Skocz do zawartości

Nowy streamer po wiim mini.


Recommended Posts

Miałem Irdaca i zawsze będę go chwalił. Słuchałem różnych daców, chińczyków tanszych i droższych i Irdac większość z nich spokojnie pokonuje lub robi remis. Mam też Wiim Mini jako zawodnika rezerwowego więc wiem jak gra i zmiana transportu moim zdaniem da dużo wyraźniejszy progres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 16.03.2024 o 20:59, grishaq1986 napisał:

mnie to akurat nie śmieszy.

 

Ja bym radził zmienić oba. 

Ale to już  może naciągnąć budżet kolegi...

Oki, ale co proponujesz ?

Dnia 16.03.2024 o 21:24, Wito76 napisał:

Malina z dobrą nakładką zależy jak kogoś tam poniesie śmiało konkuruje z transportami nawet do kilku tysięcy. Oczywiście trzeba polubić się najpierw z maliną. 

Z malina kombinowałem i sama w sobie jako os nie jest dla mnie problemem. Poległem jednak na uruchomieniu na niej możliwości tidal connect. I tu jest dla mnie problem nie do przeskoczenia bo chciałbym w ten sposób słuchać muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ProjectPi napisał:

Po prostu, albo się rozumie rolę obsługi wejścia przez DAC czy inny interfejs przy połączeniu spdif, i znaczenie dla efektu końcowego, albo nie.

A co tu rozumieć. Dyskutowaliśmy na ten temat wielokrotnie już przecież. Autor tematu dał kolejny głos, że są istotne, słyszalne różnice w graniu transportów i mi to wystarczy. Pokrywa się to z moimi obserwacjami, przepraszam odsłuchami. Nie ma co kopać się po kostkach, ale muszę spytać, naprawdę nie słyszysz różnicy między transportami? Nie traktuj tego jako złośliwość tym razem, ale naprawdę trzeba posłuchać a nie trzepać wykresy,które choć wyjdą perfekcyjnie to jednak nijak mają się do uszu. 

 

13 godzin temu, Robert Kalifornia napisał:

Poległem jednak na uruchomieniu na niej możliwości tidal connect. I tu jest dla mnie problem nie do przeskoczenia bo chciałbym w ten sposób słuchać muzyki.

Zarówno Volumio przez HiTide jak i od jakiegoś czasu Moode pozwala na słuchanie przez Tidal Connect. Oczywiście nie wprost zaraz po postawieniu systemu, lecz trzeba wklepać przez terminal kilkanaście komend uruchamiajacych dodatkowy partyzancki skrypt. Stąd też ta moja uwaga, że trzeba trochę polubić się z maliną. Robisz to raz i zapominasz. DigiOne Signature czy Ian Canada Transportpi i masz dobrze grający transport. Ewentualnie goła malina ale przynajmniej Pi4 i granie po usb. Dobre zasilanie a w przypadku nakładek np z akumulatorków, ewentualnie upgrade zegarów dla Canada i masz wypas. 

Nie wiem jak te droższe Wiimy Pro i Plus prezentują się jako transport, czy jest tam jakiś progres względem Mini. Tu już słuchający muzyki muszą podpowiedzieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

A co tu rozumieć.

Rozumiec chocby to, ze czesc odbiornikow spdif, szczegolnie starszych, faworyzuje urzadzenia nadawcze z zegarem jak najblizszym zegarowi odbiornika, bo nie potrafia precyzyjnie zsynchronizowac sie z taktowaniem z spdif. Wypowiadanie sie o ogolnej jakosc nadajnika przy takich parach polaczen mija sie z celem.

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Autor tematu dał kolejny głos, że są istotne, słyszalne różnice w graniu transportów i mi to wystarczy.

Wystarcza mi do przyjecia, ze stwierdzil, ze slyszy, co pozwala na uogolniona rade, by preferowal usb audio. By moglo z tego wynikac cos wiecej, musialbym nabrac przekonania, ze wypowiadajacy sie w tematach jakosci "brzmienia" streamerow, w domenie cyfrowej w szczegolnoci, maja o tym jakies pojecie. Rzadko takie przekonanie mam.

 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

naprawdę nie słyszysz różnicy między transportami?

NAPRAWDE NIE SLYSZYSZ?

NAPRAWDE NIE SLYSZYSZ?

NAPRAWDE NIE SLYSZYSZ?

NAPRAWDE NIE SLYSZYSZ?

NAPRAWDE NIE SLYSZYSZ?

 

Slysze, gdy sa slyszalne, nie slysze, gdy sa nieslyszalne.

 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Nie traktuj tego jako złośliwość tym razem

Milo, ze podsumowales swoja dotychczasowa postawe...

 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

ale naprawdę trzeba posłuchać

...szkoda jednak, nie wnosisz do niej istotnych zmian. Mam mocne przekonanie, ze sluchalem WiiMow w wiekszej roznorodnosci konfiguracyjnej, niz ty.

 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

a nie trzepać wykresy,które choć wyjdą perfekcyjnie to jednak nijak mają się do uszu. 

Nie zajmujesz sie tym, nie masz o tym pojecia, po co sie tu wypowiadasz?

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

Nie zajmujesz sie tym, nie masz o tym pojecia, po co sie tu wypowiadasz?

Wolę inne narzędzia do weryfikacji czy coś gra ciekawie, atrakcyjnie czy nie. Oczywiście że nie zajmuję się. 

 

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

Slysze, gdy sa slyszalne, nie slysze, gdy sa nieslyszalne.

A propos słyszenia, nigdy nie słyszałem, abyś cokolwiek słyszał. Natomiast w każdej dyskusji leci jakiś nikomu niepotrzebny wykres, by popisać się? By użytkownik nie zdejmujący wykresów, często też nie rozumiejący ich poczuł się pozamiatany? Bez sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wito76 napisał:

A propos słyszenia, nigdy nie słyszałem, abyś cokolwiek słyszał. Natomiast w każdej dyskusji leci jakiś nikomu niepotrzebny wykres, by popisać się? By użytkownik nie zdejmujący wykresów, często też nie rozumiejący ich poczuł się pozamiatany? Bez sensu. 

Bez sensu jest pisanie bzdur, jak wyzej. Wykresy w kazdej dyskusji?

Piles? Nie pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co kolega autor tego wątku mysli o poradach, które tu sie pojawiają.Gdybym dopiero zaczynał skladać pierwszy sprzęt stereo i zadał tutaj pytania co i jak, a potem czytał co tu sie pojawia w odpowiedziach to zapewne dałbym sobie z tym spokój.Zamiast pomóc człowiekowi to wiecznie przepychanki w stylu kto tu jest najmądrzejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Bez sensu jest pisanie bzdur, jak wyzej. Wykresy w kazdej dyskusji?

Ok, kręci cię to , lubisz to - nie ma sprawy. Tylko ludzie chcą usłyszeć jak gra dany sprzęt, a nie informacje że przy 93% głośności wyszły w jakichś warunkach najniższe zniekształcenia, kogo to obchodzi. Zreszta to nie jest forum techniczno-spekulacyjno-spiskowe czyli ASR tylko Audio, gdzie rozmawiamy o muzyce, brzmieniu. A kazdy już chyba zauważył, że wystarczy niekorzystnie napisać o Wiim od razu ktoś zjawia się z obronnymi postami i nieważne o który model chodzi.

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Piles? Nie pisz.

Antybiotki biorę. Widzisz,zapalenie ucha środkowego czyli narządu słuchu i muzycznej percepcji, nie ma więc mowy o piciu. A co do bzdur to poczytaj swoje teksty niczym dyktowane przez bota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wito76 napisał:

Tylko ludzie chcą usłyszeć jak gra dany sprzęt

Ci, co chca sluchac, nie przychodza by czytac, co inni maja do napisania. Raczej oczywiste.

A co do reszty, jak juz sugerowalem, draznia cie moje wpisy? Nie czytaj, ignoruj, skup sie na innych aspektach swojego hobby, a te moje pozostaw zainteresowanym. Raczej oczywiste, znow.

 

21 minut temu, Wito76 napisał:

wystarczy niekorzystnie napisać o Wiim od razu ktoś zjawia się z obronnymi postami i nieważne o który model chodzi

Wystarczy napisac cos blednego, jest szansa, ze sprostuje.

 

22 minuty temu, Wito76 napisał:

Antybiotki biorę. Widzisz,zapalenie ucha środkowego czyli narządu słuchu i muzycznej percepcji, nie ma więc mowy o piciu. A co do bzdur to poczytaj swoje teksty niczym dyktowane przez bota.

Widze zaburzenia, niech bedzie ze percepcji w ogolnosci. Ale skoro antybiotyki, moze odpocznij, jutro bedzie lepszy dzien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak często, gdy jest dyskusja o sprzęcie, wkracza osoba tłumacząc - ale to nie elektroda, słuchamy muzyki a nie pomiarów? Później wchodzisz na tematy muzyczne i zonk, bo tego gagatka tam nie ma. To tak żartobliwie, ale prawdziwie.

 "Słuchamy muzyki, a nie pomiarów."

Można też to odwrócić - audiofile odsłuchują, a nie słuchają, lub słuchają sprzętu a nie muzyki - to też żartobliwie. 

PS Na ASR jest więcej ciekawych tematów o muzyce niż tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Robert Kalifornia napisał:

 

Oki, ale co proponujesz ?

Z malina kombinowałem i sama w sobie jako os nie jest dla mnie problemem. Poległem jednak na uruchomieniu na niej możliwości tidal connect. I tu jest dla mnie problem nie do przeskoczenia bo chciałbym w ten sposób słuchać muzyki.

 

Przykładowo:

Zmiana WiiM mini na WiiM pro + IFI IDSD Neo.

 

WiiM Pro - 700 zł 

https://www.olx.pl/d/oferta/wiim-pro-streamer-audio-CID99-IDZ5bOi.html

 

IFI IDSD Neo - 1400 zł

https://www.olx.pl/d/oferta/ifi-idsd-neo-hi-res-mqa-dac-pre-wzmacniacz-sluchawkowy-CID99-IDYBVEs.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

 

Zmiana brzmienia systemu gwarantowana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...