Skocz do zawartości

Dobór głośników


jabar

Recommended Posts

Po nieudanej przygodzie z Heco Aurora 700 i poznaniu akustyki i ograniczeń mojego pokoju, wiem już mniej więcej jakie granie może się u mnie sprawdzić i prosiłbym o propozycje głośników podłogowych lub podstawkowych w budżecie do 5000-6000zł za parę. Chociaż tak na prawdę wolałbym wydać mniej. 

Co do brzmienia: góra musi być delikatna, gładka, wręcz lekko wycofana, wyciszona, ale nie jak za kocem. Ma grać czysto, ale nie ostro i głośno, ponieważ mam pogłos w pokoju i potęguje on górę. 

Środek powinien być wyraźny, otwarty. Powinien być połączony z dołem. Liczę na dobrą scenę. Ogólnie szukam grania równego w każdym paśmie. Głośniki, które mają mocny dół i górę odpadają. 

Dół nie może schodzić poniżej 40hz. Ma być po prostu poprawny. Coś pomiędzy punktowym a rozlanym. Kick ma być mięsisty, nie płytki. 

Wzmacniacz to Wiim amp. Metraż: 4,5x4,5m, 20m2.

Edytowano przez jabar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
24 minuty temu, Luk Pl napisał:

Dopisz do listy Klipsch RP-280f, jeszcze dostaniesz nowe, kiedyś mi podziękujesz ;)

Klipsche nie sa czasem zbyt ostre, jasne na gorze? 

Poza tym widze, ze sa troche za duze jak na moje warunki i maja pasmo od 31hz.

Edytowano przez jabar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jabar napisał:

Klipsche nie sa czasem zbyt ostre, jasne na gorze? 

Poza tym widze, ze sa troche za duze jak na moje warunki i maja pasmo od 31hz.

Tak, Klipsch to zdecydowanie "ostre" granie, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Jeśli chodzi o górę pasma to jeśli wzmacniacz nie gra po jasnej stronie mocy to powinno być ok. Nie są dużo większe od Heco, niższe na pewno, ale też sporo głębsze. Są na pewno specyficzne, trzeba lubić takie granie, ja do dziś trochę za nimi tęsknie.

Ja gra ten Wimm, jaka ma charakterystyke?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, :) Ogółem KEF R3 Meta to byłaby fajna opcja w takim budżecie, ale WiiM Amp to trochę za mało do nich, podobnie do Dynaudio. Sprawdziłbym ciut droższe System Audio Legend 5.2, one są dość wdzięczne pod kątem mocy źródła, ale jednocześnie nabierają brzmienia całego toru. Po lekkiej korekcie w EQ WiiMa będzie ciekawie. Sprawdziłbym również Sonus faber Lumina II, Pylon Audio Diamond Monitor 18, a także Amphion Argon1 z naszego outletu :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, :) Ogółem KEF R3 Meta to byłaby fajna opcja w takim budżecie, ale WiiM Amp to trochę za mało do nich, podobnie do Dynaudio. Sprawdziłbym ciut droższe System Audio Legend 5.2, one są dość wdzięczne pod kątem mocy źródła, ale jednocześnie nabierają brzmienia całego toru. Po lekkiej korekcie w EQ WiiMa będzie ciekawie. Sprawdziłbym również Sonus faber Lumina II, Pylon Audio Diamond Monitor 18, a także Amphion Argon1 z naszego outletu :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Dzięki za propozycje ;) A coś w niższym budżecie? (Nie ukrywam, że preferuję podłogówki, ale jeżeli nie ma żadnych o takiej charakterystyce, to wypróbuję monitory.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z nie dużych podłogówek o łagodnej i barwnej charakterystyce, będą Indiany Line Diva 5

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-diva-5.html

Ewentualnie, większe monitory, ze średniej półki od B&W, czyli 606s3 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-606-s3.html

Do wyboru, do koloru, zapraszamy na prezentację :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2024 o 12:25, jabar napisał:

Co do brzmienia: góra musi być delikatna, gładka, wręcz lekko wycofana, wyciszona, ale nie jak za kocem. Ma grać czysto, ale nie ostro i głośno, ponieważ mam pogłos w pokoju i potęguje on górę. 

Środek powinien być wyraźny, otwarty. Powinien być połączony z dołem. Liczę na dobrą scenę.

Xavian Perła. Używane. Ja z takim budżetem oglądałbym każdego dnia znane portale i niech nawet rok to trwa.

 

Nie wiem co to scena, ale przestrzenność i wrażenie 3D jest na bardzo, bardzo wysokim poziomie.

pozdrawiam

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od akustyki pomieszczenia zauważyłem ze nawet sprzet budujacy scene 3D, potrafi w nieprzyjaznym akustycznie miejscu pokazać tylko płaski "obraz dzwieku". Czyt. Jest szeroko ale brak głębi. 

Jesli ktoś pisze ze uzyskuje głębię (przed i za kolumnami) rozumiem to tak, że ma co najmniej "przyzwoite akustycznie" pomieszczenie.

26 minut temu, AudioTube napisał:

przestrzenność i wrażenie 3D jest na bardzo, bardzo wysokim poziomie.

Czyli masz pomieszzenie na bardzo, bardzo wysokim poziomie.

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AudioTube napisał:

No tam widzę muzyków, średnio raz w tygodniu.

No to jesteś lepszy :( Ja raz w m-cu , albo opera albo filharmonia. To sprzed tygodnia. Zero elektroniki , nagłośnienia itp. Naturalne dźwięki instrumentów oraz głos ośmiu sopranistek.. I .... kurde, był taki moment , że coś / instrument/ tak "poszedł" wysoko , że aż zakuło w uszy. Nie mam pojęcia co to było , trochę wstyd ... 

IMG_2277.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, AudioTube napisał:

Szczęściarz. W takim miejscu. Zazdroszczę.

Adam zanim nas wykopią z tego wątku , powiem tylko , że mam miejsce zawsze w trzecim rzędzie na ... środeczku :) Po znajomości oczywiście :) 

Lubię obserwować muzyków podczas gry. Widać kto odwala pańszczyznę a dla kogo jest to radość. Ta Pani z wiolonczelą oraz jej koleżanka z tyłu naprawdę bawiły się grą. Dziewczyny były niesamowite , uśmiechnięte , żywiołowe pełne ekspresji. 

20 minut temu, AudioTube napisał:

A osoba, którą pokochałem także takie ma i nawet gra. 

Gratuluję. Mam częste kontakty ze skrzypaczkami ze Szkoły Muzycznej. Są to osoby o dużej wrażliwości i kulturze osobistej , co nie często cechuje ludzi młodych.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...