Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

16 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Nie wiem czy to ten sam gwizdek co w moich .. u mnie delikatnie góra się otworzyła z czasem, ale nie było tego dużo.

Inna sprawa to kable głosnikowe .... nie polecam AudioQuest Typ 4 bo będzie iskrzyc.

Bogusławie,mnie ta góra w celanach pasowała akurat i mam nadzieję,że już dużo bardziej się nie otworzy po czasie,skoro pisaliście,że nie jest ostra jak w ariach,a jakby co to kabelkami się nadrobi🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pablo11 napisał:

Tak zrobię Piotrze,ale piszesz też ,że w Heco jest ostra,bo ja takiego wrażenia nie miałem,była dość jasna,ale nie ostra ?

Nie pisze że ostra. Jasna ale nie ostra. To nie zawsze idzie w parze. Heco nie ma ostrej góry ma jasną. Rozdzielczą ale nie ostrą.

2 minuty temu, pablo11 napisał:

Bogusławie,mnie ta góra w celanach pasowała akurat i mam nadzieję,że już dużo bardziej się nie otworzy po czasie,skoro pisaliście,że nie jest ostra jak w ariach,a jakby co to kabelkami się nadrobi🙂

No jest zdecydowanie bardziej pod kontrolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie pisze że ostra. Jasna ale nie ostra. To nie zawsze idzie w parze. Heco nie ma ostrej góry ma jasną. Rozdzielczą ale nie ostrą.

No jest zdecydowanie bardziej pod kontrolą.

No to fajnie, dzięki za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Carmion napisał:

Jeżeli budżet pozwoli to przy tym metrażu zaproponuje odsłuch monitor audio gold 300. Sądząc po opisie to może być to czego szukasz.

Czytałem o nich trochę,ale wychodzą poza budżet, dzięki za propozycję 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy modele pylonów (jak już wcześniej wspomniałem) i każdy z nich się całościowo bardziej otwierał po wygrzaniu, oczywiście nie jest to jakaś spektakularna zmiana, ale dość znacząca i subtelna, pełne wygrzanie jest dość długie na tych przetwornikach - jest temat gdzie użytkownik @Tomai powyżej 100h grania na D28 uzyskał sprężystość basu.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S!N! napisał:

Miałem trzy modele pylonów (jak już wcześniej wspomniałem) i każdy z nich się całościowo bardziej otwierał po wygrzaniu, oczywiście nie jest to jakaś spektakularna zmiana, ale dość znacząca i subtelna, pełne wygrzanie jest dość długie na tych przetwornikach - jest temat gdzie użytkownik @Tomai powyżej 100h grania na D28 uzyskał sprężystość basu.

Pewnie masz rację,że potrzebują więcej czasu,ale już wiem ,że to nie moje brzmienie, trochę za gęste i zbyt podkolorowane basem,z kolei Ty mówisz,że brakowało ci basu,jednak ile ludzi tyle opinii🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo11 Brakowało mi go w D28, zaś w D30 był już mocniejszy, dolny fajny, średni nie taki jaki lubię tylko u mnie stała mk1 i w moim przypadku w moich warunkach domowych męczyły mnie wysokie tony i co ciekawe w D28 miałem wrażenie, że instrumenty wybrzmiewały lepiej, ale tak jak wspomniałem te kolumny potrzebują dużo czasu, aby ukazać swoje piękno i swój magiczny czar. Jak Ci coś nie pasuje to nie ma co i nie wygrzejesz ich w ciągu dwóch dni, ale fajnie , że udało Ci się odsłuchać przynajmniej głowa będzie spokojna.                                                           

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ja mimo że nie. Albo nie zawsze to z tej dwójki też wolę Heco.

Jak stoją obecne testy?

Czekam teraz na zamówione heco rev.9 z Q21 mają dać znać jak będą,bo narazie nie mają,także już zdecydowałem się na heco, chociaż ktoś mi proponował jeszcze magnat signature 999 nowy model,ale niewiele o nich wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2024 o 19:54, pablo11 napisał:

Czekam teraz na zamówione heco rev.9 z Q21 mają dać znać jak będą,bo narazie nie mają,także już zdecydowałem się na heco, chociaż ktoś mi proponował jeszcze magnat signature 999 nowy model,ale niewiele o nich wiem

Kto Ci to porponował?

ciekawe bo ich wogole jeszcze nie ma.

Jesli to będzie granie wyrźnie lepsze jak było w przypadku 1009s to będziemy mieli na prawde zacne paczki.

Tylko tu znowu budzet razy 2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Kto Ci to porponował?

ciekawe bo ich wogole jeszcze nie ma.

Jesli to będzie granie wyrźnie lepsze jak było w przypadku 1009s to będziemy mieli na prawde zacne paczki.

Tylko tu znowu budzet razy 2

 

Dzwoniłem do pewnego sklepu i sprzedawca reklamował, mówił,że grają nie tak "wąsko" jak heco tylko z lepszą podstawą basową, jak pytałem go o analityczne granie góry ,to heco brzmią detalicznej czyli ostrzej,ale poza tym brzmią ponoć świetnie, kosztują 18 tys. komplet, mają chyba jeszcze wstęgę u góry, ponoć  wyśmienite granie,dopiero wchodzą,ale on już je ma,nawet mówił,że do testów może wysłać. 

10 minut temu, pablo11 napisał:

Dzwoniłem do pewnego sklepu i sprzedawca reklamował, mówił,że grają nie tak "wąsko" jak heco tylko z lepszą podstawą basową, jak pytałem go o analityczne granie góry ,to heco brzmią detalicznej czyli ostrzej,ale poza tym brzmią ponoć świetnie, kosztują 18 tys. komplet, mają chyba jeszcze wstęgę u góry, ponoć  wyśmienite granie,dopiero wchodzą,ale on już je ma,nawet mówił,że do testów może wysłać. Po dłuższej rozmowie stwierdziliśmy,że dla mnie heco rev 9 będą lepsze,bo wytłumaczyłem mi,że jeśli chodzi o bas,to ja lubię kiedy on przygrywa w odpowiednim momencie i nie lubię jak jest taki przerysowany,to znaczy jak stanowi takie jakby ciągłe tło ,jakby tlił się cały czas jak w pylonach d30 ,no to gość stwierdził,że heco będą lepsze dla mnie po zobrazowaniu mu moich zapotrzebowań,ale mimo to fajnie byłoby ich posłuchać,tylko trochę przekraczają budżet,do Warszawy gdzieś dzwoniłem,ale widzę,że pojawiają się bo przed chwilą sprawdzałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2024 o 08:25, pablo11 napisał:

Dzwoniłem do pewnego sklepu i sprzedawca reklamował, mówił,że grają nie tak "wąsko" jak heco tylko z lepszą podstawą basową, jak pytałem go o analityczne granie góry ,to heco brzmią detalicznej czyli ostrzej,ale poza tym brzmią ponoć świetnie, kosztują 18 tys. komplet, mają chyba jeszcze wstęgę u góry, ponoć  wyśmienite granie,dopiero wchodzą,ale on już je ma,nawet mówił,że do testów może wysłać. 

Jaki to sklep? Bo smiem tweirdzić że nie ma tych kolumn na stanie :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jaki to sklep? Bo smiem tweirdzić że nie ma tych kolumn na stanie :(

 

Do Warszawy dzwoniłem,ale nie już nie wiem do którego,bo trochę ich obdzwoniłem,facet chciał mi je do odsłuchu wysłać, więc nie wiem jak to możliwe

Chyba,że Piotrze chodziło mu o to,że jak będzie je miał to wyśle,sam już nie wiem teraz,ale skoro tak mówisz,że nie ma to może jeszcze ich rzeczywiście nie ma,bo tych Heco na które czekam też jeszcze nie ma dystrybutor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pablo11 napisał:

Do Warszawy dzwoniłem,ale nie już nie wiem do którego,bo trochę ich obdzwoniłem,facet chciał mi je do odsłuchu wysłać, więc nie wiem jak to możliwe

Chyba,że Piotrze chodziło mu o to,że jak będzie je miał to wyśle,sam już nie wiem teraz,ale skoro tak mówisz,że nie ma to może jeszcze ich rzeczywiście nie ma,bo tych Heco na które czekam też jeszcze nie ma dystrybutor

mm ciekawe, Może by je sprowadził wtedy. No nie wiem w takim razie. Ja ich nie słuchałem i nie widziałem nigdzie to tej pory. Ale model 1009s był na prawde kozakiem. Grał lepiej niż droższe odpowiedniki innych firm.

No własnie. Tak mi się wydaje ale może coś sie zmieniło. Ja już nie mam dostepu do informacji kto co ma na stanie.

Zyję bez tej wiedzy :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Piotr Sonido napisał:

mm ciekawe, Może by je sprowadził wtedy. No nie wiem w takim razie. Ja ich nie słuchałem i nie widziałem nigdzie to tej pory. Ale model 1009s był na prawde kozakiem. Grał lepiej niż droższe odpowiedniki innych firm.

No własnie. Tak mi się wydaje ale może coś sie zmieniło. Ja już nie mam dostepu do informacji kto co ma na stanie.

Zyję bez tej wiedzy :D

 

Z tym Magnatem i Heco to tak jest,wszyscy  że sklepów mówią inaczej ,a jeszcze inaczej mówi dystrybutor,ale z kolei gość z którym rozmawiałem to je odsłuchiwał ,tylko z opisu mi trochę nie podpasowały no i cena wyższa niż heco bo to nowość, także ja się też już pogubiłem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2024 o 12:43, pablo11 napisał:

Wiem o tym ,tylko ten sprzedawca mówił,że basu jest dużo więcej niż w Heco ,ale pewnie,że najlepiej byłoby odsłuchać tutaj się zgodzę.

Szkoda ze nie posłuchałeś u siebie w domu dali rubicon 6, elac vela 407, dynaudio emit 50, polk r700. Ja właśnie przerobiłem revolution 7 ale wygrzane i mam takie odczucia jak Ty bez wygrzewania... Mysle ze heco nawet r9 nie da Ci tego czego szukasz.Moze jeszcze dali opticon 8 ! 

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ufo27 napisał:

Szkoda ze nie posłuchałeś u siebie w domu dali rubicon 6, elac vela 407, dynaudio emit 50, polk r700. Ja właśnie przerobiłem revolution 7 ale wygrzane i mam takie odczucia jak Ty bez wygrzewania... Mysle ze heco nawet r9 nie da Ci tego czego szukasz.Moze jeszcze dali opticon 8 ! 

Czego brakowało Ci w Heco ,bo dla mnie było ok. jedynie basu w niewygrzanych 7-kach ciut za mało ,ale myślę,że 9-będą miały go więcej

3 minuty temu, pablo11 napisał:

Czego brakowało Ci w Heco ,bo dla mnie było ok. jedynie basu w niewygrzanych 7-kach ciut za mało ,ale myślę,że 9-będą miały go więcej

 

Jeszcze dodam,że u mnie jest 43m² i tak jak np Aria 936 grała jak radyjko w kącie 🙂

Z kolei w pylonach d30 Mkii trochę za gęsty ten basik był jak dla mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo11 napisał:

Czego brakowało Ci w Heco ,bo dla mnie było ok. jedynie basu w niewygrzanych 7-kach ciut za mało ,ale myślę,że 9-będą miały go więce

Miałem posluchac aurora 1000 ale trafily sie właśnie revolution 7 uzywane w swietnej cenie no i sie skusiłem.Najbardziej brakowalo mi właśnie pomruku niskiego basu jego zejscia glebi i miekkosci a mam polowe metrażu jaki masz Ty ! Takie techniczne te granie niby nie ostro ale tez brakowalo mi odrobine analogowosci ciepelka i muzykalnosci.Wysokie i średnie tez jakos mnie nie zachwycily kiedys mialem revolution 3 i mam to samo odczucie nic specialnego szukam dalej !!!  Ale i tak bardziej mi sie podobalo od np silver 500 od MA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki @pablo11 i @ufo27 

Czytam, że macie potrzebę na nisko schodzący mrukliwy basior/subbasior. Czy dobrze odczytuję Wasze wpisy?

Ja lubię czasami takie brzmienie. Mam trochę plików, gdzie ono w nagraniach występuje. I zrobiłem dwie rzeczy. Dokupiłem odpowiedniego suba oraz zadałem sobie trudu na znalezienie odpowiedniego sweet spota.

Czy myśleliście o takim rozwiązaniu? Pozdro. Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AudioTube napisał:

Cześć Chłopaki @pablo11 i @ufo27 

Czytam, że macie potrzebę na nisko schodzący mrukliwy basior/subbasior. Czy dobrze odczytuję Wasze wpisy?

Ja lubię czasami takie brzmienie. Mam trochę plików, gdzie ono w nagraniach występuje. I zrobiłem dwie rzeczy. Dokupiłem odpowiedniego suba oraz zadałem sobie trudu na znalezienie odpowiedniego sweet spota.

Czy myśleliście o takim rozwiązaniu? Pozdro. Adam

Masz racje ale ten bas musi byc rowniez szybki i nie zalewajacy reszte pasma ja mialem subow troche rele t5 i ht, indiana basso oraz klipsch rp sw 110,112,115.Ale pani domu nakazala redukcje sprzetu pod groźba mojego opuszczenia domu i zamieszkania w piwnicy 😂 i tak z pelnego 5.1 jest teraz 4.0.

Wiec kolumny musze niestety wyrabiac basowo w muzyce oraz filmy.Sluchalem dali mentor 8 ale nie u siebie i tam basu nie brakowalo....ale ten wyglad...moze musze szukac kolumn z innej epoki tylko ze musza jakos wygladac bo zona mnie pogoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...