Skocz do zawartości

Przewód zasilający do wzmacniacza / luźna wtyczka


Recommended Posts

58 minut temu, masiuss napisał:

Zamówiłem Isotek-a, tego najtańszego

Mam go u siebie we wzmacniaczu.

Wzmacniacz podbnie jak Twój też nie ma uziemienia, tylko dwa bolce, ale nie ma problemu z wypadaniem wtyczki.

Sam kabel bardzo fajny, elastyczny, łatwo się układa. Dużo "przyjemniejszy w odbiorze" niż np Audioguest NRG którym podłączyłem streamer - ten jest sztywny i trudno nad nim "zapanować" :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

Sam kabel bardzo fajny, elastyczny, łatwo się układa. Dużo "przyjemniejszy w odbiorze" niż np Audioguest NRG którym podłączyłem streamer - ten jest sztywny i trudno nad nim "zapanować

😄Np taki kabel jak Pangea AC9 może robić za stojak na sprzęt 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, terracan1929 napisał:

Audioguest NRG

Wszystkie zasilające AQ mają w nazwie NRG. ;) Rzeczywiście są grube i sztywne, ale jeszcze da się je ułożyć. Przynajmniej modele Z3, Monsoon i Blizzard, z którymi miałem do czynienia. Gorzej wspominam Furutecha.  

18 godzin temu, Artur Brol napisał:

Jak dla mnie to nie gra.😏

Artur, po lekturze wielu Twoich postów zastanawiam się, czy kiedyś napiszesz, że nie słyszysz różnicy między różnymi płytami wkładanymi do odtwarzacza. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uogólniasz 

Napisałem że wzmacniacze graja różnie, choć wyżej na drabince różnice są napewno znikome lub żadne.

Brzmienie kolumn też się różni.

Nawet ten dac Holo zagrał inaczej.

Jeśli gdzieś różnica jest to ja słyszę 😏

Musze cie zmartwic, bo w przypadku plyt cd tez mozna czasem roznice w jakosci czy sposobie zrealizowania nagrania uslyszec.

Jak moja egzystencja byłaby przyjemniejsza gdyby sprzety miały takie różnice jakie ich ceny sugerują 😀

Moje zdanie, zaznaczam 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Artur Brol napisał:

Jak moja egzystencja byłaby przyjemniejsza gdyby sprzety miały takie różnice jakie ich ceny sugerują 

Wszystko zależy od poziomu oczekiwań. Dla jednego będzie to niuans dla drugiej osoby przepaść w odbiorze.

Pamiętam jak pierwszy raz wymieniłem napęd w rowerze o cztery półki wyżej od montowanego standardu. Tanio nie było. Jakież było moje zdziwienie jak na stałej trasie 6 km. uzyskałem ok. 32 sek. lepszy czas niż na poprzednim. Ponieważ to droga do roboty to te pół minuty ma się nijak do wywalonej kasy. Ale dla zawodowego kolarza to przepaść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo nie oczekuje.😏

Jakaś różnica,  w kierunku lepszego brzmienia, by mnie zadowoliła.

Jednak jej nie ma, a srebrny kabel, za kilka razy więcej niż moja Melodika, powinien swoją wyższość bardzo szybko pokazać. Nawet biorąc pod uwagę te sekundy potrzebne na jego podłączenie.🙂

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, terracan1929 napisał:

Mam go u siebie we wzmacniaczu.

Wzmacniacz podbnie jak Twój też nie ma uziemienia, tylko dwa bolce, ale nie ma problemu z wypadaniem wtyczki.

Sam kabel bardzo fajny, elastyczny, łatwo się układa. Dużo "przyjemniejszy w odbiorze" niż np Audioguest NRG którym podłączyłem streamer - ten jest sztywny i trudno nad nim "zapanować" :) 

Jutro będzie okazja wieczorkiem przetestować 🙂 też patrzyłem na AQ ale oczywiście tylko te najtańsze 😁 przyjdzie dzień jak już ustawie sprzęt w miejscu odpowiednim to pożyczę parę kabelków do testu.

Ja usłyszałem sporą różnicę po zmianie na Melodike... Ale ogólnie trzy rzeczy zmieniłem na raz 😀 zasilający, RCA na Wire Luna i sprzęt stanął na stoliku który sam sobie kiedyś zrobiłem i po latach w końcu wykorzystałem, to może on najwięcej dał 😁 

 

IMG_20240210_182953.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, masiuss napisał:

Ja usłyszałem sporą różnicę po zmianie na Melodike... Ale ogólnie trzy rzeczy zmieniłem na raz 😀 zasilający, RCA na Wire Luna i sprzęt stanął na stoliku który sam sobie kiedyś zrobiłem i po latach w końcu wykorzystałem, to może on najwięcej dał 😁 

Zatem różnica jaką usłyszałeś to wypadkowa tych trzech rzeczy, łącznie ze stolikiem.

Przy okazji, piękny ten stolik przypomina mi stoliki pewnej manufaktury.

Teraz jak chcesz obczaić kable zasilające zmieniaj tylko ten element nic innego i pamiętaj by faza w kablu zasilającym była zawsze z prawej strony patrzac na wtyk IEC.

 

pol_pl_Supra-SWF-10S-wtyk-IEC-C15-1790_4.jpg

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Artur, po lekturze wielu Twoich postów zastanawiam się, czy kiedyś napiszesz, że nie słyszysz różnicy między różnymi płytami wkładanymi do odtwarzacza

Rafał naprawdę interesuje Ciebie co gość ma do powiedzenia? jak sam napisałeś po wielu jego postach.... uważam, że nie ma sensu podejmować jakiekolwiek dyskusji na temat brzmienia, różnic między czymkolwiek o kablach nie wspomnę. Nie wiem po co w ogóle ktoś, kto nie słyszy różnic między kablami podejmuje polemikę z innymi, którzy te różnice słyszą. To ktoś, kto najlepiej czuje się w wątku "kupujemy i sluchamy oczami", tam jego miejsce jak widać, a nie w dyskusjach o kablach. Po co kopać się z koniem?

Nie cytować nie wywoływać do dyskusji, bo odpowiedź będzie tenedencyjna, już powinieneś to wiedzieć. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek4446 napisał:

Wszystko zależy od poziomu oczekiwań. Dla jednego będzie to niuans dla drugiej osoby przepaść w odbiorze.

Pamiętam jak pierwszy raz wymieniłem napęd w rowerze o cztery półki wyżej od montowanego standardu. Tanio nie było. Jakież było moje zdziwienie jak na stałej trasie 6 km. uzyskałem ok. 32 sek. lepszy czas niż na poprzednim. Ponieważ to droga do roboty to te pół minuty ma się nijak do wywalonej kasy. Ale dla zawodowego kolarza to przepaść :)

Kiedyś pisałem tu na forum o wymianie czesci rowerowej na dokladnie taką samą, ale nieco lżejsza (mowa o gramach! ). Napisałem tez o lepszym czasie przejazdu po wymianie! :)

I wszystko w temacie ;)

Ps: nie muszę chyba dodawać że "odchudzenie" w gramach nie było tym co spowodowało lepszy czas.

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

 

pol_pl_Supra-SWF-10S-wtyk-IEC-C15-1790_4.jpg

Rafał naprawdę interesuje Ciebie co gość ma do powiedzenia? jak sam napisałeś po wielu jego postach.... uważam, że nie ma sensu podejmować jakiekolwiek dyskusji na temat brzmienia, różnic między czymkolwiek o kablach nie wspomnę. Nie wiem po co w ogóle ktoś, kto nie słyszy różnic między kablami podejmuje polemikę z innymi, którzy te różnice słyszą. To ktoś, kto najlepiej czuje się w wątku "kupujemy i sluchamy oczami", tam jego miejsce jak widać, a nie w dyskusjach o kablach. Po co kopać się z koniem?

Nie cytować nie wywoływać do dyskusji, bo odpowiedź będzie tenedencyjna, już powinieneś to wiedzieć. 

 

Mnie za to naprawde interesuje jak zamkniety obwód zasilania (linia L i N) podczas wymiany z kabla x na y, może wpłynąć na dźwięk? Jak dotąd nikt tego nie wytłumaczył, a pisanie przez wielu tzw. "ja słyszę" niczego nie dowodzi, podobnie jak odciążenie roweru wraz z zawodnikiem, siedzacym na nim, częścią mechaniczną o różnicy wagi kilka gram, na szybkość przejazdu, zwłaszcza jesli zawodnik jest świadom, zamomtowanego nowego elementu z pomniejszona wagą.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Piękny. Myślę ze mógłbyś robić takie cuda na zamówienie z ceną do " uzgodnienia" 👍 chętni by sie z pewnością znaleźli 

Pozdr.

Dziękuję 😃To twory sprzed paru ładnych lat, nawet kiedyś zrobiłem trochę standów które poszły gdzieś w świat ale ciężko było pogodzić tą "pasję" z codzienną pracą :) stolik robiłem pod siebie ale do teraz służył jako kawowy 😂 oczywiście jeszcze od spodu ma wkręcane kolce a płyty na których stoją sprzęty są od stolika odseparowane na izolatorach Vibrapod. Ale już jest plan zrobić nowy bo w tym widzę parę mankamentów. 

IsoteK Evo3 już doszedł (ale Ci kurierzy szybcy :) i na pierwszy rzut już widzę że jakość wykonania i elastyczność jest lepsza niż Melodika, wtyk sprawdzony w drukarce (bo tylko to pod ręką w pracy 😉 siedzi tak jak powinien. Wieczorek zobaczymy jak będzie w Denonie.

 

Edytowano przez masiuss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, masiuss napisał:

Jutro będzie okazja wieczorkiem przetestować 🙂 też patrzyłem na AQ ale oczywiście tylko te najtańsze 😁 przyjdzie dzień jak już ustawie sprzęt w miejscu odpowiednim to pożyczę parę kabelków do testu.

Ja usłyszałem sporą różnicę po zmianie na Melodike... Ale ogólnie trzy rzeczy zmieniłem na raz 😀 zasilający, RCA na Wire Luna i sprzęt stanął na stoliku który sam sobie kiedyś zrobiłem i po latach w końcu wykorzystałem, to może on najwięcej dał 😁 

 

IMG_20240210_182953.jpg

Jakie tam mogą być mankamenty. Wyglada świetnie. 😍

Jak już ktoś wspomniał,  zarobić byś na tych stolikach mógł  napewno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, masiuss napisał:

Dziękuję 😃To twory sprzed paru ładnych lat, nawet kiedyś zrobiłem trochę standów które poszły gdzieś w świat ale ciężko było pogodzić tą "pasję" z codzienną pracą :) stolik robiłem pod siebie ale do teraz służył jako kawowy 😂 oczywiście jeszcze od spodu ma wkręcane kolce a płyty na których stoją sprzęty są od stolika odseparowane na izolatorach Vibrapod. Ale już jest plan zrobić nowy bo w tym widzę parę mankamentów. 

IsoteK Evo3 już doszedł (ale Ci kurierzy szybcy :) i na pierwszy rzut już widzę że jakość wykonania i elastyczność jest lepsza niż Melodika, wtyk sprawdzony w drukarce (bo tylko to pod ręką w pracy 😉 siedzi tak jak powinien. Wieczorek zobaczymy jak będzie w Denonie.

 

Uwzględniłeś ciężar blatu na tych Vibrapodach plus ewentualnie ciężar urządzeń?

Wiesz, że jest ich 4 lub 5 typów (twardości), które dobiera się do ciężaru urządzeń, czy blatu który ma być na nie położony, jakie zastosowałeś? 

Kabelek Isotek się sprawdzi zarówno wtyk, jak i sonicznie.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Jakie tam mogą być mankamenty. Wyglada świetnie. 😍

Jak już ktoś wspomniał,  zarobić byś na tych stolikach mógł  napewno.

 

Dzięki Artur, mankamenty techniczne które teraz bym inaczej rozwiązał 😉dużo rzeczy robię samemu i tak mam że jak nie jest do końca jak powinno to mnie to kłuje :)

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Uwzględniłeś ciężar blatu na tych Vibrapodach plus ewentualnie ciężar urządzeń?

Wiesz że jest ich 4 lub 5 typów (twardości), które dobiera się do ciężaru urządzeń, czy blatu który ma być na nie położony, jakie zastosowałeś? 

Kabelek Isotek się sprawdzi zarówno wtyk, jak i sonicznie.

 

No pewnie, wszystko było dobrane konkretnie pod ciężar sprzętów z uwzględnieniem blatu :)a jakie są to... to już nie pamiętam, muszę spojrzeć bo możliwe że jest wybite na nich. Pod wzmacniacz bodajże 3 była, bo waga samego wzmacniacza to prawie 15kg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, masiuss napisał:

No pewnie, wszystko było dobrane konkretnie pod ciężar sprzętów z uwzględnieniem blatu :)a jakie są to... to już nie pamiętam, muszę spojrzeć bo możliwe że jest wybite na nich. Pod wzmacniacz bodajże 3 była, bo waga samego wzmacniacza to prawie 15kg

To trochę ich dałeś pod taki blat, co? 😉

Dobrze jest dobierać tak, by ciężar jaki będzie na nich spoczywał nie był maksymalnym ciężarem jakim można obciążyć np 4szt.

W drugą stronę też lepiej niej, tylko celować pomiędzy min, a max.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

To trochę ich dałeś pod taki blat, co? 😉

Dobrze jest dobierać tak, by ciężar jaki będzie na nich spoczywał nie był maksymalnym ciężarem jakim można obciążyć np 4szt.

W drugą stronę też lepiej niej, tylko celować pomiędzy min, a max.

 

Są 4 szt pod każdym blatem aby stabilnie było, blat jest z lakierowanego MDF grubość 22mm lub 25mm (nie pamiętam) więc wagowo wychodzi ok. 3-4kg. Czyli razem jakieś 18kg. 4 Vibrapody "3" to przedział 14-22kg wiec jest dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, masiuss napisał:

Są 4 szt pod każdym blatem aby stabilnie było, blat jest z lakierowanego MDF grubość 22mm lub 25mm (nie pamiętam) więc wagowo wychodzi ok. 3-4kg. Czyli razem jakieś 18kg. 4 Vibrapody "3" to przedział 14-22kg wiec jest dobrze

18kg razem z urządzeniem? to powiedziałbym, że idealnie 😉

Izolatorów można dać też więcej np 6szt lub mieszać różne typy, możliwości pod dany sprzet mnóstwo 😉 

Może ktoś się zainteresuje ...

Specyfikacja:

Wymiary: 1.43 cm wysokość, 5.52 cm średnica.

Model 1 zalecane obciążenie: 0.9-1.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 3.5 do ok. 6 kg)

Model 2 zalecane obciążenie: 1.5-3.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 6 do ok. 14 kg)

Model 3 zalecane obciążenie: 3.5-5.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 14 do ok. 22 kg)

Model 4 zalecane obciążenie: 5.5-10 kg (komplet 4 izolatorów: od 22 do ok. 40 kg)

Model 5 zalecane obciążenie: 10-12.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 40 do ok. 50 kg)

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już miałem okazję sprawdzić inny kabelek no i już na pierwszy rzut oka widzialem zanim podłączyłem że wtyczka jest masywniejsza. Po podłączeniu, Isotek siedzi poprawnie, bez luzów 🙂 także albo Melodia robi nie wymiarowe wtyki, albo mój egzemplarz jest wadliwy. 

Na zdjęciach porównanie wtyków, może nie widać za bardzo różnicy ale w rzeczywistości jest około 0,5-1mm różnicy a to w tym przypadku dużo 😁 

Co do dzwięki... No nie wiem, jakiejś różnicy nie widzę choć miałem okazję przetestować przez chwilę na dwóch utworach. Później na spokojnie sprawdzę jeszcze ale raczej te przewody są podobnej klasy.

IMG_20240217_112126.jpg

IMG_20240217_112232.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, masiuss napisał:

także albo Melodia robi nie wymiarowe wtyki, albo mój egzemplarz jest wadliwy. 

Nie, nie jest wadliwy. Takie terminuje Melodika, mówiłem o tym.

 

6 godzin temu, masiuss napisał:

No nie wiem, jakiejś różnicy nie widzę choć miałem okazję przetestować przez chwilę na dwóch utworach.

Wepnij i zostaw na jakiś czas, później rób porównania. 

Dobrze na akustycznych kawałkach, zwracać uwagę na wybrzmienie basu, później w kolejnym porównaniu średnicy i w kolejnym góry.

Skupiać się najpierw na poszczególnych zakresach-instrumentach.

Jak masz Tidala, mogę podesłać  playlistena PW.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2024 o 18:40, DiBatonio napisał:

Nie, nie jest wadliwy. Takie terminuje Melodika, mówiłem o tym.

A gdzie? Możesz zacytować? Nie moge znaleźć...

 

Dnia 17.02.2024 o 11:45, masiuss napisał:

Dzisiaj już miałem okazję sprawdzić inny kabelek no i już na pierwszy rzut oka widzialem zanim podłączyłem że wtyczka jest masywniejsza. Po podłączeniu, Isotek siedzi poprawnie, bez luzów 🙂 także albo Melodia robi nie wymiarowe wtyki, albo mój egzemplarz jest wadliwy. 

Na zdjęciach porównanie wtyków, może nie widać za bardzo różnicy ale w rzeczywistości jest około 0,5-1mm różnicy a to w tym przypadku dużo 😁 

Co do dzwięki... No nie wiem, jakiejś różnicy nie widzę choć miałem okazję przetestować przez chwilę na dwóch utworach. Później na spokojnie sprawdzę jeszcze ale raczej te przewody są podobnej klasy.

IMG_20240217_112126.jpg

IMG_20240217_112232.jpg

Mam dokładnie ten sam problem z tym kablem: jest luźny niezależnie w jakie urządzenie jest wpięty.  Teraz już wiem dlaczego. Tylko dlaczego Melodika aplikuje takie wtyczki?

Chyba tez kupie Isotica. Co prawda należę do obozu niesłyszących kabli, ale estetyka jest ważna. 😉 Chyba że polecacie coś ładnego i w cenie Isotica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...