Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

2 minuty temu, pablo11 napisał:

Chociaż faktem jest,że bez suba jest troszkę za mało basu,ciekawe czy dałoby się dołączyć suba jakoś umiejętnie,żeby basu było więcej,ale bez dudnienia ?

Znajac dokladnie czestotliwosc dudnienia.Jesli to 50hz tak nisko to odsunac kolumny ustawic zeby oslabic to ile sie da a suba odciac np na 35hz zeby zrobic dolek przy tej czestotliwosci bo i tak podbije to pomieszczenie wiec moze w miare sie wyrowna.A jak masz ustawiona faze w subie ? Bawiles sie tym ? Jest plynna czy 0-180°  ?

Ja bym narazie suba odstawil i samymi kolumnami powalczyl !!! Mam jeszcze pomysl!!! Podlaczyc laptopa alb tel pod wzmacniacz i pobawic sie suwakami equalizera !!!! Puscic jakis znany kawalek i bawic sie eq 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego i pobawic sie

Screenshot_20240530-133243_(1).png

Przed chwilą, pablo11 napisał:

Tak narazie bawię się bez suba,ale gdy stoją 1,7 M od tylnej ściany to jest trochę gorzej, wcześniej stały około metra

Dosun je calkiem i po torche odsuwaj moze trafisz w punkt.A do bocznych scian ile maja ?

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba miałem na 0 fazę,wszystkim się tam bawiłem i gdy już myślałem,że jest dobrze to nagle w jakimś kawałku nie było dobrze potem znowu ,że niby dobrze i znowu źle na jakimś kawałku,no nie udało mi się,jedynie jakieś tam optymalne ustawienia na ucho,że powiedzmy,że uśredniłem tecwady i tak już potem słuchalem,ale teraz jak wyłączyłem to jest lepiej,jedynie po przestawieniu kolumn na 1.7 jest gorzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ufo27 napisał:

no i zgranie z kolumnami to podstawa !! Tylko przy ustawieniu go za wysoko pojawia sie problem lokalizacji brzmi to źle dlatego ja zawsz cialem nisko.

U mnie kolumny są zszyte z subem. 
Przeważnie jest odwrotnie. Może stąd te tzw problemy z subami czy złym brzmieniem. Customowy projekt. 
 

@ufo27 dużo ilustracji wkleiłeś. Niektóre mi znane.

Pożyteczne.
Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze we

Przed chwilą, pablo11 napisał:

Prawa do okna ma ( bo okna idą przez całą prawą ścianę, ale są jakieś słabe firanki i zasłony) 2.80 M a lewa 1 metr od lewej

Brak symetrii tez robi swoje.A lewa da sie odsunac dalej niz metr ? Mozesz jeszcze zrobic tak odlacz jedna kolumne posluchaj a potem druga moze ktoras dudni bardziej ? Kazda z osobna posluchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos nic nie kosztuje wiec warto powalczyc.Moze pomyslisz o wypożyczeniu jakis jeszcze kolumn? Albo wrocic do rev7 i suba.

2 minuty temu, pablo11 napisał:

Na długiej ścianie stoją,bo nie bardzo u nas jest jak na krótkiej 

Dobrze zrob testy pojedynczo z kazda czy dudnia tak samo a moze jedna....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej ściany jest lepiej to znaczy lepiej niż gdy je wysunąłem na 1.7,ale nawet wtedy prawa dudni bardziej.Nie chce mi się wierzyć,żeby one tak grały przecież nikt by ich nie kupił,to jest pomieszczenie,bo moim papierkiem lakmusowym jest przenośny głośnik Marshalla, który dudni na tej samej częstotliwości w tym pomieszczeniu,a na dworze gra po prostu super,czyli to akustyką jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pablo11 napisał:

Bliżej ściany jest lepiej to znaczy lepiej niż gdy je wysunąłem na 1.7,ale nawet wtedy prawa dudni bardziej.Nie chce mi się wierzyć,żeby one tak grały przecież nikt by ich nie kupił,to jest pomieszczenie,bo moim papierkiem lakmusowym jest przenośny głośnik Marshalla, który dudni na tej samej częstotliwości w tym pomieszczeniu,a na dworze gra po prostu super,czyli to akustyką jest

Czyli akustyka ciezka sprawa tylko eq i troche te ustroje akustyczne Cie ratuja.

Ale dziwne ze rev7 i d30 nie dudnily bo przy 50hz pewnie maja i tak sporo basu ale widocznie na tyle mniej od rev9 ze sie wpasowaly

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co słyszysz, jest mieszanką brzmienia kolumn i akustyki pomieszczenia. Częściowo możesz sobie pomóc stosując dopasowaną do pomieszczenia korekcję basu, ( tak do 150Hz) stosunkowo łatwo można ściąć górki buczącego basu. Dołkami bym się tak nie przejmował, bo nasz słuch słabiej je rejestruje. Tyle że podstawą takiej korekcji są pomiary, i trzeba wziąć pod uwagę, że korekcja może poprawić brzmienie w miejscu odsłuchu, i jednocześnie spowodować buczenie w innych miejscach w mieszkaniu czy domu. Najlepiej mieć gęsto umeblowany pokój,(o co łatwiej na kilkunastu metrach kwadratowych) ja mam otwarte regały z płytami, książkami. Grube zasłony, obrazy, kanapę, fotele, chodnik w pasie pierwszych odbić, w efekcie nigdy nie miałem problemów ze wzbudzaniem się basu.

Z kolei w dużych pomieszczeniach znacznie trudniej zapanować nad basem, więc warto pomyśleć choćby o częściowej adaptacji akustycznej. Wtedy każde kolumny zagrają lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze po drodze w stronę okna od prawej kolumny jest wnęka 130x180 i tam jest wejście i jak tam stawiam głośnik jest mniejsze dudnienie,ale jednak jest czy drzwi są otwarte czy zamknięte to prawie żadna różnica,ale jeszcze ta dwukrotność wysokości pomieszczenia do długosci ściany jest niekorzystna z tego co czytałem jeśli się nie mylę ściana 575 a wysokość 290

Macie rację koledzy pod nami jest takie samo pomieszczenie tylko niższe ma 245 cm wysokości i tylko to je różni biorąc pod uwagę kubaturę tylko z jedną różnicą jest całe zawalone ciuchami , starą rogówką i nawet choinka stoi do sufitu rozłożona, są tam też szafy z ciuchami i że cztery wieszaki z ciuchami wolnostojące,taka rupieciarnia ,ale zawalona miękkimi rzeczami też 42 m² i co i poszedłem tam z włączonym kawałkiem na głosniku bluetooth Marshall i jak wychodziłem z salonu to dudniło a na dole już prawie wcale,a na dworzu gra powtarzam się wspaniałe ten głośniczek wszystko równiutko po prostu idealnie 

Okna zasłonię bo mają cieniutkie firanki i zasłonki, kupię kotarę grubą, zrobię te pułapki a dalej to pomiary i walka

15 minut temu, ufo27 napisał:

Czyli akustyka ciezka sprawa tylko eq i troche te ustroje akustyczne Cie ratuja.

Ale dziwne ze rev7 i d30 nie dudnily bo przy 50hz pewnie maja i tak sporo basu ale widocznie na tyle mniej od rev9 ze sie wpasowaly

Widzisz pylony miały o wiele bardziej mięsisty bas a jednak nie dudniły,nie wiem czemu,tylko ogólna charakterystyka o wiele bardziej podoba mi się w heco,pomimo walki z tym basem.

18 minut temu, michaudio napisał:

To co słyszysz, jest mieszanką brzmienia kolumn i akustyki pomieszczenia. Częściowo możesz sobie pomóc stosując dopasowaną do pomieszczenia korekcję basu, ( tak do 150Hz) stosunkowo łatwo można ściąć górki buczącego basu. Dołkami bym się tak nie przejmował, bo nasz słuch słabiej je rejestruje. Tyle że podstawą takiej korekcji są pomiary, i trzeba wziąć pod uwagę, że korekcja może poprawić brzmienie w miejscu odsłuchu, i jednocześnie spowodować buczenie w innych miejscach w mieszkaniu czy domu. Najlepiej mieć gęsto umeblowany pokój,(o co łatwiej na kilkunastu metrach kwadratowych) ja mam otwarte regały z płytami, książkami. Grube zasłony, obrazy, kanapę, fotele, chodnik w pasie pierwszych odbić, w efekcie nigdy nie miałem problemów ze wzbudzaniem się basu.

Z kolei w dużych pomieszczeniach znacznie trudniej zapanować nad basem, więc warto pomyśleć choćby o częściowej adaptacji akustycznej. Wtedy każde kolumny zagrają lepiej. 

Gdzieś czytałem ,że w dużym pomieszczeniu jest chyba łatwiej zapanować nad basem,ale może się mylę bo tyle tego przeczytałem,że już mi się myli wszystko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc  mniejsze pomieszczenie odsłuchowe i monitory to byłby mniejszy prblem z wypożyczaniem ustawianiem i tak dalej ,no i taniej,a już na pewno gdybym miał monitorki to sprawdziłbym je na dworze bo chyba tam dopiero ukazuje się  prawdziwa charakterystyka,polecam sprawdzić,bo co to za problem wziąć w piecyk pod pachę i na działce albo u znajomych gdzieś sobie sprawdzić,a jest naprawdę mega różnica niż w pomieszczeniu,chyba,że ktoś ma super adaptację,ale właśnie na zewnątrz głośnik jest obnażony i cała prawda wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie nurtuje Panowie,powiedzmy,że jest podbite te 50 Hz i w całym pomieszczeniu to słyszę jak chodzę po nim w niektórych miejscach troszkę ssłabiej ,ale w całym to dlaczego jak napisał michaudio jest tak ,że po zbiciu tej górki cyfrowo eq to w miejscu odsłuchowym będzie lepiej a w innym miejscu pomieszczenia może być gorzej,bo ja rozumiem,że pomiar robimy w sweet poincie,ale jak zbijemy tą górkę tych 50 Hz to ona już wszędzie będzie mniejsza i będzie już tylko lepiej przecież 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo11 napisał:

Suba miałem na 0 fazę,wszystkim się tam bawiłem i gdy już myślałem,że jest dobrze to nagle w jakimś kawałku nie było dobrze potem znowu ,że niby dobrze i znowu źle na jakimś kawałku,no nie udało mi się,jedynie jakieś tam optymalne ustawienia na ucho,że powiedzmy,że uśredniłem tecwady i tak już potem słuchalem,ale teraz jak wyłączyłem to jest lepiej,jedynie po przestawieniu kolumn na 1.7 jest gorzej

Przez takie niezdecydowanie jak Twoje ja zrezygnowałem z 2+1 na rzecz kolumn Heco ..... i teraz mam spokój, nic do regulacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

Przez takie niezdecydowanie jak Twoje ja zrezygnowałem z 2+1 na rzecz kolumn Heco ..... i teraz mam spokój, nic do regulacji. 

Ja miałem podobnie. Do tego zrezygnowałem z DACów które posiadają różne filtry bo jak już jakiś wybrałem to za jakiś czas znów szukałem "polepszenia" dźwięku i tak na okrągło. Teraz nie mam możliwości korekty i wiem że tak musi być 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Kluczynski mieszkam w Nl. W budownictwie jednorodzinnym okna są gęsto i wielkie powierzchnie. Kto był, to widział. Nawet wiem dlaczego i skąd, ale to w innym wątku😊

Mam i ja wielkie szklane ściany w salonie. Na „bas” to pomaga, ponieważ pochłania „niskie”. Na wszystko wyżej Hz zasłony, najlepiej grube/welur lub teatralne to super sprawa. 
 

Przebywam w mieszkaniach z wielkimi oknami i otwartymi kuchniami. Od basu dudni w kuchniach/rogi. W korytarzach itp, w rogach gdzieś pod schodami. Gdzie szyby, nie dudni.

Tam są inne problemy, ale od nich są zasłony właśnie.

Generalnie im więcej zagracone mieszkanie, tym lepiej dla brzmienia. Najgorsze pokoiki zamknięte z małym oknem. I gołymi ścianami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałbym,żeby same kolumny dobrze grały i będę do tego dążył,ale np.domówka to suba czasem też tylko trzeba go spiąć dobrze i wiem,że się da przecież ,kwestia pomiarów i będzie ok. Myślę jeszcze o tym Lyngdorfie który kolega wyżej tak chwalił, myślę,że poza akustyką byłoby to dobre rozwiązanie 

Dnia 29.05.2024 o 08:05, zolt napisał:

Lyngdorf. Masz świetne DSP i możliwość zszycia subwoofera poprzez możliwość odcięcia kolumn i samego subwoofera filtrami dolno i górno przepustowymi na częstotliwości zadanej przez użytkownika, wprowadzenie odległości kolumn od miejsca odsłuchowego jak i subwoofera lub subwooferów. 

Potem pomiary DSP, zszycie fazowe i wszystko gra tak cacy, że absolutnie nie ma problemu z tym, że subwoofer słychać czy że coś gra inaczej, niż jakby ten bas wydobywał się z samych kolumn. 

Sam mam takie rozwiązanie i jestem mega zadowolony, bo cały średni i niski bas leci z SVSa w zamkniętej obudowie. Czyli dobry impuls, szybkość i bardzo dobre zejście. Tam, gdzie jest 30 Hz w utworze, to 30 Hz słyszę. 

Ale nadal wiadomo, należy znaleźć jak najlepszy sweet spot, żeby uzyskać jak najlepsze możliwości. 

No i najlepiej chociaż częściowa adaptacja akustyczna, bo na sekundowe pogłosy to już nic nie pomoże. 

Kolego a jak po korekcji poza miejscem odsłuchowym w całym pomieszczeniu jest dużo gorzej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...