Skocz do zawartości

ulepszenie zestawu stereo ?


helmut..

Recommended Posts

czesc,

takie kompletnie luzne rozważania...

posiadam Yamaha a-s701 + Dali Oberon 7 + maleństwo Chromecast Audio , posiadam tez SMSL Sanskrit 10th MK2 podlaczony TV do tego daca

z dzwięku jestem zadowolony ale wiadomo , tak z ciekawosci pewno da sie troche lepiej ...

słucham rocka / hard rocka a tak w zasadzie tez innych gatunków muzycznych (trance/ metal/HH/RAP/pop/ballady itp)

muzyka streaming Tidal HIFI

pokój 20m2

naszły mnie takie rozważania :

wymiana na Audiolab 6000A play raczej nie wprowadzi progresu a bardziej chyba regres , zgadza sie ?

wymiana na Audiolab 8300 A ma jakis sens ? jak to zagra z Oberonami ?

Wymiana na Marantz PM7000N , warto ?  kiedys sluchalem PM6006 albo 6007 i AS701 dla mnie grał zauważalnie lepiej

akurat pytam o te trzy bo okazyjnie mozna je kupić , chociaz wiem ,ze to strzelanie na slepo i nic odsłuchów nie zastąpi (co tez czynilem zakupując obecny zestaw)

a moze lepszym wyjsciem bedzie zakup jakiegos streamera zamiast Chromecasta audio ? Czy da to zauważalnie lepszy dzwięk ?

kolejne pytanie czy z tych kolumn mozna cos wiecej wycisnąć niż ze wzmaka as701 ?

 

dodam ,ze dla mnie nie grają parametry ale zdaje sie na własne ucho

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Wszystko zależy od tego, czym będzie dla Ciebie ulepszenie ;) Audiolab 6000A będzie cieplejszy i delikatniejszy od Twojej obecnej Yamahy. Audiolab 8300A jest bliższy sygnaturą, będzie to fajny krok do przodu, a do tego ma barwniejszą średnicę. Jeśli nie podobały Ci się Marantze, to PM7000N też pewnie nie podejdzie. Ile chciałbyś ogółem wydać i co najbardziej chciałbyś zmienić w brzmieniu? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę ,że mi się Marantz nie podobał, natomiast twierdzę ,że as701 gra lepiej od pm6006 albo 6007 ( nie pamiętam już którego słuchałem )

Natomiast nic na siłę nie chce zmieniać , po prostu luźno się zastanawiam czy byłby jakiś progres w jakości ogólnej muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, helmut.. napisał:

Nie twierdzę ,że mi się Marantz nie podobał, natomiast twierdzę ,że as701 gra lepiej od pm6006 albo 6007 ( nie pamiętam już którego słuchałem )

Natomiast nic na siłę nie chce zmieniać , po prostu luźno się zastanawiam czy byłby jakiś progres w jakości ogólnej muzyki

PM 7000N gra sporo lepiej od pm 6006 cz 6007.Podczas testow porównawczych, grał prawie identycznie jak pm 8006. A można go teraz dostać w świetnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
21 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

PM 7000N gra sporo lepiej od pm 6006 cz 6007.Podczas testow porównawczych, grał prawie identycznie jak pm 8006. A można go teraz dostać w świetnej cenie.

no i ma streamer od razu

wzgledem as701 bedzie jakis przeskok w góre czy raczej w bok ?

10 minut temu, Kraft napisał:

Można się łudzić, że tak.

rozwiniesz ?   twoim zdaniem wymiana np wzmaka nic nie da bo kolumny nie sa wysokich lotów ?

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, helmut.. napisał:

twoim zdaniem wymiana np wzmaka nic nie da bo kolumny nie sa wysokich lotów ?

O kolumnach się nie wypowiadałem. Mam jedne Dali i cenię tę firmę. Jednak jak chcesz lepszego dźwięku (a dajesz znać, że chcesz), to albo inne kolumny, albo poprawa akustyki/ustawienia w pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

co do akustyki to wiem, to pierwszy najwazniejszy element calego systemu, bo ustawialem to na rozne sposoby , niestety to salon , w ktorym mieszkam a nie pokoj odsłuchowy tak wiec nic tutaj juz wiecej nie wymysle , musze isc na kompromisy życie codzienne/muzyka

jesli kolumny to jakie propozycje ?

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, helmut.. napisał:

no i ma streamer od razu

wzgledem as701 bedzie jakis przeskok w góre czy raczej w bok ?

 

To trochę inny sposób prezentacji muzyki,ale poziom do 701 podobny,jak chcesz lepiej to za nowy trzeba dać ponad 6000zł, z używek możesz taniej.

Jeśli było by cię stać to proponował bym ci Arcama SA30,którego mam sam. Dobry wzmak, dac i steamer , a dodatkowo masz możlwość korekcji pomieszczenia  i kolumn.Cena okazyjna po 1489 euro z niemieckiego sklepu. Weszła nowa seria i te już nie są produkowane, ale ostatnie egzemplarze można jeszcze dostać.Na oczątku były problemy z softem, ale teraz jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

To trochę inny sposób prezentacji muzyki,ale poziom do 701 podobny,jak chcesz lepiej to za nowy trzeba dać ponad 6000zł, z używek możesz taniej.

Jeśli było by cię stać to proponował bym ci Arcama SA30,którego mam sam. Dobry wzmak, dac i steamer , a dodatkowo masz możlwość korekcji pomieszczenia  i kolumn.Cena okazyjna po 1489 euro z niemieckiego sklepu. Weszła nowa seria i te już nie są produkowane, ale ostatnie egzemplarze można jeszcze dostać.Na oczątku były problemy z softem, ale teraz jest ok.

oj nie , niestety nie moge sobie w obecnej sytuacji finansowej pozwolic na takie wydatki , tym bardziej ze temat zalozylem bardziej z badania mozliwosci niz samej checi zmiany ,bo to co mam mnie zadowala, natomiast na pewno mozna lepiej ale jak widac wiąże sie to ze sporym wydatkiem

44 minuty temu, AudioTube napisał:

Hipotetycznie. Gdybys mógł, to jakbyś się zabrał za element „akustyka”?

 

hipotetycznie odpowiem , zagracenie pokoju materialami pochłaniającymi a nie odbijajacymi czyli dywan , grube zasłony , firany , kwiatki , kanapa , szafka z ksiazkami itp a przede wszystkim rozstawienie kolumn

czy źle mysle ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, niestety to pokój gościnny i nie mam tu już pola do popisu, dokupiłem kilka poduch na rogówkę , upchałem sporo kwiatków doniczkowych , dywan niestety nie pasuje do koncepcji ogólnej pokoju, tak samo zasłony czy firany, mam rolety dzień noc. Rozstawienie kolumn sporo daje ale optymalne ustawienie jest kompletnie nieakceptowalne ze względu na to że jedna prawie stoi na drzwiach... cóż problemy przeciętnego zjadacza chleba. Również kolegę pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W przypadku audiolaba bedzie regres.

Też jakoś tego się obawiam widząc jak często jest polecany przez jedną osobę z forum , ale rozumiem, biznes

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ja akurat uważam że AS 701 pasuje do tych kolumn

 

Zgadzam się w 100% i takiego wyboru dokonałem po odsłuchach chyba z 12 czy 13 kolumn z as701/803d ,gdzieś był temat mój sprzed 3-4 lat

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Marantz PM 7000n jeśli już z tych opcji

 

No troszkę korci tym bardziej że to all in one

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Może coś innego Ci nie leży a nie wzmacniacz?

 

Wszystko leży, tak jak napisałem to luźne rozważania, bo zawsze się pewno da coś lepiej tylko czy warto dopłacać sporo kasy jak dla mnie by mieć coś np 5% lepiej ? To chyba dylemat każdego tutaj

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, helmut.. napisał:

hipotetycznie odpowiem , zagracenie pokoju materialami pochłaniającymi a nie odbijajacymi czyli dywan , grube zasłony , firany , kwiatki , kanapa , szafka z ksiazkami itp

Różnie to bywa. Może się okazać, że hurtowe zastosowanie domowych środków (z dywanem i zasłonami na czele) zetnie trochę sopranów i górnego środka, natomiast nie ruszy specjalnie pogłosu na dolnej średnicy, nie wspominając już o basie. Jeśli sam system nie cierpi na nadmiar wysokich tonów, to istnieje ryzyko, że tą metodą nadmiernie przyciemnisz brzmienie. To samo dotyczy cienkich pianek zaaplikowanych na dużych powierzchniach (lepiej mniej ustrojów, ale grubszych, lepszych i w kluczowych miejscach). Ogólnie: to, o czym piszesz może się dobrze sprawdzić, ale wcale nie musi. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, helmut.. napisał:

Też jakoś tego się obawiam widząc jak często jest polecany przez jedną osobę z forum , ale rozumiem, biznes

Przez osobę? Kogo?

19 godzin temu, helmut.. napisał:

No troszkę korci tym bardziej że to all in one

Tak, ale Heos to nie jest jakiś szał.

19 godzin temu, helmut.. napisał:

Wszystko leży, tak jak napisałem to luźne rozważania, bo zawsze się pewno da coś lepiej tylko czy warto dopłacać sporo kasy jak dla mnie by mieć coś np 5% lepiej ? To chyba dylemat każdego tutaj

A to nie wymieniał bym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Przez osobę? Kogo?

Tak, ale Heos to nie jest jakiś szał.

A to nie wymieniał bym.

 

Piotrze mi się też Heos za bardzo się nie podoba, używam go w sypialni gdzie mam marantza tylko do puszczania radia internetowego. Gdy chcę grać z Tidala czy Qobuza to odpalam apkę Mconnect ,gdzie idą one po UPnP, co dla mnie brzmi lepiej.

Nawet w salonie gdzie stoi Arcam to wolę korzystać ze streamingu przez UPnP Mconnecta niż bezpośrednio z Tidal czy Qobuz Connect.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 12:21, Tomasz Kluczynski napisał:

Piotrze mi się też Heos za bardzo się nie podoba, używam go w sypialni gdzie mam marantza tylko do puszczania radia internetowego. Gdy chcę grać z Tidala czy Qobuza to odpalam apkę Mconnect ,gdzie idą one po UPnP, co dla mnie brzmi lepiej.

Nawet w salonie gdzie stoi Arcam to wolę korzystać ze streamingu przez UPnP Mconnecta niż bezpośrednio z Tidal czy Qobuz Connect.

Do radia jest ok. Upnp dobry patent. Tez korzystałem na Malinie chwile.

Dnia 1.03.2024 o 13:11, helmut.. napisał:

Przez branżę 

No to jest ich produkt. Nie mozna ich obwiniac za to. Przy takiej sytuacji ekonomia wysuwa się na prowadzenie. No tak to wygląda.

Czy to źle? Zalezy kto na to patrzy. Czy umie czytać czy niestety nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć! Przepraszam, że wpinam się do wątku, mój problem wpasowuje się w temat ulepszenia stereo ;) Jeżeli mam założyć własny albo już taki istnieje to śmiało mnie wykopcie i nadajcie kierunek ;)

Ok. Szukam dobrego i niedrogiego suba do zestawu Audiolab 6000A + Heco Aurora 300. Niedrogi to dla mnie zakres od 0-1000 i 1000-2000.

Pomieszczenie małe, do 25m2. Subwoofer będę musiał postawić na Audiolab z braku miejsca, Aurora stoją tuż obok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...