Diamond 28 i bardzo mi się takie zestawienie podobało. Wzmacniacz fajnie ożywia Pylony.

W przyszłości jak znudzi Ci się Denon do tych Pylonów będzie można podpiąć lepszy wzmacniacz i uzyskasz wyższej klasy brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a czego brakuje Ci w obecnych Sonus faberach? Jak duże masz pomieszczenie? 

Ogółem w tym budżecie jest kilka fajnych do rozważenia, ale to będzie raczej mały krok do przodu i większy w bok ;) Sprawdziłbym na pewno Pylon Audio Diamond 30, które grają fajnym, nasyconym dźwiękiem, z dużą energią, Monitor Audio Silver 500, czyli też żywe kolumny, ale bardziej techniczne, z szybszym basem i dokładniejszą, bardziej zaznaczoną górą pasma. 

Zachęcam do obejrzenia naszego filmu z kolumnami do ok 10 tys PLN, a także do umówienia się na odsłuch w naszym salonie :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Inwestowanie w droższe kolumny mija się z celem. To przyzwoity wzmacniacz ale nie do głośników z pułapu cenowego za 10 tysięcy zł... Jeśli chciałbyś jakiejś zmiany, to lepszą opcją będą kolumny za 5-7 tysiąca za parę, które zagrają zupełnie inną barwą, która może się przychylić z Twoim urządzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć,

Inwestowanie w droższe kolumny mija się z celem. To przyzwoity wzmacniacz ale nie do głośników z pułapu cenowego za 10 tysięcy zł... Jeśli chciałbyś jakiejś zmiany, to lepszą opcją będą kolumny za 5-7 tysiąca za parę, które zagrają zupełnie inną barwą, która może się przychylić z Twoim urządzeniem.

Ok. A co jeśli chodzi o nowe wzmacniacze ? Które są godne rozważenia. Nie powiem bo kusi mnie coś od Yamahy konkretnie model RN1000 ponieważ dodatkowo ma ona funkcje sieciowe i nie musiałbym dokupować Streamera. Mógłbym póki co sprzedać cały Zestaw Denon który posadam tj. DCD/PMA1500 oraz sieciówka DNP800NE. Jest jeszcze opcja używki Denon z serii 2000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz z tym lepiej to jest ciężko 😁

Sprzęt gra inaczej, jak sam zauważyłem czym wyżej w cenie tym te różnice są mniej słyszalne.

Jeśli Ci odpowiada brzmienie Denona, to sprawdzić ich inne wzmacniacze.

Oprócz Denona masz jeszcze Cambridge Audi, Atoll, Audiolab, inne japońskie firmy, jak wspomniana przez ciebie Yamaha, Marantz, Pioneer.

Magnat też ma sprzet, który tutaj na forum kilka osób ma i nie wypada wcale źle, z tego co po opiniach widzę.

Taga Harmony z PL.

To tak co mi do głowy przyszło ale cen w PL nie tego  znam.

Można jeszcze polować na sprzęt w sklepach po przecenach czy kiedy pozbywają się czegoś co do prezentacji było używane, albo ostatnie sztuki z magazynu.

Używane sprzety z dobrych źródeł też mogą być ciekawe. 

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę polecić Focal-e Aria 926. U mnie napędza je też Denon tylko że PMA-1600. Ale z paczkami jest tak jak napisali koledzy powyżej ...jedne przypadną Ci do gustu a inne nie. Będą chwalone te i tamte a Ty wybierzesz zupełnie inne gdyż te inne złapią Cię za 🥚.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Artur Brol napisał:

Widzisz z tym lepiej to jest ciężko 😁

Sprzęt gra inaczej, jak sam zauważyłem czym wyżej w cenie tym te różnice są mniej słyszalne.

Widzisz z tym lepiej nie zawsze jest ciężko.

Wszędzie tluczesz tę samą historię.

Wiele zależy od wrażliwości słuchowej, nie każdy ma taką samą, proszę nie mylić wrażliwości słuchowej że słuchem doskonałym, bo to nie o to chodzi.

Wiele razy już pisałem...

Jak sprzęt zagra inaczej niż obecny, to bywa, że to inaczej to inny bas, może właśnie bardziej poprawny i naturalny. Inna średnica, być może też bardziej poprawna i taka jak być powinna, to samo z wysokimi tonami.

Tylko to trzeba wiedzieć, kiedy to inaczej akurat jest lepiej.

Oczywiście może być też inaczej i jednocześnie gorzej , a to bas może być zbyt miękki i rozciągnięty, albo zbyt szybki i za wcześnie wygasający, a to średnica może być szeleszcząca lub wysokie kanciaste i kłujące.

Nie będę nty raz też mówić o tak oczywistym wpływie akustyki i adaptacji, żeby później wiedzieć, że to inaczej jest lepsze i takie jak być powinno.

Na końcu własne upodobania, jeden woli lampki inny tranzystor, kto inny teściową, a inny córkę teściowej.

😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to pewnego pulapu cenowego, nie jest ciezko z tym lepiej. Powyzej pewnego juz tak.

Tak bywa, ze dzwiek jest bardziej dociazony, bardziej otwarta/jasna prezentacje ma lub wszystko jest poukladane i wyrazne. Lub jak piszesz , w druga strone, jest gorzej.

A czego oczekujesz, mowiac ze tluke ta sama historie. Ze co post czy watek bede wymyslal nowe rzeczy?🤔 Tutaj sie dziela ludzie doswiadczeniami i wiedza . A nie zmyslonymi historiami, byle by tylko nie tluc tego samego.🙂

Zreszta, idac twoim tropem, robisz to samo - tluczesz ta sama historie. A ja tluke swoja.

Kolega narazie szuka nowych kolumn do swojego wzmacniacza. O gustach chyba nie trzeba wspominac, to jest oczywiste ze nie kazdy lubi to samo.

Jesli cos poslucha, to zagra inaczej niz to co ma, i akurat bedzie to dzwiek ktorego szuka, bingo. Poszukiwania zakonczone. Jesli nie, bedzie szukal dalej.

Zapytal na forum o pomoc wiec tutaj obecni cos poradza, a on wybierze, co mu bedzie odpowiadalo.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze polecaj Melodike, bo taką masz i pylony i będzie komplet.

Kto wie o czym piszę, nie powie, że tłukę to samo, za to ty w każdym wątku .

Nikomu na siłę nie próbuję wciskać , że ma kupić takie kolumny jak moje, czy inne kabelki.

Ty za to w wielu wątkach to robisz, tym się różnimy Arturek😁

Nie słyszysz większych różnic między klasą D i AB, między kabelkami, ale wielu tutaj na forum już tak.

To się nazywa właśnie wrażliwość słuchowa i doświadczenie.

Pomijam, że jak ktoś poważniej traktuje swoje hobby, to zadbał w mniejszym lub większym stopniu o akustykę, a nie tłucze farmazony, że w pustych ścianach nie słychać nic niepokojącego.

Pewno co drugi tu w miarę osłuchany z lepszą jakością i sprzętem, nie dałby rady wysiedzieć przed twoimi pylonkami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Kowalski napisał:

Ogołem jestem zadowolony z obecnego dźwięku. Chciałbym ten charakter dźwięku rozwijać dalej więc potrzebuje czegoś co zagra podobnie barwowo jednak jakościowo lepiej. 

 

Poprawisz adaptacją akustyczna, niewielkim nakładem w porównaniu do zamiany sprzętu.

Dzisiaj jest tak szeroką oferta w branży, że i druga połowa może zaakceptować.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC2 napisał:

@DiBatonio  @Artur Brol Panowie możecie przestać! Ostatnio w temacie "Wasze Systemy" daliście upust swoim emocjom więc...  Za często to się dzieje trochę przesadzacie.

Popieram - i to dość aktywnie, bo parę postów wyleciało (ale nie wszystkie, więc można poczytać o propozycjach obu Kolegów). Jednak bardzo Was proszę: bez wycieczek osobistych i trochę więcej szacunku wobec adwersarza, można się z Nim nie zgadzać - ale róbcie to trochę łagodniej!
 

Łukasz Kowalski - jak widzisz, odpowiedzi są mocno zróżnicowane.
Takie jest życie wśród wyborów audio. Trudno jest dostać jednoznaczną opinię, bo różne są preferencje co do wymarzonego dźwięku i słuchanej muzyki, no i różnie słyszymy i mocno zróżnicowane są nasze pokoje i akustyka pomieszczeń oraz posiadany/odsłuchany sprzęt.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również szukam kolumn (bardziej podstawkowych - wyższa jakość a niższa cena niż podłogowe, cena do ok. 10-12 tys. max ale może być i 6-7 jak dobre kolumny) , z tym ,że do Denon PMA-1600NE , piszę tutaj bo są to podobnej klasy i podobnie brzmiące wzmacniacze . Póki co zrobiłem risercz youtube'owy i z tego co tam odsłuchiwałem spodobały mi się : Canton Vento 80(podłogowe ale może Vento 30 - podstawkowe też są ok ? ) , Dali Rubicon 2, Elac 403 (i 403.2 - lepsze i może Elac 404 ?) , Canton Reference 9k ale chyba najbardziej to mi się spodobały Proac db3 .. oczywiście na ile odsłuch z youtube można nazwać adekwatnym (pewnie nie ale jakiś wstępny pogląd ,myślę , że daje) .. i nie bardzo wiem jak to ogarnąć .. pewnie trzeba by po sklepach pochodzić i posłuchać ? może wzmacniacz ze sobą wziąć ? Przy okazji wielkie dzięki dla S4home , Q21 i TopHiFi , od Was w dużej mierze jest wiedza na polskim YT (chociaż im więcej próbek audio - tym lepiej imho)  🙂

Edytowano przez Andrews111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No trzeba niestety pochodzić oo sklepach i potem jeszcze w domu posłuchać. 

Z mojej strony Monitor Audio Gold 100 5g, ktoś tutaj ostatnio był zadowolony z Pylon Audio Monitor 18 oraz napewno warte sprawdzenia , Pylon Jasper Monitor . Nie pamiętam czy jakiś numerek mają 🤔

MA Gold słuchałem, dźwięk bardzo przyjemny, bas też jest i świetne wykonanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Andrews111 napisał:

Ja również szukam kolumn (bardziej podstawkowych - wyższa jakość a niższa cena niż podłogowe, cena do ok. 10-12 tys. max ale może być i 6-7 jak dobre kolumny) , z tym ,że do Denon PMA-1600NE , piszę tutaj bo są to podobnej klasy i podobnie brzmiące wzmacniacze . Póki co zrobiłem risercz youtube'owy i z tego co tam odsłuchiwałem spodobały mi się : Canton Vento 80(podłogowe ale może Vento 30 - podstawkowe też są ok ? ) , Dali Rubicon 2, Elac 403 (i 403.2 - lepsze i może Elac 404 ?) , Canton Reference 9k ale chyba najbardziej to mi się spodobały Proac db3 .. oczywiście na ile odsłuch z youtube można nazwać adekwatnym (pewnie nie ale jakiś wstępny pogląd ,myślę , że daje) .. i nie bardzo wiem jak to ogarnąć .. pewnie trzeba by po sklepach pochodzić i posłuchać ? może wzmacniacz ze sobą wziąć ? Przy okazji wielkie dzięki dla S4home , Q21 i TopHiFi , od Was w dużej mierze jest wiedza na polskim YT (chociaż im więcej próbek audio - tym lepiej imho)  🙂

Odsłuchy na YT niewiele dają niestety. Za każdym razem inny mikrofon, inna akustyka, inne wszystko. Zapraszamy do nas na odsłuchy, możesz wziąć swój wzmacniacz, można podpiąć PMA-1700NE, który gra podobnie. Na miejscu zobaczysz np. Buchardty S400, System Audio Legend 5.2, KEF R3 Meta, Vienna Acoustics Haydn SE, Gato Audio, Jasper Monitor 18 i wiele więcej :) Zachęcam do kontaktu i umówienia się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...