Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
20 godzin temu, Chmarski napisał:

 

Tego chyba na szybko nie porównam, bo mi moja eks zakosiła płytę. Jednak bas u mnie z Tidala nie dudni. Choć na tej płycie jest trochę takiego lejącego się, niewygaszanego basu.  Jednak tam gdzie jest wygaszany (np. "Kiss of Life") u mnie żadnego ciągnięcia, powłóczenia, czy dudnienia nie ma.

Hehe, eks ma dobry gust :)

No nareszcie ktoś kto zna tą płytę :) .

Szczególnie pierwsze dwa utwory, a na początku drugiego charakterystyczny kick- wykop.

Powiem tak.... no właśnie ...przynajmniej u mnie, CD trzyma jak najbardziej ten bas w ryzach i kontroli i nic się nie leje/ ciągnie.  W przeciwieństwie do Tidala który.... no leje i ciągnie. I podkreślam , akurat na tej płycie coś im nie pykło . A że znam płytę na pamięć, towarzyszy mi od dzieciństwa , dlatego wkurw z Tidala.

Kiss of life racja, bas krótszy ale i tak rytm, timing basu po prostu buja. Świetny utwór żeby zaprosić swoją drugą połówkę do tańca, polecam. ❤️

 

Da radę znależć tą płytę allegro/ olx. 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2024 o 18:13, S!N! napisał:

Nie jest zawsze ten sam, zdarzają się zmienne, ale w zdecydowanej większości tak i masz 100% racje, sposób odtwarzania się różni - na CD jest po prostu lepiej. Nie wiem jak można tego nie słyszeć no chyba, że ktoś ma płyty z jakiejś epoki kamienia łupanego.

no ja wolę Stream :)

Jeśli nie jest ten sam materiał to nie mozna porównywać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mam odtwarzacz cd.Róznica między tidalem a cd jest przeogromna!.Dziwię się tym co słuchają tidala ,zamiast cd przecież to słychać wyraźnie. Sprzedawałem kiedyś taki sam odtwarzacz cd I kupujący był zachwycony, a porównywał do swojego co kosztował wtedy 5000zł i to było z 10 lat temu. No to żeby taki odtwarzacz zagrał podobnie to ile trzeba dać teraz....?10.000zł...No  tak ,to się teraz ,  zapytam ile tak strimer musi kosztować aby mieć wymierne sprostowanie?strzelam 20.000zł....Tak panowie takie są dzisiaj realia, wszystko poszło do góry przez 10 lat.

Odtwarzacz mam na przetworniku pcm 1702.Moze nie macie już odtwarzaczy cd...tego nie wiem.Albo ja mam słaby strimer.

Przedewszystkim, dźwięk obrazuje tak wskrócie żywszym przestrzeniejszym dźwiękiem, dynamiczniejszym,i nie mylić z głośniejszym. Porównałem to nie jeden raz nie dwa .Takie porównanie jak budżetówka do hi-endu .Poprostu wolę sto razy odtwarzacz cd dźwięk urzeka imponująco lepszy.

Tidala będę używał do wstępnego rozpoznania płyt,a i to nie da mi nic do powiedzenia czy to dobra muza.

Edytowano przez Radek Kostrzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to jedno. Pozostaje kwestia jego implementacji. Ja ze swojego AK4495SEQ we wzmacniaczu jestem bardzo zadowolony.

Słuchałes jakichś droższych streamerów? Eversolo DMP A6? Może Master Edition. A może DMP A8? Jakies inne?

Chodzi o to czy przypadkiem nie budujesz swojego zdania na odsłuchaniu tylko WiiM Pro?

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radek KostrzewskiSłuchałem tych drogich i jest taki sam efekt, po prostu gra to gorzej, ostatnio podłączałem Nada M10 to do 10 nie ma szans uzyskać takiego efektu jak na CDplayerze , nie wiem jak wyżej i nie wiem czy stream w ogóle jest w stanie dobić 1:1, Za każdym razem wystarczyło podpiąć bezpośrednio player i już się nie chciało wracać do streamera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S!N! napisał:

@Radek KostrzewskiSłuchałem tych drogich i jest taki sam efekt, po prostu gra to gorzej, ostatnio podłączałem Nada M10 to do 10 nie ma szans uzyskać takiego efektu jak na CDplayerze , nie wiem jak wyżej i nie wiem czy stream w ogóle jest w stanie dobić 1:1, Za każdym razem wystarczyło podpiąć bezpośrednio player i już się nie chciało wracać do streamera.

u jednych lepiej brzmi to, a u drugich co innego, a najwięcej wymądrzają się ci co grają ze słabych streamerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymienione powyżej testowałem, nawet jechałem z myślą zakupu i z pozytywnym nastawieniem, ale no nie, rzeczywistość zweryfikowała i szkoda bo naprawdę liczyłem, że będę się cieszył z jakości streamu tak samo jak z cdka:) Jak będę na testach a110 to poproszę, aby mi w salonie podłączyli jakiś streamer koło 20 albo powyżej i porównam z odtwarzaczem,

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S!N! napisał:

Te wymienione powyżej testowałem, nawet jechałem z myślą zakupu i z pozytywnym nastawieniem, ale no nie, rzeczywistość zweryfikowała i szkoda bo naprawdę liczyłem, że będę się cieszył z jakości streamu tak samo jak z cdka:) Jak będę na testach a110 to poproszę, aby mi w salonie podłączyli jakiś streamer koło 20 albo powyżej i porównam z odtwarzaczem,

Dobrze by było gdyby to był Qobuz zamiast Tidala, a jescze lepiej gdyby to było połączone prze Roon bo wtedy gra to na jeszcze wyższym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Dobrze by było gdyby to był Qobuz zamiast Tidala

Z tego co czytałem platforma posiada słabą bibliotekę chyba, że się mylę to proszę sprostować. Przykładowo czy te albumy poniżej są dostępne?  Kukon - Organic Human lub Miły Atz - Roller

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMP A8 tez słuchałeś? Jak się ma do DMP A6? A do wersji ME? Jesteś w stanie coś opisać?

Spróbuj Auralica Altair G1 albo wyższy model. Porównaj jak działają w nim ustawienia filtrów Precision, Balanced, Smooth i Dynamic. 

Sprawdź też czy przypadkiem nie jest głośniejszy od Twojego CD, bo ktoś tu podrzucał taki zarzut, że z Tidala nie da się grać tak głośno jak z CD. U mnie Auralic był głośniejszy niż CD.

 

3 minuty temu, S!N! napisał:

Kukon - Organic Human lub Miły Atz - Roller

Z tego co widzę to chyba są. Nie wiem bo nie używam, ale w katalogu do zakupu jest informacja, że kupić nie można, ale posłuchać owszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Dobrze by było gdyby to był Qobuz zamiast Tidala, a jescze lepiej gdyby to było połączone prze Roon bo wtedy gra to na jeszcze wyższym poziomie.

Odtwarzacz cd to pliki 16/44,1 hz więc wolałbym abyśmy odnosili do takich plików na tidalu.roon to z reguły pliki o wyższej częstotliwości próbkowania jak i te hi-resy itd.

4 godziny temu, Chmarski napisał:

DAC to jedno. Pozostaje kwestia jego implementacji. Ja ze swojego AK4495SEQ we wzmacniaczu jestem bardzo zadowolony.

Słuchałes jakichś droższych streamerów? Eversolo DMP A6? Może Master Edition. A może DMP A8? Jakies inne?

Chodzi o to czy przypadkiem nie budujesz swojego zdania na odsłuchaniu tylko WiiM Pro?

Wiim pro plus -inny przetwornik dac.Podobno lepszy ,czy ja wiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

Odtwarzacz cd to pliki 16/44,1 hz więc wolałbym abyśmy odnosili do takich plików na tidalu.roon to z reguły pliki o wyższej częstotliwości próbkowania jak i te hi-resy itd.

A dlaczego ? :)

Tytuł wątku to "Tidal vs CD", a nie "Tidal w jakości CD vs CD".

Taka jest zaleta streamingu, że można słuchać muzyki w lepszej jakości bez potrzeby wynajdowania nowych nośników i odtwarzaczy

Edytowano przez pavello
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shureido napisał:

Qobuz i słaba biblioteka 😂

No i co w tym śmiesznego? 🤦‍♀️Można się często spotkać z takimi opiniami, nie użytkuje platformy dlatego dopytałem użytkownika, który ma na codzień styczność. Na Tidalu niestety brak wielu produkcji i to nawet bardzo wielu, spoti tutaj zdecydowanie przoduje i góruje w tej kwestii.

@ChmarskiOj kurczę ciężko mi się odnieść profesjonalnie i opisowo do tych stremerow i też już nie pamietam jak to dokładnie plumkało, nie miałem testu obok siebie tylko z dużymi odstępami ale z tego co kojarzę to w tym najdroższym było wszystkiego więcej w porównaniu do reszty, detalu, basu i po Twoich opisach skłaniałbym się w jego kierunku.

tu masz ciekawe porównanie, może to będzie pomocne: 

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-strumieniowe/3786-eversolo-dmp-a6-master-edition
 

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-strumieniowe/3866-eversolo-dmp-a8

5 godzin temu, Chmarski napisał:

Porównaj jak działają w nim ustawienia filtrów Precision, Balanced, Smooth i Dynamic. 

A co one dokładnie dają, zmieniają poszczególne pasma? Zaciekawiłeś mnie tym :)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę wam film z testu A8. Facet gada po angielsku, ale można w ustawieniach włączyć napisy z tłumaczeniem na polski. Wiem że jest sporo takich filmików, ale ten facet nie słodzi i nie lukruje, a mówi jak wszystko się sprawuje i porównuję jak spisują się poszczególne elementy w torze, na przykład sam dac. 

2 godziny temu, Radek Kostrzewski napisał:

Odtwarzacz cd to pliki 16/44,1 hz więc wolałbym abyśmy odnosili do takich plików na tidalu.roon to z reguły pliki o wyższej częstotliwości próbkowania jak i te hi-resy itd.

No właśnie też mi takie myślenie nie odpowiada. Dlatego właśnie nie które nagrania brzmią dla mnie lepiej że streaming niż z cd. Jest cześć, które brzmi gorzej lub tak samo przeważnie te 16 bit i 44.1kHz, ale już takie w 24 bit i 96 czy 192kHz i mające w okolicach 6000kbps potrafią brzmieć lepiej z Qobuza czy Tidala. A gdy do tego dodamy Roon to czasem słychać różnice na plus. prince.jpg.8bd615a050f9ce86880db09f1d42ca89.jpgmetallica.jpg.c21f7f7515a64f9c94a35a4058517cee.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

No i co w tym śmiesznego? 🤦‍♀️Można się często spotkać z takimi opiniami, nie użytkuje platformy dlatego dopytałem użytkownika, który ma na codzień styczność. Na Tidalu niestety brak wielu produkcji i to nawet bardzo wielu, spoti tutaj zdecydowanie przoduje i góruje w tej kwestii.

wymień chociaż niewiele z tych nawet bardzo wielu brakujących

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...