Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

Użytkownikowi chodzi bardziej o bas taki jak np. w jblach tych przenośnych, gdzie już od najmniejszej głośności fajnie uderza lub w ich soundbarowych produktach i rzeczywiście to przyjemnie gra,  jakoś tam się nie odczuwa, żeby było za chudo.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomek Szymański napisał:
8 minut temu, Tomek Szymański napisał:

Może ktoś sluchal czegos takiego jak klipsch rp8000, polk r700, dali oberon 9, jbl stage 190 albo jbl studio 690? Czytałem o każdym z nich i wyczytałem wiele sprzeczności na temat basu. Raz punktowy raz zaokrąglony itp

Tak 

Dali oberon 9, klipsch rp8000, polk oraz jbl studio 690

Jbl studio 690 wciąga je jedną dziurką w nosie.

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-estradowe-cervin-vega-v-253-mkii-zamiana-CID99-IDUcXS8.html

 

Powinny wystarczyć.

Za małe pchły do oczekiwań autora.

Mi nie chodzi o decybele tylko dobry bas przy cichym słuchaniu ale też dajacy radę jak mnie najdzie głośniej po słuchać po kilku drinkach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję świetne kolumny Canton SC-L.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-canton-sc-l-z-nowymi-zwrotnicami-kontroler-dzwieku-CID99-IDUicUd.html

https://www.olx.pl/d/oferta/canton-control-unit-1-CID99-IDXyEEi.html

Przewidziane do większych pomieszczeń do max 120 m^2. Przerabiałem je w pokoju 17 m^2 i miałem ten sam efekt, co na tym filmiku z szybą. Nie potrzeba do nich subwoofera, jedynie w miarę mocnego, wydajnego wzmacniacza. Kolumny muszą mieć w komplecie kontroler (control unit), taką czarną skrzyneczkę, która podpina się między źródło a wzmacniacz (lub między przedwzmacniacz a końcówkę, jeśli masz wzmacniacz dzielony). Gdy spełnisz te warunki, kolumny zagrają mocnym i głębokim basem już od niskich poziomów głośności. Twoje 35 m^2 to już bezpieczny metraż dla tych Cantonów, w za małych pokojach mogą słuchaczowi zmiażdżyć klatę. Reszta pasma również jest świetna. Kolumny zagrają pięknie każdy rodzaj muzyki, aczkolwiek dobrze jest ich posłuchać przed zakupem. Twój gust nie musi się pokrywać z moim. 


Poniżej kilka muzycznych propozycji. SC-L-ki radziły sobie z nimi z przysłowiowym palcem w d... W przypadku muzyki elektronicznej jestem niepoprawnym basolubem i lubię również zdrowo przygrzać, ale przytoczone utwory na tych kolumnach w moim poprzednim pokoju to była po prostu MA-SA-KRA.

Jedna prośba - zadaj sobie trud i ściągnij sobie te kawałki (ewentualnie wypal na CD - nie wiem z czego tam słuchasz), chodzi o to, żeby to była lepsza jakość niż oferuje youtube.

Jeżeli rodzaj czy natężenie niskich tonów w tych utworach, będzie tym, czego szukasz, możesz iść w Cantony w ciemno 😊

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S!N! napisał:

@Nie wszystko wiedzącyAkurat tego modelu nie słyszałem co pojechałem na odsłuch to go nigdy nie mieli jak to ogólnie gra, mógłbyś rzucić krótki opis Twoimi uszami?Są po jaśniejszej stronie ?  Z tego co kojarzę to tam chyba są dwie dwudziestki na niskotonówce.

Które mam opisać?

Jeżeli jbl studio 690 to jest amerykanskie granie. Grają równo ale z werwą więc jak ktoś tak lubi to zepnie równy wzmacniacz jak chce jaśniej to da jesniejszy. Bas niestety to tylko 2x20cm ( dla mnie tylko dla niektórych aż więc proszę wziąść pod uwagę moje upodobanie do dźwięku dużych głośników ) na szczęście strojenie nie jest takie by udawały większe paczki niż są. Sam bas jest dobrej jakości co najważniejsze dając głośniej nie rozmywa się i nie dudni a wzrasta uderzenie. Do muzyki klubowej wystarczą. Do muzyki klasycznej już nie np.  organy, duże bębny, kontrabas nie brzmią jak instrumenty ale do takiej muzyki potrzeba większych membram i niemal każde kolumny pękają jeżeli chodzi o muzykę poważną tylko, że autor takiej muzyki nie słucha. Średnia jest ok, nie ma się do czego przyczepić więcej czy mniej wg. Mnie jest tylko warunkiem odległości słuchacza do kolumn.

Dobrze wykonane kolumny w swojej półce cenowej a co dla mnie najważniejsze to, że nie ma w nich ściemy grają tak jak na swoje rozmiary.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Do muzyki klubowej wystarczą.

O ile masz na myśli typowe umcyk. Nawet ta klubowa ma jednak w swoim portfolio kawałki na których wykłada się większość konsumenckich kolumn. Elektronika daje niemal nieograniczone możliwości, nie wiąże nikogo tutaj specyfiką danego instrumentu. Ciężko zresztą o metodę porównawczą jak syntezator jest głównym narzędziem.

Ciekawe wyglądają imprezy klubowe do których angażowane są prawdziwe orkiestry, takich "hybryd" pojawiło się już całkiem sporo i cieszą się sporą popularnością. Wielu DJ wręcz opiera się na instrumentach  dętych i smyczkowych dodając tylko smaczki z konsoli i klawiszy.

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-estradowe-cervin-vega-v-253-mkii-zamiana-CID99-IDUcXS8.html

 

Powinny wystarczyć.

Za małe pchły do oczekiwań autora.

Mi nie chodzi o decybele tylko dobry bas przy cichym słuchaniu ale też dajacy radę jak mnie najdzie głośniej po słuchać po kilku drinkach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie wszystko wiedzącyDziękuję za opis.

@ButlerDokladnie, rap również jest bardzo wymagający. Masz może jakaś propozycje?

 

U mnie na jasperach dół jest fajny, mruczący, ale za cholerę nie mogę podbić tego średniego basu no tam mi brakuje takiego kopa w wielu kawałkach, a na jakiś wieżyczkach grają dobrze.

 

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S!N! napisał:

Masz może jakaś propozycje?

Ja to jestem zwolennikiem systemu typu kolumny + suby. Sorry, ale kolumn frontowych nie postawisz nigdy optymalnie bo albo scena, albo bas itd. No... może nie nigdy, ale trudno o kompromis. Zresztą to pomieszczenie definiuje mody i moim zdaniem poszukiwanie kolumn które by się zgrały z odpowiedzią częstotliwościową jest jak zabawa w ciuciubabkę.

Mam dwa SVS SB3000 ustawione w relacji vis/a/vis. Głośniki frontowe to podłogowe Klipsch serii RP i mimo iż bas jest ich dobrą stroną to pierwsze takty z odcięciem na 80Hz by suby przejęły pałeczkę powodują że nawet nie mam ochoty wracać już do czystego 2.0 niezależnie od źródła. Albo 2.2, albo 7.2.4 (kino)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Mam dwa SVS SB3000 ustawione w relacji vis/a/vis. Głośniki frontowe to podłogowe Klipsch serii RP i mimo iż bas jest ich dobrą stroną to pierwsze takty z odcięciem na 80Hz by suby przejęły pałeczkę powodują że nawet nie mam ochoty wracać już do czystego 2.0 niezależnie od źródła. Albo 2.2, albo 7.2.4 (kino)

Ja mam akurat jednego rela T9x i zastanawiałem się nad svsami , porównywałeś może te dwie marki ze sobą ? Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że ustawienie tego suba to trochę syzyfowa praca przynajmniej w moim wypadku, ciężko wyklikać dobraą pozycję przy 31 klikach w których nawet nie ma zaznaczeń, 50hz lub 80 hz, a w svs widziałem, iż jest to dość fajnie rozwiązane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa zaczyna się od dwóch subow, a przy czterech jest komfort i prawie pełna kontrola. Jeden sub mimo iż w zasadzie możesz go umieścić w dowolnym miejscu nadal będzie podatny na generowanie nierównego pasma w miejscu odsłuchu. Wbudowane DSP w SVS to fajne narzędzie, ale nie do grubych problemów, można co nieco przypudrować, finalne strojenie jak najbardziej. Nie oszukasz korelacji proporcji pomieszczenia, długości boków z węzłami i strzałkami niskich częstotliwości. Po prostu się nie da, zawsze coś kosztem czegoś jak zaczynasz walczyć.

Dwa suby na froncie to też strzał w stopę, ludzie fundują sobie ścianę dźwięku i myślę że będzie lepiej. Nie. Idealny układ będzie wtedy jak aranżacja pomieszczenia pozwoli Ci je umieścić w relacji po przekątnej lub naprzeciwko (lewa-prawa lub/i przód tył). Wówczas mody słyszane z pierwszego suba jesteś w stanie  "uzupełnić" przez drugiego i kolejnego którego fale przebiegają w innym miejscu. Bardzo mi pomógł Umik i REV w osiągnięciu celu.

T9x to bdb sub. W porownaniu do SVS, REL robi konkurencyjne zabawki. Pomieszczenie jest słabe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomek Szymański napisał:

Czy dobry bas w kolumnach czyt. Mocny, mięsisty, misiowaty, nie punktowy, zalewajacy pokój w kolumnach podłogowych i brak efektu koca to coś wygórowanego?

Zastanawiam się, czy zalewający pokój nie-punktowy, misiowaty bas to dobry BAS.

Jak bas w nagraniu jest punktowy, to idealnie by było żeby odtwarzany był punktowy, a nie wlekąca się smolista maź w jego miejsce. Jak w nagraniu jest rozlazły bas, to tak powinien być odtworzony.

To czego oczekujesz to według mnie niekontrolowany, nienaturalny bas. Efektó, których oczekujesz spodziewam się gdy system sobie nie radzi z właściwym odwzorowaniem basu utworu.

Normlanie bym Ci doradził Quadrale Platinum+ Nine, ale one jak bas ma być punktowy to zagrają go punktowo. Subwoofera raczej do nich byś nie potrzebował, ale wzmacniacz porządny by ich bas skontrolować - już tak. Jak pisałem wyżej, u mnie JL Audio d108 w zestawie z mniejszymi Platinum+ Seven nie wniósł niczego. To mimo wszystko całkiem niezły subwoofer.

 

Nie wiem czy takich efektów jak oczekujesz nie da Ci jakiś tanie subwoofer w odbudowie otwartej, dedykowany raczej do kina. Te do muzyki zazwyczaj mają obudowę zamkniętą by bas był sprężysty i bardziej kontrolowany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Chmarski napisał:

Zastanawiam się, czy zalewający pokój nie-punktowy, misiowaty bas to dobry BAS.

Jak bas w nagraniu jest punktowy, to idealnie by było żeby odtwarzany był punktowy, a nie wlekąca się smolista maź w jego miejsce. Jak w nagraniu jest rozlazły bas, to tak powinien być odtworzony.

To czego oczekujesz to według mnie niekontrolowany, nienaturalny bas. Efektó, których oczekujesz spodziewam się gdy system sobie nie radzi z właściwym odwzorowaniem basu utworu.

Normlanie bym Ci doradził Quadrale Platinum+ Nine, ale one jak bas ma być punktowy to zagrają go punktowo. Subwoofera raczej do nich byś nie potrzebował, ale wzmacniacz porządny by ich bas skontrolować - już tak. Jak pisałem wyżej, u mnie JL Audio d108 w zestawie z mniejszymi Platinum+ Seven nie wniósł niczego. To mimo wszystko całkiem niezły subwoofer.

 

Nie wiem czy takich efektów jak oczekujesz nie da Ci jakiś tanie subwoofer w odbudowie otwartej, dedykowany raczej do kina. Te do muzyki zazwyczaj mają obudowę zamkniętą by bas był sprężysty i bardziej kontrolowany. 

Tak, nie chce naturalnego basu bo nie słucham muzyki instrumentalnej, jazzu itp. Potrzebuję opinii osób które słuchają muzykę klubową, trance, drum n bass a czasem nawet vixe  i są przyzwyczajone do subwoofera w obudowie BR, bo one wiedzą najbardziej o co chodzi. Tam inne pasmo basu jest eksponowane niż w rocku, bo po opiniach ludzi którzy słuchają czegoś innego się tylko zawiodłem. Basik ma nie być tylko  punktowy, ale też mruczący, głęboki, mieć zejście .Chętnie kupił bym jakiegoś klipscha rp1400sw ale zwyczajnie nie mam miejsca dlatego szukam takich kolumn. Nie mogą być też ciemne bo lubię cykanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomek Szymański napisał:

Mocny, mięsisty, misiowaty, nie punktowy, zalewajacy pokój w kolumnach podłogowych i brak efektu koca to coś wygórowanego

Tak sobie czytam ten opis, próbuję wyobrazić jaki ten bas ma w końcu być i nie potrafię. Czy "misiowaty" i "zalewający pokój" to nie jest właśnie nie tyle koc, co pierzyna na kolumnach? 

Dnia 12.02.2024 o 18:52, Tomek Szymański napisał:

Nie potrzebuję sluchac szarpania strun i czego tam jeszcze

Bo skoro powyższe to nie priorytet, a ma trząść komodą, to chyba nie jest to trudne.

Jak Ci się podoba szarpanie strun na przykład tutaj, oczywiście z lepszego źródła niż YT?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chmarski napisał:

Zastanawiam się, czy zalewający pokój nie-punktowy, misiowaty bas to dobry BAS.

Jak bas w nagraniu jest punktowy, to idealnie by było żeby odtwarzany był punktowy, a nie wlekąca się smolista maź w jego miejsce. Jak w nagraniu jest rozlazły bas, to tak powinien być odtworzony.

 

Jemu nie o to chodzi, zapodajcie sobie Sennheisery HD 25-C II i macie idealny bas to takich brzmień, nie ma żadnego rozlewania, tam gdzie jest pomruk to jest i do tego cholernie przyjemny, efekt jest piękny i przede wszystkim nie jakieś chude pitu pitu jak z radyjka ze straganu, a  średni ma potężny impakt i do tego słychać w nim każdy kontur, tam gdzie jest miękki to właśnie taki jest, ale nigdy nie jest go za mało i gra od najniższego volumu tnie wie jak to wytłumaczyć ma być trochę podbity w granicach 150-500hz czyli wyeksponowanie dźwięków gitary basowej lub pianina elektrycznego to tak jakbyście mieli słuchać jakiegoś budżetowego soundbara, ale cicho i one z reguły tak przyjemnie potrafią wibrować.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S!N! napisał:

Jemu nie o to chodzi, zapodajcie sobie Sennheisery HD 25-C II i macie idealny bas to takich brzmień, nie ma żadnego rozlewania, tam gdzie jest pomruk to jest i do tego cholernie przyjemny, efekt jest piękny i przede wszystkim nie jakieś chude pitu pitu jak z radyjka ze straganu, a  średni ma potężny impakt i do tego słychać w nim każdy kontur, tam gdzie jest miękki to właśnie taki jest, ale nigdy nie jest go za mało i gra od najniższego volumu tnie wie jak to wytłumaczyć ma być trochę podbity w granicach 150-500hz czyli wyeksponowanie dźwięków gitary basowej lub pianina elektrycznego to tak jakbyście mieli słuchać jakiegoś budżetowego soundbara, ale cicho i one z reguły tak przyjemnie potrafią wibrować.

Słuchawki to akurat ciężko porównywać. Posiadam model senców hd 25 zwykle, ale słucham ich w hałasie więc ciężko mi się odnieść. Dla mnie na chwilę obecną są troszkę przereklamowane. Używałem wcześniej Pioneer x5 ale się połamały i dużej różnicy nie ma w dzwieku, natomiast w cenie była spora kilka lat temu

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Tak sobie czytam ten opis, próbuję wyobrazić jaki ten bas ma w końcu być i nie potrafię. Czy "misiowaty" i "zalewający pokój" to nie jest właśnie nie tyle koc, co pierzyna na kolumnach? 

Bo skoro powyższe to nie priorytet, a ma trząść komodą, to chyba nie jest to trudne.

Jak Ci się podoba szarpanie strun na przykład tutaj, oczywiście z lepszego źródła niż YT?

 

Nie wiem co to pierzyna i jak to określić. Uwierz że jest trudne, bo nikt nie potrafi pomóc. Szkoda że suby domowe nie mają wejścia na sztyce, wtedy kupił bym 2 i na nich dal podstawki jakieś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości i charaktery basu, to aby sprawdzić czy akurat Tobie pasuje, to najlepiej wybrać się na odsłuch i przesłuchać parę propozycji. Na jakość basu duży wpływ na pokój i np. Klipsch RP-8000 wymaga odstawienia od tylnej ściany na około 0,5 metra, aby nie był nadmiernie podbijany i nie tracił szybkości. Nowy model RP-8000 II w dalszym ciągu daje solidną podstawę basowy, ale nowe strojenie dwoma wylotami bass reflex, które dało jego lepszą kontrolą. Tak samo Polk Audio Reserve R700 też potrzebuje trochę przestrzeni z tyłu i należy do kolumn, gdzie bas nie jest twardy i punktowy, ale mięsisty i potrafi nisko zejść. Po zakupie kolumn jak jest taka możliwość to warto posprawdzać różne ustawienia względem ścian i szerokości rozstawu. Góra pasma w Polach jest podana czysto, ale bardziej spokojnie niż w Klipschu, które ma ją mocniej podbitą i ostrzej grającą. Oba model sprawdzają się w muzyce elektronicznej i mają swoich fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek Szymański napisał:

Szkoda że suby domowe nie mają wejścia na sztyce, wtedy kupił bym 2 i na nich dal podstawki jakieś 

Paradigm Founder 120H

 

U mnie w domu w sylwestra bawili się studenci, i w którymś momencie padło pytanie gdzie jest subwoofer schowany. Posłuchałem tych utworów podrzuconych wcześniej w tym wątku i mój zestaw według mnie sobie poradził. Jednak jak myślę nad tymi Twoimi opisami czego oczekujesz, to chyba z moimi kolumnami dla Ciebie najlepsze byłoby zestawienie ich z Unison Research Unico Due. Dalej bas jest kontrolowany i gdy ma być punktowy to taki będzie, a jak ma się ciągnąć to się ciągnie. Niemniej, w stosunku do innych wzmacniaczy, które testowałem dopełniał większym ciepłem. Dla mnie to była jego wada w stereo, ale jako nagłośnienie do filmów rewelacja. Chyba to takie brzmienie właśnie pod Ciebie by było.

Może zadzwoń do Michała z Technikarium, który niedawno testował Quadrale Platinum+ Nine (ja ich nie słuchałem) z Unico Due i Synthesisem 37DC+. Dla niego lepiej brzmiały z Synthesisem, ale on jest chłodniejszy. Jak mu opiszez czego szukasz to może właśnie zestaw z Unico Due będzie bardziej pod Ciebie. Wcześniej testował też Platinum+ Seven w porównaniu z Fyne 502 (jest film na YT) więc może jest w stanie opisać różnice między większymi i prawdopodobnie bardziej basowymi Nine, a mniejszymi Seven.  

Serio, zadzwoń do niego. Może będzie też szansa na umówienie się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Chmarski napisał:

Paradigm Founder 120H

 

U mnie w domu w sylwestra bawili się studenci, i w którymś momencie padło pytanie gdzie jest subwoofer schowany. Posłuchałem tych utworów podrzuconych wcześniej w tym wątku i mój zestaw według mnie sobie poradził. Jednak jak myślę nad tymi Twoimi opisami czego oczekujesz, to chyba z moimi kolumnami dla Ciebie najlepsze byłoby zestawienie ich z Unison Research Unico Due. Dalej bas jest kontrolowany i gdy ma być punktowy to taki będzie, a jak ma się ciągnąć to się ciągnie. Niemniej, w stosunku do innych wzmacniaczy, które testowałem dopełniał większym ciepłem. Dla mnie to była jego wada w stereo, ale jako nagłośnienie do filmów rewelacja. Chyba to takie brzmienie właśnie pod Ciebie by było.

Może zadzwoń do Michała z Technikarium, który niedawno testował Quadrale Platinum+ Nine (ja ich nie słuchałem) z Unico Due i Synthesisem 37DC+. Dla niego lepiej brzmiały z Synthesisem, ale on jest chłodniejszy. Jak mu opiszez czego szukasz to może właśnie zestaw z Unico Due będzie bardziej pod Ciebie. Wcześniej testował też Platinum+ Seven w porównaniu z Fyne 502 (jest film na YT) więc może jest w stanie opisać różnice między większymi i prawdopodobnie bardziej basowymi Nine, a mniejszymi Seven.  

Serio, zadzwoń do niego. Może będzie też szansa na umówienie się na odsłuch.

Właśnie do Warszawy mam stosunkowo nie daleko więc mam w planach wybrać się po umówieniu do technikarium właśnie i może w inne miejsca, ale to dopiero po uzgodnieniach. Co do podsylanych piosenek to jest malo miarodajne. Np. aurora 700 grala na codzien za chudo, ale jak odpalilem odpowiednie bass testy, podkręciłem głośność  i bass to wydawało się mega potężnie tylko co z tego jak w codziennym odsłuchu, gdzie piosenki nie sa podbite nienaturalnie grało to mocno przeciętnie i czar pryskał 

Tydzień z nimi wytrzymałem bez subwoofera i to juz na stancji gdzie było niecałe 20m salonu. Po przeprowadzce do domu to już w ogóle przepadły by bez suba

Dodam, że piece testowalem różne i w każdym przypadku to samo czyli slabo. Kenwood ka7090r mial jedynie najlepszą średnicę, a denon pma 1500r najmniej góry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...