Skocz do zawartości

Jakie kable i wtyki głośnikowe dla początkujących.


Recommended Posts

Witam wszystkich myślę że tematów  kabli było mnóstwo🙈 Może dla niektórych to już kolejny gość który zawraca ... 

Ale prosze o jakies wskazówki 😊

Muzyka to cześć mojego życia I dla tego postanowiłem związać się z sprzętem Yamaha rn800a + kolumnami Dali oberon7 taki związek potrzebuję połączyć przewodami z wtykami i tu jest pytanie  jakimi 😵‍💫 

Powiem szczerze że moja przygoda z takim hi-fi dopiero się zaczyna 😊

Co myślicie o tym ; 

Proszę o pomoc w miarę możliwości 

SmartSelect_20240404_123737_Chrome.jpg

SmartSelect_20240403_232927_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dali, kabel i wtyki również Dali z logo widocznym, fajnie to bedzie wyglądać 👍 Możesz łączyć śmiało. ;)

 

Ps: rozumiem że bedziesz sobie sam montował wtyki, to patrzac na kabelek proponowałbym użyć "koszulki termokurczliwej/silikonowej typu Y", by jeszcze lepiej sie kable prezentowały.

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  👍 

Myślę że ten zestaw na dobry początek da radę. Amplituner i głośniki słuchałem na sklepie ale kabli już nie 🤭

Niektórzy opisują że kable grają a inni że  nie ma większej różnicy oczywiście wydając kilka tysięcy może jest ale zależy od wielu czynników. 

Ja raczej nie mam aż takiego ucha  żeby poczuć to co inni .

Choć w jakim budżecie musiałem się poruszać i najlepiej wypadł powyższy zestaw.

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

Kabla Dali nie mam , ale te wtyki owszem. Są ok. nic nie odpada :)

 

Dzięki za info. Pozdrawiam miłego dnia.

 

12 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Kolumny Dali, kabel i wtyki również Dali z logo widocznym, fajnie to bedzie wyglądać 👍 Możesz łączyć śmiało. ;)

 

Ps: rozumiem że bedziesz sobie sam montował wtyki, to patrzac na kabelek proponowałbym użyć "koszulki termokurczliwej/silikonowej typu Y", by jeszcze lepiej sie kable prezentowały.

 

Tak zamierzam sam montować .

Dzięki za podpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, barklejek napisał:

Tak zamierzam sam montować .

Jak jesteś szczęśliwym posiadaczem lutownicy to polecam :

https://blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-bfa-kacsa-bp-303s---posrebrzany,77,10659.html

lub

https://blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-bfa-kacsa-bp-303g---zlocony-24k,77,10660.html

do tego koszulka termokurczliwa i już :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

Mam dokładni taki komplet wtyków i przewodów w swoim zestawie.

Też Yamaha i też Dali :)

Wtyki prima sort. 

 

image.png.34ebc73ea3efe5e0b02222b676f901cf.png

 

4 minuty temu, barklejek napisał:

 

Jeśli  chodzi  o wygląd wtyków  to pysznie.

Co do innych spraw pozostawiam ekipie  która ma wiesze doświadczenie 🫣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2024 o 00:32, Chyba Miro 84 napisał:

Kolumny Dali, kabel i wtyki również Dali z logo widocznym, fajnie to bedzie wyglądać 👍 Możesz łączyć śmiało. ;)

 

Ps: rozumiem że bedziesz sobie sam montował wtyki, to patrzac na kabelek proponowałbym użyć "koszulki termokurczliwej/silikonowej typu Y", by jeszcze lepiej sie kable prezentowały.

 

Wiesz może  jaki rozmiar tych koszulek termokurczliwych Y bo widzę że są dedykowane do różnych kabli czy są jakieś uniwersalne ? 🙈

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki Y dobierasz w zależności od grubości kabla. Wybrany przez Ciebie kabel ma średnicę 1 cm, więc spodenki muszą być dedykowane do takiej średnicy.

Tu masz gotowy zestaw (wywalasz zamontowane wtyki ) montujesz wtyki Dali i masz gotowca. 

Ja dokładnie tak zrobiłem :) 

https://allegro.pl/oferta/dali-sc-rm230c-banany-nakamichi-konfekcja-2x2-0m-10837897735

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestet ale kabelek już mam więc muszę zamówić koszulki 😑

Dnia 10.04.2024 o 00:32, Chyba Miro 84 napisał:

Kolumny Dali, kabel i wtyki również Dali z logo widocznym, fajnie to bedzie wyglądać 👍 Możesz łączyć śmiało. ;)

 

Ps: rozumiem że bedziesz sobie sam montował wtyki, to patrzac na kabelek proponowałbym użyć "koszulki termokurczliwej/silikonowej typu Y", by jeszcze lepiej sie kable prezentowały.

 

Wiesz może  jaki rozmiar tych koszulek termokurczliwych Y bo widzę że są dedykowane do różnych kabli czy są jakieś uniwersalne ? 🙈

20240413_101807.jpg

20240413_101830.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, barklejek napisał:

Wiesz może  jaki rozmiar tych koszulek termokurczliwych Y bo widzę że są dedykowane do różnych kabli czy są jakieś uniwersalne ? 🙈

Jesli mowa o "termokurczliwych" to.... jak sama nazwa wskazuje kurczą sie pod wplywem temperatury. Oznacza ze kupujesz nieco wieksze niż kabel, nakladasz w miejsce docelowe i za pomocą opalarki lub suszarki do włosów ogrzewasz koszulkę do momentu gdy ta kurcząc sie przylega szczelnie do kabelków. 

Pozdr i miłej zabawy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barklejek napisał:

Wiesz może  jaki rozmiar tych koszulek termokurczliwych Y bo widzę że są dedykowane do różnych kabli czy są jakieś uniwersalne ?

Te splitery Y nie są termokurczliwe, tylko al'a silikonowe, nie możesz zmierzyć średnicy przewodu i taki spliter poszukać w sprzedaży? 

Naprawdę do takich rzeczy potrzeba forum i wszystkich dookoła pytać o tak proste sprawy? 

Jak Ty sobie poradzisz z tym kablem, jak nie radzisz sobie sam z dobraniem splitera i zamówieniem?

🤦‍♂️

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MariuszZ napisał:

Przy doborze koszulki Y trzeba dokładnie zmierzyć średnicę bo 1 mm za mało i może być problem z nawleczeniem. Z Genesisem męczyłem się pół godziny i dopiero suszarka do włosów pomogła. Na ciepło idzie łatwiej.

W Twoim przypadku był komfort taki, że nie miałeś oplotu, a ten jak widać na załączonym obrazku wyżej już się zrobił frędzlowaty, oplot trzeba zabezpieczyć, a splitery silikonowe tak, czy owak zawsze warto opalarką rozgrzać żeby było łatwiej. 

Genesis chyba spoko w oprawianiu.

Tu była jazdeczka w skręcaniu 😉

 

IMG20220602173516.jpg

IMG20220530202040.jpg

IMG20220530204935.jpg

IMG20220602192136.jpg

IMG20220602192013.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barklejek napisał:

Wiesz może  jaki rozmiar tych koszulek termokurczliwych Y bo widzę że są dedykowane do różnych kabli czy są jakieś uniwersalne ? 🙈

Pisałem o tym wczoraj. I są to spodenki silikonowe, a nie termokurczki, jak słuszni zauważyli koledzy.

Dnia 12.04.2024 o 08:17, terracan1929 napisał:

Spodenki Y dobierasz w zależności od grubości kabla. Wybrany przez Ciebie kabel ma średnicę 1 cm, więc spodenki muszą być dedykowane do takiej średnicy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

Te splitery Y nie są termokurczliwe, tylko al'a silikonowe, nie możesz zmierzyć średnicy przewodu i taki spliter poszukać w sprzdaży? 

Naprawdę do takich rzeczy potrzeba forum i wszystkich dookoła pytać o tak proste sprawy? 

Jak Ty sobie poradzisz z tym kablem, jak nie radzisz sobie sam z dobraniem splitera i zamówieniem?

🤦‍♂️

Geniusz 🤸‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DiBatonio napisał:

Te splitery Y nie są termokurczliwe, tylko al'a silikonowe, nie możesz zmierzyć średnicy przewodu i taki spliter poszukać w sprzdaży? 

Naprawdę do takich rzeczy potrzeba forum i wszystkich dookoła pytać o tak proste sprawy? 

Jak Ty sobie poradzisz z tym kablem, jak nie radzisz sobie sam z dobraniem splitera i zamówieniem?

🤦‍♂️

Geniusz 🤸‍♂️

Tak czy inaczej jak wcześniej pisałem dla mnie to początek i każą podpowiedź  się liczy.

Dzięki panowie będę  mierzył  kabelki i szukał tych Y silikonów.

👍

DiBatonio mam nadzieję że  się  nie gniewasz ale myślę że w innych tematach  też  potrzebowałbyś wsparcia 😉  

Pojawiłem się na tym forum ponieważ  potrzebowałem pomocy i będę dalej potrzebował wiedzy z zakresu hi-fi i nie tylko 👊😉👊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, barklejek napisał:

Geniusz

Dziękuję, ale nie musiałeś dwa razy powtarzać. 

3 godziny temu, barklejek napisał:

DiBatonio mam nadzieję że  się  nie gniewasz ale myślę że w innych tematach  też  potrzebowałbyś wsparcia

Nie potrzebuję,  możesz mi wierzyć. 

 

A to, że napisałem prawdę,  nie oznacza byś musiał się obruszać. 

Polacy to taki naród wrażliwy na swym punkcie.

Polaczek lubi paść w sobie nienawiść do każdego,  kto lepszy za to , że jest lepszy, gorszego za to, że jest gorszy, a wszystkich takich samych, czyli nijakich jak on sam, za to że są nijacy.

W tym narodzie i polaczkach zawsze było mało dystansu do samych siebie, no cóż...

 

 

3 godziny temu, barklejek napisał:

Tak czy inaczej jak wcześniej pisałem dla mnie to początek i każą podpowiedź  się liczy.

Dzięki panowie będę  mierzył  kabelki i szukał tych Y silikonów.

Naprawdę sam tak prostych rzeczy nie ogarniasz? 

Gwoździa umiesz przybić, obraz zawiesić, czy potrzebujesz internetu?

Jak na tym etapie nie ogarniasz, to myślę, że koncertowo spierdolisz ten kabelek w sensie estetycznym, a kto wie czy nie "elektrycznym".

Trzeba było zamówić z konfekcją i po temacie.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...