Skocz do zawartości

Telewizor OLED do 50 cali.


Martin Gora

Recommended Posts

Jestem na etapie poszukiwania nowego telewizora do mojej pracowni, bo obecny Sony XBR49X800E ma problemy z HDR.

To znaczy niby obsługuje według specyfikacji, ale ani Apple TV, ani Nvida Shield Pro nie rozpoznają urządzenia jako obsługującego HDR.

Skoro już wymieniam na nowszy model, to pomyślałem sobie że kupię coś z OLED.

Wybór TV w technologii OLED jest duży, mój problem polega na tym że potrzebuję telewizor 50 cali (ew. 48-49), a większość modeli z OLED zaczyna się od 55 cali w górę.

Jedyny model do 50 cali jaki znalazłem to LG C3 Series 48-Inch Class OLED evo Smart TV (OLED48C3PUA).

Co sądzicie o tym modelu, i czy w tym rozmiarze można kupić coś lepszego? Cena w sumie nie gra roli.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Artur Brol napisał:

LG powinno sie nadac. Oni w zasadzie dostarczaja wszystkim firmom paneli OLED.

Nie.

Samsung jest drugim graczem i producentem paneli obok LG.

1 godzinę temu, Martin Gora napisał:

Jedyny model do 50 cali jaki znalazłem to LG C3 Series 48-Inch Class OLED evo Smart TV (OLED48C3PUA).

Seria EVO to najlepsza dzisiaj linia TV LG, powinen starczyć. 

Masz jakąś mini reckę chyba.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c3-oled

https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-telewizorow.bhtml

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie.

Samsung jest drugim graczem i producentem paneli obok LG.

Seria EVO to najlepsza dzisiaj linia TV LG, powinen starczyć. 

Masz jakąś mini reckę chyba.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c3-oled

LG wymyslilo OLED ´y. Przez lata Samsung probowal wymyslic cos rownie dobrego i mu sie nie udawalo.

Teraz widze ze tez ma OLED w ofercie, nie sadze jednak by to byly jego panele. Pewnie od LG bierze.

 

SAMSUNG-LG TV PARTNERSHIP TO INTENSIFYIndustry watchers expect LG Display to supply 150,000 sheets of OLED panels to Samsung Electronics this year. The volume will likely increase to 1.2 million-1.5 million units next year, they said.14 sep 2023

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

LG wymyslilo OLED ´y. Przez lata Samsung probowal wymyslic cos rownie dobrego i mu sie nie udawalo.

Teraz widze ze tez ma OLED w ofercie, nie sadze jednak by to byly jego panele. Pewnie od LG bierze.

Każdy bierze od każdego jeżeli im się to spina. Samsung ma bardzo chwalone panele qd oled. Firm robiących panele oled jest przynajmniej kilka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artur Brol napisał:

LG wymyslilo OLED ´y. Przez lata Samsung probowal wymyslic cos rownie dobrego i mu sie nie udawalo.

Teraz widze ze tez ma OLED w ofercie, nie sadze jednak by to byly jego panele. Pewnie od LG bierze.

Nie, nie bierze, bo sam produkuje m.in.TV Sony mają panele OLED Samsunga.

2 godziny temu, Martin Gora napisał:

czy w tym rozmiarze można kupić coś lepszego? Cena w sumie nie gra roli.

A przyglądałeś się telewizorom LOEWE?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung bierze OLED od LG by potem sprzedac SONY? 

OLED pochodzily od LG i wszystkie marki od nich braly, jedynie Samsung sie wylamal , bo chcial swoje lepsze panele zrobic. 

Teraz jak widac sam od LG bierze.

 

In 2017 Sony introduced its first OLED TV, the XBR-A1E. These 55" and 65" used LG's WRGB OLED panels, and were very successful. In 2018 Sony introduced its 2nd-generation OLED TV, the AF8.

LGD is offering its OLED panels to many companies, including LG Electronics, Sony, Vizio and Panasonic.

In 2022 Samsung joined LGD and started to produce its own OLED TV variant, called QD-OLED (which is based on blue OLED emitters and quantum dots color conversion technology). Samsung is producing 55-inch and 65-inch QD-OLED TV panels.

Z tej strony to sa informacje.

https://www.oled-info.com/oled-tv

A QD-OLED to nie jest to samo co OLED od LG.

Na stronie Samsung masz wymienione 3 rodzaje TV - Neo Qled, Qled i OLED.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur Brol napisał:

Samsung bierze OLED od LG by potem sprzedac SONY? 

OLED pochodzily od LG i wszystkie marki od nich braly, jedynie Samsung sie wylamal , bo chcial swoje lepsze panele zrobic. 

Teraz jak widac sam od LG bierze.

LG bardzo długo dostarczało matryce do różnych producentów, obecnie są dwie firmy na świecie Samsung Display i LG Display.

A OLED jeśli chodzi o ścisłość nie wymyślił ani Samsung, ani LG.

"OLED został wynaleziony w 1987 roku przez naukowców Ching Tang i Stevena Van Slyke z firmy Eastman Kodak. Jednak po jego wyprodukowaniu, produkcja masowa nadal trwała długo. Eastman Kodak zaczął produkować aparaty cyfrowe w 2003 roku. W 2004 roku Sony wypuściło pierwszy telewizor OLED. Firma LG wyprodukowała swój pierwszy telewizor OLED w 2010 roku. W 2013 roku zarówno Sony, jak i Panasonic wycofały się z rynku tworzącego OLED. "

https://www.komputerswiat.pl/poradniki/poradniki-zakupowe/czy-warto-kupic-telewizor-oled-w-2024-r-sprawdzamy-co-kupic/xfkfjye

https://maxelektro.pl/poradniki/matryca-oled-vs-qd-oled-czym-sie-roznia,2730

Dobra, nie ma co odjeżdżać od tematu.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Artur Brol napisał:

Racja. 

Swoja droga ciekawe dlaczego Sony i Panasonic sie z OLED wycofaly. Nie wierzyly w technologie?  

Sony sprzedaje bardzo dużo modeli OLED, nie wiem skąd pomysł że się wycofali?

Tylko w tym roku (2024) wypuścili 3 nowe modele OLED. Dane z ich strony internetowej...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowy Sony Bravia 9 to nie OLED tylko QLED (XR|Mini LED). Oferowane w tej technologii A95 i Bravia 8 mają zeszłoroczą matrycę.

Dlaczego najwyższy Sony to nie OLED? Warto samemu sprawdzić, nie bez powodu tak go wypozocjonowali, ale jeszcze chyba nie jest dostępny.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Topowy Sony Bravia 9 to nie OLED tylko QLED (XR|Mini LED). Oferowane w tej technologii A95 i Bravia 8 mają zeszłoroczą matrycę.

Dlaczego najwyższy Sony to nie OLED? Warto samemu sprawdzić, nie bez powodu tak go wypozocjonowali, ale jeszcze chyba nie jest dostępny.

Sam mam LED od Sony, ale OLED to jednak OLED, i jego kontrastu i eleganckiej, bezlitośnie skutecznej prostoty i szybkości działania nie da się zastąpić fancy technikami LED, które jedynie dodają input lag, strefami wygaszania, których OLED ma po prostu miliony, bo tyle, co pikseli ;) 

Nie jestem fan boyem OLED I sam go nie mam, ale wiem, że to inna jakość - po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...