Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

No wlasnie im nizej tym ciszej.A fajnie jakby przy 30hz bylo tak samo glosno jak np przy 40 czy 50.Do tego jeszcze szybkosc basu szybkie mocne impulsy bez przeciagania.Moze byc nisko ale wolno i bas bedzie sie ciagnal itp 

 

I wiesz w Twoim pomieszczeniu slyszysz tak ale ktos inny w innym powie ze przy 30hz wszystko mu sie trzesie bo wplyw pomieszczenia jest jednak duzy.Chodz w tym przypadku watpie bo spadek jest zbyt duzy zeby pomieszczenie tyle dodalo.Bardziej moze przybyc tego wysokiego basu i wtedy to juz wogole jest kicha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ufo27 napisał:

No wlasnie im nizej tym ciszej.A fajnie jakby przy 30hz bylo tak samo glosno jak np przy 40 czy 50.Do tego jeszcze szybkosc basu szybkie mocne impulsy bez przeciagania.Moze byc nisko ale wolno i bas bedzie sie ciagnal itp 

 

I wiesz w Twoim pomieszczeniu slyszysz tak ale ktos inny w innym powie ze przy 30hz wszystko mu sie trzesie bo wplyw pomieszczenia jest jednak duzy.Chodz w tym przypadku watpie bo spadek jest zbyt duzy zeby pomieszczenie tyle dodalo.Bardziej moze przybyc tego wysokiego basu i wtedy to juz wogole jest kicha.

Kurcze to jakie kolumny by trzeb akupic by to niskie zejscie wystarczajaco slyszalne bylo?

Matko jedyna, czarno to widze. Chyba ze uda mi sie fajne mieszkanie znalezc to wieksze kolumny postawie. Jesli to wogole jest regula, a jak znam to nasze hobby, to pewnie nie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma lekko ale oczywiscie bez przesady tez nie potrzeba nam basu 20hz do takich extremow to juz suby ale to w kinie domowym.Dla mnie te 30hz to granica zeby bylo to osiagalne.Moj cel to teraz pylon diamond 30mk2 pisalem do pylon i maja -6db przy 30hz.Pytanie czy oprocz zejscia bedzie tez odpowiednio kopał bo perkusja to wyższy zakres basu !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o ten utwor Pigs mi chodzi , nie slysze tam zadnego basu u siebie. Dziwek nie jest chudy, co to, to nie. Jednak brakuje tego czolgajacego sie po podlodze basu przez kolegow opisanego.

A , nie mam sie narazie co przejmowac, to co mam jest bardzo fajnym systemem. Pozatym dalem wszystko na sprzedaz. Kiedys moze poszukam czegos , majac na uwadze te zaleznosci i ten utwor Pigs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Artur Brol napisał:

Kurcze to jakie kolumny by trzeb akupic by to niskie zejscie wystarczajaco slyszalne bylo?

Może Ci się nie udać. To bardziej kwestia Twojego słuchu niż budowy kolumn. 

https://audio.com.pl/vademecum/faq/akustyka/18321-co-to-sa-krzywe-izofoniczne-i-charakterystyka-fizjologiczna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Może to i lepiej. Czołgający się po podłodze bas to często efekt pobudzenia modu pomieszczenia. Bywa przyjemny, choć faktycznie w nagraniu go nie ma.

Tak i owszem.

Ale większość z nas właśnie taki lubi, dlatego jak czasem jest zbyt neutralnie i poprawnie, to zwyczajnie odczuwamy to jako "gorzej"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w tym utowrze on zwyczajnie jest.To nie efekt modu pomieszczenia.Jak ktos nie ma potrzeby uslyszenia utworu takiego jak zostalo nagrany to spoko.

Najniższe częstotliwości gitary basowej to 30hz.Organy potrafią zejść nawet do 20hz.

9 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Tak i owszem.

Ale większość z nas właśnie taki lubi, dlatego jak czasem jest zbyt neutralnie i poprawnie, to zwyczajnie odczuwamy to jako "gorzej"

Bzdura to zwyczajne niedomaganie kolumn.Jak jest partia basowa gitary 30hz i tego nie uslysze to mowisz ze to jest poprawnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

A dokładnie 41.2 Hz.

Nie prawda piszesz o tradycyjnej gitarze basowej 4 strunowej

2 minuty temu, AudioTube napisał:

Bas jest, czy go nie ma, łatwo sprawdzić. 
Wytargać kolumny na pole. 

Może Kapuściński w Lapidarii miał rację. 
 

No tak brak wpylwu pomieszczenia.Komu sie chce sprawdzic ?😁😁

Jest przeciez ogrom muzyki gdzie niskie czestotliwosci sa obecne np takie subbasowe i nie mowie o typowych łupankach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ufo27 napisał:

Ciekawa konstrukcja

Na Forum grają na nich dwie osoby. Wg. specyfikacji zakres zaczyna się od 18 Hz . Są w stanie wytworzyć takie ciśnienie akustyczne , że czujesz dźwięk całym sobą i masz takie odczucie jak podczas startu samolotu.

https://www.hifinews.com/content/new-reference

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Na Forum grają na nich dwie osoby. Wg. specyfikacji zakres zaczyna się od 18 Hz . Są w stanie wytworzyć takie ciśnienie akustyczne , że czujesz dźwięk całym sobą i masz takie odczucie jak podczas startu samolotu.

https://www.hifinews.com/content/new-reference

Jeśli faktycznie tak jest to efekt koncertu na żywo mamy w domu😁😁😁

Nie wiem co na to moja żona 😂😂 mysle ze rozwod gwarantowany.

Chodz az takich  wrazen nie szukam.Po pylonach 30 jak nie podejda uderze w klipsch rf7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Artur Brol napisał:

No toz to juz nie przelewki takie Klipsch. Duuze kolumny. Jesli masz duzy pokoj, zona nie powinna sie oburzyc. Znikna to ich nie bedzie widziala.

Sa duze to fakt pokoj nie jest wlasnie duzy ale ja sie nie trzymam zbytnio tych reguł jak co nie ktorzy i z uporem maniaka kupuja podstawkowe a potem szukaja subwooferow zeby bas uzupelnic.

Bardziej mnie martwi gora i srednica w nich wiadomo ze to pasmo jest ich slaba strona.Ja moich przed modyfikacja nie moglem sluchac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jak pisałeś,  sprawdź te Diamond 30. 

Ja bym sobie może i podstawki kupił,  ale coś jak SF Minima Amator albo Electa. Dla wyglądu i brzmienia. Może wtedy rzeczywiście sub by się przydał. 

Słuchałem ich w BE na Gryphon.

Nie powiem by mi szczeka opadła,  a myślałem że tak się zdarzy, ale jednak nie można im uroku odmówić, brzmienie też przyjemne i , co dziwne, ciężko by mi było odróżnić obie kolumny, gdyby to byl test z zamkniętymi oczami.  Cenowo to każdy wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

No, to jak pisałeś,  sprawdź te Diamond 30. 

Ja bym sobie może i podstawki kupił,  ale coś jak SF Minima Amator albo Electa. Dla wyglądu i brzmienia. Może wtedy rzeczywiście sub by się przydał. 

Słuchałem ich w BE na Gryphon.

Nie powiem by mi szczeka opadła,  a myślałem że tak się zdarzy, ale jednak nie można im uroku odmówić, brzmienie też przyjemne i , co dziwne, ciężko by mi było odróżnić obie kolumny, gdyby to byl test z zamkniętymi oczami.  Cenowo to każdy wie.

Nie powiem mam tez slabosc do podstawek potrafia byc śliczne no i w cenie podlogowek mozemy wskoczyc na wysoki level jesli chodzi o srednice i wysokie a basik uzupelnic subwooferem ! Ja nie chce juz subwoofera daltego szukam pelno zakresowych podlogowek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne się mylę, ale dobrze jest doświadczyć „basu” na jakimś Open Air, Pinkpop, White Sensation itp 

Po pierwsze na polu, po drugie goście od „estrady” znają się na dobrym basie.

W domku to tam za wiele już nie poszalejemy, ale wspomnienia i doświadczenia zostaną na długo. 

Ździebko akceptacji i dużo wdzięczności za to co mamy i będzie także super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...